مشکل انتقال پیوست ها از دیتابیس به هاست

Ahmadreza_b

New Member
با سلام. من از انجمن ویبولتین استفاد میکنم. در حال حاضر فایل های پیوست بر روی دیتابیس ذخیره میشوند که محدودیت آپلود ایجاد میکنه. من زدم که فایل ها انتقال پیدا کنن به هاست ولی میگه باید Safe Mode سرور خاموش بشه. با پشتیبانی هم تماس گرفتم میگن به دلیل مسایل امنیتی نمیشه Safe Mode خاموش بشه.

حالا اساتید VB بنده را راهنمایی کنن :

اولآً آیا میشه فایل ها را به صورت دستی انتقال داد به هاست؟؟ تا هم محدودیت آپلود حذف شود و هم دیتابیس سنگین نشه.

و سوال دوم که خیلی هم مهمه برام آیا میشه محل ذخیره فایل های پیوست را بر روی هاست دیگه آدرس داد؟

sparksun

Member
این هایی که فرمودید نمیشه
به هاستیگ خودتون از طرف بنده بگید سروری که به صورت سیف مود بالا باشه رو بالا نباشه خیلی بهتره
باید فایل php.in بنویسید تا سیف مود خاموش بشه برای شما
از توی بخش هاستیگ راهنمایی بگیرید کمک می کنن شما رو

Ahmadreza_b

New Member
این هایی که فرمودید نمیشه
به هاستیگ خودتون از طرف بنده بگید سروری که به صورت سیف مود بالا باشه رو بالا نباشه خیلی بهتره
باید فایل php.in بنویسید تا سیف مود خاموش بشه برای شما
از توی بخش هاستیگ راهنمایی بگیرید کمک می کنن شما رو

با سلام وتشکر از پاسخگویی شما

پاسخ سرور به درخواست خاموش نمودن Safe Mode
کد:
[B]Safe Mode[/B] كه غير قابل تغيير است به دلايل امنيتي

لیست کامل پرسش و پاسخ ما

سرور بنده Share هست. آیا با قرار دادن فایل php.ini میتونم فقط سایت خودم را از حالت Safe Mode خارج کنم؟؟

آخرین ویرایش:

sparksun

Member
بله می تونید تنها شما ببندید
به سرور هم بگید انجام می ده براتون
نظر من رو می خوای بدونی در مورد این نوشته ها ؟
جواد شریفی یا میلاد سلیمی خیلی قشنگ دارن شما رو می پیچونن این هایی که دارن بهتون می گن اصلا درست نیست و با عقل جور در نمیاد
از طرف من این نوشته رو نشون بدید ( البته مراقب باشید چون یه وقت می بینید سایت رو ساسپند کردن و در جا ................. ) این بارها براشون اتفاق افتاده

آخرین ویرایش:

Ahmadreza_b

New Member
بله می تونید تنها شما ببندید
به سرور هم بگید انجام می ده براتون
نظر من رو می خوای بدونی در مورد این نوشته ها ؟
جواد شریفی یا میلاد سلیمی خیلی قشنگ دارن شما رو می پیچونن این هایی که دارن بهتون می گن اصلا درست نیست و با عقل جور در نمیاد
از طرف من این نوشته رو نشون بدید ( البته مراقب باشید چون یه وقت می بینید سایت رو ساسپند کردن و در جا ................. ) این بارها براشون اتفاق افتاده

با سلام. بله خودم هم همین طور فکر میکنم. ولی خوب دیدید که من تمام تلاشم را کردم.
من در همون بخشی که فرمموده بودید مطرح کردم ولی فکر کنم حواب منفی باشه. خودم هم یکسری کد را هم در php.ini و هم در .htaccess امتحان کردم ولی باز مشکل حل نشد. به هر حال اگه کد خاصی هم مدنظر شماست بفرمایید.

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=117758

با تشکر:

sunrise

Member
فکر مي کنم با اعمال اين تغيير بتونيد کاري که مي خواهيد رو انجام بديد.

فايل attachment.php که در دايرکتوري admincp قرار داره رو بوسيله يک اديتو مناسب (مثلا phpDesigner) باز کنيد و کد زير رو جستجو کنيد:
PHP:
			if (SAFEMODE)
			{
				// Attachments as files is not compatible with safe_mode since it creates directories
				// Safe_mode does not allow you to write to directories created by PHP
				print_stop_message('your_server_has_safe_mode_enabled');
			}
بعد اين قطعه کد رو غير فعال کنيد در واقع بصورت زير مي تونيد اين کار رو بکنيد:
PHP:
			/*if (SAFEMODE)
			{
				// Attachments as files is not compatible with safe_mode since it creates directories
				// Safe_mode does not allow you to write to directories created by PHP
				print_stop_message('your_server_has_safe_mode_enabled');
			}*/
بعد فايل رو روي هاست جايگزين کنيد.

دقت کنيد که بعد از انجام اين کار حتما فايل اصلي رو دوباره جايگزين کنيد تا بعدا مشکلي پيش نياد.

Ahmadreza_b

New Member
با سلام وتشکر از پاسخگوی شما.
بنده طبق فرمایشات شما جلو رفتم و آدرس فایل روی هاست را تعیین کردم ولی با پیام زیر روبرو شدم:

We attempted to write a test file to /path/to/your/attachment, but we were unsuccessful. Please verify that the web server has write/delete permissions for this path.

من فولدر attachment را در حالت 777 قرار داده ام ولی فکر کنم از طرف سرور محدود شده باشه.
در این صورت آیا راهی هست که بنده فقط فولدر attachment را از حالت safe mode خارج کنم؟؟

با تشکر

sunrise

Member
با سلام وتشکر از پاسخگوی شما.
بنده طبق فرمایشات شما جلو رفتم و آدرس فایل روی هاست را تعیین کردم ولی با پیام زیر روبرو شدم:

We attempted to write a test file to /path/to/your/attachment, but we were unsuccessful. Please verify that the web server has write/delete permissions for this path.

من فولدر attachment را در حالت 777 قرار داده ام ولی فکر کنم از طرف سرور محدود شده باشه.
در این صورت آیا راهی هست که بنده فقط فولدر attachment را از حالت safe mode خارج کنم؟؟

با تشکر
شما مي بايست مسير دقيق رو مشخص کنيد، مثلا اگه دايرکتوري شما اينطوري باشه:
کد:
root/forum/attachments
در اين حالت شما مي بايست مسير رو بصورت زير تعيين کنيد:
کد:
./attachments/
در حقيقت در اين مثال root ريشه هاست مي باشد که معمولا با نام public_html شناخته ميشه (البته بر روي سرورهاي لينوکس يا يونيکس که توسط cpanel مديريت مي شوند) و forum هم که همون مسير دسترسي شما به برنامه انجمن هست. در اين حالت ديگه نبايد مشکلي وجود داشته باشه.

Ahmadreza_b

New Member
شما مي بايست مسير دقيق رو مشخص کنيد، مثلا اگه دايرکتوري شما اينطوري باشه:
کد:
root/forum/attachments
در اين حالت شما مي بايست مسير رو بصورت زير تعيين کنيد:
کد:
./attachments/
در حقيقت در اين مثال root ريشه هاست مي باشد که معمولا با نام public_html شناخته ميشه (البته بر روي سرورهاي لينوکس يا يونيکس که توسط cpanel مديريت مي شوند) و forum هم که همون مسير دسترسي شما به برنامه انجمن هست. در اين حالت ديگه نبايد مشکلي وجود داشته باشه.

با سلام و تشکر از لطف شما

من میخوام فایل ها به این مسیر انتقال پیدا کنن:

کد:
public_html/forum/attachment
بنده هم مسیر را به این صورت مشخص کردم:

کد:
./forum/attachment
ولی باز هم با همان پیام مواجه شدم. لطفاً بررسی کنید که این آدرسی که بنده وارد کردم درسته.
در صورتی که نیست ادرس مربوط به همان مسیر را لطف کنید و بنویسید.

ممنون!:rose:

sunrise

Member
ولی باز هم با همان پیام مواجه شدم. لطفاً بررسی کنید که این آدرسی که بنده وارد کردم درسته.
در صورتی که نیست ادرس مربوط به همان مسیر را لطف کنید و بنویسید.

ممنون!
آدرس رو به اين صورت تعيين کنيد:
کد:
./attachment

Ahmadreza_b

New Member
با تشکر از شما باز هم با پیام زیر روبرو شدم:
کد:
We attempted to write a test file to ./attachment, but we were unsuccessful. Please verify that the web server has write/delete permissions for this path.

sunrise

Member
با تشکر از شما باز هم با پیام زیر روبرو شدم:
کد:
We attempted to write a test file to ./attachment, but we were unsuccessful. Please verify that the web server has write/delete permissions for this path.
مطمئن هستيد که دايرکتوري مورد نظر (attachment) مجوز خواندن و نوشتن رو داره؟ توسط FTP اگه مجوز رو بخواين ست کنيد بايد CHMOD برابر 777 باشه.

Ahmadreza_b

New Member
مطمئن هستيد که دايرکتوري مورد نظر (attachment) مجوز خواندن و نوشتن رو داره؟ توسط FTP اگه مجوز رو بخواين ست کنيد بايد CHMOD برابر 777 باشه.

بله بر روی 777 تنظیم شده است.
ولی فکر میکنم فعال بودن Safe Mode سرور اجازه نوشتن را نمیدهد.

sunrise

Member
بله بر روی 777 تنظیم شده است.
ولی فکر میکنم فعال بودن Safe Mode سرور اجازه نوشتن را نمیدهد.
بله همينطور هست متأسفانه، ليست زير توابع و دستوراتي هستند که در هنگام فعال بودن safe_mode قابليت عملکرد ندارند.

http://ir.php.net/manual/en/features.safe-mode.functions.php

که در اين ليست توابع مربوط به کار با فايل ها نيز وجود داره، فکر مي کنم بهتره مديريت سرور رو راضي کنيد تا safe_mode رو غير فعال کنه، چرا که وجود اين متغير شايد به امنيت سرور کمک کنه اما ضرر اون به مسئولين سايت ها ميرسه و اونا رو محدود مي کنه، اگه من جاي مديريت هاستينگ بودم به جاي فعال کردن safe_mode از پارامترهاي امنيتي بهتري استفاده مي کردم.

Ahmadreza_b

New Member
بلاخره این مشکل حل شد و مدیران حاضر به خاموش کردن safe Mode شدند.

حالا من فایل ها را انتقال دادم میخوام ببینم آیا این فایل ها از دیتابیس پاک شده اند یا خیر و همچنین فایل های جدید در هاست ایجاد میشوند یا دیتابیس؟

اگر در دیتابیس باقی مانده اند آیا میشود آنها را حذف کرد تا فضای دیتابیس سبکتر شود؟

sparksun

Member
بلاخره این مشکل حل شد و مدیران حاضر به خاموش کردن safe Mode شدند.

حالا من فایل ها را انتقال دادم میخوام ببینم آیا این فایل ها از دیتابیس پاک شده اند یا خیر و همچنین فایل های جدید در هاست ایجاد میشوند یا دیتابیس؟

اگر در دیتابیس باقی مانده اند آیا میشود آنها را حذف کرد تا فضای دیتابیس سبکتر شود؟
به دیتابیس خودتون برید و تیبل attachment رو ببینید حجمش چقدر هست باید حدود 100 کیلو باشه
اگر هم روی هاست مسیر رو گذاشتید مطمئن باشید درست در همان هاست ذخیره میشه و نگران نباشید

Ahmadreza_b

New Member
به دیتابیس خودتون برید و تیبل attachment رو ببینید حجمش چقدر هست باید حدود 100 کیلو باشه
اگر هم روی هاست مسیر رو گذاشتید مطمئن باشید درست در همان هاست ذخیره میشه و نگران نباشید

با سلام و تشکر از پاسخگویی های کامل و سریع شما دوست عزیز.

حجم تیبل attachment در phpMyAdmin برابر 58 کیلوبایت است. و فایل ها به هاست انتقال داده شده. اگر حالا دوباره Safe Mode روشن بشه اتفاقی برای فایل های حجیمی که روی هاست قرار دارند که نخواهد افتاد درسته؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا