ساخت پک

michealwiper

Active Member
سلام

نظر درمورد این طرح بدین و تمام ایراداتشو بگیرین

پیشنمایش جدید گزاشتم ببینید فایل نهایی هستش

ارادتمند همه گرافیستها :paint:

نمیدونم واسه چی هر کاری کردم نتونستم یه عکس بزرگ ازش بزارم اینجا
اعصابم بهم ریخت

پیوست ها

• Pack edited2.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 21
آخرین ویرایش:

Arsham

اینو میخوریم گول نخوریم ♠
کاورت یکم زیادی سادست یه 2تا عکسم بهش اضافه کنی بد نمیشه . من از این رنگ بندی خیلیم خوشم میاد به نظرم اصلا دست بهش نزن ولی از سادگی درش بیار

nima_dsnr

کاربر VIP
سایز کار رو باز هم باید بیاری پایین تا بشه راخت دید و نظر داد
نمیخوای که اینجا چاپ کنی
من با اون کادرهای تیترها زیاد موافق نیستم
مثلا اون مشکی که راه راه داره زیاد خوانا نیست
راه راهشو بردار یا کمرنگش کن
بقیه تیترها رو هم به یک صورت در بیار و فقط نوشته شو عوض کن.

OSX

Member
دوست خوبم راستش وقتی تصویر در حال لود شدن بود و وقتی که پک هنوز کامل لود نشده بود فکر کردم که قالب وبلاگه (آخه خیلی شبیهشه)
با این که کمی سادست ولی خوب شده
موفق باشی:rose:

michealwiper

Active Member
دوست خوبم راستش وقتی تصویر در حال لود شدن بود و وقتی که پک هنوز کامل لود نشده بود فکر کردم که قالب وبلاگه (آخه خیلی شبیهشه)
با این که کمی سادست ولی خوب شده
موفق باشی:rose:
مرسی از قیاست که خیلی بالا بردیش حالا نظر واقعیت چیه ؟

آیا خیلی خوب شده یا نه خیلی بد شده یا رنگ بندیش کلن مسخرس یا نه قشنگه ؟

چون میدونی هر کودوم ازاین نظرها باب طبع یکی هست یکی دوسداره یکی نه یکی اونجوری یکی اینجوری
راستش خودم موندم که چجوری سر تیتراشو بسازم چون نمیخام به ظاهرش دست بخوره اصلن!!!
میدونی چون دوس دارم این طرحو ولی خب همینجوری هم نمیشه که گزاشتش :-?
حالا هر کی میتونه یجوری کمکم کنه نظر بده هرجور که میتونه
مرسی برو بچ

ارادتمنده همه گرافیستها مایکل :paint: :rose:

michealwiper

Active Member
سایز کار رو باز هم باید بیاری پایین تا بشه راخت دید و نظر داد
نمیخوای که اینجا چاپ کنی
من با اون کادرهای تیترها زیاد موافق نیستم
مثلا اون مشکی که راه راه داره زیاد خوانا نیست
راه راهشو بردار یا کمرنگش کن
بقیه تیترها رو هم به یک صورت در بیار و فقط نوشته شو عوض کن.
سلام
مرسی از نظرت. فقط میشه بگی اگه جای من بودی چه طرحی واسه سر تیترهای این موضوع میدادی؟

تازه من با کیفیت پایین گزاشتمش که را حت لود بشه چیکار کنم اندازه در سانتی متر بود منم فرصت نداشتم مجبور شدم زود
بزارمش بعدم حجمشو خیلی اوردم پایین و خب کیفیتش کم شده.
اما درمورد اون کادرهای تیترهام حتمن نظر بده ممنون میشم اگر راهنماییم کنی

michealwiper

Active Member
کاورت یکم زیادی سادست یه 2تا عکسم بهش اضافه کنی بد نمیشه . من از این رنگ بندی خیلیم خوشم میاد به نظرم اصلا دست بهش نزن ولی از سادگی درش بیار
مرسی

میشه بگب چجوری ازین سادگی درش بیارم باتوجه به ایمکه خودمم خیلی ازین طرح و رنگبندی خیلی خوشم میاد؟

یک راه همچین توپ بگو ممنون

myclick

Member
یه اصل واسه تقویت حافظه هست که میگه :

برای اینکه یه چیزی خوب یادت بمونه اسم اون چیز رو تو فکرت بزرگ مجسم کن.(مثلا عدد 5 رو تو آسمون بزرگ مجسم کن که جلوی خورشید

رو گرفته و مردم دارن با حیرت بهش نگاه میکنن.

واسه همین اسم محصول ،سه بعدی بشه و بزرگ نوشته بشه خیلی رو مخاطب تاثیر میذاره

مثل نرم افزار حسابداری حسما - حسابداری سلطان و.....

نظر شخصی یا سلیقه ای : رنگهای گرم استفاده بشه بهتره

پیروز باشی

anti_f_2004

New Member
با سلام.
دوست عزیزم برای اینکه کارت واقعا درجه یک در بیاد ( البته نظر شخصی ) این موارد رو رعایت کن.
طرح پک می بایست ساده و در عین حال جذاب باشد.
1. استفاده از عکس متناسب با نرم افزار مربوطه ( برای پک شما ، عکس پول ،میز کار‌ ، سد و خودکار و ... از همین چیزا )
2. توضیحات مربوط به نسخه های مختلف می بایست در یک بروشور یا پوستر قرار گیرد و موارد مشابه در توضیحات نیز حذف گردد
3. خطوط موجود در تصویر زمینه می بایست دارای opacity کمتر تر باشد تا نوشته ها در میان خطوط گم نشود و نمای بهتری داشته باشد
4. سایه مشکی در زیر کلید مشکی اصلا جالب نیست و اینکه نوشته در کلید گم شده است
5. outer glow مربوط به نوشته های روی کلید باید حذف گردد. ( ساده ی ساده باشد ) بیشتر با رنگ بازی کنید.
6. تنوع قلم های استفاده شده + رنگ قلم های استفاده شده خیلی کم است.
7. اندازه نکات شماره دار یکسان نیست و علت آن توضیحات بیش از اندازه بر روی جلد نرم افزار است
8. فاصله‌ی بین ( اعداد و خط تیره ) با جمله ها در بعضی موارد تنظیم نیست ( یا بیش از حد نزدیکه یا بیش از حد دوره )
9. در هنگام درج عنوان بر روی کلید ها ، : را حذف کن چون خودش تیتره! پس : نمی خواد
10. شاید من نتونستم خط تای پک شما رو درست تصور کنم ولی نوشته های روی پک خیلی از لبه شروع شده است ( نزدیک خط تا ) یا در طرف دیگه خیلی دوره از لبه‌ی پک.
11. قیمت؟ تعداد CD؟ نام شرکت؟ نشانی اینترنتی؟

موارد دیگری نیز می توان در نظر گرفت که البته یکیش رو بیشتر نمی گم!
بهتره طرح پک متناسب با گرافیک پیاده شده در محیط نرم افزار طراحی شود ،
و ...

anti_f_2004

New Member
یک نمونه پک حسابداری

یک نمونه طرح پک نرم افزار حسابداری هم از نمونه کارام برات قرار میدم که منظورم رو از اون همه توضیحات که نوشتم بهتر متوجه بشی! جای قیمت رو از روی پک حذف کردم...

پیوست ها

• Hesabdar.jpg
    Hesabdar.jpg
    182.8 کیلوبایت · بازدیدها: 3

MOSTAFA

کاربر فعال
به نظر من بهتره این نکات رو رعایت کنی:
اگه از لحاظ گرافیکی یکم بیشتر روش کار میکردی و از طرح های وکتوری یا ... استفاده میکردی بهتر بود
رنگ بندی یکم یکنواخته، در طراحی یک پک تجاری باید از رنگبندی ای استفاده بشه که چشم بیننده رو جذب کنه
اون طرح راه راه که روی بکگراند زدی یکم چشم رو اذیت میکنه (البته شاید توی چاپ خوب بشه من نسبت به طرحی که توی مانیتور میبینم میگم)
میتونستی از فونت های بهتری استفاده کنی
طرح سرتیتر ها رو میشد جذابتر و زیبا تر انتخاب کرد، فایل های وکتوری زیادی هستند که میتونی برای سرتیتر استفاد کنی
معمولا در جلوی جعبه از عکس ها و آلمان های گرافیکی برای جذب مشتری استفاده میشه که جعبه رو زیبا تر میکنه، اما در این کار پشت و جلوی جعبه عملا خیلی فرقی باهم نمیکنه و هر دو طرف جعبه از متن استفاده شده که یک یکنواختی رو در چشم بیننده ایجاد میکنه و نمیتونیه خیلی باعث جذب بشه
امیدوارم ناراحت نشده باشید، این ها دیدگاه های شخصی بود، اگه بیشتر روی طرح کار کنی مطمئنم کار خیلی زیبایی میتونی بزنی:)
موفقیتـ:rose:

michealwiper

Active Member
به نظر من بهتره این نکات رو رعایت کنی:
اگه از لحاظ گرافیکی یکم بیشتر روش کار میکردی و از طرح های وکتوری یا ... استفاده میکردی بهتر بود
رنگ بندی یکم یکنواخته، در طراحی یک پک تجاری باید از رنگبندی ای استفاده بشه که چشم بیننده رو جذب کنه
اون طرح راه راه که روی بکگراند زدی یکم چشم رو اذیت میکنه (البته شاید توی چاپ خوب بشه من نسبت به طرحی که توی مانیتور میبینم میگم)
میتونستی از فونت های بهتری استفاده کنی
طرح سرتیتر ها رو میشد جذابتر و زیبا تر انتخاب کرد، فایل های وکتوری زیادی هستند که میتونی برای سرتیتر استفاد کنی
معمولا در جلوی جعبه از عکس ها و آلمان های گرافیکی برای جذب مشتری استفاده میشه که جعبه رو زیبا تر میکنه، اما در این کار پشت و جلوی جعبه عملا خیلی فرقی باهم نمیکنه و هر دو طرف جعبه از متن استفاده شده که یک یکنواختی رو در چشم بیننده ایجاد میکنه و نمیتونیه خیلی باعث جذب بشه
امیدوارم ناراحت نشده باشید، این ها دیدگاه های شخصی بود، اگه بیشتر روی طرح کار کنی مطمئنم کار خیلی زیبایی میتونی بزنی:)
موفقیتـ:rose:
نه عزیزم ممنون از راهنماییت خیلی خوب بود بهر حال من تازه کارم تو این کارها وشما ها همه سابقه دار

مرسی از راهنماییت

ولی لازم دونستم که اینو بگم

اولن که معمولن همه سلیقه شخصی خودشونو بیان میکنن.مسلن درمورد رنگ یا نوع طرح

خوب این رو میشه با توجه به سلیقه افراد اصلاحش کرد اما درمورد نکات دیگه کاملن حرف شما درسته
بهرحال منم اینجا گزاشتم که نظرات خوب شما رو ببینم و اصلاحش کنم دیگه
درضمن من هیچوقت ناراحت نمیشم بابت این چیزا چون انتقاد یعنی پیشرفت بسوی تعالی

michealwiper

Active Member
با سلام.
دوست عزیزم برای اینکه کارت واقعا درجه یک در بیاد ( البته نظر شخصی ) این موارد رو رعایت کن.
طرح پک می بایست ساده و در عین حال جذاب باشد.
1. استفاده از عکس متناسب با نرم افزار مربوطه ( برای پک شما ، عکس پول ،میز کار‌ ، سد و خودکار و ... از همین چیزا )
2. توضیحات مربوط به نسخه های مختلف می بایست در یک بروشور یا پوستر قرار گیرد و موارد مشابه در توضیحات نیز حذف گردد
3. خطوط موجود در تصویر زمینه می بایست دارای opacity کمتر تر باشد تا نوشته ها در میان خطوط گم نشود و نمای بهتری داشته باشد
4. سایه مشکی در زیر کلید مشکی اصلا جالب نیست و اینکه نوشته در کلید گم شده است
5. outer glow مربوط به نوشته های روی کلید باید حذف گردد. ( ساده ی ساده باشد ) بیشتر با رنگ بازی کنید.
6. تنوع قلم های استفاده شده + رنگ قلم های استفاده شده خیلی کم است.
7. اندازه نکات شماره دار یکسان نیست و علت آن توضیحات بیش از اندازه بر روی جلد نرم افزار است
8. فاصله‌ی بین ( اعداد و خط تیره ) با جمله ها در بعضی موارد تنظیم نیست ( یا بیش از حد نزدیکه یا بیش از حد دوره )
9. در هنگام درج عنوان بر روی کلید ها ، : را حذف کن چون خودش تیتره! پس : نمی خواد
10. شاید من نتونستم خط تای پک شما رو درست تصور کنم ولی نوشته های روی پک خیلی از لبه شروع شده است ( نزدیک خط تا ) یا در طرف دیگه خیلی دوره از لبه‌ی پک.
11. قیمت؟ تعداد CD؟ نام شرکت؟ نشانی اینترنتی؟

موارد دیگری نیز می توان در نظر گرفت که البته یکیش رو بیشتر نمی گم!
بهتره طرح پک متناسب با گرافیک پیاده شده در محیط نرم افزار طراحی شود ،
و ...
مرسی دوست خوبم از همه مواردی که واسه اصلاح طرحم گفتی

خب راستشو بخای منم چون تازه کارم اینو شیرش کردم که نظر دوستانو بپرسم که بهم بگن
چیکار کنم و چی نکنم؟خب خدارو شکر توضیحات کامل بود
فقط بضی جاهارو من نفهمیدم مثلن :

توضیحات مربوط به نسخه های مختلف می بایست در یک بروشور یا پوستر قرار گیرد و موارد مشابه در توضیحات نیز حذف گردد

. سایه مشکی در زیر کلید مشکی اصلا جالب نیست و اینکه نوشته در کلید گم شده است؟
منظورت کودومه امکانات نسخه حرفه ای رو میگی؟ خب اونو خاستم که یکم متفاوت باشه با اونای دیگه
نکه همشون با یه رنگ ساده و یا معمولی باشن؟؟؟؟؟

outer glow مربوط به نوشته های روی کلید باید حذف گردد. ( ساده ی ساده باشد ) بیشتر با رنگ بازی کنید...

این outer glow رو که میگی واسه این گزاشتم که بهرحال میخام فرق بین نسخه طلایی و غیره یه مشخصه
بارز و تابلو داشته باشه.. واینکه میگی بارنگها بازی کن که خب من همه رنگهارو امتحان کردم ولی چیز جالبی بنظرم نیومد
پیشنهاد خودت چیه تو این زمینه با همین مولفه ها؟؟؟/

در هنگام درج عنوان بر روی کلید ها ، : را حذف کن چون خودش تیتره! پس : نمی خواد ...
منظور اینو نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟؟

درمورد بقیه هم خب میرم اصلاحشون میکنم شما درست گفتیی.
ولی این چنتا چیزی که گفتمو اگه میشه یه توضیح خوب و در بضی موارد قانع کننده بده مرسی

michealwiper

Active Member
یه اصل واسه تقویت حافظه هست که میگه :

برای اینکه یه چیزی خوب یادت بمونه اسم اون چیز رو تو فکرت بزرگ مجسم کن.(مثلا عدد 5 رو تو آسمون بزرگ مجسم کن که جلوی خورشید

رو گرفته و مردم دارن با حیرت بهش نگاه میکنن.

واسه همین اسم محصول ،سه بعدی بشه و بزرگ نوشته بشه خیلی رو مخاطب تاثیر میذاره

مثل نرم افزار حسابداری حسما - حسابداری سلطان و.....

نظر شخصی یا سلیقه ای : رنگهای گرم استفاده بشه بهتره

پیروز باشی
مرسی واسه نظرت فقط میشه چنتا نمونه مسال واسم بزاری ببینم یا ادرسشو بدی ببینم کجان؟یا چجورین؟

بعدم که خب آخه فکر میکنم زیادم بزرگ بشه خوب نباشه البته با نظرت کامل موافقم که هر چی اسم شرکت نرم افزاری

بزرگتر باشه جذبش بیشتره ولی خب فلن در مرحله آزمایش وامتحان بوده

anti_f_2004

New Member
در مورد " توضیحات مربوط به نسخه های مختلف می بایست در یک بروشور یا پوستر قرار گیرد و موارد مشابه در توضیحات نیز حذف گردد "

این موارد رو بصورت کلی برای هر محصولی می توان مد نظر داشت
برای معرفی یک نرم افزار ، کلیه امکانات موجود در آن را نکته به نکته بر روی پک درج نمی کنند و تنها به موارد کلی اشاره می کنند و این توضیحات را معمولا در پوستر های تبلیغاتی که جداگانه طراحی شده است درج می کنند و یا بصورت یک بروشور چاپ و در داخل پک یا بصورت مجزا در اختیار مشتری قرار می دهند.

شما دو کلید ( یکی با عنوان " امکانات نسخه حرفه ای " و دیگری با عنوان " امکانات نسخه طلایی " ) در طرح قرار دادید.
رنگ زمینه‌ی شما تقریبا تیره است ، رنگ همه‌ی کلید های شما هم مشکی است ، سایه تیره هم به کلید مشکی دادید. تیره در تیره چه شود!!! این کار نمای کار شما را از بین برده است. تنوع رنگ را در رنگ کلید ها داشته باشید

در نظر داشته باشید که کاری که شما در مانیتور مشاهده می کنید ، به هیچ عنوان با همین کیفیت چاپ نمی شود و اینکه بعد از چاپ ، طرح شما تیره تر خواهد بود!!!

نوشته ی " امکانات نسخه حرفه ای " را حتما از داخل حاشور خارج کنید.
نوشته‌ی " امکانات نسخه طلایی " دارای outer glow با رنگ زرد است که مناسب نیست. همین که رنگ آن طلایی باشد کفایت می کند و یا برای ایجاد تفاوت می توانید از یک آیکون یا تصویر ریز از یک کلید طلایی ، سکه یا ... در کنار عنوان استفاده کنید.

توضیح در مورد " در هنگام درج عنوان بر روی کلید ها ، : را حذف کن چون خودش تیتره! پس : نمی خواد ... "
شما روی کلید نوشتید " امکانات نسخه طلایی : " ، در صورتی که این جمله چون خودش تیتر یا عنوان محسوب میشه پس : رو از انتهای جمله حذف کنید!!

در آخر هم میگم همه اینها مربوط میشه به سلیقه و به حرف من و دیگران نیست. طرح و سلیقه هرکس متفاوت است.
اگر طرح رو ویرایش کردی ، حتما نسخه ویرایش شده رو هم بزار اینجا تا ببینیم چه کار کردی. :green:

michealwiper

Active Member
مرسی دوست خوبم

راستشو بخای من اصن حواسم به اون : ها نبودش.چون همونجور که گفتم فقط بعنوان نمونه گزاشتم که بچه ها
نظرشونو کلی بدن یا فقط درمورد گرافیک کا بدن البته خدارو شکر درمورد همه چیز نظر دادن دوستان خوب ومن دارم اشکالاتمو رفع میکنم
درضمن حرفتو کامل قبول دارم که میگی وقت چاپ چیز دیگه ای میشه واقعنم مشکلم همیشه این بوده که چجوری میشه فهمید که
وقت چاپ چه رنگی داره این طرح های ما ایا نرم افزاری خاص وجود داره واسه این قضیه؟
البته فکر کنم نرم افزار هم فایده نداشته باشه چون توی مانیتور داره دیده میشه ولی یک از دوستام
گفت که اره من نرم افزاری دیدم که تصویر رو با حالت چاپ بهت نشون میده ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

درمورد توضیحات بروشور هم ممنون کامل متوجه شدم مرسی فقط بحث اینه که نظر شریکمم مهمه
چون اون اینجوری خاسته ولی خب سعی میکنم قانعش کنم

حتمن هم نتیجه مهایی رو واست میزارم که ببینی ،فقط اینکه من چون این طرح رو به خیلی ها نشون دادم واسه
نظر خواهی واسه همینم نیگا میکنم که ببینم اتفاق نظر چیه واسه چاپ ک اونو بدم واسه چاپ

البته خیلی ازین مسائل هم همونطور که تو گفتی بر میگرده به سلیقه شخص اگه بد سلیقم شما چوب کاری نکن مرسی :green::wink:
درضمن خیلی ها هم گفتن که طرحت با این رنگ خوبه تغییرش نده ولی من با توجه بنظرت گفتم اره بهتره که کمرنگ
بشه چون خانا تره :green:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا