فایل swf و مشکلات آن !

amir_hesari

Member
سلام

من چون توی بحث فلش تازه وارد شدم یه چند تا سوال داشتم!
یه فایلی هست که می خوام ایجاد کنم مثل این فایل SWF :

http://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/sound_player.swf
ممنون می شم که راهنمایی کنید:

سوال اول:
چه کار کنم که فایل صوتی در دل فایل SWF باشه؟

سوال دوم:
در اینترنت فایل های SWF باید ابتدا Load کامل بشوند و سپس مورد استفاده قرار بگیرند.
کدهای این بخش چیست ؟

سوال سوم:
راه کارهای اینکه فایل SWF حجم آن کاهش پیدا کند چیست ؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام

من چون توی بحث فلش تازه وارد شدم یه چند تا سوال داشتم!
یه فایلی هست که می خوام ایجاد کنم مثل این فایل SWF :

http://www.bachehayeghalam.ir/sitefiles/sound_player.swf
ممنون می شم که راهنمایی کنید:

سوال اول:
چه کار کنم که فایل صوتی در دل فایل SWF باشه؟

سوال دوم:
در اینترنت فایل های SWF باید ابتدا Load کامل بشوند و سپس مورد استفاده قرار بگیرند.
کدهای این بخش چیست ؟

سوال سوم:
راه کارهای اینکه فایل SWF حجم آن کاهش پیدا کند چیست ؟
1 - این موارد برای هر فایل صوتی یک فلش ساخته شده که فایل صوتی درون آن وارد شده و در فلش فراخوانی می شود
که این مورد می تواند به صورت حرکت فریمی که بر روی آن صدا هست و یا توسط کد اکشن باشد

2 - فکر می کنم منظور شما perloader می باشد ، خیلی ساده است توی همین انجمن هم بار ها توضیح داده شده
می تونید توی انجمن جستجو نمایید یا این عبارت flash perloader actionscript را در گوگل ، نمونه های زیادی به وفور یافت می شود

3 - برای کم کردن حجم در این مورد می بایست روی فایل صوتی کار شود ، بر روی آن در library راست کلیک کرده و propertise را انتخاب نمایید ، امکاناتی برای فشرده سازی در اختیار شما دارد (البته بعد از وارد کردن صدا به فلش (با درگ کردن یا Ctrl+R) )
اصولا در صورتی که از تصویر Bitmap استفاده نکنید چیز خاصی به جر صدا برای فشرده سازی نیست..

موفق و پیروز باشید

amir_hesari

Member
1 - این موارد برای هر فایل صوتی یک فلش ساخته شده که فایل صوتی درون آن وارد شده و در فلش فراخوانی می شود
که این مورد می تواند به صورت حرکت فریمی که بر روی آن صدا هست و یا توسط کد اکشن باشد

2 - فکر می کنم منظور شما perloader می باشد ، خیلی ساده است توی همین انجمن هم بار ها توضیح داده شده
می تونید توی انجمن جستجو نمایید یا این عبارت flash perloader actionscript را در گوگل ، نمونه های زیادی به وفور یافت می شود

3 - برای کم کردن حجم در این مورد می بایست روی فایل صوتی کار شود ، بر روی آن در library راست کلیک کرده و propertise را انتخاب نمایید ، امکاناتی برای فشرده سازی در اختیار شما دارد (البته بعد از وارد کردن صدا به فلش (با درگ کردن یا Ctrl+R) )
اصولا در صورتی که از تصویر Bitmap استفاده نکنید چیز خاصی به جر صدا برای فشرده سازی نیست..

موفق و پیروز باشید

سلام
ممنون از کمکت
من الان فایل صوتی رو به صورت FLV کردم و گزینه اول رو انتخاب کردم:
Load external video with playback component در Import Video
وقتی که از این قسمت فایل صوتی رو وارد Stage می کنم دکمه هایی که خودم از قسمت component انتخاب می کنم بدون نوشتن کد فایل صوتی رو شناسایی می کنه و Play و Stop کار می کنه ولی وقتی در Import Video از گزینه دومی یعنی Embed FLV in SWF and play timeline استفاده می کنم فایل صوتی وارد Librery میشه که اونجا من براش یه لایه جدید در Timeline انتخاب می کنم و فایل رو به داخل Timeline می کشونم ولی اینجا فایل صوتی رو با اون دکمه هایی که از توی Component وارد Stage کردم رو نمی دونم چه طوری با کد ربط بدم !

ممنون میشم این قسمت رو کمک کنید.
با تشکر

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام
ممنون از کمکت
من الان فایل صوتی رو به صورت FLV کردم و گزینه اول رو انتخاب کردم:
Load external video with playback component در Import Video
وقتی که از این قسمت فایل صوتی رو وارد Stage می کنم دکمه هایی که خودم از قسمت component انتخاب می کنم بدون نوشتن کد فایل صوتی رو شناسایی می کنه و Play و Stop کار می کنه ولی وقتی در Import Video از گزینه دومی یعنی Embed FLV in SWF and play timeline استفاده می کنم فایل صوتی وارد Librery میشه که اونجا من براش یه لایه جدید در Timeline انتخاب می کنم و فایل رو به داخل Timeline می کشونم ولی اینجا فایل صوتی رو با اون دکمه هایی که از توی Component وارد Stage کردم رو نمی دونم چه طوری با کد ربط بدم !

ممنون میشم این قسمت رو کمک کنید.
با تشکر
برای فایل ویدئویی بهتر هست فایل رو به صورت خارجی استفاده کنید و آن را وارد فلش نکنید
در صورتی که به این صورت وارد کنید در واقع می بایست پلیری داشته باشید که فریم های MovieClip شما رو پیمایش کند

موفق و پیروز باشید

amir_hesari

Member
برای فایل ویدئویی بهتر هست فایل رو به صورت خارجی استفاده کنید و آن را وارد فلش نکنید
در صورتی که به این صورت وارد کنید در واقع می بایست پلیری داشته باشید که فریم های MovieClip شما رو پیمایش کند

موفق و پیروز باشید

سلام

این فایل صوتی هست و ویدوئی نیست.
حالا این فایل صوتی را چطوری به اون دکمه هایی که از کامپوننت انتخاب کردم متصل کنم ؟
دکمه های Play و Stop

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام

این فایل صوتی هست و ویدوئی نیست.
حالا این فایل صوتی را چطوری به اون دکمه هایی که از کامپوننت انتخاب کردم متصل کنم ؟
دکمه های Play و Stop
چرا برای فایل صوتی از FLV استفاده می کنید؟
فلش برای پخش و کنترل بر روی فایل MP3 امکانات کاملی دارد
و به راحتی هم می توانید خودتان دکمه Play و Stop رو بسازید بدون هیچ کامپوننتی...

این آموزش برای همین کار در اکشن 3 می باشد

پخش صدا در اکشن اسکریپت ۳ – بخش اول

پخش صدا در اکشن اسکریپت ۳ – بخش دوم

پخش صدا در اکشن اسکریپت ۳ – بخش سوم

پخش صدا در اکشن اسکریپت ۳ – بخش چهارم

جدیدترین ارسال ها

بالا