دکتر ادیوس ( سلمان مرندی )

سمیر2011

Active Member
سلام جناب afterlife عزیز
من به یاد گرفتن ادیوس علاقه مندم، در یه اداره کار میکنم و هر از گاهی کلیپهایی برای مراسم و جشنواره ساخته میشه.
کتاب ادیوس رو گرفتم ولی....

سلام دوست عزیز
محصولی که لینک برای معرفی گذاشتید در اصل از سری اموزش های تخصصی ادیوس محصول استودیو فلورانس « امضای من » است و من هم یکی از مشتریان پرپا قرص این استودیو هستم هر کار و هم محصولاتی که در فروشگاه لینا سافتش عرضه می کنه عالی است و ارزش یک بار امتحان کردن را داره
در این فروشگاه دمو هایی که شما دیدین را در اصل آموزش می دهد و شما یاد می گیرید چگونه با ترفند های ساده تر از ابزار های ادیوس چنین تیزر هایی را طراحی کنید . در این این آموزش ها شما بیشتر ابا این نرم افزار اشنا می شوید ولی نحوه نصب پلاگین و این جور چیزها مبحث ساده تری است و در این اموزش که ذکر کردین در این مورد بحث نمی شود چرا که لول پیشرفته است .
من خودم از این آموزش ها استفاده کردم و حتی برای استودیو کلیپ هم طراحی و براش می فروشم چنین آموزشی را من هیچ جا ندیدم خیلی آموزش های ادیوس از خیلی جاها گرفتم از شرکت های معروف تا پ=ایین دستی ولی همشون کاسه یه اش بودن و چیزی برای گفتن نداشتند .
طبق نوید های شرکت فلورانس پکیج جدید و کاملتر آموزش فارسی ادیوس از صفر تا صد در قالب 9 دی وی دی بزودی در این فروشگاه عرضه خواهد شد که با تهیه این محصول پر حجم اموزشی می تونانید در ادیوس استاد شوید . اما محتوای این 9 دی وی دی با این محصول آموزشی فرق خواهد داشت و مبحث کلیپ سازی به این روش در این آموزش ها انجام نمی شود .
در مورد استفاده از فیلتر ها و نحوه نصب اینها بهتره منتظر این اموزش در این فروشگاه شوید .
یا ااقای مرندی وقتشون ازاده براتون آموزش دهد

آخرین ویرایش:

aliirani

New Member
سلام دوست عزیز
محصولی که لینک برای معرفی گذاشتید در اصل از سری اموزش های تخصصی ادیوس محصول استودیو فلورانس « امضای من » است و من هم یکی از مشتریان پرپا قرص این استودیو هستم هر کار و هم محصولاتی که در فروشگاه لینا سافتش عرضه می کنه عالی است و ارزش یک بار امتحان کردن را داره
در این فروشگاه دمو هایی که شما دیدین را در اصل آموزش می دهد و شما یاد می گیرید چگونه با ترفند های ساده تر از ابزار های ادیوس چنین تیزر هایی را طراحی کنید . در این این آموزش ها شما بیشتر ابا این نرم افزار اشنا می شوید ولی نحوه نصب پلاگین و این جور چیزها مبحث ساده تری است و در این اموزش که ذکر کردین در این مورد بحث نمی شود چرا که لول پیشرفته است .
من خودم از این آموزش ها استفاده کردم و حتی برای استودیو کلیپ هم طراحی و براش می فروشم چنین آموزشی را من هیچ جا ندیدم خیلی آموزش های ادیوس از خیلی جاها گرفتم از شرکت های معروف تا پ=ایین دستی ولی همشون کاسه یه اش بودن و چیزی برای گفتن نداشتند .
طبق نوید های شرکت فلورانس پکیج جدید و کاملتر آموزش فارسی ادیوس از صفر تا صد در قالب 9 دی وی دی بزودی در این فروشگاه عرضه خواهد شد که با تهیه این محصول پر حجم اموزشی می تونانید در ادیوس استاد شوید . اما محتوای این 9 دی وی دی با این محصول آموزشی فرق خواهد داشت و مبحث کلیپ سازی به این روش در این آموزش ها انجام نمی شود .
در مورد استفاده از فیلتر ها و نحوه نصب اینها بهتره منتظر این اموزش در این فروشگاه شوید .
یا ااقای مرندی وقتشون ازاده براتون آموزش دهد

منظورتون از این فرمایشتون چیه؟
"
اما محتوای این 9 دی وی دی با این محصول آموزشی فرق خواهد داشت و مبحث کلیپ سازی به این روش در این آموزش ها انجام نمی شود . " یعنی کلیپ سازی رو در این 9 تا دی وی دی آموزش نمیدن؟ پس چه جوری میفرمایین از صفر تا صد رو یاد میده؟
دوما اینکه قیمت این بسته تقریبا چقد خواهد شد؟

آخرین ویرایش:

سمیر2011

Active Member
منظورتون از این فرمایشتون چیه؟
"
اما محتوای این 9...

ببینید در بسته 9 دی وی دی کلیپ سازی که برای شما یاد داده می شود برای کلیپ های خوانندگی و نیز کلیپ های معمولی کار شده در بازار می باشد مثل چگونگی تنظیم و اشنایی با تکنیک های کار شده آن همین مورد شما را نیز شامل می شود . که با روش های آن اشنا می شوید .

اما اینکه در این پکیج شما آموزشی در حد بسته گفته شده داشته باشید خیر تا حالا هیچ گروهی چنین آموزشی را ارایه نداده و نمی دهد چرا که مبحث اینگونه آموزش ها علاوه بر سخت بودن فقط ابداعی استودیو فلورانس می باشد و در طراحی اینگونه کلیپ ها از تجارب چند ساله بهره برده می شود که شما با بخشی از ابزار های ادیوس آشنا می شوید نه همگی
در اصل آموزش اختصاصی استودیو فلورانس می باشد که اگر مجموعه 9 دی وی دی را یاد بگیرید می توانید خودتون چنین طرح هایی را بزنید که به خلاقیت نیاز دارد ولی شاید روش کاری شما با روش کاری این اموزش فرق داشته باشد .
لازم به ذکر است آموزش های حرفه ای فروشگاه لینا سافت در اصل بر گرفته از آموزش های آکادمی آ تی وی کلن می باشد که در قالب 8 درس مهم در این بسته گنجانده شده است که شامل تیزر سازی می باشد .
مجموعه 9 دی وی دی کل ادیوس را از اول تا مباحث ابزار های کاربردی آنها و نیز آشنایی با نحوه کار این ابزار خواهد پرداخت که کسایی که از ادیوس سر رشته های ندارند می توانند با فراگیری این آموزش ها در استودیو های فیلم سازی و معمولی شروع به کار نمایند .

Afterlife

Active Member
با سلام به تمامی دوستان عزیز چه کسانی که سعی در یاد گرفتن ادیوس دارند و چه اونایی که سعی در فروش آموزش .
همونطور که تمام اهالی عصر کامپیوتر در جریانند کامپیوتر یعنی تجربه ... هر چقدر که بیشتر با یه نرم افزار کار کنید خبره تر می شید .
اینکه کدوم آموز خوبه کدوم بد به قدرت یاد گیری شما بستگی داره من از یه کاتالوگ لوازم منزل آموزش طراحی میگیرم چه برسه به دی وی دی مولتی مدیا
اونایی که دوست دارن حرفه ای شن باید بگن بسم الله بشینن پشت سیستم شروع کنن به کار و دیدن کارهای قوی تر
اونقدر محو کار شید که نفهمین کی روز شب میشه اینجوری قوی میشین نه با خرید سی دی و دی وی دی های مختلف .
گیرم که قوی ترین اموزش رو هم خریدی بالاخره چی باید بشینی پای سیستم یا نه ...
من هر جا گیر کردید کمکتون میکنم شما بگید بسم الله ...

سمیر2011

Active Member
با سلام به تمامی دوستان عزیز چه کسانی که سعی در یاد گرفتن ادیوس دارند و چه اونایی که سعی در فروش آموزش .
همونطور که تمام اهالی عصر کامپیوتر در جریانند کامپیوتر ....

اینکه مشخصه باید علاقه باشه ولی برای شروع باید از یک جایی شروع کنند اول باید آموزش ببینند و بعد بشینن کارهای مختلف کنند تا یاد بگیریند . شما بدون گرفتن گواهینامه ماشین نمی تونی در شهر و جاده ماشین برونی اما اینکه از روی تجربه و بدون اینکه آموزش اولیه ببینی راه بیفتی نه تابلو های راهنما را می فهمی و نه اینکه می تونی در جاده های مختلف از چه سرعت و تکنیکی رانندگی کنید . آموزش باید باشد حالا بصورت سی دی و یا حضوری و اگر کسی خواست حرفه ای ادامه دهد باید اول نرم افزار را بشناد و بعد تمرین کند مثل رانندگان حرفه ای پیست اتوموبیل رانی

بدون آموزش و ندانستن امکانات یک نرم افزار مثل حرکت در جاده در شب با چراغ خاموش است . الان دیگه کسی حوصله و وقت تجربه کردن را ندارد قرن 21 است و امکانات بیشتر شده و اون هایی که راهها را رفتند راهنمای می کنند تا سریعتر دیگر دوستان یاد بگیریند .
متاسفانه کسی مثل شما کم است و دیگران شاید مایل نباشد اندوخته خودشو به دیگری منتقل کنه و اگر کسی در این انجمن راهنمای بخواهد دیر به جواب می رسه و کند پیش می ره
بهترین راه حل سی دی و اموزش های مختلف است که اول چم و خم نرم افزار را یاد بگیریه و سپس در حین کارهای مختلف ایردات و مشکلات خود را افراد با تجربه پرس جو کند ولی 1 به 100 مایل هستند تا اندوخته تجربی خود را رایگان به کسی منتقل کنند .
مثال دیگه من وقتی خواستم شنا را یاد بگیریم هر کاری کردم نتونستم جرات رفتن به عمق پیدا کنم خیلی روزها دست و پا زدم تا اینکه یک فرد وارد به من آموزش داد و فهمیدم که چگونه از هنر خودم استفاده کنم . الان بعد از یاد گرفتن توی عمق اقیانوس هم بصورت بغل شنا و نجات غریق می رم .

انتخاب کننده طرف مقابل است که می خواهد کدام راه را انتخاب کند .

آخرین ویرایش:

Afterlife

Active Member
دکتر ادیوس

دوست عزیزم من بدون حتی یک آموزش ادیوس و افتر و سینما 4 دی و فتوشاپ و ایلاستراتور و کرل و فلش و ... یاد گرفتم . ببین کامپیوتر رانندگی نیست و هر چقدر بیشتر دست و پا بزنی توش بیشتر یاد میگیری و قدرتت بیشتر میشه .
آموزش خیلی خوبه اما آموزشی که خوب باشه خیلی کمه .
من واسه یادگیری سینما 4 دی 200 هزار تومان دی وی دی خریدم اما 2 زار نمی ارزید .خودم تو دو ماه کلشو یاد گرفتم
اما اینکه من میگم دوستان خودشون باید کار کنند فقط یه دلیل داره و ان هم اینه که از نرم افزارهای مختلف واسه خودشون غول درست نکنند . اصول کامپیوتر یه چیزه و اون هم تکرار با پشتکاره ...
من راضیم هر آموزشی که میخواین بدم و می دونم که مثل من زیادن ...
یکی برای همه ... همه برای یکی
تا وقتی که جوونهای بیکار مث من زیادن چرا حداقل یه ادیت جزیی رو یاد نگیرند و پول در نیارن ....
یا علی

سمیر2011

Active Member
دوست عزیزم من بدون حتی یک آموزش ادیوس و افتر و سینما 4 دی و فتوشاپ و ایلاستر...
نمی خوام با شما وارد مناظره بشم و به اینجمله می خوام خلاصه کنم
شاید جوان هایی مثل شما که نابغه هستند کم پیدا شوند شاید همه مثل شما با هوش و با استعداد نباشند ، شاید خیلی ها مثل شما وقت و شرایط کاری مختلف نداشته باشند که اندوخته های شما را تجربه کنند ، شاید خیلی ها تسلط به نرم افزار گوناگونشون در حد شما نباشد فقط یک کلاه قاضی نمی شود . لذا حرف شما متین اما از بین 100 شاید برای 1 نفر چنین فرمایش شما درست باشد .
هر فرد ، روحیه ، علاقه و هنرو خلاقیتش فرق داره شاید امثال شما باز باشند با چنین روشی فرصت هایی گیر اوردن نشستند وقت گذاشتن به اصلاح تجربی کسب کردند و خوبه خودشون را معرفی کنند .
بحث ما نرم افزار ادیوس است و شما اگر می دانید استاد ادیوس هستید اگر چنین هست از شما برای پروژه های خودم دعوت به همکاری می کنم لطفا نمونه کار و کارهایی که در ادیوس طراحی کردین فعلا برای زمینه عروسی و پروژه های حرفه ای آماده بصورت تیزر و تبلیغات که قابل عرضه است ارایه دهید تا هنر شما را به همه نمایان کنیم . من خوشحال می شوم جوانان با استعدادی چون شما که بدون آموزش توانستند تا این حد برن جلو عرض اندام کنند به قول خودت بسم اله بگو بیا من حامیت هستم .
دوستان دیگر که این تاپیکو می بینند در مورد امتیاز کار و هنر شما امتیاز خواهند داد . دوست داریم ببینیم این تجربه در چته چی داره که می خواد امثال ماها را حیران کنه منتظریم

آخرین ویرایش:

reza1107

New Member
بادرود فراوان ب تمام دوستان
ظاهراً بحث آموزش تواین تاپیک به چالش کشیده شده.
به نظرمن هردوی شما(جناب سمیر2011 وجناب مرندی) درست میفرمایید،چون هرکس منطق خاص خودشو داره.
اگر به جای بحث،بیشتر به هدف اصلی ایجاد این تاپیک که درصفحه اول نوشته شده پرداخته بشه مفیدتره.
پیشنهاد بنده اینه که تاپیکی جهت آموزش ترفندهای کاربردی ادیوس (مثلا نگه داشتن یاتغییررنگی خاص درتصویر و...) ایجاد بشه.که آماتورها(مثل من) یادبگیرن.
چراکه مولاعلی(ع) فرموده: زکات علم نشرآن است
تو نیکی میکن و دردجله انداز/که ایزد در بیابانت دهدباز
یاعلی

Afterlife

Active Member
دوست عزیزم سلام .
از اینکه حرفهام رفت رو به خودنمایی من شرمنده ام اما به قول دوستم آقا رضا هدف چیز دیگه ای . من از تمام دوستانی که به این تاپیک سر می زنند عذر خواهی میکنم .
من واسه خودنمایی نیومدم و جدا از خودنمایی اصلا وقتشو ندارم که بخوام نمونه بزارم اما راهنمایی هر چی بخواید و در حد توانم باشه کمک می کنم .
در ضمن تو عالم دوستی چته درسته یا چنته ... ؟
در مجید آنلاین بودش دکتری مبحثی را داشت دور از دلخوری
هر که حرفی داشت در آن مینوشت از ادی یوس بی نما و بی کری
دوستان یا علی گفتیم و مبحث باز شد ...

Afterlife

Active Member
( تجربیات منه شاید درست نباشه لطفا اشکال داشت بگید )
میکس یعنی چه ؟
میکس در واقع شاخه ای از تدوین است که بر اساس سر ضرب موسیقی به تغییر نما و افکت پرداخت میشه که در اصول تدوین ریتمیک هم نام گذاری میشه ...
سینک هایی که در حال حاضر در بازار موجود است همه بر اساس همین تکنیک ساخته میشه که اگه یه کم کار کنید به سادگی می تونید بسازید تو فکر اینم که یه مبحث جدید واسه ساخت سینک بزارم اما بعضی از دوستان که کارشون ساخت سینک شاید ناراحت بشند پس
قبل از آموزش می خوام نظر بقیه رو بدونم اگه امکانش هست بهم پیام بدید ...

سمیر2011

Active Member
( تجربیات منه شاید درست نباشه لطفا اشکال داشت بگید )
میکس یعنی چه ؟
میکس در واقع شاخه ای از تدوین است که بر اساس سر ضرب موسیقی به تغییر نما و افکت پرداخت میشه که در اصول تدوین ریتمیک هم نام گذاری میشه ...
سینک هایی که در حال حاضر در بازار موجود است همه بر اساس.....

فکر نمی کنم ناراحتی داشته باشند چون اینجا تجربه میاد وسط و اینکه بتونی نیازات کلیه مشتریانی که از نژاد و رویه های گوناگون با شما کار می کند را در قالب یک میکس اعتدال ارایه کنید . هنر است اگه هر کسی سینک به راحتی می زد دیگه کلیپ های سینک ارزش نداشت یولید کول و موی میکر هم سینک می زند به سادگی و راحتی بسیاری از کارهای بازار را می بینم واقعا ابروی ادیوسو بردند اگر می خواهید آموزش دهید لطفا آموزش هایی را بدهید که مطابق اصول تدوین باشد و بتواند در حد عالی منظور کار ار ارایه نماید .

سینک همه نوع می توان انجام داد اما اینجا شما یه موردو از قلم می اندازید اگر بخواهیم با مباحث آموزش سینک بپردازیم بایستی زمینه کاری مشخص شود ایا سینک تدوین برنامه های تلویزیونی است یا برای مجالس عروسی اگر برای هر دو باشد کلا گفته شما خیلی مفصل نیاز به توضیح دارد و با عکس هم قابل یادگیری نمی باشد . چون هر دو زمینه با یکدیگر از نظر تکنیک کاربردی و محتوا فرق بسیاری دارد .

از قدیم گفتند هر گردی گردو نیست و لذا اگر کسی می خواهد با سینک در زمینه مجلس عروسی پیشرفت کند باید تکنیک و روش خاصی را پیاده کند که دیگران قادر نباشند و این هنر و مهارت هر فرد می باشد که بداند از ترکیب برنامه های مختلف در یک نرم افزار واحد به روش سینک زیبا طراحی کند . اما اینکه هر کس بلند شه و سینک بزنه و بگه ما هم حرفه ای هستیم با حرف مشخص نمی شود باید عمل ثابت شود .

دوستان دیگر اگر می خواهند بعد مبحث آموزش سینک توسط دوستمون کارهای خود را در سایت مجید آنلاین برای نظر دهی بزارند عالی میشه من هم موافق این رویه آموزش توسط Afterlife هستم .
در سینک بایستی حتما مهارت کنترل کلیه عناصر کاری را ایجاد کنید حرکات چنان نرم و همسو با موزیک باشد که بیننده لذت ببرد . گاها مشاهده می کنم برخی افراد در بازار که کلیپ های معمولی می دهند چنان سینک بدی زدند که اینگار یکی با اسب داره دنبالشون می کنه ؟ و کل ابهت یک سینک اصولی و زیبا را زیر سوال می برند .

آخرین ویرایش:

Afterlife

Active Member
با سلام به تمام دوستان گلم .
از پیام هاتون متشکرم خیلی بهم امید دادید اما متاسفانه بعضی ها ... مث اینکه ناراحت شدند . اگر من حرفی می زنم قبلش می نویسم فقط تجربه خودمه و با کلمات بازی نمی کنم و دوستان رو گیچ نمی کنم . من میکس و سینک و این حرف ها رو اصلا کار ندارم
می خوام به دوستان یه کم از چیزهایی که بلدم رو یاد بدم اونم اگه بخوان
حرفه ای نیستم و ادعایی نمی کنم که بخوام کارهامو بزارم نقد شه من فقط هدفم کمک به بقیه دوستهامه چون به قول دوستمون زکات علم آموزشه ....

Afterlife

Active Member
یا علی

آموزش ساخت سینک
مرحله اول
مارک زدن یا نشانه گذاری آهنگ

دوستان گلم برای میکس ابتدا شما باید آهنگتون رو انتخاب کنید به گفته دوستم سمیر آهنگی که به کار بیاد و ربط داشته باشه . مثلا واسه ورود عروس و داماد به تالار از یه آهنگ احساس و ریتم نرم استفاده کنید
من فعلا به شما آهنگ عروسی آسف رو پیشنهاد میدم چون ساده است و ریتم خوبی داره .
آهنگ رو از قسمت Bin وارد کنید و در تایم لاین یا همین خط زمان پایین ادیوس درگ کنید اینجوری
01.jpg
خوب حالا اگه به آهنگ نگاه کنید . دقیق نگاه کنید (Waveform) رو معنای لغتیشو کار ندارم گیج نشید یعنی با ریتم خط ها بالا و پایین می رن ( خیلی ساده گفتم نه ؟) خوب حالا شما باید طبق همین ریتم کلید V رو از رو
کیبوردتون فشار بدید و موسیقی رو علامتگذاری کنید اینطوری
02.jpg
به این میگن مارک کردن آهنگ این قدم اول و مهم ترین قدم

سمیر2011

Active Member
با سلام به تمام دوستان گلم .
از پیام هاتون متشکرم خیلی بهم امید دادید اما متاسفانه بعضی ها ... مث اینکه ناراحت شدند . اگر من حرفی می زنم قبلش می نویسم فقط تجربه خودمه و با کلمات بازی نمی کنم و دوستان رو گیچ نمی کنم . من میکس و سینک و این حرف ها رو اصلا کار ندارم
می خوام به دوستان یه کم از چیزهایی که بلدم رو یاد بدم اونم اگه بخوان
حرفه ای نیستم و ادعایی نمی کنم که بخوام کارهامو بزارم نقد شه من فقط هدفم کمک به بقیه دوستهامه چون به قول دوستمون زکات علم آموزشه ....

نه عزیزم ناراحت نشدن فقط اشاره کردن که افراد با تجربه را قاطی روش های کاری اماتوری نکنید همین آموزشتون را برین جلو به وقتش براتون نظرات خودمو هم می گم

reza1107

New Member

آموزش ساخت سینک
مرحله اول
مارک زدن یا نشانه گذاری آهنگ

برای میکس ابتدا شما باید آهنگتون رو انتخاب کنید به گفته دوستم سمیر آهنگی که به کار بیاد و ربط داشته باشه . مثلا واسه ورود عروس و داماد به تالار از یه آهنگ احساس و ریتم نرم استفاده کنید
من فعلا به شما آهنگ عروسی آسف رو پیشنهاد میدم چون ساده است و ریتم خوبی داره .

درود فراوان برشما
سوال:
1- باتوجه به اینکه این آموزش برای مبتدی هاست،اگرامکان داره درمورد خود"سینک" توضیح بدید که چی هست؟ کجا قرارمیگیره ومعمولا چه مدت زمانی داره؟
2- آیاهمیشه برای ساخت سینک،ما اول موزیک رو انتخاب میکنیم وسپس تصویر رو باضرب آهنگ موزیک مچ میکنیم؟
3- ازاونجاییکه شرکت هایی که کارمیکس انجام میدن درکلیپ ها وسینک ها،90%از موزیک های خارجی استفاده میکنن.آیا به این دلیله که ضرب آهنگ های زیادتری داره وبیشترمیشه باتصاویر بازی کردیافکرمییکنن باکلاس تره!؟
ممنون

Afterlife

Active Member
نه عزیزم ناراحت نشدن فقط اشاره کردن که افراد با تجربه را قاطی روش های کاری اماتوری نکنید همین آموزشتون را برین جلو به وقتش براتون نظرات خودمو هم می گم

دوست عزیز و گلم آقا سمیر هدف از ایجاد این مبحث یادگیری چه آماتور و چه حرفه ای دوستانه هستش و اگه از حرف من ناراحت شدید شما ببخشید چون دوست ندار م با یه مبحث کوچیک کسی و ناراحت کنم
بیان نظریات و انتقاد از هم به شرط سازنده بودن خیلی خوبه و من هم ازت ممنونم اما اینکه شما منو آماتور خطاب می کنی و دائم از من می خوای که نمونه کار بزارم شما ببینی و بقیه امتیاز بدن یه کم کم لطفیه .
من ادعایی ندارم و دوست دارم شما هم تو این مبحث با نظراتت مطالب رو قوی تر کنی . دوستت دارم دوست من
یا علی

Afterlife

Active Member
درود فراوان برشما
سوال:
1- باتوجه به اینکه این آموزش برای مبتدی هاست،اگرامکان داره درمورد خود"سینک" توضیح بدید که چی هست؟ کجا قرارمیگیره ومعمولا چه مدت زمانی داره؟
2- آیاهمیشه برای ساخت سینک،ما اول موزیک رو انتخاب میکنیم وسپس تصویر رو باضرب آهنگ موزیک مچ میکنیم؟
3- ازاونجاییکه شرکت هایی که کارمیکس انجام میدن درکلیپ ها وسینک ها،90%از موزیک های خارجی استفاده میکنن.آیا به این دلیله که ضرب آهنگ های زیادتری داره وبیشترمیشه باتصاویر بازی کردیافکرمییکنن باکلاس تره!؟
ممنون

با سلام به دوست گلم ...

1 - سینک در واژه لغتی به معنای همگام سازی یا همگام کردن است و کسانی که می خوان میکس انجام بدن یا ساده تر فیلم عروسیو کار کنند خیلی باهاش سر و کار دارن .
سینک ها معمولا تایم مشخصی ندارن و به میزان نیاز ساخته میشن مثلا واسه ورود عروس و داماد معمولا 1:30 و واسه یه سینک مسیر 1 دقیقه و خیلی جزئیات دیگه که اصلن مهم نیست تایم سینک ...
مکان قرار گیری سینک هم بستگی به نوع میکستون داره مثلا گلفروشی رو بعد یه کلیپ از عکس ها می زاری و بعدش سینک مسیر و همینطور حالت داستانی عروسی رو جلو می ری .
2 - ببینید انتخاب موسیقی به فضای فیلمتون بستگی داره ولی اصولا برای ساخت سینک باید به نسبت فضای کار ابتدا موسیقی رو انتخاب کنید .
3 - ببین مهم ترین دلیلش به نظر من اینه که همه انگلیسی متوجه نمی شن و معنا هم نمی کنن هم زمان . ساده تر چون فارسی شما چیزی که میشنوی رو تو تصویری که میبینی جستجو می کنی اما تو موزیک خارجی
به متن آهنگ توجه نمی کنی و فقط حسشو درک می کنی و میکسو نگاه میکنی . اگه دقت کنی ضرب تو تمام موسیقی ها وجود داره جز یه سری خاص و مهم ترین مشخصه انتخاب موسیقی ضرب اونه که به فضای فیلم بیاد

Afterlife

Active Member
یا علی

آموزش ساخت سینک
مرحله دوم

ببینید دوستان گلم اگه بخوام سینک آماده ی بازاری مثل اینهایی که تو بازار هست رو به شما آموزش بدم که اصلا به درد نمی خوره چون شما میشید باز مصرف کننده پس من به شیوه ای میگم که شما تو تمام میکسهاتون تولید جدید تری داشته باشید
خوب آهنگو مارک زدیم و الان آمادست . حالا تیکه فیلمی که قراره کار بشه رو میاریمش تو ادیوس و یه سکانس جدید ایجاد می کنیم
یه تبصره - سکانس سازی مهم ترین عامل پیشرفت کارتونه و نظم بهترین عامل قدرتمند شدنتون .

تو پنجره ی Bin یه کلیک راست کنید و یه سکانس جدید ایجاد کنید و نامش رو به فیلم خام تغییر بدید .
03.jpg
دوستان گلم من سعی میکنم ساده ترین نحو بگم اگه مشکلی داره بگید .
حالا من یه تفکیک آموزشی میزارم . کسایی که می خوان لقمه ی جویده شده بسازن اینجارو توجه کنن اگه می خواید دفعه ی بعدی استفاده کنید
از این پروژه یا همون سینک برای مارک هاتون اسم بزارید مثلا مارک 1 گل ماشین عروس مارک 2 نمای پای دوماد گل 3 نمای گلفروشی و غیره ...

اینجوری
04.jpg
خوب فک کنم از این راحت تر نمی شد حالا تکه تکه فیلمتون رو به نسبت نمایی روی مارکهاتون بزارید
تا اینجا هر کسی که کار کرد یه کلیپ کوچولو در حد 30 ثانیه بزنه و بزاره تا من برم مرحله بعد ...

سمیر2011

Active Member
اولینش خودمم یه سینک ساده بدون هیچ افکتی تا حدی که شما الان یاد گرفتید یاعلی ....
[video]host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/244/eca264a2bfa9a7fe051b7c7755aa1e40729961.mp4[/video]

کارتون خوب بود و از این روش می توانید برای الگو گیری استفاده شود . برای دوستانی که می خواهند چنین سینک های کات به کات اختصاصی داشته باشند آموزشتون خوبه و به درد دوستان می خوره
با توجه به گفته و اموزشی که اون بالا دادین و نخواستم زحمتتون هدر بره از دوستان دعوت می کنم نمونه کار ما را که با استفاده از همین سینک بر روی فیلم عروسی است را مشاهده نمایند دقت کنید این نمونه کار با استفاده از فیلم عروسی تنظیم شده است و اگر می خواهید تا سینک خوب داشته باشید باید نوع تصویر برداری و نیز فیلمی که گرفته می شود متناسب با اهنگ باشد . کاریست که برای استودیو فلورانس طراحی و مورد قبول واقع شده

داخل ترانه های ایرانی چیز خوبو ریتمیک هم پیدا می شه باید جستجو کرد . نمونه زیر

دانلود نمونه کلیپ سر فیلم تالار :سینک

آقا برای سینک با افکت هم نمونه بزارید تا دیگران به قدرت نرم الزار ادیوس پی ببرند و اینقدر کم لطفی نکنند . من هم به وقتش نمونه می زارم

اما از خودمون من شما را اماتور خطاب نکردم گفتم اموزشی که می دین و مباحثی که می کنید روش های حرفه های و اماتوری را قاطی نکنید در نگاه کلی لپ کلام اینه که سطح اموزش را مشخص کنید مبتدی - پیشرفته و یا حرفه ای مثل همین اموزش که گذاشتید در خیلی جاها این آموزش ها است اما نه بصورتی که شما کامل دادین و شما بصورت نمونه گذاشتید و این یک احسن به شما داره که دارین با علاقه می رین جلو
پخ خصوصی هم چک شود .

برای مبحث کلیپ سازی هم فکر نمی کنم انجمن جای خوبی باشه چون اموزش کلیپ سازی خیلی سخت تر از اینهاست که با سینک کار می شود .اما برای ورود به رده ساخت کلیپ بایستی حتما دوستان علاقه مند مراحل سینک گذاری را بدانند .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا