لي آت مجله

(azar)

Member
با سلام

مي خواستم ببينم وقتي بخواهيم يه نشريه داخلي براي اداره آماده كنم (بطوري كه يه ورق a4 رو تا بزنيم و ورقهاش رو توي هم قرار بديم ) بايد چطوري اين كار رو در ايجاد صفحات انجام بديم.

من اين كار رو كردم كه اندازه صفحه رو با تقسيم بر دو كردن a4 ايجاد كردم بعدش هم مثلا شش صفحه درست كردم حالا سئوال اصلي من اينه كه وقتي بخواهيم ورقهاي تا خورده a4 رو تو هم بزاريم صفحات 1و6 2و5 3و4 بايد با هم توي يه روي ورق a4 چاپ بشن تا كارمون ميزان بشه .

خوب حالا اين رو داشته باشيد

وقتي ما اين شش صفحه رو ايجاد مي كنيم spread هاي 1و6 داراي يه تك صفحه هستند پس چطوري بايد كاري كنيم كه اين صفحات طوري كنار هم به چاپ برسند كه نشريمون درست باشه.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
فکر کنم باید تو 8 صفحه طراحی کنید چون اصولا 8-16-32-64 به این صورت من دیدم که چاپ میکنن.

اصلا این که جور درنمیاد.
من دقیق نمیفهمم منظورتون از تک صفحه چی هست یکم بیشتر توضیح بدید لطفا

S.H.R.M.K

Well-Known Member
هر چی فکر میکنم میبینم این کار اشتباه هست منطورتون هم از 1و6 2و5 3و4 چیه؟
چطوری حساب کردید که اینجوری شده !!!!!!!

S.H.R.M.K

Well-Known Member
همون طور که گفتم با روش تا زدن باید شما از همون تعداد صفحات 8 - 16- 32- 64 و ... استفاده کنید. ولی اگر اصرار به 6 صفحه دارید باید رو کاعذ A5 که تقریبا نصف A4 هست به صورت جدا چاپ بشه و بعد با مفتول یا چسب (تو این مورد مفتول بهتره) صحافی کنید.

(azar)

Member
ببينيد منظورم اينه وقتي فرضا 8 صفحه تو اينديزاين ايجاد مي كنيم به ترتيب يه شماره هائي برنامه به آن اختصاص ميدهد. وقتي بخواهيم كه 8 صفحه براي مجله ايجاد كنيم و بخواهيم به صفحات مجله شماره صفحه اتومات اختصاص بديم بطور مثال شماره صفحات 2و3 برنامه كه در بر گيرنده مطالب مرتبط به هم هست . بر اساس صفحات مجله روي يه برگه كاغذ نبايد به چاپ برسد منظورم با پرينتر هست. چون در اين صورت وقتي كاغذ a4 رو تا ميكنيم و تو هم بزاريم ترتيب صفحات ناجور ميشه .

نمي دانم تونستم مطلب رو برسانم يا نه؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
آهان فکر میکن تا یک حدودی فهمیدم منظورتون رو .
خوب شما برای پرینت گرفتن باید یک کار دیگه بکنید.

وقتی طراحی صفحات تموم شد خروجی Pdf می گیرید و توی یک برنامه دیگه (مثل فتوشاپ یا ایلستریتور یا کورل ) ترتیب صفحات رو درست کنید . به نظرم فتوشاپ راحت تره.
تو فتوشاپ فایل پی دی اف رو باز میکنید و به ترتیبی که دوست دارید تو یک صفحه A4 میچینید. برای تمام صفحات باید همین کارو بکنید البته باید به پشت و رو و جای صفحه ها هم دقت کنید تا به هم نریزن و همونجور که میخواید در بیان. همون کاری که تو لیتوگرافی انجام میدن.

فکر کنم واضح باشه منظورم ولی اگه متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم.

ببخشيد ميشه بفرمائيد در روش تا زدن چرا بايد الزاما 8 صفحه باشه.

خوب شما خودتون یک بار امتحان بفرمایید ببینید چرا میگم در روش تا زدن باید 8 تا و ... باشه البته 4 هم میشه ولی تو 6 صفحه به مشکل میخوره کار و یک صفحه تک برگ میشه.

متوجه شدید؟

(azar)

Member
ميشه لطف كنيد مراحل انجام اين كار تو فتوشاپ رو بيشتر توضيح بديد

S.H.R.M.K

Well-Known Member
خوب شما گفتید که اندازه صفحه هایی که طراحی کردید نصف کاغذ A4 هست درسته؟

اول از همه باید روی کاغذ مشخص کنید که چه صفحه هایی باید کجا قرار بگین که ترتیب صفحات درست دربیاد و بدونید چی به چیه تا به مشکل نخورید.

وقتی که خروجی PDF میگیرید و تو فتوشاپ فایل رو باز میکنید ازتون میپرسه کدوم صفحه هارو میخواید باز کنید شما هم دونه دونه یا چندتا چندتا هرطور راحتید! صفحه ها رو باز میکنید (توجه کنید که رزولوشن رو 300 باشه) و به ترتیبی که قبلا مشخص کردید تو یک صفحه A4 جدید روبروی هم میچینید و هر صفحه A4 رو جدا Save میکنید .کار دیگه ای نداره و فقط میمونه چاپ کردن.

موقع پرینت گرفتن هم باید پشت و روی کار رو که کدوم باید پشت کدوم بخوره رو حواستون باشه.

کار زیاد سختی نیست فقط باید روی صفحه ها دقت کنید.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
این تصویر رو ببینید تا حدودی کار براتون مشخص میشه.

PDF.gif

البته شماره ها بستگی به تعداد صفحات داره که من همینجوری برای مثال نوشتم.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
والا من منظورتون رو از sprate متوجه نمیشم که چی هست؟
یعنی تو ایندیزاین چه کار کنید؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
فکر کنم منظورتون Spread هست.
خوب فکر کنم اونجوری هم بشه ولی من بیشتر برای اینکه موردی پیش نیاد کاری رو که گفتم انجام میدم.
تو لیتو گرافی ها هم این کارو انجام میدن البته بیشتر با برنامه " فری هند ".

(azar)

Member
ببينيد وقتي شما تو اينديزاين صفحه ايجاد مي كني مثلا 8 صفحه غير از صفحه اول و آخر صفحات 2و3 4و5 6و7 بصورت زوجي بغل هم قرار دارند (منظور از sprate يعني يه تيكه يا چيز مجزا) خوب ما ابتدا مطالب خودمان رو تو صفحات قرار مي ديم يا باصطلاح طراحي مي كنيم .

بعد نوبت به آن قسمتي ميرسه كه شما فرموديد ميبريم تو فتوشاپ يا ... ميشه توي پنجره pages از برنامه indesign آن صفحاتي رو كه بايد كنار هم قرار بگيرند تا نظم مربوط به صفحه گذاري ما ميزان باشه ( بر اساس اينكه كاغذ a4 رو ميخوايم تا كنيم و مثل روزنامه تو هم قرار بديم) توسط درگ كردن كنار هم بچينيم .

اميدوارم منظورم رو واضح بيان كرده باشم

ضمنا از توجه شما نيز ممنونم

(azar)

Member
آخ ببخشيد بله منظورم sprade بود كه اشتباها sprate نوشتم . معذرت ميخوام

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ببينيد وقتي شما تو اينديزاين صفحه ايجاد مي كني مثلا 8 صفحه غير از صفحه اول و آخر صفحات 2و3 4و5 6و7 بصورت زوجي بغل هم قرار دارند (منظور از sprate يعني يه تيكه يا چيز مجزا) خوب ما ابتدا مطالب خودمان رو تو صفحات قرار مي ديم يا باصطلاح طراحي مي كنيم .

بعد نوبت به آن قسمتي ميرسه كه شما فرموديد ميبريم تو فتوشاپ يا ... ميشه توي پنجره pages از برنامه indesign آن صفحاتي رو كه بايد كنار هم قرار بگيرند تا نظم مربوط به صفحه گذاري ما ميزان باشه ( بر اساس اينكه كاغذ a4 رو ميخوايم تا كنيم و مثل روزنامه تو هم قرار بديم) توسط درگ كردن كنار هم بچينيم .

اميدوارم منظورم رو واضح بيان كرده باشم

ضمنا از توجه شما نيز ممنونم

بله درسته این کار رو هم میشه کرد و ساده تر هست اون راهی هم که من گفتم بیشتر موقع بستن فرم زینک استفاده میشه و اینجا هم همینطور بود البته راهی که شما گفتید بهتره تو این مورد.

خواهش میکنم وظیفه بود.

موفق باشید

P.A.Y.T.O.N

Active Member
حمیدرضا وقتی کار 4 رنگی که تو ایندیزاین بستیو پی دی اف می گیری وقتی تو فتوشاپ بازش می کنی تمام متنها 4 رنگ میشن!!!
واسه ایندیزاین ایراده باید تو پیج میکر یا کوارک این کارو بکنی که راهت فرم بندی بشه!!!

S.H.R.M.K

Well-Known Member
نه اگه Cmyk انتخاب کنی رنگ نوشته ها همون تک رنگ میمونه.
تو ایندیزاین هم باید رنگ رو تک رنگ بگیری من این کارو کردم و مشکلی نداره.

منظورت از فرم بندی چیه مگه تو کوارک چطوری میشه فرم بندی کرد فکر نکنم ایندیزاین نداشته باشه این قابلیت رو.

MAJOR

Well-Known Member
وقتی که می خوای پی دی اف بگیری همچین کاریش نمیشه کرد

(azar)

Member
ميشه يخرده بيشتر راجع به اين مطلب بحث بشه . منظور تك رنگ و چهار رنگه.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
یعنی در مورد چیش بیشتر بحث بشه؟
شما ایرادتون کجاشه؟
این به بحث چاپ مربوط میشه که باید تو کارای چاپی وارد باشید یا حداقل سیستم های مختلف چاپی رو بدونید مثل همین کارای چهار رنگ که معمولا به صورت چاپ افست و دیجیتال هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا