2011 load material library كمك

DejArch

Member
سلام
مكس 2011 رو نصب كردم كه از 2009 تغيير بدم
متاسفانه كل منوي متريال لايب تغيير كرده حالا مشكل من save متريال لايب يك فايل و load همان library توي
يك فايل جديد است .كاري كه تو 2009 داخل material editor با يك كليك روي new و open يا save as حل ميشد.
حالا معضل شده Help مكس هم كمكي نكرد
لطفا دوستاني كه با 2011 كار ميكنند كمك كنند .
ممنون

DejArch

Member
ممنون
فکر کنم خوب توضیح ندادم. مثلا میخوام scene material یک فایل را عینا save و در یک فایل جدید open کنم اما فقط گزینه OPEN و new
موجود است .
گزینه save layout هم از منوی پاییین کمکم نکرد یا شاید بلد نیستم . لطفا کمک کنید

شما یه متریال لایبری با new بساز و بعد متریال هایی که لازم داری رو داخلش بزار و بعد سیو کن

amn_mvy

New Member
کمک

منم همین مشکل رو دارم لطفاً کمک کنید...
لطفاً پاسخی بدید که خودتون تو max design 2011 انجام دادید

اگه تصویری بگین بیشتر متوجه میشیم

ببخشید دیر کردم . چون من این روزها نمیتونم دور و بر کامپیوتر برم .
به عکسی که توی فایل پیوست گزاشتم توجه کنید . با کلیک روی new matterial library یک دسته متریال بسازید . و بعد هم متریال هایی که لازم دارید رو درگ کنید و زیر مجموعه این دسته قرار بدینش و برای سیو هم روی نوشته LIB یا اسم دسته ای که تعین کردید راست کلیک کنید . اولین گزینه آدرس پیشفرض متریال هایی که در این دسته قرار دارند رو نوشته که با کلیک کردن بر روش . یک زیر منو باز میشه و از داخل زیر منو باید Save as... رو انتخاب کنید و بعد هر جا که مایلید سیو کنید .
برای باز کردن متریال هایی که سیو شده هم از طریق عکسی که گزاشتم عمل کنید ولی اینبار به جای new matterial libery گزینه ی Open matterial library رو بزنید . :rose:
کلاً تو مکس 2011 خیلی امکانات کار با متریال ها زیاد شده ولی یه مقدار ابزار بیشتر و قابل دسترس تر شده و به خاطر همین امکان داره در ابتدا ابزار رو دیرتر بشناسیم و یا ابزار های قبلی رو دیر تر پیدا کنیم . ولی نباید از متریال ادیتور 2011 بترسیم .

پیوست ها

• sadfghj.png
    sadfghj.png
    27.4 کیلوبایت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا