افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

graphic86

Member
سلام
امیدوارم درست متوجه منظورت شده باشم
اگه منظورت موقع رندر گیری به احتمال زیاد تیک صدا شو که در قسمت پایین پنجره تنظیمات هستو نزدی
همون پنجره ی که مرمتشو مشخص می کنی

graphic86

Member
بازم سلام
میخواستم بپرسم که
تو برنامه mocha قسمت پایین سمت چپ سه زبانه clip track adjust trach هستش
ولی وقتی تو آموزشی که از سایت خودش گرفتم تو آموزشی که موضوعی رو ناپدید میکنه زبانه های دیگه ای وجود داره که من اونارو ندارم
بهد تو سایت خودش 6 تا فیل برای دانلود گذاشته م
میخواستم بپرسم آیا تفاوتی باهم دارن
و چرا من اون چنتا زبانه ی که تو آموزشش هست من ندارم؟؟
ممنون

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
از دوستان عزیز میخواستم بپرسم کسی باین نرم افزار آشنایی داره mocha_v1.5
من دنبال آموزششم
ممنون

سلام دوست عزیز

من قبلا یه تایپک با نام تراکینگ با mocha ایجاد کرده بودم. بهتره بقیه مسائلتون رو ببرید اونجا تا دسته بندی باشه و به درد بقیه هم بخوره. از مدیران هم خواهش می کنم یه انجمن تراکینگ ایجاد کرده تا نرم افزارهای تراکینگ در زیر مجموعه اون قرار بگیرند. و تایپک تراکینگ با mocha رو هم مهم کنند.

در همون تاپیک من یه آموزش فارسی که خودم ساختم ( کاملا وطنی ) گذاشتم.

ضمنا اون برگه ها بخاطر اینکه موکای شما قدیمی است. اما شما به این فکر نکن . شما سه کار بکن

1- آموزشها رو ببین
2- آموزشها رو ببین
3- آموزشها رو ببین

کاری که خودم کردم و هر آموزشی با یه ورژن بود. من موکا ورژن 2 دارم اما الان 2.5 هم اومده.

در ضمن من کلی آموزش خارجی دارم خواستی بزنم رو dvd بهت بدم. خارجی هم باشه با دیدن متوجه میشی چکار می کنه.

لطف جوابت رو تو تاپیک تراکینگ با mocha بده تا مرجعی باشه برای همه و مباحث پراکنده نشه. به افراد بعدی فکر کنیم که میان دنبال mocha

ممنون و بدرود

graphic86

Member
سلام
من نمیتونم این سایتو باز کنم
اشکال از کجاست
میشه تست کنید ممنون

massomeh1

Member
مشکل با موکا

سلام من آموزش موکا در cs5 را دیدم و وقتی خواستم تمرین کنم با مشکل روبرو شدم در فیلم نشان می داد که یک سطحی از دیوار را با creat x انتخاب کرد بصورت مستطیل بعد این لایه اول شد لایه دوم دور شخصی که می دوید را انتخاب کرد و در بخشهای مختلف فیلم آنرا مطابق حرکت فرد تغییر داد و کی فریم ایجاد شد اما بعد این لایه را پنهان کرد و فقط لایه اولی آشکار بود اما مشکل من این است که اصلا لایه دومی یعنی فرد دونده را برای چی دورگیری کرد لازم است یا نه و بعد نفهمیدم چکار کرد که لایه اولی یعنی دیوار حرکتش با حرکت فیلم یکی شد و به دیوار داخل فیلم چسبید مثل حالت parent میشه مرا راهنمایی کنید فعلا مشکلم همین است.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام من آموزش موکا در cs5 را دیدم و وقتی خواستم تمرین کنم با مشکل روبرو شدم در فیلم نشان می داد که یک سطحی از دیوار را با creat x انتخاب کرد بصورت مستطیل بعد این لایه اول شد لایه دوم دور شخصی که می دوید را انتخاب کرد و در بخشهای مختلف فیلم آنرا مطابق حرکت فرد تغییر داد و کی فریم ایجاد شد اما بعد این لایه را پنهان کرد و فقط لایه اولی آشکار بود اما مشکل من این است که اصلا لایه دومی یعنی فرد دونده را برای چی دورگیری کرد لازم است یا نه و بعد نفهمیدم چکار کرد که لایه اولی یعنی دیوار حرکتش با حرکت فیلم یکی شد و به دیوار داخل فیلم چسبید مثل حالت parent میشه مرا راهنمایی کنید فعلا مشکلم همین است.

ممکن به خاطر اینکه اون حرکت فرد توی تراکینیگ مشکلی ایجاد نکنه اون ماسک میکنه که برنامه نتونه اون شناسایی کنه و رد یابی کند و یا سخت بکنه

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دقیقا .
تو موکا لایه زیری و رویی خیلی تفاوت داره .
اگه دقت کنی لایه ماسک اون آدم در زیر هست .
لایه زیری قسمت های لایه رویی unmask می کنه تا همانطور که ایمان جان گفتند مشکلی تو تراکینگ پیدا نشه .

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
تولید دوربین بر اساس صحنه - Camera Tracker

با آموزش جدید ویدیو کوپایلت یک تحول و یک Generation و یک نسل طلائی از نرم افزار افترافکت رونمائی شد
ویدیو کوپایلت با همکاری نزدیک Adobe یک پلاگین استثنائیی رو رونمائی کرد
لینک و مشخصات این پلاگین
Camera Tracker

خب همونطور که می دونیم قابلیت تراکینگ افترافکت بر اساس آبجکت بود یعنی Object tracking بود
و متاسفانه Camera Tracking در خود نرم افزار نداشتیم که این باعث میشد یک سرو گردن پائین تر باشیم !!!
اما الان میشه با این پلاگین جدید افترافکت رو با یک چشم دیگه نگاه کرد !! یعنی یک دوربین بر اساس فوتیج شما ساخته میشه
و با چشم اون دوربین می تونید نگاه کنید !!!
.
به بیان بهتر بگم این پلاگین دقیقا همان دوربین فیزیکی که در ابتدا فیلم و فوتیج را فیلمبرداری کرده رو شبیه سازی می کنه
و دقیقا همون دوربین و همون حرکتها رو در اختیار شما قرار میده .. و این شما رو قادر میکنه هر آبجکت جدیدی که می خواین رو در هر کجای صحنه جایگذاری کنید که با حرکت های دوربین هماهنگی کامل داشته باشه

Camera Tracker یک Null Object و یک دوربین میده و با استفاده از اسکریپت AE3D_Export به راحتی
اطلاعات کامل Tracking به برنامه سه بعدی مورد نظر شما تری دی مکس و مایا و سینما فور دی منتقل میشه

در ضمن ناگفته نماند اسکریپت
AE3D_Export در آموزش 109 Advanced Time Freeze از ویدیو کوپایلت معرفی شده
آموزش 118- 3D Set Extensions از ویدیو کوپایلت مربوط به معرفی این پلاگین
Camera Tracker هست
.
برنامه ای مثل Nuke قابلیت Camera Tracking رو در خود نرم افزار داشت خب برای افترافکت یک کمی افت داشت دیگه !!!
قرار هست که ویدیو کوپایلت با همکاری Adobe و Trapcode در طول امسال دو سه سری امکانات جدیدتر و پلاگین های حرفه ای تر رو ارائه کنند که
فکر می کنم باعث بشه افترافکت جز نرم افزارهای تراز اول جلوه های ویژه بشه
....
تحولات آینده
الان مهمترین چیزی که افترافکت نیاز داره قابلیت وارد کردن فایل های سه بعدی تری دی مکس و ... هست البته به صورت مستقیم ( با اسکریپت فایده ای نداره )
همونطور که می دونید بعضی از نرم افزارهای رقیب افترافکت ، این امکان رو در حال حاضر دارن اسم نمیارم که تبلیغ اونها نشه !!!!
.

پیوست ها

• 27_large.jpg
    27_large.jpg
    6.3 کیلوبایت · بازدیدها: 83
  • 03.jpg
    03.jpg
    32.8 کیلوبایت · بازدیدها: 176
آخرین ویرایش:

samadionline

Well-Known Member
به گمانم ایمان جان این شرکت ویدئوکپایلوت مثل شرکت دیجیتال جویس داره یکسری پلاگین های شرکت های دیگه رو برای فروش میزاره حالا امتیازش رو خرید یا نه نمی دونم .

یک پلاگین شرکت The Foundry عرضه کرده با نام CameraTracker که فکر می کنم همین باشه
یک نسخه ازش دارم هنوز نصب نکردم یعنی روی افتر CS5 نصب میشه و من CS4 دارم

براتون تا فردا آپلود می کنم ببینید همونه یا نه.

آره مال همین شرکت هست لینکش در زیر
http://www.thefoundry.co.uk/products/cameratracker

آخرین ویرایش:

samadionline

Well-Known Member
CAMERATRACKER 101 Tutorial Videos

• Class 01 - Intro, Installation & Licensing
  • Class 02 - First Tracks
  • Class 03 - Point Clouds, Ground Planes & Creating Objects
  • Class 04 - Improving Solves, Pt1 - Judging Quality, Deleting Points & Matting
  • Class 05 - Improving Solves, P2 - Stats, Track Finders & Refine Workflow
  • Class 06 - Troubleshooting Tricky Tracks Example 1
  • Class 07 - Troubleshooting Tricky Tracks Example 2
  • Class 08 - Dealing With Lensdistortion
  • Class 09 - Dealing With Nodal Pans
  • Class 10 - Using CAMERATRACKER Created Scenes

101 Tutorial Assets

Download the assets featured in the 101 tutorial videos:

samadionline

Well-Known Member
CAMERATRACKER 201 Tutorial Videos

The following tutorials build on concepts introduced in the 101 Tutorial Videos, so we recommend you watch those first.

• Class 01 - Creating Urban Graffiti, Part 1
  • Class 02 - Creating Urban Graffiti, Part 2
  • Class 03 - Projection Mapping, Part 1
  • Class 04 - Projection Mapping, Part 2

201 Tutorial Assets

Download the assets featured in the 201 tutorial videos:

samadionline

Well-Known Member
Tutorials on Other Sites

View Part 1 of Marc R Leonard's CAMERATRACKER tutorial on tutsplus.com.

Danny Princz covers the use of CAMERATRACKER in his AFX212 course, Class 03, which you can access by visiting fxphd.com

Dans ce tutoriel CAMERATRACKER Tracking 3D francophone, Mattias Peresini (Mattrunks) montre comment réaliser un Tracking 3D avec CAMERATRACKER. (50 minutes)
Mattias Peresini (Mattrunks) shows end to end usage of CAMERATRACKER in this french language Mattrunks CAMERATRACKER Tutorial. (50 minutes)

samadionline

Well-Known Member
Camera-Tracker-v1.0
پلاگین Camera Tracker v1.0 برای نسخه افترافکت CS5 | حجم : 16.4 مگابایت

save.gif
حجم فايل : 16.4 مگابایت

download.gif
دانلود - لينك مستقيم

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
صمدی جان نصب میشه ولی متاسفانه پیغام Invalid میده
مطمئن هستی این نسخه که واسه دانلود گذاشتی مخصوص افترافکت هست
.

samadionline

Well-Known Member
روی نسخه cs5 نصب کنید خبرش رو بدید.
آره برای افترافکت هست موقع نصب مسیر پیش فرض پوشه افترافکت نسخه سی اس 5 رو میزنه حتما برای نسخه سی اس 5 هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا