html5 و آینده فلش

o_real_love

Well-Known Member
دو دوست عزیز Mehrdad155 و Action Script 3
میشه بیشتر از این ادامه ندید؟؟؟
واقعا که ....
فراموش کردین این جا مکانی برای به رخ کشیدن اطلاعات به همدیگه و بی احترامی به همدیگه نیست!!!!:mad:
متاسفم برای افرادیکه اینگونه با هم برخورد دارند
از دو فردی مثل شماها که هرکدوم در زمینه ای فعالیت و اطلاعات علمی دارین
نباید این رفتار ها سر بزنه
خواهشا رعایت کنید
انسان هر چه از لحاظ علمی فراتر بره بازم بازهم بازهم یک موجود ناقص هست
آقایون دست بالای دست بسیار است...
پس انقدر به خودتون ننازید و غرور کاذب نداشته باشید
شماها باید بیشتر به هم احترام بزارین
من شخصا خواهشمندم رعایت کنید
و میدونم شماها افرادی با شخصیت و عاقل هستید
ممنون از همکاری تون

mehdi2477

Member
آقا مهرداد جز معدود اساتید گرافیک تو کشور هستند .( با سابقه ای بالاتر از 15 سال)

خیلی از کارهای ایشون توی تلویزیون پخش شده و سابقه طولانی در امر تدریس گرافیک 2 بعدی دارند .

اینو برای اون دوستانی مینویسم که خیال میکنند ایشون تازه از راه رسیده و از خودش داره یه چیزی میگه .
من از طرف خودم و بقیه دوستانی که از شما شناخت کافی ندارند از شما عذر خواهی میکنم . :rose:

با سلام،
جناب مهرداد خان شما از همون اول هم نباید جواب ایشون رو می دادید.
این آقا معلوم نیست اصلاً داره چی میگه!
من میدونم چرا اومد و این حرف ها رو زد !!! می خواست یه خودی نشون بده و بگه آقا ما هم هستیم.
به هر صورت جواب ابلهان خاموشی است.

o_real_love

Well-Known Member
دوستان من تمنا دارم و خواهشمندم از پرداختن به این گونه بحث های بیهوده خود داری کنید
بسه دیگه
می خوان دهن به دهن کنید تلفن هم رو بگیرید مستقیم با هم صحبت کنید
اینجا یک محیط فرهنگیه نه ...

sharktech

کاربر فعال
برنامه نویس های اون ور آب دارن برنامه ها رو تولید و گسترش میدن و اونوقت ما داریم دعوا میکنیم !!!!!!!!!:lol:

برای همینه که میگن اینجا ایران است !!!!

Mehrdad155

کاربر فعال
o_real_loe @
به خدا شرمنده شما ودوستان هستم. کاملا درست می فرمایید.اومدیم تو خونه ی مردم, داریم بحث خصوصی می کنیم....
mehdi2477@
مهدی جان شما بیش از حد به بنده لطف دارید . تقصیر از من است که زیادی خودستایی کردم .:rose:
شلغم نپخته@

دوست عزیز .من جوابشو برای این دادم که دیدم واقعا داره توهین می کنه. پست شماره 37 این آقا را بخون. میبینی که مدیر محترم انجمن فلش بخشی اش را حذف کرده.از بس حرفش زشت بود. ولی تونقل قول جواب من, می تونی ببینی که چی گفته . سپاسگذارم. واقعا حرفتون درسته. کسی که از هر دری حرف می زنه و ادب را هم رعایت نمی کنه, جوابی نداره.

از همه دوستان و اعضا ,بالاخص مدیریت محترم انجمن فلش(Avang2005) عذرخواهی می کنم .خواهشا هر چه پست از اینجانب بود را به حساب خودستایی نذارید .من هر چه دارم از تجربه و سوال پرسیدن ها و محبت شما دوستان است .
به یاری خدا آموزش انیمیشن سازی را از ابتدا با ریزترین نکاتی که لازمه یک انیماتور هست پیشکش خواهم کرد.

پایدار باشید و پیروز - مهرداد

http://forum.majidonline.com/member.php?u=147937

:lol:
جالبه
درسته
اینجا جایی برای به رخ کشیدن تخصص نیست (که البته اگر جایی باشه من خیلی خوب میتونم ظاهر بشم)

آقای شلغم نپخته من شما رو مشناسم
خیلی هم بهت کمک کردم (من آدمه بزرگی نیسم هیچ وقت هم نمیخوام باشم که ...)

نیمدونم آیا من به ایشون توهین کردم؟
اگر پست من شبیه به توهین بود معذرت میخوام

به نظر شما من از ایشون چطوری میتونستم بپرسم که آیا همچین فیلم هایی میبینن یا نه؟

من فکر کنم اشتباهی شده
در کل منظوره من از کل این پست ها اینه که
آدم بهتره اول راجع به ان موضوعی که قرار با زدن پست یا اعلان خبر اشتباه یه طنش ایجاد کنه اطلاعات کافی داشته باشه

من چون به فلش واردم میدونم که فلش میتونه هر جور که ان developer بخواد کنترل بشه

به هر حال اگر گفتن حرف درست انقدر به انسانی که نسبت به ان نرم افزار دانش کمی داشته باشه بر بخوره
شاید من دیگه پست ندم

ار کلیه بچه ها هم که من با زدن پست هام طوری رفتار کردم که باعث بی احترامی شد معذرت میخوام
همچنین از آقای مهرداد

اگر کمکی از جانب شما بوده بنده صمیمانه تشکر میکنم.
اما اینکه اظهار می کنید تقریباً توهینی در کار نبوده غیر قابل قبوله. اینکه حتی یکی فلان فیلم ها رو ببینه هیچ ربطی به این جور مسائل نداره و نمیدونم هم چطور به ذهن شما خطور کرده.
اگر از همون اول هم با دلایل محکم خودتون به شکل منطقی ثابت می کردید که مثلاً جناب مهرداد خان دارن رو هوا حرف میزنن، مطمئن باشید حرفتون اگر حق بود به کرسی می نشست. اما داریم که فحش و توهین دلیل کسانی است که حق ندارند.
لذا برخورد تند شما از همون اول خیلی ها رو رنجوند. اخلاق جاذبه میاره و برعکس بداخلاقی دافعه میاره.
بنظر میرسه الان کمی سرد شدید!
اگر از دستم نارحت شدید پوزش میخوام.

یا علی

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

اگه توجه کرده باشید اینجا یک انجمن تخصصی هستش و قرار نیست هر تاپیکی زده میشه فقط اسپم کنید .

دوستان قوانین انجمن را رعایت کنید .

از این به بعد دیگه اخطار نمیدم .

موفق باشید

CMAX

Member
این تاپیک نمونه خوبی بود تا نشون بده چرا هیچ وقت کاربران خوب و با عرضه هر پلت فرم و یا زبان برنامه نویسی در این انجمن ها موندنی نیستن .
این که کسی حرفی رو بزنه و بلفرض که اشتباه بود یا برداشتی از سایت های دیگه باشه دلیلی بر توهین و بحث ها مسخره ای که این جا دیدم نمیشه تا بعد یکی تا اونجا پیش بره که بحث در مورد تاثیر HTML5 بر فلش رو نتیجه دیدن فیلمهای ... بدونه .
واقعا مسخره است که ادمهای کوته فکر با کوچیک کردن ادمای دیگه و ادعا های صد من یه غاز سعی در بزرگ نشون دادن خودشون می کنن .
ما با این طرز برخورد عملا نتنها جلوی یک بحث معقول رو می گیریم بلکه دیگر کاربرانی که حرفی برای گفتن دارن رو از این بحث متنفر می کنیم و در نهایت جبهه گیری های همیشگی همراه با دلخوری های شخصی نتیجه پایانی بحث ، بدون هیچ نکته مثبتی .
منم منم کردنها انگار جز لاینفک این اجتماعات ما ایرانی ها شده افرادی که در محیط واقعی هیچی نیستن و اینجا دنبال همه چیز بودن هستن
بس کنید این خزعبلات رو اگه عرضه دارین تو هر قسمتی و هر کاری و هر هنری ، نگهش دارین برای خودتون و دلیلی نداره تا هی به رخ هم بکشین و دم از فلان و بهمان بزنین .
یه توصیه کلی همیشه یادمون باشه فلش هست چون html بود ، سیلورلایت هست چون فلش بود و همه اینها خواهند بود چون من و شمای به اصطلاح برنامه نویس و طراح ، هستیم اما در نهایت مهم این خواهد بود که شما با هاشون چه کاری رو می تونید خروجی بگیرید .

آخرین ویرایش:

arashtavoosi

Active Member
من وقتی بحث رو دنبال می کردم چندتا نکته به ذهنم رسید که فکر می کنم جالب باشه.

1. بعضی از دوستان گفتند که حجم فایل های فلش بالاست. لازم می دونم که بگم این حرف اصلا جنبه علمی نداره. چون حجم فایل فلش با مقدار محتویاتی که در اون هست مربوط می شه مثل عکس صدا فیلم و مقدار کمی کد که البته با توجه به میزان توانایی برنامه نویس می تونه به صورت دینامیک از بیرون swf به اون لود بشه و حجم را در حد خیلی خوبی پایین نگه داره در ضمن فلش تا حد امکان فایل swf رو فشرده می کنه. برای تست این مطب می تونید فایل های swf رو zip کنید خواهید دید که حجم فایل اگه زیاد نشه کمتر نخواهد شد.

2. بعضی دیگر از دوستان گفتند که اکشن اسکریپت performance پایینی داره.
actionscript و javascript هر دو بر مبنای ECMAScript هستند پس مهم این هست که کی runtime بهتری برای این زبانها می نویسه. که البته تا به حال موفقیت با as هست برای آگاهی بیشتر می تونید عبارت "compare actionscript javascript performance" را در گوگل سرچ کنید و خودتون قضاوت کنید.

3. adobe خودش HTML5 و CSS3 رو در ادوبی ایر نسخه دوم ساپورت می کنه یعنی به نظر من ما اینجا کاسه داعتر از آشیم!!!

4. استفاده از فلش الان خیلی زیاده و به همین راحتی نمی شه براش جایگزین پیدا کرد.

4-1. تعداد developer ها
4-2. 98% کامپیوتر های متصل به اینترنت flash player دارن
4-3. 75% بازهای کامپیوتری با فلش ساخته می شه.
4-4. 70% تمام ویدیو های آنلان از طریق فلش ارائه می شه.
4-5. خیلی از آپلودها الان به کمک فلش انجام می شه (برای مثال روی لینک attach جی میل right click کنید).
4-6. فلش فقط بر روی کامپیوتر های شخصی کار نخواهد کرد شاید در آینده نزدیک UI خیلی دیگه از وسایل الکترونیکی شما مثل جاروبرقی، یخچال و تلفنتون با فلش باشه. از این پروژه شرکتهای گردن کلفتی مثل نوکیا و زیمنس همایت می کنند که فکر نکنم به همین راحتی از اون دست بردارند.

5. خوشبختانه در ورژن CS5 خیلی از ایراداتی که دوستان گرفته بودند حل شده مثل سرعت کامپایل، سرعت نصب برنامه که البته به نظر من اصل چیز خاصی نیست، code compeletion هم که خوشبختانه اضافه شده حتی می شه از flash builder برای کدنویسی استفاده کرد که واقعا IDE قوی برای کد نویسی هست. و خیلی مهمتر اینکه در این ورژن کار کردن با زبان فارسی مثل آب خوردن شده.

در مجموع با این اوضاع و احوال من که خیلی فلش رو دوست دارم، امیدوارم که فلش از اینی هم که هست قدرتمندتر بشه و ما کارهای بهتری بتونیم باهاش انجام بدیم.

Insomnia

کاربر فعال
Kevin lynch:
در کنفرانس وب2 اعلام کرده که به طورکامل از html5 حمایت میکنیم(dreamweaver) و دو تکنولوژی فلش و html5 در کنار هم ابزار قدرتمندی را تشکیل خواهند داد.

Mr. LonelY

کاربر فعال
خوب خوب خوب!
من ی مطلب جالب و قدیمی گیر آوردم ک مربوط ب دعوای اپل و فلش میشه و تو اون ذکر شده ک اپل و مایکروسافت از فلش پشتیبانی نمیکنن

مطلب مربوط میشه ب ضمیمه ی روزهای یکشنبه ی روزنامه جام جم (کلیک) شماره 280 و تاریخ 19 اردیبهشت 1389
این مطلب تو صفحه 3 کلیک ذکر شده، من نتونستم خودشو گیر بیارم، PDF خود کلیک رو میزارم با حجم 918kb

آخرین ویرایش:

Insomnia

کاربر فعال
مطلب مربوط میشه ب ضمیمه ی روزهای یکشنبه ی روزنامه جام جم (کلیک) شماره 280 و تاریخ 19 اردیبهشت 1389
این مطلب تو صفحه 3 کلیک ذکر شده، من نتونستم خودشو گیر بیارم، PDF خود کلیک رو میزارم با حجم 918kb
http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100874695830
من ی مطلب جالب و قدیمی گیر آوردم ک مربوط ب دعوای اپل و فلش میشه و تو اون ذکر شده ک اپل و مایکروسافت از فلش پشتیبانی نمیکنن
در اینجا لینک بحث مفصل حول این موضوع را داده ام! در آنجا مشخص میشه که پشتیبانی نکردن یعنی چی!
--
وقتی به مثال های درست شده باhtml5 نگاه می کنم میبینم که واقعا کند هستند! و اصلا نیازی به نرم افزارbenchmark ندارد!

اشتباه در مقایسه

تنها دلیل این که این بحث بوجود اومده اینه که گرافیست هایی که با فلش کار میکنن و خیلی کم از قدرت برنامه نویسی فلش استفاده کردند با ورود html5 قدرت این دو مقوله رو شبیه هم ساختند. وگرنه کارهایی که html5 میتونه بده فقط یه زیر مجموعه از توانایی های فلش محسوب می شن و اصلا html5 قابل مقایسه با فلش نیست.

JavidFlasher

کاربر فعال
فلش تو خیلی از موارد قابل مقایسه باhtml5 نیست
html5خیلی طول میکشه بیاد بالا
الان میدونی فلش چقدر develooperداره تو این مدت فراگیر شدن html5بدون شک ادوبی خودش رو بالا میکشه نمیشینه دست رو دست بزاره
html5اول راهه والان اگه iphone فلش رو پشتیبانی نمیکنه در عوض بزرگترین رقیب اون گوگل در اندروید اون رو ساپورت میکنه که بسیاری از نرم افزارهای گرافیکی وزیبایی واسه اندروید میاد همچنین نوکیا گفته میلیون ها دلار رو فلش سرمایه گذاری میکنم.
من خودم طرفدار گوگل هستم به نظر من اپل کمی مستبدانه عمل میکنه به قول دوستمون هرچی استیو جابز گفت ما باید بگیم به به!
من الان دوم دبیرستانم از دوم راهنمایی فلش کار کردم البته همش انیمیشن و کلیپ میساختم والان تو کار as هستم .تجربه زیادی ندارم
ولی میدونم فلش تو زمینه خودش بیسته وفوق العادست

در ضمن باید پروژه open Screen هم رو در نظر داشت.که خودش تحولی اساسی هست

mohammadfard

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان عزیزم

یادمه وقتی که SlilverLight اومده بود دیگه همه کار Flash رو تموم شده می دیدن اما الان باید به اون دوستان گفت چی شد اون همه ادعا که Flash دیگه نابود میشه و نمی دونم دیگه کسی از فلش استفاده نمی کنه ( با این که چند سالی از عرضه این Platform می گذره باید پرسید که چند در صد به سمت این Platform گرایش پیدا کردن تازه پشت این Platform غول نرم افزاری جهان یعنی ماکروسافت هستش )
حالا Html هر چه قدر هم قوی ولی ببخشیدا باید فعلا بوق بزنه )

در ضمن کاربرهاشون هم از خیلی جهات با هم فرق داره

قدرت ActionScript رو هم دست کم نگیرید

یا علی

JavidFlasher

کاربر فعال
یکی از دوسان گفت احتمال داره فلش و html5باهم گره بخورند.
واقعا این احتمال وجود داره؟
اگه بشه فکر کنم باید بترکونه

amird

خبرگان انجمن فلش
سلام به همه دوستان
منم داشتم توی وب در مورد html5 می خوندم به این مطلب رسیدم http://qlc.ir/post/85 .
به نظر من تنها نکته ای که می تونه فلش رو اینجا سرکوب کنه اینه که فلش توی کارهای سنگین بدجوری cpu رو درگیر می کنه .
ولی هموطنور که یکی از دوستان هم گفته بود نباید از قابلیت هایی که اکشن اسکریپت (مثل موتورهای فیزیکی و 3بعدی) به فلش می ده غافل شد . و اگر کسی هم فکر می کنه که کار فلش تمومه یادش باشه تا html5 بخواد جای خودش رو درست حسابی باز کنه nتا اتفاق می افته که فلش به یک جایگاه دیگه میره (منظور جایگاه بهتر هست)
شاید این لینک هم برای بعضی ها بد نباشه که ببینن html5 کی می خواد جا بیفته http://www.xhtmlx.com/html5/2009/09/html-5-release-date/
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا