نظرسنجی: راجع به استفاده از mmb کرک شده

من از MMB کرک شده استفاده

• نمی کنم و unrigister کار می کنم

رای: 0 0.0%
  • نمی کنم خریداری می کنم و قانونی استفاده می کنم.

رای: 1 7.1%
  • استفاده می کنم بلا شک

رای: 8 57.1%
  • اگر سیستم پرداخت برون مرزی آسون بود حتما استفاده نمی کردم

رای: 6 42.9%

• مجموع رای دهندگان
    14
وضعیت
موضوع بسته شده است.

BEHESHT

Well-Known Member
سلام دوستان

یه آمار مهم می خوام واسه بچه های خود انجمن مفید هست

ازتون درخواست می کنم که محبت کنید و نظرتون(حقیقت) رو اعلام کنید.

مردونه و بالا غیرتاً شما از نسخه Crack شده ی MMB استفاده می کنید یا نه؟

و اگر ممکنه سن تون رو محبت کنید چون گروه سنی هم تاثیر داره.

Free Man

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با سلام.

اکثر انسانها ، اصول و قواعد زنگی خود را بر اساس منافعشان تعریف می کنند.

حقیقت این است که هر نرم افزاری که شرکت سازنده اش آن را به صورت غیر مجانی

ارائه کند از هر لحاظ که بنگریم ، استفاده از این نرم افزارها به صورت کرک شده ، غیر قانونی می باشد.

شما بهتر است که خود را جای سازندگان نرم افزار مورد نظر قرار دهید ، سالها

در حال طراحی و پیاده سازی چنین نرم افزاری بوده اید و سرمایه و هزینه هایی را جهت

ایجاد آن پرداخت کرده اید. حال چه احساسی پیدا خواهید کرد که حاصل زحمت

و دسترنج شما که سالها روی آن کار کرده اید به صورت مجانی و غیر قانونی

در حال استفاده باشد.

خود بنده هم ، در بعضی مواقع اصول و قواعد زندگی ام را بر اساس منافع ام تعریف می کنم

زیرا که شغل و تخصص بنده ، برنامه نویسی ، طراحی نرم افزار می باشد ، سه نرم افزار

انبارداری و دو نرم افزار حسابداری از جمله کارهای بنده بوده است ، که قیمتشان از پانصدهزار تومان

به بالا می باشد ، اما متاسفانه دو تا از شرکت های طرف قرارداد ، که برنامه را به

آنها فروخته ام ، برنامه ی بنده را با قیمت یک چهارم به چندین شرکت دیگر ارائه کرده اند.

مسلما رعایت چنین قانونی برای کسانی که در بازار تولید نرم افزار نیستند

بسیار ناخوشایند می باشد ، و معکوس این قضیه برای تولید کنندگان نرم افزار صدق می کند.

نظرم این است : استفاده می کنم ، اما با ناراحتی و افسوس که چرا این قانون در ایران وجود ندارد.

زیرا که برنامه های بنده نیز به صورت غیر قانونی و بدون در نظر گرفتن حق کپی در حال تکثیر است.

اما اطمینان داشته باشید که اگر می توانستم برنامه های خود را باقیمت مناسب به فروش برسانم

هیچ وقت از برنامه ی کرک شده استفاده نمی کردم. (در کنون هم تعداد کمی از برنامه های

مورد استفاده ی بنده کرک شده است ، در حد توان سعی می کنم که سراغ برنامه های

غیرقانونی و کرک شده نروم.)

منظورم از قانون ، قانون حق کپی می باشد.

انشا الله که همیشه موفق و سلامت باشید.

OMiD

Well-Known Member
18 ساله

ببينيد در كل عرض ميكنم:
ايراني جماعت راحتي كار رو ميخواد باور كنيد اگه خريدش آسون تر از كركش بود بيشتر از نصف استفاده كننده هاي ايراني خريداري ميكردن

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اول گزینه ای رو که در نظرسنجیتون انتخاب کردم عرض میکنم :" اگر سیستم پرداخت برون مرزی آسون بود حتما استفاده نمی کردم"

من اوایل خیلی ابتدایی با MMB کار میکردم و بیشتر برای آشنایی با برنامه و سرگرم شدن بود ولی بعدتر مقداری دقیقتر شدم تو برنامه و تو فروم MMBForums.com هم عضو شدم و استفاده میکردم از مطالب.
در طی این چند سال، یا بهتر بگم این یکسال آخر بیشتر اهمیت موضوع کپی رایت رو درک کردم، چه از رفتار کاربران MMBForums.com و چه از ارتباطات دیگه ای که داشتم، همه ی اینا باعث شد که بیشتر به سمت نرم افزارهای اپن سورس برم و سعی کنم تا حدودی از جایگزین ها استفاده کنم.
برای MMB هم سعی کردم که رجیسترش کنم، و اهم دلیلش هم این بود که یه جایی ته وجدانیاتم بهم میگفت که "مگه تو نمیخای ورژن بعدی MMB رو ببینی ؟، خب پس برو یه سهمی تو این حرکت داشته باش " (و نه فرهنگ احترام به حقوق مولف؛ متاسفانه) و دنبال روشی که بشه مبلغ رو واریز کرد گشتم هم برای این مورد و هم برای کار دیگه ای که داشتم، ولی خب اینکار مقداری سخت مینمود، برای اینکه بتونم MMB رو رجیستر کنم باید چندبرابر مبلغ رو برای ایجاد یک حساب میپرداختم...!!(و خب انگیزم کم شد، چون با دو دوتا چهارتایی که ما بهش عادت کردیم منطقی بنظر نمیرسه !!)

متاسفانه نسخه ی من رجیسترشده نیست و چه زیبا گفتن جناب Free Man : نظرم این است : استفاده می کنم ، اما با ناراحتی و افسوس که چرا این قانون در ایران وجود ندارد.
شاید بخاطر این موضوع هست که تاحالا برنامه ای رو برای استفاده ی تجاری عرضه نکردم و تمام کارهام مجانی بوده
من هم مثل خیلی ها از ویندوز بصورت غیر قانونی استفاده میکنم و ...، ولی سعیم بر این هست که به سمت نرم افزارهای Open Source و FreeWare برم...، تا شاید کمتر، خیلی از خودم ناامید بشم.

البته مقداری هم قبول دارم که پذیرش اینگونه مسائل در خیلی از موارد برای ما بی معنی هست و این بخاطر سیاست غلط دولتمردان ما هست، که ما در کنار این فرهنگ غلط رشد کردیم و پذیرفتیمش و باهاش کنار اومدیم...، و حالا رعایت قوانین - چیزی که شاید اعتقاد قلبی ما هست - چون برامون هزینه داره، برامون سخت هست.

سن من هم 21 سال هست.

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
ممنون از لطفتون

از بقیه دوستانت هم تقاضا دارم منت بذارند به سر بنده و شرکت کنند تو نظر سنجی.

ubuntu

Member
اين اولين پستي هستش که بعد از 13-14 روز تو اين انجمن مي‌زنم و متأسفانه بايد بگم من هم از کرک شده استفاده مي‌کنم. البته حدود 1 ماه دنبال يه راه خريد بودم. ولي کلاً به نتيجه‌اي نرسيدم. من هم گزينه‌ي 4 رو انتخاب مي‌کنم، با ناراحتي...:sad:

BEHESHT

Well-Known Member
سلام یک دنیا ممنون آقا پیمان عزیز

می بخشید آقا پیمان میشه هزینه ی پرداختی هم ذکر کنید.

یعنی چقدر واستون آب خورد؟

silvercover

کاربر متخصص
دوستان در حال حاضر راه های خرید خیلی ساده تر از قبل شده. در حال حال حاضر سایت هایی واسط هستن که خدمات پرداخت بین المللی و صدور کارت اعتباری رو انجام میدن که میشه به اون ها اطمینان کرد و خود بنده هم مشتریشون بودم تا حالا. به عنوان نمونه میشه از سایت های زیر یاد کرد:

www.abzarha.com
www.epay.ir

رسیدن به این بلوغ که باید برای نرم افزار بهایی پرداخت بشه به این راحتی به دست نمیاد و باید مسیری براش طی بشه. وقتی دارید مسیر رو طی می کنید متوجه میشید که چقدر باید برای تولید محصولی زحمت کشیده بشه. وقتی مسیر رو طی می کنید درک می کنید که چرا سایر کشور ها از ایران جلو هستن ولی نرم افزار در ایران درجا میزنه.

naseronline

Well-Known Member
من قبلنا كه از mmb كرك شده استفاده مي كردم چون اون موقع زياد اشنايي و حتي حوصله اين كار رو نداشتم كه ببينم چطور بايد خريداري كنم. الانم كه ديگه به صورت جدي كار خاصي انجام نمي دم با mmb كه بخوام خريداري كنم.
ولي خوبه حداقل ما بچه هاي همين انجمن هر سري كه نسخه جديدي از mmb اومد اون رو خريداري كنيم تا كمكي كرده باشيم به توسعه دهندگان اين برنامه.
منم فك كنم از بقيه بچه هاي اينجا بزرگتر باشم . تو 24 هستم. كس ديگه اي از همدوره هاي ما اينجا هست ؟

BEHESHT

Well-Known Member
ما که کوچیک همه جمع هستیم.

از اونهایی که تو این نظرسنجی شرکت کردند کمال تشکر را به عمل می آورم آقایی کردید محبت کردید این حقیر رو خجالت زده کردید.

از مدیر ها کسی نظرش یا همون عملکردش رو نمی گه آقا حامد گل و آقا سمان عزیز؟

آخه الگو های ما هستین ها؟:)

ما هم به شما نگاه می کنیم خوشبختانه.

از آقا محسن کم پیدا عزیز تک کابر ویژه انجمن دعوت می کنم

از آقا احسان محترم علی آقای عزیز از عراق دعوت می کنم به شرکت تو این آمار گیری

شما هم اگر لطف کنید بنویسید ممنون میشم...

اینم یه شاخه گل رز تقدیم به همه ی مجید آنلاینی های عزیز :rose:

یاحق
باحق
تاحق

Ehssan_it

Well-Known Member
اگه منظورت از احسان من بودم ...
من تقریبا همون اول متوجه این تاپیک شدم منتظر بودم ببینم بقیه بچه ها چی می گن البته رای رو همون اول دادم گزینه 3.
قرار دادن گزینه اول بی مورد بود چون من که اتوران یا سی دی که با اون نوار زرد رنگ باشه ندیدم.البته به صورت حرفه ای
اوایل که سایت های صدور ویزا و ... اومده بودند اصلا اعتماد نداشتم به اونا ولی الان شرایط فرق کرده دلیل اینکه گزینه 3 رو انتخاب کردم این بود که هنوز ایران جزو سازمان اقتصاد جهانی نیست و قوانین اونجا هنوز تو ایرات غیر معتبر هست ولی غیر از این حرفا یک دلیل بزرگتر ادم رو ازار میده اون هم وجدان هست یک گروه بشینن یک نرم افزار بنویسن بعد ما بیایم ساده کپی کنیم ساده نصب کنیم و ساده استفاده کنیم و هنوز دلشوره ی این رو داشته باشیم که یک عده اومدن از سی دی ما غیر قانونی رایت کردن.

متولد 65 هستم حساب کنید چند سالمه ؟

Majid73

Member
ۀقا پیمان بخشید ولی اینکار که نشون بده که شما خریدین که با هر برنامه هکی میشه انجام داد نمیشه باور کرد که شما خریدین

ubuntu

Member
من يک بار خواستم از طريق اين‌ها پرداخت کنم، بسته‌اي که مي‌خواستم به دستم نرسيد هيچ، پولمم رفت. مار گزيده از ريسمان سياه و سفيد هم مي‌ترسه! چجوري حالا بايد به اين‌ها اعتماد کنم؟ تازشم اين که اين جور شرکت‌ها اگر هم معتبر باشن فقط تو تهران هستن. من 3 ساعت راه برم تهران با اون همه مشکل کلي پول هتل بدم که حالا معلوم نيست بشه يا نه! نه آقا! مشکل ما اين جوري حل نمي‌شه!
يه حرفي مي‌زنم ناراحت نشين. ولي به نظر من همه‌ي مشکل از جمهوري اسلامي نيست! خود مدياچنس هم ايران رو تحريم کرده مگه نه! خوب اين همه شرکت ديگه هستن دارن محصولاتشون رو مثل آدم مي‌فروشن. وقتي اون‌ها عرصه رو براي ما تنگ مي‌کنند چرا خودم رو بايد به آب و آتش بزنم؟ خوب خود مديا چنس نمي‌خوا محصولاتش تو ايران استفاده بشه. چي‌کار بايد بکنم؟؟؟ mmb رو بزارم کنار؟ اگه اين شرکت مي‌خواست به هر حال هر جوري بود زمينه رو مساعدتر مي‌کرد.
البته اين نظر منه. اميدوارم موجب خشم برخي دوستان نشه...

silvercover

کاربر متخصص
من يک بار خواستم از طريق اين‌ها پرداخت کنم، بسته‌اي که مي‌خواستم به دستم نرسيد هيچ، پولمم رفت. مار گزيده از ريسمان سياه و سفيد هم مي‌ترسه! چجوري حالا بايد به اين‌ها اعتماد کنم؟ تازشم اين که اين جور شرکت‌ها اگر هم معتبر باشن فقط تو تهران هستن. من 3 ساعت راه برم تهران با اون همه مشکل کلي پول هتل بدم که حالا معلوم نيست بشه يا نه! نه آقا! مشکل ما اين جوري حل نمي‌شه!
يه حرفي مي‌زنم ناراحت نشين. ولي به نظر من همه‌ي مشکل از جمهوري اسلامي نيست! خود مدياچنس هم ايران رو تحريم کرده مگه نه! خوب اين همه شرکت ديگه هستن دارن محصولاتشون رو مثل آدم مي‌فروشن. وقتي اون‌ها عرصه رو براي ما تنگ مي‌کنند چرا خودم رو بايد به آب و آتش بزنم؟ خوب خود مديا چنس نمي‌خوا محصولاتش تو ايران استفاده بشه. چي‌کار بايد بکنم؟؟؟ mmb رو بزارم کنار؟ اگه اين شرکت مي‌خواست به هر حال هر جوري بود زمينه رو مساعدتر مي‌کرد.
البته اين نظر منه. اميدوارم موجب خشم برخي دوستان نشه...

دوست عزیز برای خرید نیازی نیست شال و کلاه کنید و برید تهران. همه چیز به صورت اینترنتی و آنلاین و همزمان قابل حل هست. چنین سایت هایی اکثرا بخش پشتیبانی و خرید آنلاین رو دارند.

از طرفی این طور نیست که شرکت مدیا چنس بخواد ایران رو تحریم کنه. بلکه سیستم پرداختی که این شرکت باهاش کار میکنه چون آمریکایی هست پرداخت ایران رو قبول نمیکنه. از همه مهمتر و سوای تحریم. ایران اصلا کارت اعتباری بین المللی صادر نمیکنه که این سایت بخواد پذیرا باشه.

BEHESHT

Well-Known Member
یه چند تا نکته

سلام و دوصد دورود به همگان

ممنون که بحث می کنید بالاخره باید به قول گفتنی ما که ادعای روشن فکریمون میشه و تو اینترنت به بحث و تبادل علم می پردازیم راهمون مشخص شه.

اما من خرید رو دوست دارم چون وجدان حکم می کنه این کار بکنیم

اما چند نکته:

1 مهم ترین چیز برای ما استفاده از نرم افزار این هست آیا اون سمت مرز ها اون ها هم به فکر این هستندکه فقط بحث اقتصادی مهم هست یا اقتصاد + سیاست؟

نه این طور نیست دانشگاه ما 3 سال پیش از ماکروسافت غول نرم افزاری دنیا ویندوز خرید هزینه هنگفتی پرداخت کرد.

ویندوز ها بعد 30 روز منقضی شد مسئولین دانشگاهمون نتونستند باور کنید نتونستند از ماکرو سافت ادعای رفع مشکل کنند و ویندوز ها رو فعال کنند.

می دونید جواب ماکروسافت چی بود؟

شما جزو سازمان اقتصاد جهانی نیستید واسه همین خاطر ما این هم لطف کردیم بهتون فروختیم ایران شامل خدمات پس از فروش نیست و این کار نقض قوانین کشور ماست.(امریکا)

این یعنی چی این عدالت و حقوق بشر و خدماته این شرکت چرا ایران شامل خدمات پس از فروش نیست.

نه ما هم باید عین خودشون باهاشون رفتار کنیم.(البته من به شرکت مدیا چنس این رو نچسبوندم ها)

(هر کس هم تو صحت ادعای بنده شک داره پیام خصوصی بزنه من آدرس دانشگاه رو بدم بیاد با مسئولین دانشگاه با هم مستقیم صحبت کنیم)

2 نکته ی بعدی اگر شرکت مدیا چنس واقعا می خواست ایران رو پشتیبانی کنه نماینده داشت تو ایران مانند : گوگل و ...

3 این کار به اقتصاد مملکت ما ضرر می زنه.

4 کی می گه ایران جای اشاعه نرم افزار نیست عقب افتاده است و دار درجا می زنه.

5 اگر نرم افزارتون واقعا ارزشمند هست برای حفظ حقوق تالیفش برید ثبت کنید هزینه ی کمی می خواد ولی در عوض می تونید ادعای غرامت و... از متخلف داشته باشید (برای اطلاعات بیشتر به ماده ی 5 حقوق مدنی مراجعه کنید)

در کل تا دو روز دیگه من نتیجه ی نظر سنجی رو اعلام می کنم.

BEHESHT

Well-Known Member
خوب این خودش یه نکته هستش که باید روش فکر بشه اما شما میتونی شرکتی رو معرفی کنی که به مدیا چنس پیش نهاد نمایندگی داده و مدیا چنس قبول نکرده و گفته ما ایران رو پشتیبانی نمیکنیم؟

خب این احتیاج به شرکتی نداره! هر شرکتی تو دنیا این اجازه رو داره که تو کشور های تحت حمایت یک دفتر تاسیس کنه یه دفتر این یه دفتر یعنی احتیاج به شرکت حامی داخلی داره؟ این طور نیست فقط کمی بی نیرنگ و یا کمی با پشتکار خیلی راحت میشه یه دفتر نمایندگی زد.فقط با سفارت کشور تحت حمایت باید یه همهانگ کوچیک کنه که معمولا 99 در صد کشور میزبان این اجزاه رو می ده.

میشه بفرمایید چه ضرری؟

خروج ارز از کشور

کسی نگفت ایران عقب افتادست یا ایران جای اشاعه نرم افزار نیست اما باید قبول کنیم با سرعت زیادی صنعت نرم افزار ما پیش رفت نمیکنه درواقع باید قبول کنیم تا وقتی که ما حق کپی رایت رو رعایت نکیم برنامه نویس های ما دلسرد میشن و برنامه جدیدی ارائه نمیشه پس باید به فکر فرهنگ سازی درست برای رعایت کپی رایت باشیم

اگر برنامه نویس با کپی نرم افزارش دلسرد میشه عرض کردم بره ثبت کنه هزینه ی کمی هم هست که بابت ثبت.

یه چیزی عرض کنم تعریف از خود نباشه و حمل بر غرورهم نباشه من کوچیک همه و از همه کمتر می دونم ولی کمی با قانون کشور زیادی آشنا هم:D و می تونم در خدمت دوستان باشم اگر سوالی درباره ی ثبت نرم افزار یا شرکت شون تو اونور مرز ها داشتند در خدمتم.

دوباره سوال یا نقدی بود در خدمتم.:rose:

یاحق
باحق
تاحق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا