poly,pose

mohsen_blid

Active Member
سلام خدمت دوستان
دو تا سوال دارم شک دارم ولی می خوام مطمئن بشم
یکیش اینه که pose به معنای ژست هست در مایا چه معنی میده جایی که می گیم pose to pose
سوال دومم مربوط میشه به poly
poly منظور همون polygons ها هست ؟
ایا مفهوم خاص دیگه ای در مایا داره یا نه ؟
سوال سومم مربوط به دیسپلیسمنت هست اگر میشه یکی از دوستان در این رابطه راهنماییی کنه ممنون میشم

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
pose to pose : این جمله تو انیمیت استفده میشه یعنی جان بخشی کاراکتر نرم افزارش هم فرقی نمیکنه.
معنی: یعنی به قل خودت ژسش به ژشست. یه روش انیمیته که از کل میان جزء ، یعنی وقتی یه کاراکتر میخواد حرکتی انجام بده اول حرکات اصلی اون زده میشه. مثلا یه شخص میخواد چیزی رو از رو میز برداره. Pose اول ایستاده pose دوم دست جلو رفته و جسم رو لمس کرده و Pose آخر اون رو برداشته و نزدیک بدنش میاره. این pose های اصلیه که بعد این مرحله به قسمت block animation میرسه که جزییات بیشتری از انیمیت در این مرحله ایجاد میشه. من تو لینکی که تو امضام گذاشتم دارم این مباحث رو مو به مو جلو میرم. اگه خواستی یه سری بزن عزیز.

poly هم به همون معنی ای هست که گفتی عزیز ولا غیز

displacement یه نوع برجستگیه یا bump ـه ولی با این تفاوت که bump بهت برجستگی 2d میده یعنی در زاویه های شدید برجستگی ای نمیبینی فقط در زوایای قائم و نزدیک قائم با ایجاد سایه به بیننده القا میکنه که جسم برجستگی داره ولی displacement اینجوری نیست بلکه دقیقا vertex های جسم رو جابجا میکنه یعنی قشنگ متوجه میشی که جسم deform شده و برجستگی داره تو همه زوایا و کارش هم بر اساس texture ای که بهش میدی و حتی میتونه کاری کنه که تعداد segment های جسمت تو viewport ـت به همون تعداد عادی باشه ولی برای یه برجستگی خوب تعدادشون رو توی render ببره بالا که خیلی رندرت رو سنگین میکنه.

این معانی کلیشون بود عزیز
حق یارت

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا