داشتن كلمات فارسي در Url مشكلي پيش مي آورد؟

tablighat

Member
يك نكته اي كه در مورد وبسايت هاي فارسي وجود دارد اين است كه تمام صفحه داراي مطالب فارسي مي باشد ولي در URL نام صفحات به انگليسي وجود دارد. من تصور مي كنم اين يك موضوع جدي در راه رسيدن به رتبه هاي بالاتر نزد گوگل براي وبسايت هاي فارسي مي باشد.
به عنوان مثال صفحه شما براي كلمه فارسي «فوتبال» بهينه سازي شده و در نام URL آن كلمه فرضا Football به عنوان كلمه كليدي در آدرس URL صفحه شما مي باشد، كلمه اي كه اصلا در متن صفحه شما و عنوان صفحه تان بكار نرفته است!
اين مشكل را براي سايت هاي فارسي جهت بهينه سازي چگونه مي توان حل كرد؟
آيا بهتر نيست صفحه هاي مان را با نام فارسي ذخيره نماييم و در اينترنت منتشر نماييم؟
گوگل و بسياري از مرورگرها از Unicode پشتيباني مي كنند. آيا مشكلي پيش خواهد آمد؟

BetaMaster

Member
خوب اين براي سايت هاي استاتيك خوبه اما برتاي سايت هاي ديناميك:razz::shock:

tablighat

Member
استاتيك

براي همان استاتيك ها چطور، مشكلي پيش نمي ياد. مثلا يكي تو آمريكا اين URL را توي گوگل پيدا كنه ميتونه وارد صفحه ما بشه (چون كامپيوترش فارسي ساپورت نمي كنه)؟

BetaMaster

Member
براي همان استاتيك ها چطور، مشكلي پيش نمي ياد. مثلا يكي تو آمريكا اين URL را توي گوگل پيدا كنه ميتونه وارد صفحه ما بشه (چون كامپيوترش فارسي ساپورت نمي كنه)؟
نه ، فقط فارسی ها رواصم نشونمیده

tablighat

Member
لينك

سوال ديگه اينه كه اونايي كه ميخوان به يك صفحه كه توي URL كلمه فارسي داره، لينك بدهند با مشكلي روبرو نمي شن؟ مثلا اگر صفحه شون يونيكد نباشه، بعد توي url ما يونيكد بكار رفته باشه و بخوان به ما لينك بدهند مشكلي پيش نمي ياد؟ توي صفحه شون لينك ما بهم نميريزه؟

emad_67

Member
دوست عزیز url فارسی در حال حاظر اصلا پشتیبانی نمیشه اگه شما مثلا یه صفحه استاتیک داشته باشن و نام فایل html اون صفحه رو فارسی بزارید و بعد بخواین خودتون در مثلا IE لینکش رو بنویسید، می بینید که صفحه باز نمیشه. اگه از جای دیگه به شما لینک داده باشن صفحه باز میشه ولی آدرس صفحه دیگه مشخص نیست چیه و خراب میشه. در کل پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید. ضمنا موتور های جست و جویی مثل گوگل به مطالب صفحه توجه میکنن و اونا رو ایندکس میکنن نه url.

imangh

Member
شدنی هست + پند مثال

به نظر من هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه اگر که نیاز به دسترسی مستقیب به صفحه وجود نداشته باشه (یعنی همه صفحات را با کلیک بروی لینک آنها باز کنیم) اگر قرار بود درست کار نکنه ویکیپدیای فارسی که دوستان لینکشو دادن درست کار نمی کرد.
برای نمونه به آدرس زیر توجه کنید.
پیشنهاد پروژه
این دقیقا همون پیزی هست ککه دنبالش می گردید.
تنها مشکل این هست که هنگام دسترسی مستقیم (تایپ URL در آدرس بار) در بعضی مرورگر ها مشکل برای بعضی کلمان ایجاد می شه طی تست هایی که من کردم در FireFox برای کلماتی که در آنها "ی" وجود نداشته باشه مشکل پیش میاد اما کلماتی که شامل "ی" باشند هیچ مشکلی وجود نداره
این هم پند لینک فارسی

پروژه دانشجویی
پروژه دانشجوی آماده
ترجمه زبان تخصصی
نوشتن مقاله

BetaMaster

Member
دقيقا همين تجربه را با كاربران داشتم. كساني كه فروم خود را seo كرده بودند در IE7 وقتي "ی" داشت با مشكل مواجه بودند

دليلش هم اينه كه "ی" با "ي" فرق دارد.

imangh

Member
بله این دو کاراکتر که متفاوت هستند اما من گفتم که "ی" مشکلی نداره و اگر در آدرس "ی" نباشه مشکل ساز می شود

جدیدترین ارسال ها

بالا