افزونه 1 گذاشتن چند عکس روی یک متریال

Mr.Shakeri

New Member
با سلام،
قرار بر این هست که روی کف و دیوار یک ساختمان، چند عکس در موقعیت‌های مشخص شده قرار بدم:paint:. به عنوان مثال، روی دیوار، عکس چند درخت رو طوری قرار بدم که هر عکس یک درِ ورودی رو احاطه کنه.
حالا سؤال من اینه که چطور تو مکس این کار رو انجام بدم طوری که بتونم عکس‌ها رو دقیقا در جای معینی قرار بدم.

Hidden Dragon

کاربر فعال
Mr.Shakeri عزیز سلام،

برای پوشش سرتاسری دیوارها از یک UVW با ID یک استفاده کنید و برای مابقی تصاویر از UVW هایی بصورت Planar با ID های متفاوت استفاده کنید و بعد

در کانال Diffuse از یک مپ Composite استفاده کنید و به تعداد دلخواه لایه در اون قرار بدید و بعد در لایه اول تصویر پوشش سرتاسری رو با استفاده از UVW

با ID یک و با مقدار Tile مناسب تنظیم کنید و بعد در لایه های دیگه از تصاویر درخت با استفاده از UVW بعدی و ID های مناسب که قبلا تنظیم کردید استفاده

کنید و چک مربوط به Tile اون تصویر رو غیر فعال کنید ( اگر تصویرتون حاوی کانال آلفا بود که میتونید از همون اطلاعات برای حذف پیکسل های اضافی دور تصویر

درخت استفاده کنید و در غیر اینصورت از یک تصویر سیاه و سفید حاشیه بدنه درخت بعنوان ماسک با استفاده از ID برابر در هر لایه مپ Composite استفاده کنید )

به اینصورت میتونید هر وقت که نیاز شد با جا بجا کردن Gizmo مربوط به هر کدوم از UVW ها به راحتی تصاویر درخت یا هر تصویر دیگه ای رو در نقطه دلخواه و بر روی تکسچر اصلی

مونتاژ کنید.

موفق باشید

Mr.Shakeri

New Member
خیلی ممنونم.
راستش رو بخواید متوجه نشدم.
منظور شما از uvw همون uvw map هست؟ چون داخل اون ID نداره.

Hidden Dragon

کاربر فعال
Mr.Shakeri عزیز سلام،

بله منظور همون UVW Map channel هست که بعضا اون رو با نام map channel id یا به اختصار Map ID هم میشناسند.

برای روشن تر شدن شیوه کار هم یه ویدیو براتون تهیه کردم که میتونید ازش استفاده کنید.

http://www.mediafire.com/watch/y3i43c860d6lrnq/HD_Map_Composite.mp4

موفق باشید

Mr.Shakeri

New Member
سلام جناب Hidden Dragon
واقعا حیفم آمد که با یک دکمه تشکر خالی از این پست بگذرم. این مشکل قدیمی من بود که در این پروژه مرا مستأصل کرده بود. از راهنمایی و تهیه فیلم آموزشی بسیار سپاسگزارم:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا