افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام دوستان یه سوال از نرم افزار pf track 2011 دارم:
چگونه میتوان از geometry track برای تطبیق حرکت به گونه ای استفاده کرد که حرکت دوربین دقیقی رو شاهد باشیم؟من خیلی امتحان کردم ولی دوربین مجازی هم خیلی می لرزه و هم خیلی بیدقت هست.
از helper هم استفاده کردم برای ردیابی دقیقتر ولی اصلا اوضاع فرقی نکرد!!!!
لطفا اگر کسی میدونه کمکم کنه!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی لینک های دانلود یه سرور حوب برای اموزش های fxphd pftrack داره؟
سپاس گزار.

سلام
سوالت خیلی کلی است و خلاصش اینه که چرا ترک خوب درنمی آد
این به خیلی چیزها بستگی داره به اینکه خوب برنامه رو بلد باشی و مفاهیم ترکنیگ رو بدونی
تازه این اول راه است بعد باید فوت و فن هایی که بین برنامه ترکینگ و اون برنامه هدف که میخواهی ترکینگ رو اعمال کنی رو خوب یاد بگیری

اول باید آموزش ها رو ببینی بعد هم اینقدر کار کنی تا کسب تجربه بشه
یا اینکه از یه فرد با تجربه کمک بگیری اما فکر کنم دیدن آموزش به صرفه تره

اون آموزشهای خارجی pftrack رو هم از سایت ایران ادیت می تونی بخری اگه تو نت پیدا نکردی کلا لینک های دانلودش اون موقع که من دنبالش بودم خیلی مشکل دار بود آدرس سایت ایران ادیت تو امضام هست البته آموزش فارسی بومی هم هست تو این سایت

اینکه دوربینت خیلی میلرزه یا تکون داره به خاطر خطاهای ترکینگ است که فوت و فن هایی بر برطرف کردنش هست اما نمیشه اینجا همه رو توضیح داد چند صفحه باید نوشت!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت دو تا دوست عزیزم :rose:

برنامه pftrack تو نسخه های 2011 و 2012 یه کم پیچیده تر از نسخه های قبلیش شده

تو نسخه های پایین تر برای Scene geometery یه ابزاری مثل Pen بود که مثلا برای محور y یه جا که تو سکانست عمودی بود رو رسم میکردی و خیلی ساده تر از ورژن های الانش بود

اما تو نسخه های جدید روند فرق داره

اگه فوتیجت ایراد نداره که هی اما اگه ایراد داره و امکانش هست بهتر از نو رکورد کنی تکون های دوبین رو تا جایی که میشه خودت بگیری مثلا یه شات با گلاید بگیری یا اگه نداری

دوربین رو روی سه پایه بزار با دستات دو تا از پایه های سه پایه رو بگیر خیلی حرکتت نرم تر و بهتر میشه شاید به 80% استدی کم برسه اینم از فوتیجت بعدش

حتما حتما باید خطای لنزت رو بگیری

دوربینت چی بود؟

بعد خطای لنز باید هر دو تا ترک اتوماتیک و دستی رو انجام بدی

البته این کاملا بسته به فوتیجت داره خودم فوتیجی داشتم که با اتوماتیک 100% اوکی شد

بعد از ترک و Camera Solve
Geometery رو رو حالت free transform یا Box با صحنه ات میزون کنی بعد هم تست آبجکت و خروجی گرفتن

mgo625

Member
در مورد مفاهیم ردیابی که گفتین من این چیز ها رو میدونم مثلا:اوجاج لنز یا میدان دید یا ردیابی دستی....
ولی برای ردیابی مقادیرشون رو ندارم چون فیلم های مورد نظرم رو برای ردیابی از سایت artbeats میگیرم و مقادیر لنز و کلیه مشخصات مربوط به اون رو در اختیار ندارم!!!!
خود help برنامه هم خوندم و اموزش های خود pixel farm هم دیدم ولی متاسفانه با تمام این ها ، نماها با خطای زیادی تطبیق داده میشن.
مثلا در نرم افزار boujou نماهای پیچیده با خطا مواجه میشن اما با گذاشتن locators و target track و automatic lens distortion مشکل تا حد خیلی زیادی برطرف میشه.
حتی اموزش های خود pixel farm رو هم که دقت کنی خطای تطبیق حرکتش زیاد هست ولی اصلا به روی خودشون نمیارن و همش نماهای کوتاه با حرکت دوربین کم رو بررسی میکنن تا خطای تطبیق حرکتشون زیاد نشه.
برحال اگه میتونی کمکم کنی ممنون میشم.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
یه نمونه برام بزار تا برات درست کنم

کیفیت رو Mp4 خروجی بگیر برام بزار

بعد هم بگو چی می خوای بزاری تو صحنه ات

3d هست یا ....

mgo625

Member
یه نمونه برام بزار تا برات درست کنم

کیفیت رو Mp4 خروجی بگیر برام بزار

بعد هم بگو چی می خوای بزاری تو صحنه ات

3d هست یا ....
این هم نمایی که من قصد تطبیق جرکت با pftrack را دارم:
http://www.artbeats.com/assets/clips/comps/hd/GR3/GR333H2.mov
البته همش رو نمیخوام تطبیق حرکت کنم ، بعد از گذشت حدودا 18 ثانیه تطبیق حرکت باید شروع شه!!!!
لطفا توضیح بدین چه طوری با pftrack تطبیق حرکت رو انجام دادین.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
کلیپ رو دانلود کردم اما بدون watermark رو نداری چون با این خوب نمیشه در آورد اون تکست وسط نمیزاره ترک درست انجام بشه اینو خودتم باید میدونستی

mgo625

Member
کلیپ رو دانلود کردم اما بدون watermark رو نداری چون با این خوب نمیشه در آورد اون تکست وسط نمیزاره ترک درست انجام بشه اینو خودتم باید میدونستی

بله میدونستم ولی با نرم افزار boujou با کیفیتی عالی تطبیق حرکتش رو انجام دادم.
شما میدونی در شرکت های جلوه های ویژه از چه نوع ردیابی (به غیر از پرده سبز) استفاده میشه؟ردیابی هندسی یا دستی؟
چیزی که ذهن منو مشغول کرده اینکه pftrack برای ردیابی هندسی به track نیازی نداره اما boujou قبل از هر ردیابی هندسی به track کردن نیاز داره.
ولی کیفیت ردیابی هندسی نسبت به pftrack به حاطر همین tracker ها بسیار قویتر از pftrack هستش.
قطعا باید یه فرقی بین boujou ده هزار دلاری که هیچ امکاناتی نداره با pftrack هزار و ششصد دلاری که فقط امکانات داره باشه.

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی

سلام
من که کلیپ رو ندیدم
اما اگر بتونی نوشته رو ماسک کنی بعد ترکینگ انجام بدی

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من هم همیشه ترک های بوجو برام درست تر در میاد اما قلق pftrack رو بدنی میشه باهاش کار کرد

یه نکته دیگه شما هنوز نگفتی چی رو می خوای به صحنه اضافه کنه ایا تکست هست یا آبجکت 3d

شما میدونی در شرکت های جلوه های ویژه از چه نوع ردیابی (به غیر از پرده سبز) استفاده میشه؟ردیابی هندسی یا دستی؟

در مورد شرکت های بزرگ میدونم که نسخه هاشون با نسخه های فری و عمومی که دست همه هست فرق داره مثلا موکا و خیلی دیگه از نرم افزار های این چنینی به یقین نمیتونم بگم کدوم نسخه رو دارند چون هرگز ندیدم و فقط صحبت از تفاوت های نسخه Costomize شده با نسخه free و کرک شده هستش (با تشکر از Mooli63)

من که کلیپ رو ندیدم
اما اگر بتونی نوشته رو ماسک کنی بعد ترکینگ انجام بدی

آره اون که 100 % اما watermark که باشه با ماسک میتونی گوشه های تصویر رو ترکشو در بیاری ممکنه پشت واتر مارک چیزی باشه که تو ترک رو عوض کنه اینه که صرفا نمیشه به گوشه ها فقط بسنده کرد

یه نکته دیگه این نماهای هلیکوپتری ترکشون خیلی آسونه چون حرکتش واقعا نرم هست فقط باید فریم ریت کار خوب باشه

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
ممکنه پشت واتر مارک چیزی باشه که تو ترک رو عوض کنه اینه که صرفا نمیشه به گوشه ها فقط بسنده کرد

سهیل جان درسته ... خصوصا وقتی واتر مارک بزرگ باشه

بصورت دستی میشه یه کارهایی کرد. مثلا کل تصویر رو ترک کرد ... بعد ترکرهایی که توسط واتر مارک به خطا افتاده اند رو پاک کرد .... البته بازم درد سر داره ولی خب چاره نیست اگه بخواهید با PF Track انجام بدید

بدرود

tarenoco

Member
سلام کسی از دوستان اموزش برای انجام این کار زیبا رو داره که قرار بده
ممنون میشم

جدیدترین ارسال ها

بالا