معرفی تکنولوژی AIR جهت توسعه برنامه های کاربردی، تحت سیستم عامل های iOS و Androi

amird

خبرگان انجمن فلش
با سلام و آرزوی بهترین ها براش شما خواننده گرامی
یه مقاله نوشتم در مورد اینکه :
در این مقاله هدف ما معرفی تکنولوژی AIR جهت توسعه نرم افزارهایی تحت دو سیستم عامل Android و iOS می باشد. در ابتدا توضحاتی پیرامون کلیت، معماری و ابزارهای موجود جهت توسعه برنامه های تحت این دو سیستم عامل بیان می کنیم.
سپس به معرفی تکنولوژی AIR و ابزارهای موجود جهت توسعه آن می پردازیم.
1.jpg

امیدوارم بتونه کمکی باشه هر چند کوچیک برای شما که به برنامه نویسی موبایل علاقه مند هستید.
لینک دانلود
موفق و پیروز باشید

منبع:
http://darajeh.net/index.php/فلش/air/109-air/132-air-for-devices

آخرین ویرایش:

FLV

Member
ممنون مفید بود :rose:
دوتا سوال در مورد AIR دارم:
1- آیا در AIR دسترسی به پورت ها و امکانات سخت افزاری باید از طریق برنامه های واسط انجام بگیره یا اینکه مستقیم میشه به پورتها دسترسی داشت؟

2- مگر اپل قبلاً مجوز استفاده از برنامه نامه های ساخته شده در فلش که خروجی مستقیم میگرفتن رو باطل نکرده بود!! منبع

amird

خبرگان انجمن فلش
ممنون مفید بود :rose:
دوتا سوال در مورد AIR دارم:
1- آیا در AIR دسترسی به پورت ها و امکانات سخت افزاری باید از طریق برنامه های واسط انجام بگیره یا اینکه مستقیم میشه به پورتها دسترسی داشت؟

2- مگر اپل قبلاً مجوز استفاده از برنامه نامه های ساخته شده در فلش که خروجی مستقیم میگرفتن رو باطل نکرده بود!! منبع

سلام
نه شما شما به صورت مستقیم با استفاده از دستورات خود ایر می تونید به سخت افزارهای گوشی که توی مقاله هم ذکر شدن دسترسی داشته باشید.
من کاری به قبلاً ندارم که فکر کنم قبلاً اپل با فایلهای swf مشکل داشت. در حال حاضر هیچ مشکلی وجود نداره و ایر برای اپل داره خروجی ipa میده که استاندارد هست.

موفق باشید

• Like
Reactions: FLV

JavidFlasher

کاربر فعال
مقاله خیلی خوبی بود
haxe NME هم عالیه!!
با یه بار کد زدن میتونین برای [FONT=Arial, Verdana, sans-serif]ios , webOS, blackberry, mac. linux ,andorid , windows , flashplayer خروجی بگیرین
و جالب هم این که بسیار شبیه as3یه . فلشکارا راحت میتونن فوکوس کنن روش
[/FONT]

++Hadi++

Active Member
حس می کنم haxe بازدهیش خیلی پایینه و سرعت دولوپ برنامه ها توش خیلی پایینه.اینطور نیست؟

• Like

JavidFlasher

کاربر فعال
نه اینجوریا نیست ، لا اقل درمورد swfکه میدونم byteCode تولید شده توسط کامپایلر haxeخیلی سریعتر از معادل ادوبی اون هاست (flash/flex)
مشکلاتی هم داره البته
این که زیاد lib براش نیت ، مستنداتش کمه...

• Like

FLV

Member
سلام
نه شما شما به صورت مستقیم با استفاده از دستورات خود ایر می تونید به سخت افزارهای گوشی که توی مقاله هم ذکر شدن دسترسی داشته باشید.
موفق باشید
بیشتر PC و دسکتاپ مد نظرم هستش، دسترسی به USB، پورت سریال، WiFi و... بصورت مستقیم امکان پذیره؟ اگر آره منبعی سراغ دارین؟
از صفحه آخر مقاله اینطور برداشت کردم که برنامه ای که با AIR نوشته میشه زیاد بهینه نیست و برای برنامه های کوچیک و تک کاربردی و یوزر اینترفیسی مناسبه! درسته؟

haxe NME هم عالیه!!
با یه بار کد زدن میتونین برای ios , webOS, blackberry, mac. linux ,andorid , windows , flashplayer خروجی بگیرین
و جالب هم این که بسیار شبیه as3یه . فلشکارا راحت میتونن فوکوس کنن روش
مگر فلش این قابلیت رو نداره؟
مزیتش نسبت به فلش چیه؟

amird

خبرگان انجمن فلش
ببین من برای موبایل بیشتر دنبالش بودم و البته اونم مقطعی بود و به علل گرفتاری های کاری مدتی نتونستم باهاش کار کنم ولی به wifi که دسترسی داره توی موبایل در مورد اونا هم نمی دونم.
در کل آره اونجا هم گفتم چون native نیست این زبون برای دستگاه ها مطمئناً بازده پایین تری داره! ولی مشکل اصلی نیاز به پلیر AIR هست که باید روی اندروید نصب بشه تا برنامه اجرا بشن!
موفق باشی

• Like

++Hadi++

Active Member
منظور من از سرعت haxe ،سرعت طراحی برنامه ها و کد نویسی و ساختنشون بود.وگرنه از نظر سرعت اجرا بله خروجی های haxe قوی ر و سریعتر از flash ide و flash builder هست.

JavidFlasher

کاربر فعال
منظور من از سرعت haxe ،سرعت طراحی برنامه ها و کد نویسی و ساختنشون بود
بله هادی جان همینطوره
مثلا این که ideمخصوصی نداره
GUI برای و محیط گرافیکی برای توسعش وجود نداره..

benyamin_pc

Well-Known Member
هرچیزی در جایگاه خودش باید استفاده شه , فقط اینکه یه چیزی رو همه چیز خروجی بده شرط نیست , من برای اپ نویسی آندروید از جاوا استفاده میکنم و قابلیت هاش بسیار بالاتر از هم فلش و هم هرچیز دیگه ای غیر از تشکیلات خود گوگل هست
اما برای آیفون چون از ایکس کد استفاده نمیکنم اگه درخواستی باشه با فلش یا ایر سعی میکنم طرفو قانع کنمو با اینا براش انجام بدم اما مطمئنم که ایکس کد قابلیتاش برای آیفون بسیار بالاتره ...
برای برنامه نویسیه ویندوز هم که نه haxe نه فلش نه ایر اصلا مطرح نیستن مگر اینترفیس یا تیکه برنامه های کوچیکی که با اکتیو ایکس تو برنامه اصلی اجرا شن , این در حالیه که بازم میگم هرچیزی جایگاه خودشو داره و با همین ایرو فلش کلی اپ برا ویندوز هم زدم چون در حد اون برنامه کوچیک بست بوده و سریع میشده توسعش داد...
برای پلت فرم های دیگم همینطوره ...

JavidFlasher

کاربر فعال
آخرین ویرایش:

Insomnia

کاربر فعال
تقریبا میشه گفت اختصاصی ترینش FD باشه که به نظرم کامله! بازیهای تجاری خیلی خوبی با این محیط نوشته شده ، FB هم یک پلاگین بیشتر برای eclipse نیست.

JavidFlasher

کاربر فعال
بله
من از FDTاستفاده میکنم.که اونم پلاگین برای eclipse ه.
هم برای haxe هم as3 خیلی خوبه بنظرم.

جدیدترین ارسال ها

بالا