Fa راست چین در ادیت باکس

naser61m

New Member
f1 - help-سوال در مورد ادیت باکس

با سلام و تشکر از راهنمايي صميمانه تک تک عزيزان
مي خواهم عباراتي را که از بانک اطلاعاتي دريافت مي کنم در اديت باکس ها نمايش داده شود البته بصورت راست چين
من با پلاگين ها سعي کردم ولي متاسفانه نتوانستم
اگر امکانش هست عزيزان لطفا فايل را اصلاح نمائيد
پيشاپيش از همکاري شما متشکرم:rose::cry:

پیوست ها

• testsend.rar
    521.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11

m javad

کاربر متخصص
راهنمایی

با سلام:rose:
متاسفانه پلاگینهای موجود که امکان راست نویسی در ادیت باکس رو دارند رو نمیتونید بیشتر از یکی تو صفحه استفاده کنید
ولی اگه به تعداد باکسهای مورد نیاز از اون پلاگین کپی کنید این امکان فراهم میشه. (حتما سره فرصت این مشکل رو برای پلاگین Epigraph حل میکنم)
فایل رو آماده کردم.
فایل پلاگین پیوستی رو به تعداد 6 تا ازش کپی میکنید و نام اونارو میزارید Epigraph1.dll و Epigraph2.dll و ... تا Epigraph6.dll
بعد فایل بیلدری که آماده کردم رو کامپایل میکنید و فایل exe رو میزارید تو همون فولدری که 6 تا پلاگین رو گذاشتید و برنامه رو اجرا میکنید
موفق باشید

پیوست ها

• testsend 1.zip
    428 کیلوبایت · بازدیدها: 37

naser61m

New Member
با سلام و تشکر از راهنمایی و همکاریهای شما آقای m javad
با همکاری شما مشکل راست چین حل شد.
ولی یک مشکل دیگه بوجود آمد:
هر وقت از پلاگین Epigraph.dll استفاده می کنم اگر خارج از محدوده بیلدر کلیک کنم(مثلا روی منوی شروع) با مشکل برخورد می کنم یعنی بیلدر گزارش خطا می دهد که من از خطای بوجود آمده عکس گرفتم و جهت بررسی پیوست نمودم . لطفا بررسی نمایید.
همیشه روزگار دلتون شاد و لبتون خندون باشه

پیوست ها

• error.JPG
    error.JPG
    109.7 کیلوبایت · بازدیدها: 10

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
شما كه متن موردنظر رو از ديتابيس ميخونيد و تو برنامه نمايش ميديد چه لزومي داره كه اون رو تو EditBox نمايش بديد؟ ميتونيد تو يك شي Text راست چين شده متنتون رو نمايش بديد.

naser61m

New Member
دوست عزيز
شما كه متن موردنظر رو از ديتابيس ميخونيد و تو برنامه نمايش ميديد چه لزومي داره كه اون رو تو EditBox نمايش بديد؟ ميتونيد تو يك شي Text راست چين شده متنتون رو نمايش بديد.

سخن شما درست است اما برای زمانی که متن فقط فارسی باشد
اما متونی که من استفاده می کنم دو زبانه است و وقتی در Text راست چین شده نمایش می دهم راست چین می شود ولی بصورت معکوس یعنی :

((کليک روي دکمه Saveنامه تايپ شده را در کجا ذخيره مي کند ))
اگر عبارت فوق را در متن مذکور نمایش دهیم به صورت زیر نمایش داده می شود
((نامه تايپ شده را در کجا ذخيره مي کند Save کليک روي دکمه))

البته با استفاده از پلاگین مشکل حل شد ولی همانطور که گفتم ویندوز با پلاگین Epigraphمشکل دارد چون با هر بار اجرا برنامه بیلدر بسته می شود من روی چند ویندوز انجام دادم باز هم نشد (7و XP)

جناب آقای ansoft مثال شما هم دقیقا همین مشکل رو دارد یعنی معکوس می نویسد

خواهشا لطفا کمک کنید من دارم یک سی دی آموزشی می سازم که به این نیاز مبرم دارم
ممنون از همکاری شما

m javad

کاربر متخصص
راهنمایی

با سلام:rose:

هر وقت از پلاگین Epigraph.dll استفاده می کنم اگر خارج از محدوده بیلدر کلیک کنم(مثلا روی منوی شروع) با مشکل برخورد می کنم یعنی بیلدر گزارش خطا می دهد که من از خطای بوجود آمده عکس گرفتم و جهت بررسی پیوست نمودم . لطفا بررسی نمایید.

راسش الان دقیقا نمیدونم چرا این مشکل پیش میاد
البته این مشکل فقط مخصوص Epigraph.dll نیست و خیلی از پلاگینهای تصویری این مشکل رو دارند
این مشکل زمانی پیش میاد که شما برنامه رو داخل بیادر run میکنید. بعد هر بار خارج از پنجره بیلدر کلیک کنید ...
یعنی تا زمانی که برای اولین بار این کارو نکنید مشکلی پیش نمیاد
خب شما داخل بیادر run نکنید و برنامه رو کامپایل کنید و بعد اجراکنید .
این فعلا تنها راهی هست که به ذهنم میرسه
احتمالا یه جایی تو آدرس دهی به پلاگین اشتباه کردم.چک میکنم و اگه تونستم رفعش کنم پلاگین اصلاح شده رو پیوست میکنم

naser61m

New Member
پلاگین جدید Epigraph

سلام و خسته نباشید
مشکل پیشین حل شد ولی متاسفانه مشکل جدیدی پیش امد
ظاهرا با حروف ویژه فارسی مشکل دارد و انها را نمایش نمی دهد(پ-ژ-گ-چ و البته ک)
لطفا بررسی کنید
پیروز و سربلند باشید:rose::-?

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
یک مثال برای راست چین کردن editbox بدون نیاز به پلاگین

دانلود

:lol::rose:
عذر ميخوام كه خنديدم ولي ايدتون خيلي بامزه بود.

خلاقيت شما جاي تحسين داره. اما دوست من چند تا نكته فكر ميكنم فراموش كردين:

اول اينكه لغو حالت Fixed Width باعث ميشه EditBox شما به حداقل برسه و براي كاربران كه اصولا وسط فضاي EditBox كليك ميكنن تا نشانگر ماوس به كادر متني منتقل بشه و تايپ كنن پيدا كردن اون گوشه سمت راست و كليك كردن رو اون قسمت خيلي دشوار خواهد بود.

دوم اينكه شما همزمان با تايپ هر كاراكتر يكبار دستورات اسكريپت رو اجرا ميكنيد. به اين فكر كرديد كه اگه قرار باشه تو پروژه‌اي كه داده‌هاي زيادي رو از كاربر ميگيره مثل فرم ثبت يا ... چندتا EditBox استفاده كنيم اونوقت چندتا اسكريپت هم مجبوريم استفاده كنيم؟

سوم اينكه اگه همزمان در پروژه شما حلقه‌هايي در حال اجرا باشن به تداخل و همزماني اجراي اسكريپت‌ها فكر كرديد؟

naser61m

New Member
2 سوال در باره پلاگین آبتین

با سلام و خدا قوت
آقا جواد ببخشید ما همیشه مزاحم شما هستیم انشالله خوشبخت دنیا و آخرت باشی
غرض از مزاحمت درباره پلاگین شما سوال داشتم
* آیا زمینه پلاگین را می توان بی رنگ کرد طوریکه نوشته پیدا باشد و همچنین اشیای پشت ان نیز پیدا باشد
* وقتی پلاگین را Show می کنیم به بالاترین سطح میآید یعنی اگر بالای آن یک Hotspot هم باشد باز بالاتر از hotspot قرار می گیرد

m javad

کاربر متخصص
راهنمایی

با سلام و خدا قوت
آقا جواد ببخشید ما همیشه مزاحم شما هستیم انشالله خوشبخت دنیا و آخرت باشی
غرض از مزاحمت درباره پلاگین شما سوال داشتم
* آیا زمینه پلاگین را می توان بی رنگ کرد طوریکه نوشته پیدا باشد و همچنین اشیای پشت ان نیز پیدا باشد
* وقتی پلاگین را Show می کنیم به بالاترین سطح میآید یعنی اگر بالای آن یک Hotspot هم باشد باز بالاتر از hotspot قرار می گیرد

راسش برای شفاف کردن نمیتونم قولی بهتون بدم
ولی اگر بگید برای چی میخواهید روش Hotspot بزارید شاید بتونم کمکتون کنم.
این که پلاگین روی همه چیز قرار میگیره فقط مخصوص این پلاگین نیست

naser61m

New Member
پلاگین جدید Epigraph

راسش برای شفاف کردن نمیتونم قولی بهتون بدم
ولی اگر بگید برای چی میخواهید روش hotspot بزارید شاید بتونم کمکتون کنم.
این که پلاگین روی همه چیز قرار میگیره فقط مخصوص این پلاگین نیست

فایل را پیوست کردم لطفا بررسی نمائید
در ضمن جوابها از يک بانک اطلاعاتي خوانده شده و در پلاگين نمايش مي يابند(روش کار را می دانم فقط جهت آگاهی)

پیوست ها

• plugin.rar
    1.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11

naser61m

New Member
با سلام و خسته نباشید و همچنین تبریک بمناسبت فرارسیدن عیدقربان
امیدوارم که همیشه شاد و ایام به کامتان باد
از مدیران و متخصصان بیلدر خواهشمندیم لطفا یه نگاهی کنن به این فایل پیوستی ما شاید فرجی شد ما هم تونستیم به کمک عزیزان سروسامون بگیریم و یه برنامه خوب درست کنیم . خیلی ضروریه
فایل پیوستی بالا ( Plugin.rar )

m javad

کاربر متخصص
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا