بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

alireza-metal

Active Member
خب دوست خوبم cmax

مثل اینکه شما هر کاری میکنی تا اینکه ما رو قانع کنی به این که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بیشتر غلط ! که خب مسلما نیست و شکی در این موضوع به هیچ عنوان نیست .

به نظر شما یه کمپانی یا شرکت تولید یه نرم افزار که هدف ما اینجا fire fox هست برای خودش نرم افزار رو تولید میکنه که استفاده کنه ؟! یا برای کاربران ؟! خب معلومه که برای کاربران . و نتیجه اینکه بهترین انتخاب کننده ها در بین همه این مرورگرها استفاده کنندگان یا همون یوزرها هستند که باید تشخیص بدن کدوم یکی بهتره و براشون امن تره و میتونن با خیالی راحت باهاش کار کنن و از قابلیت هائی که اون شرکت براشون مهیا کرده استفاده کنند - در همین میان درصدی از استفاده کنندگان میان fire fox رو ارتقا میدن به دلیل open source بودن و مشکلاتشو حل میکنن - براش theme های مختلف طراحی میکنن - Extensions مختلف ارائه میکنن براش که هیچ مرورگری به طورتی که fire fox تونسته نتونسته این کار رو انجام بده -- فقط بحث Extensions ها کلی مبحث داره و یکی از بزرگترین قابلیت ها هست که اگه firefox هیچ چی هم نداشت به دلیل همین Extensions ها باز هم طرفدارای خودشو پیدا میکرد - ولی ie چی ؟ شما فقط کافیه به همین تاپیک نگاهی کنی تا ببینی چقدر دوستار fire fox هستن و چقدر ie ! واقعا باعث شرمه برای مایکروسافت - 16 در مقابل 56 !!! آیا این آمار نشوندهنده خیلی مسائل نیست ؟ میگه همین کاربرا این همه رای ندادند ؟! پس بدون که نقش اصلی رو کاربر تعیین میکنه واگه راضی نباشه از نرم افزار که اون شرکت 2 روز هم دوام نمیاره !

تو کافیه فقط به روند آپدیت شدن FF نگاه کنی که چجوری داره آپدیت میشه در کوتاهترین زمان و با فهمیدن کوچکترین مشکل که حتی ممکنه اصلا هیچ موردی هم بوجود نیاره با این حال بررسی میشه و بروز میشه --- ولی ie چی ؟ چند ساله بود که آپدیت نمیشد ؟ خودت قضاوت کن - تا FF بوجود اومد و طرفدارانشو بدست آورد به دلیل دلایلی که در بالا گفتم ie هم برای اینکه کم نیاره و خواسته باشه یه تغییری بده - البته اونم تازه در ظاهر و نه در اساس ! اومد مثل FF تب طراحی کرد و قرار داد و از phishing بهره برد و چند تا دیگه ...

حجم IE در حدود 20 مگ هستش ! که واقعا مسخرست برای یک مرورگر تازه با این امکانات ! ولی FF چی ؟! تازه آخرین ورژنش هست 5 مگ و خورده ای ! یعنی حدود 4 برابر کمتر -- به نظرت این فاجعه نیست ؟ Ie یک کار ساده که theme باشه توش موند و نتونست از پسش بر بیاد ! ولی FF چی . روز به روز داره کامل تر میشه و برنامه های جانبی اون سر به فلک میزارن ....

و جالب اینجاست همین مقداری هم که دارن استفاده میکنن از Ie به این صورت تقسیم بندی میشن :

1 . کسانی که در مورد مرورگرهای دیگه اطلاعی ندارند و نمیدونن که مرورگرهای دیگه ای هم وجود دارند و ناچارا از ie استفاده میکنند چون با ویندوز نصب میشه و به دلیل اطلاعات کمشون به صورت default با همین کار میکنند !

2 . کسانی که چند سال با ie کار کردن و از نظر امنیت و امکانات و ... چیزی بارشون نیشت و هدفشون فقط اینه که با زدن یه آدرس صفحه موردنظر بیاد و نمایش داده بشه و همین راضیشون میکنه و به همین دلیل دنبال مرورگرهای دیگه هم نمیرن !!!!

3 . کسانی که تعصب دارند رو IE به طوری که خود مایکروسافت هم بگه مرورگر ما IE از همه لحاظ مشکل داره و از هیچ نظر امن نیست و بدترین مرورگر دنیا هست بازم این دسته قبول نمیکنن و استفاده میکنن و به خیال خودشون دیگه ...!!!

4 . کسانی که در محیطی کار میکنند یا دسترسی به اینترنت داند که اجازه نصب نرم افزاری رو ندارن و مجبورا با همین Ie یه جوری کنار بیان و بسازن و بسوزن !

5 . کسانی که از اسم ie خوششون میاد و نمیزارن کسی چپ بهش نگاه کنه !!! و مرورگرهای دیگه رو اصلا قبول ندارند !

این دسته هائی بودند که تونستم بگم البته مطمئنا باز هم هستند ولی دیگه واگزار میکنم به بقیه دوستان

امیدوارم خوب در مورد همه چی توضیح داده باشم و جای ابهامی نمونه -- چون هر چی در مورد خوبیهای FF بگم بازم کم گفتم ...

موفق باشید --- Only Fire Fox For Ever And No Thing

NAKOOT

Well-Known Member
توی این سایت فایرفکس رو از نظر امنیتی تست کردم ...
نتیجه رو نگاه کنید :

فایر فکس

Browser Security Test Results

Dear Customer,

The Browser Security Test is finished. Please find the results below:
High Risk Vulnerabilities 0
Medium Risk Vulnerabilities 0
Low Risk Vulnerabilities 0

تست با IE ...

Browser Security Test Results
Dear Customer,

The Browser Security Test is finished. Please find the results below:

High Risk Vulnerabilities 0
Medium Risk Vulnerabilities 1
Low Risk Vulnerabilities 5

حالا باز بگید ie بهتره ...

آخرین ویرایش:

CMAX

Member
عليرضا اميد وارم با اين پست بلند بالايي كه زدي تونسته باشي مشت محكمي بر دهان استكبار بزني:

خب دمت گرم جناب البرز با طرز برخوردت اما متاسفانه باید بگم پست دوستتون جز تکرار مکررات و سفسطه بافی و تعصب بی جا چیز دیگری نبود
می دونی از چیه ماکروسافت و طرفدارای IE خوشحالم از اینکه هیچ وقت FF رو عددی به حساب نیاورند تا شخصیت خودشون رو با مسایلی نظیر لفاظی و کوته فکری های طرفدارای متعصب FF زیر سوال ببرند

مثل اینکه شما هر کاری میکنی تا اینکه ما رو قانع کنی به این که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بیشتر غلط ! که خب مسلما نیست و شکی در این موضوع به هیچ عنوان نیست .

من کجا هر کاری کردم تا شما رو قانع کنم این شمایید که تا بل از اینکه من بیام اینجا فقط یه کلمه می نوشتین بهترین بروزر فایر فاکس و حالا که من اومدم 300 خط و 500 خط برای من بدون هیچ مدرکی و دلیلی ردیف می کنید من فقط جواب حرفای شما رو میدم :wink:
از طرفی کدوم اطلاعات من
غلط بود لطفا اگه اشتباهی شده منو هم در جریان بزارید در ضمن من بحثم اینده است و IE7 رو با FF2.0 مقایسه
نمی کنم و کاری به گذشته ندارم و تنها به تکنولوژی و ساختار دو بروزر و البته اقبال هر کدام برای پیروزی می پردازم

شما فقط کافیه به همین تاپیک نگاهی کنی تا ببینی چقدر دوستار fire fox هستن و چقدر ie ! واقعا باعث شرمه برای مایکروسافت - 16 در مقابل 56 !!!

همین 10 نفر عاقل هم در بین این خیل متعصب جای بسی خرسندی:wink:

جم IE در حدود 20 مگ هستش ! که واقعا مسخرست برای یک مرورگر تازه با این امکانات ! ولی FF چی ؟! تازه آخرین ورژنش هست 5 مگ و خورده ای ! یعنی حدود 4 برابر کمتر -- به نظرت این فاجعه نیست ؟

نه اصلا فاجعه نیست
ببین ایران رو تنها نگاه نکن در کشور های دیگه مهمترین و پر مصرف ترین قسمت و تیکه از ویندوز IE به حساب
می یاد خوب باید این قسمت کامل نوشته شود هر چند در نگارش قبلی IE مشکلاتی هست اما واقعا stable
و مچ با OS و خوب در 5 سال قبل یه شاهکاره و خوب امیدوارم که فکر نکنی 15 میگ اختلافی که البته در IE7
21 میگ اختلاف می شود قصه بز زنگوله پاست :lol:

به هر حال ماکروسافت با ویستا و برنامه هایی که برای آن در پیش گرفته مطمئنا ارام و اهسته FF را هم به
سرنوشت NS در دهه 90 تبدیل خواهد کرد و من همینجا برای آخرین بار چند نکته رو توضیح می دم و بعد والسلام

1 - فایر فاکس یه بازی بچه گانه است برای بچه ها و خوب اقتضای سن است که بچه ها شکلات امروز رو به
تکنولوژی فردا ترجیح می دهند و حقیقتا شما غیر از بروز مگه با این بچه روباه چه کاری می کنید Rss می خونید ؟:lol:
در مورد سرعت و Render که فعلا از IE7 عقبه و Opera جلوتر از همه است پس این همه امکانات امکانات کی
بدرد می خوره کجا استفاده میشه و در صورتی که استفاده بشه مگه IE7 نداره که حالا مثلا FF با سرعت کمترش و در نسخه 2.0 با کرشهای متوالی برتر باشه

2- چه تضمینی برای مشکل ساز نشدن اکستنشن ها در مسایل امنیتی وجود دارد زمانی که هر کس می تواند
خیلی راحت اکستنشنی را برای این بچه روباه بسازد و شما هم استفاده کنید و خوش باشید
در بررسی
مسایل امنیتی فایر فاکس تنها و بدون اکستنشنها در نظر گرفته می شود و لی فکر کنید اگر قرار باشد مشکلات امنیتی فایر فاکس با این
همه اکستنشن مورد بررسی قرار گیرد چه می شود خدا داند و بس
تمامی اکستنشن هایی که دارای XMLHttpRequest باشند می توانند کد دلخواهشان را دونلود و اجرا کنند و خوب فکر کنید که چه مسایلی در پیش است و از کجا معلوم که نبوده :lol:

3- چرا مشکلات memory leaks که همچنان در سیستم فایر فاکس و جود دارد و در تایپ متنهای سنگین
و در باز کردن صفحات متعدد موجب کرش بچه روباه می شود و در نهایت کند شدن سیستم عامل و در اختیار داشتن بی دلیل حافظه اینقدر راحت نادیده گرفته می شود حقیقتا چرا
بچه روباه دارای restor Session شده است ؟ انگار واقعیت دست پختی که نظارت کافی بالای ان نیست را
خود عرضه کننده گان ان می دانند که امکانی اینچنین به ان اضافه کرده اند .

4- چرا سیستم فایر فاکس که بر پایه Gecko ساخته شده مولتی ترید multi-threade نیست ؟و نتنها FF بلکه TB
و حتی چرا FFو TB نمی تونن حافظه تخصیص داده شده رو با هم Shear کنند ؟
احتمالا مسئله امنیته قابل گفتن نیست ::lol: D

5-کسی میتونه به من بگه موزیلا محل درامدش از کجاست و این همه پول برای توسعه بچه روباه و کنجیشکک از کجا تامین می شود ؟
از گوگل که سرچ پیش فرض است ؟
از ادوبی که در تقابل با WPF است ؟ و یا از جیب شما ها

6-اولین بروزر که چند صفحه رو درون خودش باز می کرد Opera بودو بعد یک بروزر بر پایه IE و بعد هم FF حالا
اونایی که میگن سیستم تبی رو IE از FF برداشته توجه داشته باشند که قبلش NetCaptor بروز تبی بر پایه IE این
سیستم رو پیاده سازی کرده بود و بعدش بچه روباه این کار رو می کنه علاوه بر این ها این بروزر سرچ باکس و
popup-blocker هم داشته :lol:

7- اگه زمان زیادی برای اپدیت IE7 طول کشید به خاطر این بود که ماکروسافت واقعا کارهای مهمتری برای انجام دادن داشت تا اینکه به این بچه روباه فکر کند و مطمئن بود که اصلا خطر مهم برای جایگاهش نیست و در عرصه
های دیگر می تواند خدمات قابل توجه تری رو به دنیای کامپیوتر عرضه کند که اینده مشخص خواهد کرد غول در ان 5 سال چه خوابهای دیده است :wink:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
بچه روباهی ها خوش باشند و طرفدارای Opera و IE مثه همیشه سربلند :wink: :lol:
ما هم بی طرف و فقط دلخوش به آینده

onlymhb

Active Member
سرعت، تکنولوژی، امنیت، امکانات فراوان، یوزر فرندلی، قدمت تاریخی, 1000 تا امکانات دیگه که دوست داران FF باید ببینند و آنوقت متوجه یک کپی برداری بسیاز ضعیف و ناشیانه از Opera می شوند

فقط و فقط

Opera

آخرین ویرایش:

CMAX

Member
سرعت، تکنولوژی، امنیت، امکانات فراوان، یوزر فرندلی، قدمت تاریخی, 1000 تا امکانات دیگه که دوست داران FF باید ببینند و آنوقت متوجه یک کپی برداری بسیاز ضعیف و ناشیانه از Opera می شوند

Opera

دوست عزیز - من 4 پست کامل و مفصل براشون با دلیل و مدرک توضیح دادم و گفتم و اعداد و ارقام اوردم
اقایون دارند تازه سفسطه بافی هاشونو به رخ من می کشن و کارشون به لفاضی کشیده اونوقت فک می کنی اینا با دو خط نوشته حقیقی شما حقیقت برتری Opera به FF رو باور می کنند .

FF تا آخر امسال که قرار FF3.0 رو بدن بیرون (در یک سال دو ماجور آپدیت) سهله تا 2 سال دیگه هم به
پایداری و سرعت Opera و IE نمی رسه .

h.khafan

Active Member
یکی بیاد این دو تا رو جدا کنه ! چه پشت همو دارن اینا !

اول فقط میگفت ie حالا دید یکی حرفا شو تایید میکنه میگه : Ie & Opera !!!

تا یکی دو تا پست دیگه NetsCape و Avant هم میان وسط !!

onlymhb

Active Member
یکی بیاد این دو تا رو جدا کنه ! چه پشت همو دارن اینا !

اول فقط میگفت ie حالا دید یکی حرفا شو تایید میکنه میگه : Ie & Opera !!!

تا یکی دو تا پست دیگه NetsCape و Avant هم میان وسط !!

دوست عزیز همیشه سعی کن نقاط ضعف یک سیستم را به چشم دیگه نگاه کنی
من IE رو زیاد قبول ندارم و تنها مبحثی که به نظر من نرم افزارهای بیل گیتس رو موفق نشون داده و تا امروز هیچ رقیبی نتونسته سهم بازار اونارو بگیره یوزر فرندلی بدن محصولاتش هست

من نمی گم IE یا FF و یا Opera خیلی خوب هستند ولی از بین خوب و خوبتر و خوبترین انسان باید خوبتترین رو انتخاب بکنه
در مورد NetsCape هم دورانش تموم شد و Ieتونست اونو با موفقیت بزنه کنار
ما پشت همدیگه را نداریم ما فقط به حقایق نگاه میگنیم
مشکلات یک نرم افزار رو قبول کنید و همیشه چشم بسته به و کور کورانه یک مطلب رو دنبال نکنید

onlymhb

Active Member
فایرفاکس مال بنیاد موزیلا است که توسط شرکت netscape ایجاد شده.

شرکت ارائه دهنده Mozila بخشی از شرکت NetsCape بوده که هم اکنون کاملا مستقل از NetsCape کار میکنه و محصول جدیدش هم FF هست که خلاصه شده آنهاست.

oxygenws

Active Member
شرکت ارائه دهنده Mozila بخشی از شرکت NetsCape بوده که هم اکنون کاملا مستقل از NetsCape کار میکنه و محصول جدیدش هم FF هست که خلاصه شده آنهاست.
سند داری برای حرفت؟؟ :)
موزیلا مال نت اسکیپ بوده و هست.
ضمن اینکه اپرا بازمتن نبوده که فایرفاکس کپی ای از اون باشه!! ضمن اینکه کپی برداری از ایده ها اصلا چیز بدی نیست... اگر اینطور بود می شد گفت چون مثلا اولین مرورگر نت اسکیپ بوده پس اپرا از نت اسکیپ تقلید کرده!!

oxygenws

Active Member
برادر Cmax مراقب باش و در پست هات توهین نکن...

برخی حرف های کنایه دار:
به به اینجا مدیر هم داره دمتون گرم
عجب شما تعین سطح می کنی کدوم مطلب علمی و کدوم غیر علمی است ؟
یکی از دوستان می گفت انگار شما معروفی به گیر دادن الکی درسته ؟ امیدوارم که غلط باشه

برخی توهین های غیر مستقیم به کاربران:
همین 10 نفر عاقل هم در بین این خیل متعصب جای بسی خرسندی
اقایون دارند تازه سفسطه بافی هاشونو به رخ من می کشن و کارشون به لفاضی کشیده

h.khafan

Active Member
دوست عزیز همیشه سعی کن نقاط ضعف یک سیستم را به چشم دیگه نگاه کنی
من IE رو زیاد قبول ندارم و تنها مبحثی که به نظر من نرم افزارهای بیل گیتس رو موفق نشون داده و تا امروز هیچ رقیبی نتونسته سهم بازار اونارو بگیره یوزر فرندلی بدن محصولاتش هست

من نمی گم IE یا FF و یا Opera خیلی خوب هستند ولی از بین خوب و خوبتر و خوبترین انسان باید خوبتترین رو انتخاب بکنه
در مورد NetsCape هم دورانش تموم شد و Ieتونست اونو با موفقیت بزنه کنار
ما پشت همدیگه را نداریم ما فقط به حقایق نگاه میگنیم
مشکلات یک نرم افزار رو قبول کنید و همیشه چشم بسته به و کور کورانه یک مطلب رو دنبال نکنید

من چشممو رو نقصها نمیبندم . بلکه نقصی نمیبینم.

من حدود 2 ماه از اپرا استفاده کردم بطور مستمر تا ببینم چطوریاس چون کلا هر چیز جدیدی میاد یه تستی میکنم.

بزرگترین ایرادی که توش دیدم هنگ کردن مستمرش بود ولی خوب چون اخرین صفحه ها رو سیو میکرد زیاد مشکلی پیش نمی اومد.

ولی ff نمی گم هنگ نمیکنه و لی یک بیستم اپرا هنگ میکنه (شایدم خیلی خیلی کمتر) و امکان ذخیره شدن صفحات هم که بهش اضافه شده.که البته مبتکر این کار مرور گر اپرا بود (تا اونجا که من میدونم.)

و دیگه مشکلی تو این مرورگر نمیبینم . ولی من رو هیچ مرور گری تعصب ندارم. اپرا واقعا از نظر سرعت قویترینه
ولی با خیلی از سایتها مشکل داره .ولی من با فایر فاکس فقط با یه سایت مشکل داشتم که برای گرفتن دامین رایگان بود و باید از IE استفاده میکردم(به خاطر غیر استاندارد بودن طراحی صحفه بود .)و در عین حال با سرعتشم مشکلی ندارم درسته به اپرا نمیرسه ولی امکاناتی داره که حاضر نیستم با هیچ مرورگری عوضش کنم. (اسنم که میگم سرعت اپرا بیشتره منظورم این نیست مه با دیال اپ ADSL رو تجربه کنید بلکه اینکه یکم بهتره که شاید به چشم نیاد)
البته من از اپرا 8 به بعد استفاده نکردم شاید مشکلاتش حل شده باشه.
ولی بهتون توسیه میکنم حتما فایر فاکس رو تجربه کنید نه برای 1 یا 2 روز بلکه برای 1ماه (عین خودم که 2 ماه اپرایی شده بودم) اونوقت میفهمید این مرور گر چه قدر اعتیاد اوره.

من وقی مجبور میشم برم کافی نت فقط عزا میگیرم که چطوری با این IE فکستنی باید کار کنم ولی مجبوریه دیگه !! تو کافی نتهایی هم که سی دی رام داره با خودم سیدی میبرم تا فایر فاکس نصب کنم. یه با ر مجبور شدم مجید انلاین رو با IE ببینم انقدر طول کشید که بی خیال شدم در حالی که با فایر فاکس نهایت تو 20s یه صفحه لود میشه.

در هر صورت اگه یه روزی اپرا بهتر از فایر فاکس بشه من یکی که ازش استفاده میکنم ولی Ie واقعا افتضاحه...

موفق باشید
حامد

TALENT

New Member
با سلام و وقت بخير
عجب موضوع جالبي داشت اين تاپيک و همين با عث شد که از اول تا آخر اين تاپيک رو بخونم و نظرم رو هم بگم
البته گفته با شم که من با يک ديدگاه کاملا بيطرف اين تاپيک رو خوندم و خدمت دوستان عرض کنم که هم IEو هم FFروي سيستم من نصب هستش و از هردوشون استفاده ميکنم و هيچ تعصب خاصي روي هيچ کدوم ندارم چون رشتم کامپيوتر هست و چندين ساله که با دنياي کامپيوتر و خصوصا دنياي اينترنت سر و کاردارم و به اين نتيجه رسيدم که دنياي کامپيوتر يک دنياي غير قابل پيشبيني است پش جانبداري و تعصب مانع از پيشرفت خواهد شد زيرا زماني که ما درگير اثبات قدرت برنامه مورد نظر مون هستيم يه برنامه قدرت مند تر ميادو کلي ازش عقب مي مو نيم خوب بگذرم
در هر صورت من نظرات همه دوستان رو خوندم و بعضي از اونا رو (البته با اجازه خودشون)اينجا ذکر مي کنم و نظر خودمو در ادامش ميگم:
يه کلام ختم کلام، فقط MSN Explorer
اول اينکه اين تاپيک نظر خواهي نه تاپيک فقط و بايد دوم اينکه MSNوIEمال يه کمپاني هستند و msn يه shellاز ie هستش .
هيچ چيز نمي تونه جاي فايرفاکس رو بگيره
خوب دوست مون کا ش اول مي گفت جايگاه ffچيه بعد مي گفت هيچي نمي تونه جا شو بگيره بعدشم جا در کجا نزد يوزرها يا روي نت يا روي هارد pcشما:)
خدا لعنت كنه شركت موزيلا رو بدليل زدن اين مرورگر مسخرش
خوب مفته ديگه پولي که واشي ندادي تازه طلب کار هم هستي
دوستاني که ميگن فايرفاکس خوبه آيا مرورگر MSN Explorer رو امتحان کردن يا نه ؟
جالبه همه جا از ieوffميگند اين دوستمون يه چيز ديگه فهميده.
محصول بازمتن که به اين راحتي ها باگ نداره!! باگ هاي محصولات بازمتن سريع برطرف ميشه
(نمي دونم اين دوستمون از اصطلاحopen sourceچه جوري معادل باز متن رو استخراج کرده من که توي معني sourceمتني نديدم) درسته اين يک طرف قضيه است اما اگه خود patchبازم باگ داشته با شه چي چيزي که بار ها اتفاف افتاده.
وب، کلي استاندارد داره و بي پدر مادر نيست که اينطوري صحبت مي کني
من کاملا با اين نظر موافقم و فکر کنم صاحب ieيکي از همن پدر مادرها شايدم پدر بزرگ مادر بزرگ باشه:)
من امتحان کردم، سگ زرد برادر شغاله!! مرورگر غير استاندارد، غير استاندارده، چه ظاهرش msn explorer باشه، چه IE. ضمن اينکه بعيد مي دونم ديگه توسعه پيدا کنه!!!!
خوب آقاي مدير اول ميشه بفرمائيد اين استاندارد مرور گرها کجاست و کي اين رو تشخيص داده که محبوب ترين بروزر دنيا، از ديد شما غير استاندارد تلقي ميشه(واقعا شما بايد خوشحال باشي که مايکرو سافت روي ايراني ها زياد زوم نکرده وگر نه اين حرف رو اگه خارج از ايران ميزدي مسلما مايکرو سافت خسارتي ازت مي گرفت که اون وقت بشيني از ويندوز بد بگي ):)
ولي مايكروسافت به خاطر IE خودشو داره پاره ميكنه
اين دوستمون انگار به اطلاعات سري مايکرو سافت دست پيدا کرده:) آخه دوست من پاره کرده بخاطر چي بخاطر ff خوب اين نکته رو فراموش نکن که ffروي ويندوز نصب مي شه و اگه مايکرو سافت بخواد راحت ميتونه حال ffروبگيره درسته
آيا تا حالا ديديد و حس كرديد كه FireFoX طرفدارانش مردمي هستن؟ آيا خبر اينو شنيديد كه فاير فاكس با گوگل و real Network همكاري مي كنه؟
ببخشيد مگه طرفداران ie غير مردمي هستن يا از کره ديگه هستن:D و اکه ffحالا داره با گوگل ,real networkکار ميکنه پس برو سابقه همکاري ماکروسافت رو با ترين هاي دنياي کامپيوتر بخون و فراموش نکن ff روي ويندوز نصب ميشه
فاير فاكس خيلي نياز به تبليغ داره در حالي كه IE به زور به همه تزريق شده
خوب اين يه عمر طبعيه انتظار نداشتي که ff رو به عنوان بروز پيش فرض روي ويندوز بزاره:)و فکر نکنم زوري در کار باشه زور اينه که حق انتخاب نداشته باشي ولي شما روي ويندوزت الان داري ارز بروزر رقب ie استفاده مي کني در سته :)
فقط فاير فاكس !
همين
تعصب تو خون ما ايراني هاست به دليلش کاري نداريم کاش يه کم دلايل منطقي هم اورده بودي
نظر سنجي نتايج خودشو نشون ميده
خوب نظر سنجي تو دنيا داره ميگه ie
فايرفاکس خيلي کمتر از اينترنت اکسپلورر حافظه اشغال مي کنه
خوب درسته چون حجمش يک چهارم ie
بسياري از کارشناسان مرورگر موزيلا فايرفاکس را بسيار برتر از مرورگر قديمي و معروف اينترنت اکسپلورر ميدانن
اولا اين کارشناسان کي هستن و آيا کارشناساني با لاتر از مهندسين مايکرو سافت فکر نکنم:) ثانيا اين مال قبل از ie7 هستش
ie7با اين همه سر و صدا هنوز بدترين مرورگر دنيا از لحاظ رعايت کردن استاندارد هاست
آخه آقاي عزيز اين چه حرفيه که ميزني ميشه يگي اين استدلال از کجاست
چون موقع طراحي زرتي زرتي بايد Preview گرفت كه نكنه يه استايلو نتونه بخونه
با اين استدلال شما پس بايد 3dmax هم نرم افزار بدي باشه چون به قول شما بايد هي زرتي زرتي رندر گرفت
من شخصا ممنون ميشم ما جاهل ها رو به حال خودمون رها کني و ديگه تو اين انجمن پستي ننويسي...
اميدوارم ديگه پستي از شما نبينم!!!
و من واقعا به خاطر اين جواب آقاي به اصطلاح مدير متاثر شدم 1-وظيفه مديريته نه نااميد کرد 2- خوب اگه ايشون به هر دليلي داره اشتباه ميگه ما حق نداريم به شخصيتش توهين کنيم3-و اين رو فراموش نکن که بقاي اين فروم و مدير موندن تو بخاطر تک تک اين افراده و واقعا من با اين برخوردت از majidonline زده شدم
alireza-metal قربون ادم با شعور ..... اينو كه ديگه هر بچه دو ساله اي درك مي كنه حرف شما به پايه اساس هست
فکر کنم اين تاپيک براي نظر خواهي بود نه قربون صدقه رفتن:D
ن که خيلي مخلصتم با اين avatari که بالا گزاشتي کلي حال دادي . دمت گرم
خوب ديگه هر بدهي يه بستوني هم داره
بهتره اين تاپيک قفل شه چون علي رقم اينکه مطالب مفيد نداشته بعضي ها اطلاعات غلط هم ترويج مي کنن و شديدا هم پايداري مي کنن[/
QUOTE]يعني آقاي طرف دار ff مي خواي بگي طرفدار هاي ie دارند اطلاعات غلط ميدن در ضمن تشخيص قفل شدن يا نشدن با شما نيست (شايد هم با اين ديد از ff حمايت ميکني:D )
عزيزم اکثريت با fire fox هست -- لطفا دقت کن
ميشه يگي کجا اکثريت با ff هست (اميد وارم فکر نکني نظر 20-30 نفر ميتونه جايگاه ie رو تغيير بده)
متاسفانه که هميشه حق با اکثريت نيست تو يه جمعيتي معتاد زياد باشه حق با اونا هست يا حق با کساني که بهتر از اونا هستن و مريض نيستن
اين دوستمون شوخيش گرفته ايشون نت رو به ترياک و کاربراشو به معتاد تشبيه کرده:D
دقيقا برنامه نويسان و طراحان وبي که از استاندارد چيزي حاليشونه و ميشه بهشون گفت طراح وب، فايرفاکس يا اپرا رو مي پرستند... (مفهوم اين حرفم رو تا زماني که طراحي استاندارد وب انجام ندي نمي فهمي
بله پس يالاخره فهميديم آقاي مدير طراح حرفه اي وب هستند خوب آقاي حرفه اي شما که بايد بهتر بدونيد چرا طرفدارهايieبيشتر هستند
يقينا فايرفاکس انتخاب حرفه اي هاس
به قول يکي از همون طرفدارهاي ffشما از تک تک حرفه اي ها سوال کرديد البته اين جواب من نيست جواب يکي از ff پرستاس
احتمالا براي كسايي كه مي خوان زير استعمار مايكروسافت باقي بمون
ميشه بگيد شما زير استعمار چه کمپاني هستي دوست عزيز مگه غير از اينه که مايکرو سافت غول کامپيوتره
بايد قبول کنيم ماکروسافت مي خواد قدرت اول باشه ! که هميشه نمي شه
اما گذشته مي گه که همينطوريه چون هر جا احساس خطر کرده شديدا وارد عمل شده اين رو هم بدون که هنوز ff براي ie رقيب جدي نيست وگرنه مطمئنا دست به کار ميشد
صلا تو فروم مايکروسافت, بعد از انتشار نسخه ي 2 FF يه تاپيک زده شد با اين عنوان که به نظر شما Microsoft شانسي براي اثبات IE داره؟
ديگه چه بحثيه؟!
امان از دست ما ايرانيها خوب مگه نظر خواهي بده تازه مگه با اين تاپيک ff يه شبه شد بروزر محبوب جهان مطمئن باش آينده سرنوشت خوبي رو براي ff رقم نخواهد زد حداقل با نام mozila ff
ولي Ff بنا به دلايلي عزيز تره
اينم يه جور نظره ديگه خوب شايد دليل عزيز بودنش اينه که توصيهgf بوده است:D
کدوم ابلهي ميگه من Ie را دوست دارم
آقاي سفير به نظرت ايني که نوشتي برعکشس صادق نيست پس يه کم بيشتر به نوشته هات فکر کن:)
مايکروسافت قرار بود ويستا رو طوري بسازه که کرک نشه ولي 24 ساعت بعد از انتشار نسخه فاينال يکي تونست با استفاده از يک ضعف تو بخش تايمر ويندوز اون تايمر 30 روزه رو از کار بندازه
بله ولي فکر کنم شما تو چند خط بالاتر از هک يک نرف افزار به عنوان محبوب بودنش صحبت کردي درسته پس تکليف ما و خودتو روشن کن:D
مثل اينکه شما هر کاري ميکني تا اينکه ما رو قانع کني به اين که ie بهتره حالا چه با اطلاعات درست و البته بيشتر غلط ! که خب مسلما نيست و شکي در اين موضوع به هيچ عنوان نيست
کسي قصد قانع کردن نداره ولي واقعا اين دور از منطق نيست که غول کامپيوتر دنيا که دنيا رو متحول کرد بخواد جلوي يه بروزر 4 مگابايتي کم بياره گذشته پره از حوادثي که بر سر رقيباي مايکرو سافت اومده يا اونها رو خريده و درشو تخته کرده يا انچنان بلايي به سرشون آورده که خودشون درشون رو تخته کردند و رفتن و مي دونيد که ميتونه
واقعا باعث شرمه براي مايکروسافت - 16 در مقابل 56
شرم براي چي مگه يه نظر سنجي 60-70 نفري مي تونه جايگاه ie رو تغيير بده بعدشم به بين دوست من تو تمام نظر ات همه دوستداران ff فقط ميگن theme,و سرعت, امنيت که theme بيشتر مورد علاقه خانوم هاست،سرعت که تو IE7حل شده امنیت که اون هم حل شده ولی در مورد امنیت من از شما یه سوال دارم و امیدوارم جواب بدید چه جوری میشه باور کرد یه نرمافزار که توسط غول کامپیوتر دنیا نوشته میشه امنیتش پائیین ترا از یه برنامه OPEN SOURCEباشه که هر کی میتونه اون رو گشترش بده
و به بینیدآنچه که از گذشته آموختیم این بوده که وقتی مایکروسافت احساس کرده که امکان داره به نوعی منافعش به خطر بیفته به سرعت اون مسئله رو زیر پا له کرده که نمونه هاش بسیلر بسیلر زیاد است و ایت رو هم خاطر نشان کنم که هنوز FF برای IE خطری جدی نیست وگر نه الان مطمئنا خبری ازاین روباهآتشین نبود و مطمئن باشید که در آینده این اتفاق خواهد افتاد پس زود قضا وت نکنید و از سفسطه بافی هم اجتناب کنید این یک واقعیت است که آینده WEB BROWSER از آن MICROSOFT خواهد بود چه با نام IE و چه با نام دیگری شک نکنید

oxygenws

Active Member
(نمي دونم اين دوستمون از اصطلاحopen sourceچه جوري معادل باز متن رو استخراج کرده من که توي معني sourceمتني نديدم) درسته اين يک طرف قضيه است اما اگه خود patchبازم باگ داشته با شه چي چيزي که بار ها اتفاف افتاده.
این صحبت رو تا حالا چندین بار انجام دادم...
همیشه این اشتباه هست....
تعدد باگ ها نشان صعف یک برنامه نیست... دیر رفع شدن باگ ها نشان ضعف اون ها است. که در این زمینه فایرفاکس از تمام مرورگر ها بهترین زمان رو داره (چیز عجیبی هم نیست، چون بازمتن می باشد)

من کاملا با اين نظر موافقم و فکر کنم صاحب ieيکي از همن پدر مادرها شايدم پدر بزرگ مادر بزرگ باشه
نه، اینطوری نیست. پدر و مادر اینترنت دانشگاه ها هستند... و در نهایت الان کنسرسیوم w3 طراح ساختار وب می باشد که microsoft هم یمی از اعضای خیلی زیاده اون هست (ولی قوانینش رو رعایت نمی کنه)

خوب آقاي مدير اول ميشه بفرمائيد اين استاندارد مرور گرها کجاست و کي اين رو تشخيص داده که محبوب ترين بروزر دنيا، از ديد شما غير استاندارد تلقي ميشه(واقعا شما بايد خوشحال باشي که مايکرو سافت روي ايراني ها زياد زوم نکرده وگر نه اين حرف رو اگه خارج از ايران ميزدي مسلما مايکرو سافت خسارتي ازت مي گرفت که اون وقت بشيني از ويندوز بد بگي )
http://w3c.org/
ظاهرا اصلا تا حالا طراحی حرفه ای وب نکردی :)

آخه آقاي عزيز اين چه حرفيه که ميزني ميشه يگي اين استدلال از کجاست
همین تاپیک رو درست بخون... چندین جاش عنوان شده :)

بله پس يالاخره فهميديم آقاي مدير طراح حرفه اي وب هستند خوب آقاي حرفه اي شما که بايد بهتر بدونيد چرا طرفدارهايieبيشتر هستند
سکوت می کنم :)

در نهایت لازم نیست به تمام بحث ها جواب بدی و هر صحبتی رو (از پست اول تا اینجا) کوت کنی...
و ترجیح می دم کمتر کنایه زده بشه و کمتر توهین بشه.

h.khafan

Active Member
البته گفته با شم که من با يک ديدگاه کاملا بيطرف اين تاپيک رو خوندم و خدمت دوستان عرض کنم که هم IEو هم FFروي سيستم من نصب هستش

واقعا بی طرف بودی ممنون !!!!!

خوب عزیز جان اگه ie درست حسابی بشه که کسی کاری نداره باهاش بجنگه .بلکه ازش استفاده میکنه.
ولی شما و همه ی طرفدارای ie میگن اینده ازان ماستو از این جور چیزا.

یعنی شما به خاطر اینکه اینده ازان مایکروسفته (به گفته ی شما البته !) با همه ی مشکلاته ie کنار میایید تا در اینده ای که اصلا معلوم نیست کی به وقوع بپیونده مایکروسافت مرورگره عالی بده بیرون(خندم میگیره اینو میگم) و شما حالشو ببرید؟

خوب معلومه که با اینترنت کار نمیکنید و فقط میخواید نوار دور Ie طلایی بشه و دسکتاپتون قشنگ تر شه.
چون اگه با اینترنت کار میکردی در حد خیلی خیلی معمولی (عین خودم) از یه مرورگر دیگه استفاده میکردی .
حالا کو تا مایکروسافت یه مرورگر بهتر از ff بده بیرون............

ما در باره ی الان مرورگرها صحبت میکنیم (که صد البته آینده هم از همین الان روشنه ) ولی شما .......

[

آخرین ویرایش:

TALENT

New Member
به بینید دوستان من از کل مطلب یه چیز رو فهمیدم با اینکه به قول شما طرفدارهای Ie کمتر از Ff هستند البته فقط و فقط تو این تاپیک ولی به بینید که چه جوری طرف دارهایie با دلیل و مدرک برتری را ثابت می کنند و شما طرفدارهای Ff به جای اینکه از در منطق وارد بشید فقط از جملات (من عاشق Ff هستم ،فقط Ffو...) به بینید من به غیر از دو سه مورد با استدلال چیز دیگه ای از Ff ندیدم ولی به عنوان یک کاربر معتقدم اینده از آن Ie ,microsoft خواهد بود
و اما آقای مدیر کاش شما با مسائل سلیقه ای برخورد نمیکردید مثلا خودت بدترین نوع جواب رو میدی و میگی امیدوارم دیگه تو این تاپیک پیدات نشه اما غافل از اینی که با نبود ما تو مدیر نخواهی بود که اینقدر سلیقه ای عمل بشه و چون طرفدارff هستی هرچه بقیه گفتند رو تذکر بدی ولی خودت بدترین حرفها روبزنی و به بدترین نحو جواب بدی و طرفدارهایff هر چی که بخواند دلشون بگن آقای سفیر راحت میگه کدم ابلحه میگه منieرو دوست دارم یا اون آقای دیکه خیلی راحت اطلاعات منطقی و با مدرک آقای Cmaxرو مشتی اطلاعات غلط قلمداد میکنه به بینید آقای مدیر من معتقدم باید برای همه ارزش قائل شد نه فقط وفقط برای اونایی که طرفدارماهستند ولی متاسفانه این نکته مدتی که تو این فروم از یاد رفته و چند تاپیک دیدم که به این قضیه اشاره شده آقای مدیر این رویکرد منفی رو باید عوض کرد وکرنه خودت خواهی ماند و آقامجید و این فرومو این نکته رو یگم که این تاپیک قبل از ورودcmax من رو یاد یه چت روم منداخت که همه درارن قوربون صدقه میرن و جوابهای یک خطی مینویسند ول خدایش خدایش بیطرفانه به قضیه نگاه کنیم اطلاعات Cmax بود که باعث شدff ها هم یه زحمتی به خودشون بدن و جوابشون از یکی دو تا خط تجاوز کنه و تازه بشه شبیه فروم
در ضمن در جواب سکوتت که نوشته بودی بگم کاش از اول سکوت کرده بودی و تا اینجا فقط و فقط تو همین تاپیک دو یوزر که میتونستند خودشون جند نفر دیگه رو به مجبد انلاین معرفی کنند از دست نمی دادی من واقعا متاسفم که تو اینطور به جای این که نقشت بی طرف باشه به عنوان مدیر جهت گیری یکطرفه و اون هم از روی نعثب و شاید اطلاعات کم همه طرفداران Ie رو فاقد هرگونه اطلاعات در مورد وب و طراحی وب فرض کردی و در مقابل طرفدارهای Ff همه انگار در نگارش W3cسهیم بودند

oxygenws

Active Member
واقعا مقایسه از این طرف بدون دلیل بوده...
مقایسه مختصر مرورگر ها...
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

مقایسه اجمالی مرورگر ها:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers

مقایسه موتور های مرورگر ها:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_layout_engines

باز هم از این لینک ها هست...
سیامک جان، بد نیست آزمایش acid2 رو هم ببینی :)

اگر احیانا توانایی مطالعه این اطلاعات تخصصی رو هم داری می تونی اینو ببینی:
http://www.webdevout.net/browser-support
اگر هم سوادت به اطلاعات بالا نمی رسه می تونی اینو ببینی:
http://www.webdevout.net/browser-support-summary

جدیدترین ارسال ها

بالا