دکتر ادیوس ( سلمان مرندی )

tara2u

New Member
سلام دوستان
من از یک پروژه کمک گرفتم و یه کلیپ ساختم ....... اما وقتی با کیفیت hd ازش خروجی میگیرم و سیوش میکنم فیلمم صفحه کامل نیست......با اینکه سری قبل فیلمی رو با همین کیفیت و از همین راهی که رفتم سیو کردم و صفحه کامل شد......انگار توی این پروژه اماده یه تنظیماتی دست خورده و من چون مبتدی هستم نمیدونم از کجاشه.......میتونین کمکم کنید؟؟؟؟

studio max

Member
سلام.
ببین که پروژت باچه فرمتی تنظیم شده است مثال اگه dvباشه خوب حتما نمیشه hd باش خروجی بگیری

tara2u

New Member
اینی که گفتین رو باید از کجا بفهمم که dv هست یا نه؟؟؟؟واینکه من توی مانیتور نرم افزار هم صفحه کامل نمیبینم......در صورتی که فیلم قبلی که از پروژه ها کمک نگرفته بودم اینطوری نبود......قسمت بالا و پایین صفحه مانیتور نرم افزار نوار مشکی داره.....توی properties هم رفتم و تنظیمات مربوط به 16:9 و 4:3 و... دستکاری کردم ، توی مانیتور نرم افزار درست شد و صفحه کامل شد اما سیو که گرفتم باز از اطراف نوار مشکی داشت....وای کمک

tara2u

New Member
ببخشید که اینقدر من سوال میکنم:?:.....اونم به خاطر مبتدی بودنمه:green:........الان این تنظیماتی که گفتین رو میگید کجاست؟:rose:من هنوز دقیقا روشن نشدم مشکل از کجاست:cry:

studio max

Member
باسلام.

از تنظیمات settings وبعدش Poject setting بعدش 3تا گزینه هست کنسل و ok شماباید گزینه Changecurrent setting روانتخاب کنید وقتی که پنجره Poject setting بازشد سمت راست شما نوشته (Setup (Default جدول کشویی که باز کنی تنظیمات رو DV AVI کن بعدش از سمت چپ Video Preset جدول کشویی باز میشه گزینه SD PAL DV 720+576i 4:3
انشاء الله موفق شی

yarinezhadali

New Member
[FONT=&quot]با سلام من علی یاری نژاد از روستای جعفراباد میشخاص از استان ایلام هستم نزدیک یک سال هستش که کار با ادیوس به صورت حرفه ای رو شروع کردم ولی چون در یک شهر بدون امکانات زندگی میکنم هر جا سر زدم دوایی واسه این مشکل پیدا نکردم یه سری مشکلات هست اگه میشه راهنماییم کنید بخدا ممنون میشم [/FONT]
[FONT=&quot]مثلا رو فیلم عروسی کار میکنم بعد در قسمت تایتل نرم افزار نوشته ی پیوندتان مبارک رو فیلم اعمال میکنم ولی خود ادیوس افکت های جالبی برای حرکت دادن نوشته ها نداره اگه پلاگینی نرم افزاری یا راه حل جالبی دارید که به من کمک کنه بخدا عمری دعاگویتان هستم -[/FONT]

Afterlife

Active Member
با سلام خدمت دوست عزیزم . برای افکت رو متن شما باید ترکیبی کار کنی یعنی ترکیبی از فتوشاپ و ادیوس بصورت چند لایه . یعنی شما متن مورد نظر تو تو فتوشاپ یه طراحی زیبا بزن بعد اونو بصورت لایه لایه ذخیره کن و بعد داخل ادیوس ایمپورت کن .
اگه دنبال یه متن سه بعدی می گردی Corel 3d و اگه دنبال به متن با افکت خاص تر می گردی After effect مناسبه .

Afterlife

Active Member
با سلام به دوست عزیز . ادیوس 6.5 نصب میشه از سایت گرس والی میتونی دانلودش کنی

Afterlife

Active Member
وایت بالانس در ادیوس

سلام
دوستان توی ادیوس میشه وایت بالانس کرد؟خیلی مهمه

با سلام خدمت دوست عزیز
بله . در دو صورت میشه وایت بالانس کرد . 1 - توسط 3way color correction از video filter - color correction و دوم با استفاده از پلاگینهای مختلف .
فقط کافیه که آیکن افکت رو روی ویدیو درگ کنید و در تنظیمات وایت بالانستون رو تنظیم کنید .
من استفاده از گزینه 1 رو واست گذاشتم میتونی ببینی
01.jpg

کمک

سلام دوستان بنده قبلا یه فیلم رو میکس کردم

اما الان که پروژه این ویدیو رو باز می کنم،مانیتور شطرنجی به رنگ سیاه و نارنجی هست
مشکل از مسیر فایل ها نیست،چون وقتی دابل کلیک میکنم روی فایلها توی مانیتور نشون میده

آیا کسی میدونه مشکل از چیه ؟ نمیدونم نسخه های ادیوس، اون موقع با الان فرق میکنه یا نه ؟

Afterlife

Active Member
دکتر ادیوس

سلام دوستان بنده قبلا یه فیلم رو میکس کردم

اما الان که پروژه این ویدیو رو باز می کنم،مانیتور شطرنجی به رنگ سیاه و نارنجی هست
مشکل از مسیر فایل ها نیست،چون وقتی دابل کلیک میکنم روی فایلها توی مانیتور نشون میده

آیا کسی میدونه مشکل از چیه ؟ نمیدونم نسخه های ادیوس، اون موقع با الان فرق میکنه یا نه ؟

سلام دوست عزیز .
صفحه شطرنجی در ادیوس به خاطر چند مشکل بوجود می آد که یکی از آنها مسیر فایله اما در مورد پروژه شما من حدس میزنم شما با پلاگین Prodad Vitacene کار کردید و الان پلاگین مشکل داره ؟
معمولا تو خرابی های پلاگین هم به این مشکل بر میخورید ...
پلاگین هاتون رو چک و در صورت لزوم دوباره نصب و اجرا کنید .
سوالی بود در خدمتم ...

سمیر2011

Active Member
این مشکل تنها مربوط به پلاگین و مسیر نیست . نرم افزار ادیوس طی بررسی های دقیقتر مشخص شده دارای باگ محسوس در این زمینه بوده که علتش عدم استفاده از سخت افزار های مناسب کار می باشد . ادیوس های جدید 7 متاسفانه بهترین و کیفیت نهایی خود را روی سخت افزار های خود محدود کردند . دیگه کار کردن بصورت نرم افزار در سیستم های متوسط با ادیوس برای ورژن های 7 و به بالا که خواهد اومد افسانه میشود .

Afterlife

Active Member
با سلام به دوست عزیزم سمیر ...
حرف شما کاملا درسته اما اگر بخوایم وارد جزئیات بشیم خیلی موارد زیادی هست که امکان ایجاد این نوع ارورهاست . من معمول ترین ها رو میگم و پیشنهاد میدم اما از راهنماییت ممنونم ...

aliirani

New Member
سلام جناب afterlife عزیز
من به یاد گرفتن ادیوس علاقه مندم، در یه اداره کار میکنم و هر از گاهی کلیپهایی برای مراسم و جشنواره ساخته میشه.
کتاب ادیوس رو گرفتم ولی به دردم نخورد، چرا که فقط نحوه استفاده از ابزارا رو یاد داده بود. نه ترفندا رو.
فیلم عروسیمو وقتی گرفتم بهت زده بودم، زنگ زدم به طرف گفتم با چی کار کردین؟ گفت با ادیوس.
من کل افکتای ادوریج رو به همراه بلو اف ایکس و ... رو دانلود کردم، ولی اینکه چه جوری با اینا افکتا کارایی میکنن که برای مثال تو فیلم عروسیم دیدم موندم، این ترفندارو میخام یاد بگیرم.
باورم نمیشه چه جوری اون افکتا و کار رو کرده بودن.
حالا چیکار کنم تا یاد بگیرم؟ خیلی به درد من میخوره یاد گرفتن ادیوس، رشتمم کامپیوتره.
یه سایتی هست، دی وی دی آموزش ادیوس رو میفروشه. میشه شما این سایت رو ببینین و در مورد این دی وی دی نظر بدین؟

http://linasoft.ir/products.php?48&cPath=1_15

شهری هم که من درش هستم(زنجان)، فضا برای یادگیری اینجور کارا فراهم نیست زیاد. کتاب در خور توجهیم که نیست کلا.
و یه درخواست خیلی پر رویانه دارم ازتون، اگه میشه آیدی یاهو یا شماره تلفنتون رو پیام خصوصی کنین بهم تا سئوالامو ازتون بپرسم. چون شما همیشه که تو این سایت در دسترس نیستین.
بی صبرانه منتظر پاسختون هستم.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا