درباره نحوه ساخت PlugIn برای MMB و مسائل مربوطه

silvercover

کاربر متخصص
سلام دوستان:

با توجه به درخواست های متعدد و پراکنده دوستان تصمیم گرفتم که یه تاپیک مخصوص برای این منظور ایجاد کنم که بحث ها متمرکز بشن.

برای شروع از پست های قبلی استفاده میکنم:

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=47410
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=48879
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=49344
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=565896&postcount=2

لطفا مسائل مربوطه رو در این تاپیک مطرح کنین.

silvercover

کاربر متخصص
دوست عزیز ojayee به هیچ وجه نیازی به یادگیری زبان Assembly برای ساخت Plug-In برای MMB نیست. Turbo Pascal به فرایند یادگیری کد نویسی کمک می کند، اما اجباری به استفاده از آن نیست.

silvercover

کاربر متخصص
قبل از هر چیز لطفا:

بیشتر بفرمایین که نیاز های گرافیکی شما چیست؟
سازه گرافیکی مد نظر رو بیشتر تشریح کنین.

Little-Demon

Well-Known Member
انگار اینجا چیزی برای یاد گرفتن نیست ؟ همینطوره؟

پس نمی خواین یواش یواش شروع کنین ؟

silvercover

کاربر متخصص
من يكبار هم قبلا عرض كردم. ساخت Plug-in براي MMB نياز به دانستن مباحث نسبتا پيشرفته برنامه نويسي داره و بنده قصدم از اين تاپيك راه اندازي آموزش نبوده.

silvercover

کاربر متخصص
يه سكوي پرتاب براي اون هايي كه ميخان براي Mmb پلاگ اين بنويسن. در ضمن شما به راحتي با خوندن كتاب هاي پيشرفته برنامه نويسي و مطالعه طريقه نوشتن Dll از پس كار بر بياين.

خرجش يكم همت هست...

شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنی ما بگیریم ختم کنیم , ارزشش رو داره واسش وقط بزاریم !!

silvercover

کاربر متخصص
بله كه ارزشش رو داره. شما علاوه بر اينكه ياد ميگيرين براي Mmb پلاگ اين بسازين با مباحث پيشرفته و كلا يك زبان برنامه نويسي آشنا ميشين و دانستن زبان برنامه نويسي يعني همه چيز...

البته علاقه و اشتياق نبايد فراموش شه...

Little-Demon

Well-Known Member
شما کی هستی؟ طبق معمول یه نفر که تو انجمن ها پیدا میشه و میخواد ایجاد اختلال بین اعضا ایجاد کنه !!!

درسته؟ سیلور جان لطفا شما دلیل این حرف ایشون رو از شون بخواین . . .

لطفا داخل این جمع دوستانه و صمیمی چرت و پرت تحویل اینو اون ندین و بین اینو اون مشکل به وجود نیارین این کار نشانه ی شخصیت خودتونه

aff - SEvEN

Banned
ويژوال بيسيک به هيچ وجه به درد نوشتن پلاگين براي MMB نمي خوره ... من بيشتر پلاگين هاي MMB رو ديباگ کردم طي اين مدت و بيشتر اونها با UPX 0.80 به طرز عجيبي PACK شدن - حالا بياين چيزي که با VB نوشته شده رو با UPX 1 پک کنيد و بينيد چه اتفاقي ميافته ؟ ... خطا ... ! ( البته ميشه براي exe هاي VB از UPX ShellEx استفاده کرد و اون استثنا هست ) اما visual c با UPX معموليم پک مي شه ...
البته ميشه با VB براي MMB شروع به Plugin نويسي کرد ولي وقتي C هست نيازي به استفاده از همچين visual به اصطلاح سطح بالايي نيست ...
خوب من با چند تا سوال از آقا سيلور شروع ميکنم در اين مبحث :
آقا سيلور چرا بايد پلاگين هاي نوشته شده براي mmb که همشونم کار چند گروه تابلو شده در اين زمينه هست Win32 GUI باشند ؟ و چرا از مدهاي شناخته شده در اون ها خبري نيست ؟
اساسا وقتي يه برنامه نويس دقيقا نميدونه plugin ي که ميخاد بنوسه code replace هاش بايد به چه شکل ارتباط با mmb برقرار کنن اصلا چي ميتونه بنويسه ؟ ! ! ! تازه اين وسط تمام input ها و output ها کلي باسه خودشون دنگ و فنگ دارن ...
در مورد protection هم که اصلا حرفشم نزنيد و بجز upx هر قابليت ديگه اي ميتونه مشکلاتي ايجاد کنه و اين به من ثابت شده و تازه چرا تو اين پلاگينا از Virtual PC خبري نيست ؟
با اينحال که نتونستم درست تشخيص بدم اما FUNCTION هاش ميتونن خيلي وسيع باشن - درسته ؟ يعني تقريبا هر کاري ميشه با پلاگين هاي MMB انجام داد جز wizard و مانور تو شبکه هاي محلي ؟
و يه سوال سخت ... استفاده از macro در mmb امکان پذير هست ؟ اينو نتونستم بفهمم ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من به عنوان يه آماتور و حتي يه برنامه نويس حرفه اي هم اگه بخاد شروع کنه کلي سوال باسش ايجاد ميشه که بايد حداقل پاسخ رو در استارت شروع کار بگيره وگرنه قادر به انجامش نيست ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توقعات :
چند تا منبع مناسب معرفي کنيد - نه pdf براي ويژوال بيسيک و نه به فارسي - اينا بدرد نمي خوره - منابع لاتين و اگه روسي باشه باسه من بهتره ...
من هر چي سرچ کردم نتيجه نگرفتم ...
يه زماني صحبت از يه sdk بود که بسته به موقعيتم من بهش بي توجهي کردم ... در مورد اون چطور ؟
من از شما يه منبع مناسب مطالعاتي مي خام
...

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
آقا Silver ؟ ...
يعني هيچ منبع مطالعاتي نيست ؟ ؟ ؟
راستش من حدودا 60 min رفتم تو گوگل و سرچ کردم اما هيچي ... لطفا حداقل جوابم رو بدين تا ببينم آيا لازمه با افراد و گروه هايي که plugin هاي mmb رو نوشتن مکاتبه بکنم براي درخواست اطلاعات يا نه ...
Thx

hamedfardin

Member
سلام...من با ويژوال سي پلاس پلاس شروع كردم...كتاب فوق العاده اي هست...برنامه هاي كاربردي زيادي باهاش ميشه ساخت..تو كتاب و در مبحث آخر dll نويسي رو هم تشريح كرده...ولي نه به اون سادگي كه بشه كار كرد...به نظر من اگه اينجا تو اين تاپيك اين راه براي دوستان روشن بشه كه اول از ويژوال شروع كنن و بعد فايل ساخته شده رو به dll تبديل كنن و حداقل طريقه ساخت dll تشريح بشه خيلي بهتره...با اميد موفقيت و كاميابي براي همه دوستان عزيز مخصوصا سيلور كاور كه زحمات زيادي ميكشه..ياحق

silvercover

کاربر متخصص
ويژوال بيسيک به هيچ وجه به درد نوشتن پلاگين براي MMB نمي خوره ... من بيشتر پلاگين هاي MMB رو ديباگ کردم طي اين مدت و بيشتر اونها با UPX 0.80 به طرز عجيبي PACK شدن - حالا بياين چيزي که با VB نوشته شده رو با UPX 1 پک کنيد و بينيد چه اتفاقي ميافته ؟ ... خطا ... ! ( البته ميشه براي exe هاي VB از UPX ShellEx استفاده کرد و اون استثنا هست ) اما visual c با UPX معموليم پک مي شه ...
البته ميشه با VB براي MMB شروع به Plugin نويسي کرد ولي وقتي C هست نيازي به استفاده از همچين visual به اصطلاح سطح بالايي نيست ...
خوب من با چند تا سوال از آقا سيلور شروع ميکنم در اين مبحث :
آقا سيلور چرا بايد پلاگين هاي نوشته شده براي mmb که همشونم کار چند گروه تابلو شده در اين زمينه هست Win32 GUI باشند ؟ و چرا از مدهاي شناخته شده در اون ها خبري نيست ؟
اساسا وقتي يه برنامه نويس دقيقا نميدونه plugin ي که ميخاد بنوسه code replace هاش بايد به چه شکل ارتباط با mmb برقرار کنن اصلا چي ميتونه بنويسه ؟ ! ! ! تازه اين وسط تمام input ها و output ها کلي باسه خودشون دنگ و فنگ دارن ...
در مورد protection هم که اصلا حرفشم نزنيد و بجز upx هر قابليت ديگه اي ميتونه مشکلاتي ايجاد کنه و اين به من ثابت شده و تازه چرا تو اين پلاگينا از Virtual PC خبري نيست ؟
با اينحال که نتونستم درست تشخيص بدم اما FUNCTION هاش ميتونن خيلي وسيع باشن - درسته ؟ يعني تقريبا هر کاري ميشه با پلاگين هاي MMB انجام داد جز wizard و مانور تو شبکه هاي محلي ؟
و يه سوال سخت ... استفاده از macro در mmb امکان پذير هست ؟ اينو نتونستم بفهمم ...
من به عنوان يه آماتور و حتي يه برنامه نويس حرفه اي هم اگه بخاد شروع کنه کلي سوال باسش ايجاد ميشه که بايد حداقل پاسخ رو در استارت شروع کار بگيره وگرنه قادر به انجامش نيست ...
توقعات :
چند تا منبع مناسب معرفي کنيد - نه pdf براي ويژوال بيسيک و نه به فارسي - اينا بدرد نمي خوره - منابع لاتين و اگه روسي باشه باسه من بهتره ...
من هر چي سرچ کردم نتيجه نگرفتم ...
يه زماني صحبت از يه sdk بود که بسته به موقعيتم من بهش بي توجهي کردم ... در مورد اون چطور ؟
من از شما يه منبع مناسب مطالعاتي مي خام
...

بله همون طور که فرمودین VB و حتی از نظر من net. ها فعلا برای نوشتن پلاگ این برای MMB مناسب نیستن. VB برای اینکه یک زبان مفسری هست و نمیتونه DLL استاندارد Compile کنه و net. ها به دلیل اینکه حتما framework زبان های مبتنی بر دات نت باید موجود باشه که این زیاد خوشایند و حرفه ای نیست فعلا. از نظر بنده و سایرین بهترین زبان ها برای نوشتن پلاگ این، دلفی و ویژوال سی پلاس پلاس یا سی بیلدر ( محصول برلند) هستند که کیت توسعه برای همشون هم در دسترس هست.

منظور شما از مدهای شناخته شده دقیقا چی هست؟
چرا به دنبال Virtual PC میگردین توی پلاگ این های MMB؟

بله توابع و دستورات پلاگ این میتونن خیلی وسیع باشن. حتی همون ویزارد ها و به قول شما مانور توی شبکه. در حالت عادی نه نمیشه از ماکرو هایی که توی برنامه های دیگه میبین توی MMB استفاده کرد. اگه منظور دیگه ای دارین بفرمایین.

به خدا قسم حقیقت این است که کسی که میخاد برای MMB پلاگ این بنویسه باید توی زبانی که انتخاب کرده از سطح معمولی فراتر باشه و روی اون زبان مسلط باشه. هبچ راهنمای متمرکزی برای ساخت پلاگ این برای MMB موجود نیست. کسی که با اون زبانهای برنامه نویسی کار کرده باشه خودش وقتی SDK پلاگ این سازی برای MMB رو ببینه خودش متوجه کار میشه. شما باید منابع پیشرفته برای زبان های مورد علاقتون رو گیر بیارین.

کتاب های دیتل توی زمینه C خوب هستن. البته قطور هستن و خوندنش حوصله و پشتکار میخاد.
موفق باشین.

جدیدترین ارسال ها

بالا