افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

Mamad39

Member
میشه ی خورده بیشتر راجب این پلاگین صحبت کنید؟
من متوجه نشدم پست اولم خوندم ولی چیزی گیرم نیومد
بی زحمت ی توضیح کوچول ویدسن

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
در کل و به زبان ساده قرار دادن چیزی ( متن - آبجکت و .... ) در فیلم به گونه ای که با حرکات دوربین مچ باشه طوریکه انگار موقع فیلم برداری اون متن یا شی هم در لوکیشن بوده

eai

New Member
مگه نمیشه با خود ترکر موجود در افتر هم این کار رو کرد ؟ فرقش چیه ؟
طرز کارش چطوریه ؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
مگه نمیشه با خود ترکر موجود در افتر هم این کار رو کرد ؟ فرقش چیه ؟
طرز کارش چطوریه ؟

سلام

نه نمیشه. و اگر به این سوالت جواب بدم شاید تا سوال 500 با هم بریم.
جالبه پرسیدی "طرز کارش چجوری". انشاالله وقتی خودت یاد گرفتی از این سوالت تعجب می کنی. آخه چجوری باید جواب داد!!!!

فقط:

ترک خود افتر با این پلاگین ترکر (کاملا سه بعدی ) یا برنامه های مستقل مثل بوجو، پی اف هو و ... زمین تا آسمون فرق داره و قوی تر هستش . حالا شما چجوری این فرقها رو یاد میگیری ... اینجوری :

آموزشهای اونها رو ببینی . وقتی آموزش ها رو دیدی تازه سوالات فنی تو ذهنت شکل میگیری
که اونوقت می تونی اونا رو بپرسی ( پ ن پ نمی پرسم میذارم تا ابد برام یه راز باقی بمونه :lol: )

بدرود

Mamad39

Member
خخخخخ
ای تو دیگه کی هستی
حالا ی سوال اموزششاشو از کجا بگیریم ببینیم؟

Mamad39

Member
ای بابا این همه ادم میان اینجا انلاین میشن یکی نیست بیاد بگه

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
camera Tracker سه بعدی داخل افتر افکت ترک می کنه اما باز هم باید به برنامه های سه بعدی رجوع بشود برای ساخت مدل سه بعدی و باز وارد افتر بکنیم .
که نمی دونم camera tracker خروجی برای برنامه های سه بعدی می ده یا نه ..
کسی خبر داره ؟

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
camera Tracker سه بعدی داخل افتر افکت ترک می کنه اما باز هم باید به برنامه های سه بعدی رجوع بشود برای ساخت مدل سه بعدی و باز وارد افتر بکنیم .
که نمی دونم camera tracker خروجی برای برنامه های سه بعدی می ده یا نه ..
کسی خبر داره ؟
.
Camera Tracker یک Null Object و یک دوربین میده و با استفاده از اسکریپت AE3D_Export به راحتی
اطلاعات کامل Tracking به برنامه سه بعدی مورد نظر شما تری دی مکس و مایا و سینما فور دی منتقل میشه
.
در ضمن ناگفته نماند این اسکریپت در آموزش 109 Advanced Time Freeze از ویدیو کوپایلت معرفی شده

meysam333

Well-Known Member
.
Camera Tracker یک Null Object و یک دوربین میده و با استفاده از اسکریپت AE3D_Export به راحتی
اطلاعات کامل Tracking به برنامه سه بعدی مورد نظر شما تری دی مکس و مایا و سینما فور دی منتقل میشه
.
در ضمن ناگفته نماند این اسکریپت در آموزش 109 Advanced Time Freeze از ویدیو کوپایلت معرفی شده

AE3D_Export رو نمیشه برا cs5 بکار برد. ورژنی داره که برا cs5 باشه؟ مرسی

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
خخخخخ
ای تو دیگه کی هستی
حالا ی سوال اموزششاشو از کجا بگیریم ببینیم؟

سلام
شما برو به این آدرس

http://www.thefoundry.co.uk/products/cameratracker/training/

آموزش های درس یک تا ده از خود شرکت فاندری هست

و همچنین چند آموزش از شرکت های دیگه مثل همونی که ایمان از کوپایلت معرفی کرد هم همونجا هست

بدرود

roh1000

Member
سلام
دوستان من میخوام یه متن رو بر روی یه جعبه خالی که دست یک بازیگر هست قرار بدم . آیا این پلاگین میتونه متن رو در پرسپکتیو
همون سطح جعبه قرار بده؟ یعنی با حرکتهای بازیگر متن من هم مچ بشه.

Iverson

Active Member
آره میشه، ولی من چون با این پلاگین کار نکردم نمیتونم راهنمایی کنم

roh1000

Member
ممنونم دوست عزیز
میشه بفرمایین با چه پلاگینی این کار شدنیه؟
لطفا دقیق تر راهنمایی بفرمایین ممنون.

Iverson

Active Member
گفتم که من فعلا با آبجکت های 3 بعدی و دوربین زیاد کار نمیکنم، فعلا تمرکزم روی اصلاح رنگ و نور هست! این مهمترین بخش آموزشی برای منه!

Mohammad.983

Active Member
سلام
دوستان من میخوام یه متن رو بر روی یه جعبه خالی که دست یک بازیگر هست قرار بدم . آیا این پلاگین میتونه متن رو در پرسپکتیو
همون سطح جعبه قرار بده؟ یعنی با حرکتهای بازیگر متن من هم مچ بشه.

دوست عزیز این کاری که شما میخوای بکونی اسمش تراکینگه
حالا تراکینگ خودش 2 بعدی داره که از لحاظ تکنیکی و کار با نرمافزار خودش به دو دسته تقسیم میشه
نقطه ای( افتر افکت)- پلنر ترکینگ ( موکا یا نرم افزار های شبیه اون که جای اینکه نقطه ای برای شاخص ترک انتخاب کنند،یک بافت یا همون تکسچر رو بر میدارند)
تراک 3 بعدی هم هست که بهش "مچ موینگ" می گویند.
و تراک های دیگه که خارج از این بحث

حالا شما ببین تراکی که میخوای انجام بدی فقط در یک سطح دو بعدی اتفاق می افته، یا نه. آقا توی صحنه شاخص نقطه ای داری که به نرم افزار بدی تا اون رو base خودش قرار بده. اگه داری افتر خوبه. اگه نه میتونی از موکا استفاده کنی.
(کاش فرم سر پلان و ته پلان کارت رو اینجا میگذاشتی)
ببین مثلا اگه یه شخصیتت یه تابلوی نقاشی گرفته دستش و داره به طرف عمق قاب حرکت میکنه،و تو میخوای جای اون نقاشی یه نقاشیه دیگه بگذاری،این میشه ترک 2 بعدی.
با اینکه پرسپکتیو تغییر میکنه، اما باز حکم دو بعدی داره چون ابجکتی که میخوای به تصویرت اضافه کنی، فقط طول و عرض داره.

حالا ترک سه بعدی که یه نمونه‌ش مچ مووینگ هستش رو با نرم افزار یا پلاگینی مثل camera traker که بچه ها معرفی کردند میتونی انجام بدی.
تصور کن دوربین تو دور یه توپ می چرخه و تو جای این توپ میخوای یه جعبه بگذاری. این کار رو باید با camera traker انجام بدی. چون دوربین قراره دور جعبه تو بچرخه و در اصل ابجکتی که تو مخوای وارد صحنه کنی دارای طول عرض و ارتفاع هستش.

امیدوارم توضیحم به دردت خورده باشه

Simin Secret

Active Member
داش رضا این لینکی که گزاشتین رو نمیتونم دان کنم کسی نمیتونه واسه cs4 از یه جا دیگه آپلود کنه خیلی ممنون میشم

جدیدترین ارسال ها

بالا