سوال در مورد دیسپلیسمنت مپ

mo-hammad

Active Member
سلام من الان یه مدل lowpoly تو مایا میسازم بعد اکسپورت Obj میگیرم میبرم تو زیبراش حالا رو دیتیل ها و جزیئیات کار میکنم - حالا چه جوری تو زیبراش دیسپلیسمنت مپ بگیرم از این مدل برای اینکه مپش رو ببرم تو مایا به مدل بدم؟

من آموزش دیدم ولی چیزی دستگیرم نشد میشه یکی قدم به قدم با عکس توضیح بده. من بعد از اتمام مدلسازی و اسکالیپتم تو زیبارش میرم تو قسمت دیسپلیسمنت مپ اون گوشه سمت راست ولی هیچ چیز فعال نیست و اصلا نمیدونم چه جوری آیا فقط با یه کلیک بهم مپ رو میده ؟ یا باید مراحلی بگذرونم؟

Mandana

Active Member
اگر چیزی فعال نیست شاید برای اینه که یو وی نداره ابجکتتون.یو وی اش رو که ساختین باز هم گزینه هاش فعال نیست؟اسکرین شات بدین بهتر میشه راهنمایی کرد
موفق بباشین

mo-hammad

Active Member
ماندانا خانوم من تازه کارم تو زیبراش - مگه اول باید uv بگیری ؟ مگه همینجوری خودش با یه کلیک دیسپلیس رونمیده ؟

من هیچی بلد نیستم :( خیلی کارم گیره تورو خدا ماندانا خانو م اگر بلدی یه آموزش قدم به قدم بهم بده از همون اولش که میگید uv تا اونجایی که اون مپ رو بهم بده راحت یشم .

سلام
اول اینکه قوانین رو رعایت کنین
دوم شما باد مدلت با توپولوژی مناسب و حتما آنرپ شده ببرید تو زی براش
سوم دیتیل ها رو کار کنید تو هر divide که خواستید
چهارم divide رو رو 1 قرار بدید
پنجم تو منوی tool برید به قسمت displacement map بعد create رو بزنید
ششم که ساخته شد گزینه clone رو بزنید تا کپی گرفته بشه تو قسمت texture سمت چپ ویوپورت ! روش کلید کنید تا منوش باز بشه
بعد در همین حین که باز شده و انتخاب هست (displacement map) اون پایین export کنین !
به همین راحتی

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
mo-hammad عزیز ! اسپم نکنید ! خودتون ببنید چه پستی زدید !
در صورت تکرار اخطار دریافت میکنید .

Mandana

Active Member
دوست عزیز معمولن روزی یک یا دوبار به انجمن سر می زنم.عذرخواهی بابت تاخیر در پست
بله، یا باید مدلتون رو قبلن در نرم افزار دیگه ساخته باشین یا وقتی توی زی براش میارین تعداد پلیگان معقولی داشته باشه.بعد حتمن یو وی براش بسازین چون مپ ها بر اساس یو وی درست میشن.
امید جان توضیح کاملی دادن.بازم اگه نتونستید و جایی مشکل داشتید در خدمتم
موفق بباشین

LinkinForEver

نکته : اگر یادتون رفته یووی کنید ، کافیه Subdiv یک رو Export کنید توی مکس یا دستی یا با GoZ بعد ، میتونید با مکس یا مایا یوی کنید و بدون اضافه شدن یک ورتکس ! اون رو مجددا برگردونید و هم زمان که در Subdiv 1 هستید ابجگت رو اد کنید ، در این صورت Subdiv های بالا صدمه ای نمیبینند و شما حالا میتونید به راحتی Displacement بگیرید .

نکته ی 2 :
اگر از مکس و مایا استفاده میکنید باید mid در قسمت Displacement رو حتما روی 0.01 بگذارید !!!

mo-hammad

Active Member
یه سوال من مدل رو بردم تو مایا uv رو گرفتم تو مایا و بعد با فرمتی تصویری سیو کردم حالا تو زیبراش این uv سیو شده رو که تو مایا گرفتم باید چیکار کنم به کجا نصبت بدم یه تصویری بزارید و آموزش بدیدممنون میشم

LinkinForEver

عزیز ما راه حل دادیم شما خودت باید دیگه این چیز هارو یاد بگیری !
اینجوری بهترم یادت میمونه ...

mo-hammad

Active Member
منظورتو نمیفهمم ! من تازه شروع کردم زیبراش رو اگر قصد در نشر علمتون ندارید خوب بگید ندارم !

LinkinForEver

عزیز ربطی به نشر علم نداره ! واقعا این حرفها بچه گانست ! :| ( اگر اینطوری بود که اصلا جوابتونم نمیدادم یا کلی مقاله تو سایت های CG منتشر نمیکردم :| واقعا زشته اینجور تفکر !!! )
ببنید دنیای CG خیلی بزرگه ! اگر واقعا میخواید به نقطه ی خوبی از درک برسید باید خودتون برسید ، ما الان به شما گفتیم ! دیگه مشکلات پیش اومده رو باید خودتون حل کنید ! با جستجو و تمرین !
اینجوری اگر بخوایم حساب کنیم باید کوچکترین سوالات هم مثل چطور Object رو ایمپورت کنم ، مطرح کنیم و همیشه برای یاد گیری محتاجیم ! اما خود من به عنوان مثال ! راه پیدا کردن جوابمو پیدا کردم !
برای همین شاید ماهی 1 بار پیش بیار از عزیزان حرفه سوالی بپرسم ! اما چیز هایی که الان شما دنبالشی تو کمتر از 1 ساعت پیدا کردم ! چون پیدا کردن مسئله و جوابش رو فهمیده بودم و خیلی چیز های دیگه هم یاد گرفتم .
این کار چند حسن داره :
- بیشتر از حرف کس دیگه تو ذهن میمونه چون اون لحظه های گشتن ثبت میشه !
- لذت خاص خودش رو داره مثل یک پیروزی
- ذهنتون برای حل مسائلی جز CG هم بهتر عمل میکنه

اولین قدم گشتن و کنجکاوی هست و بعدش جستجو و دقت کردن .
دومین قدم جستجو در گوگل یا ... هست .
سومین قدم جمع کردن نتایج و رسیدن به هدف !

در صورتی که شما در این سه قدم به نتیجه نرسیدید سوالتون رو در فروم مطرح کنید .
و باز در صورت نگرفتن سوال از یک شخص حرفه ای و با تجربه سوالتون رو بپرسید .

من نمیخوام بگم که سوال نپرسید ، اتفاقا بپرسید ! ایرادی نداره ! ... اما بعضی وقت ها وقعا چیز هایی هست که فقط و فقط خودتون باید جوابش رو پیدا کنید !و من از تجربه به یک ضرب المثل المانی رسیدم ...

ماهی دست کسی نده بهش ماهی گیری یاد بده !

یاحق

جدیدترین ارسال ها

بالا