قدرت swish رو اینجا بشناسید. سوال بپرس!

tiptooop

Well-Known Member
سلام. من یکی از کاربرهای قدیمی swish هستم و در کنار flash این نرم افزار بسیار قوی عمل می کنه. اگه سوالی در این مورد دارید بپرسید. در واقع ای ن تاپیک محل پاسخگویی به سوالات شما است.

tiptooop

Well-Known Member
با سلام.شما اگر action script فلش رو بلد باشید دیگه لازم نیست از فلش استفاده کنید و می تونید همون زبون فلش رو در سویش به کار ببرید. چون در هنگام خروجی دادن ، توسط فلش پلیر کامپایل میشه و مهم نیست که سویش از اون کلاس ها پشتیبانی می کنه یا نه. مثلاً سویش از کلاس پرینت جاب برای پرینت گرفتن پشتیبانی نمی کنه اما شما با استفاده از اکشن اسکریپت می تونید آن را در سویش به کار ببرید. با این تفسیر سویش هیچی از فلش کم نداره. تنها فرقش اینه که فلش خطا یاب قوی تری داره. شما با استفاده از کلاس xml اکشن اسکریپت در سویش می تونید به بانک اطلاعاتی دسترسی داشته باشید و ... .

tiptooop

Well-Known Member
در فلش برای فارسی نوشتن ، باید از کورل، فوتوشاپ یا فارسی نویس استفاده کنید اما سویش زبان فارسی رو کاملاً ساپورت می کنه. یکی از ضعف هایی که سویش در مقابل فلش داره اینه که از تغییر شکل object ها برای ساخت انیمیشن حمایت نمی کنه اما فلش این کار رو به خوبی انجام میده.

tiptooop

Well-Known Member
در کدنویسی ، سویش چیز زیادی از فلش کم نداره، اما در ساخت انیمیشن های پیچیده تر بهتره از فلش استفاده کنید. کار با سویش خیلی ساده تر از فلشه. بذارین یه حقیقتی رو بتون بگم ، من در طی چند سال ، از سویش در کنار فلش استفاده نکردم، بلکه از فلش در کنار سویش بهره بردم. من حدود هشت ساله سویش و فلش کار می کنم و سویش رو به خاطر سادگیش بیشتر دوست دادم. همچنین از افکت های متنی سویش می تونید در میکس و مونتاژ هم استفاده کنید که اینجا جاش نیست. به جز در ساخت انیمیشن های پیچیده که تخصص فلشه، سویش چیز زیادی از فلش کم نداره و اگه روش کمی وقت بزارین به حرف من می رسید.

BioDread

Banned
دوست من
یه سوال
آیا لیوانی که باهاش آب می خوری مهم تره یا آب داخلش!؟

لیوان = سویش
آب = فلش

tiptooop

Well-Known Member
دوست عزیز ، بحث مقایسه ی دو نرم افزار نیست. من فقط می خوام قدرت هایی رو که سویش داره و خیلی ها فقط اون رو به افکت هاش می شناسن ، بیان کنم. من هم فقط نظر و تجربه شخصی خودم رو مطرح کردم. و همونطور که گفتم سویش به خاطر سادگیش واسه من جذاب تر بوده و هست.

tiptooop

Well-Known Member
یکی از ضعف های بزرگ سویش نداشتن کلید میانبر برای ابزارهاش بود که اونم در سویش 2 رفع شد.

ضعف های سویش:
1- طراحی نسبتاً ضعیف تر نسبت به فلش
2- سخت بودن ساخت انیمیشن هایی که در اون ها تغییر شکل اشیا نیاز است مثل shape tween در فلش
3-عدم ساپورت بعضی از فرمت ها برای import کردن مثل dwg

مزایای سویش:
1- سادگی محیط برنامه
2- توانایی فارسی نویسی
3- افکت های زیاد
4-عدم محدودیت در کد نویسی Action Script
5-توانایی ساخت افکت های مورد نیاز

mahanclip

New Member
سلام دوست عزيز من ميخواستم بدونم چه طوري يك مكعب توي swish درست كنم كه بچرخه
مشه راهنماييم كني ؟:spam:
متشكرم...

irdanlod

Member
کافیه یه افکت Move برای شی تعیین کنی
بعد تو تب سوم Properties همون افکت که با دابل کلیک میاد - اسمشم یادم نیست - باید جهت چرخش رو تعیین کنی و مقدار رو روس 360 درجه بذاری تا به مقدار 360 درجه دور خودش بچرخه.

mahanclip

New Member
سلام دوست عزیز من کار با سوییشو در حدی بلدم که دکمه هایی که میخوامو درست کنم اما برای وب سایت زدن این خیلی خیلی کمه شما میتونید کمکم کنید تا یه سایت دینامیک با سوییش طراحی کنم یا سایت هایی که آموزش میدن
خلاصه که دستم به دامن شما
چون این موضع برام خیلی مهمه
متشکرم:sad:

__amir__

Well-Known Member
Help!!!

سلام خدمت تمام همکاران ....
یه سئوا ل داشتم ؟؟؟
میخوام توی برنامه swish وقتی موس روی یک عکس بره روش یک افکت اجرا بشه
ممنون میشم اگه جواب بدین:rose:

saeedsystemtabr

New Member
با سلام خدمت شما دوست عزیز
یکی دو تا سوال دارم که اگه امکانش هست بهم پاسخ بدید
1.نحوه ماسک کردن یک شی به شی دیگه توی سویش
2.میخ.ام یه input box توی سویش درست کنم البته text input box که بتونم به وسیله ی یک دکمه تمام متن داخل اون رو به یه جایی ایمیل کنم البته اگه خالی نباشه
3.چطوری میتونم توی سویش مکس یه msage box درست کنم
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

saeedsystemtabr

New Member
با سلام برای اینکار اول باید تو قسمت اکشن gotoandplay رو استفاده کنی
و در قسنت فریم باید فریم اولی که اون افکت اجرا میشه رو انتخاب کنی

asirap

Member
مربوط به صفحه قبل: محیط سویش خیلی User Friendly تر از فلش هست.....یعنی حداقل هرکی به میزانی که تجربه داره میتونه حداقل کارشو به نحوی به پایان برسونه....اما محیط فلش محیطی سخته!
همین ! :rose:

sedaghatkish

New Member
سلام. من با فارسي نوشتن در برنامه هاي توليد انيميشن مشكل دارم. در swish وقتي متنم را تايپ مي كنم درست است اما در layout به صورت حروف مجزا و از آخر به اول مي آيد. چيكار كنم كه درست بشه؟ در ضمن با فارسي نوشتن در فتوشاپ و ورد هم مشكلي ندارم. لطفا كمك كنيد

Amiru60

Member
سوئیش مکس اکشن اسکریپت 3 را ساپورت نمیکنه و این در آینده مشکل ساز میشه. مثلا نمیتونید توی سوئیش audio visualization یا همون رقص نور بسازین چرا چون این قابلیت و یک کلاس در AS3 هست... اما با این حال اگه کار حرکتی یا کد نویسی AS3 لازم نباشه سوئیش بهتره...

Amiru60

Member
سلام. من با فارسي نوشتن در برنامه هاي توليد انيميشن مشكل دارم. در swish وقتي متنم را تايپ مي كنم درست است اما در layout به صورت حروف مجزا و از آخر به اول مي آيد. چيكار كنم كه درست بشه؟ در ضمن با فارسي نوشتن در فتوشاپ و ورد هم مشكلي ندارم. لطفا كمك كنيد

حالت تکست احتمالا داینامیکه به استاتیک تعییر بده اگه حل نشد سوئیش مکست خرابه یه سالمشو نصب کن.

جدیدترین ارسال ها

بالا