بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

VAHID216

مدیر بازنشسته
دقیقا برنامه نویسان و طراحان وبی که از استاندارد چیزی حالیشونه و میشه بهشون گفت طراح وب، فایرفاکس یا اپرا رو می پرستند... (مفهوم این حرفم رو تا زمانی که طراحی استاندارد وب انجام ندی نمی فهمی!)
این بدین مفهوم هست ماکروسافت به جای اینکه استاندارد های دیگران و اصلی رو استاندارد بدونه استاندارد خودش رو به همه تلقین می کنه برای استفاده:razz:

persianebay

Active Member
دقیقا دوست عزیز چون تکنولوژی جدید طراحی وب یک چیز دیگه ای میگه و ماکروسافت به انحصاری بودن فکر می کنه و فایر فاکس و ... یک سنت شکن در پردازش صفحات وب با امکانات فوق العاده می باشند.

shirini_forush

Well-Known Member
خوبي Opera (ظاهرا) تو سرعتشه و بيشتر طرفداراش همينو ميكوبن تو سر طرفدار هاي بروزر هاي ديگه.(كه تو ايران سرعت بي معنيه... حتي ASDL ش!)
IE هم دم دست بودنش و يوزر هاي بسيار زيادش توي دنياست كه دستمايه ي طرفداراش براي فخر فروختن شده.(كه بقيه بروزر ها هم خيلي دور از دسترس نيستن... و اينجا، هم رنگ جماعت بودن و راي اكثريت و اين حرفا خيلي جايي نداره...)

shirini_forush

Well-Known Member
من خودم Firefox استفاده مي كنم. هم از سرعتش راضيم. هم امكاناتش مناسبه.
هم هماهنگي كامل با استاندارد هاي W3C داره (كنسرسيم وب گسترده ي جهاني كه حرف اول و اصلي رو تو وب و استاندارد هاي تمام زبان هاي وب ميزنه).
و لوازم خيلي خوبي داره كه بعضي هاش تو بروزر هاي ديگه هست و بعضياش نيست... مثلا استفاده از tab - دانلود منيجر كامل - هيستوري رادست و...
و از همه مهمتر قابليت Add-on فاير فاكسه كه من تو بروزر هاي ديگه نديدم... و اين هيچ جاي حرفي باقي نميذاره...

shirini_forush

Well-Known Member
اپن سورس بودن فاير فاكس يكي از دلايل پيشرفتشه. تو اروپا و جاهاي ديگه دنيا برنامه نويس هاي بسيار زيادي هستن كه منتظرن يه سيستم اوپن سورس پرطرفدار (مثل لينوكس- فايرفاكس و ....) بياد تا بشينن گسترشش بدن و براش اكستنشن و Add-on بنويسن. به همين دليل اپن سورس ها خيلي خوبن!!!!

Kintaro

Member
ببينيد چرا مي زنيد تو سر جنس بابا والا هر چي opera دارد fire fox هم داره من خودم جفتشو امتحان كردم
ولي چون download اكستنشنهاي روباه زياد است من نمي پسندمش + اينكه الان چندين ساله با opera كار ميكنم و هم عادت كردم وهم ازش واقعا راضي هستم + در fire fox گزينه reload image مانند opera قوي نيست و يك تب جديد ايجاد مي كنه

خود Opera سنگين تر از فاير فاكسه و تا زماني كه كاستومايز نشه باعث هنگ ويدئو و فلش تو سيستم هاي قديمي ميشه

NAKOOT

Well-Known Member
فقط فایر فکس ...
من خودم با نصب Extensions های توپس روی فایرفکس سرعتش رو خیلی بیشتر کردم ...
تازه خوبی فایر فکس اینه که با اکثر برنامه های تحت وب مثل flash و quick سازگاری داره ...
امکان نداره با مرورگر دیگه ای عوضش کنم ...
مخصوصا اینکه تم های توپسی هم داره ...

منم موافقم تازه کوکی هم میشه باهاش ادیت کرد !
البته هنوز نمیدونم Ie 7 هم میشه باهاش این کار رو کرد یا نه !

tamizi

Member
یقینا فایرفاکس انتخاب حرفه ای هاست
من اولش خیلی روی اینترنت اکسپلورر تعصب داشتم و می گفتم هیچی جاش رو نمی گیره
ولی وقتی سعی کردم با بقیه مرور گر ها هم کار کنم به این نتیجه رسیدم که اپرا خوبه ولی واقعا بعضی جاها کم می آره ولی فایر فاکس عالیه
در حقیقت خود فیر فاکس ناقصه ولی اکتنشن هاش اون رو کامل می کنند
کار با این مرور گر رو تجربه کنید

Pooriaf

Member
اقا Ff برای بعضی ها مفید تره Ie هم برای بعضی ها!
من به شخصه از دوتاشون استفاده می کنم...! ولی به Ie 7 عادت بیشتری دارم

shirini_forush

Well-Known Member
:)
فكر نكنم با تاپيكايي كه درباره ي همه ي بروزر هاي مطرح زدم جاي بحثي باشه...
اگه هست اول جواب تاپيكاي منو بديد!

Pooriaf

Member
بیشترین سازگاری سایتها با Ie هست و بزرگترین مزیت هم فکر کنم همین باشه!

zfarhad2003

Member
سایتی که تعداد بازدیدکننده اش زیاد باشه حتما استاندارد طراحی شده و با فایرفاکس هم مشکلی نخواهد داشت. من الان 2 سال میشه فایرفاکس دارم و 98% سایتها رو باهاش بدون مشکل باز می کنم. فقط هر از چند گاهی بعضی وبلاگها یا سایتهای ضعیف که طراحش چیزی از استاندارد W3c نمی دونست با فایرفاکس مشکل داشتن که من ترجیح می دم اصلا دیگه تو این سایتها نرم.

بیشترین سازگاری سایتها با Ie هست و بزرگترین مزیت هم فکر کنم همین باشه!

خيلي جالبه!
همون IE و مي فرماييد كه حتي يك ذره هم به استاندارد هاي W3C ارزش قائل نيست؟
وقتي ملاكي براي استاندارد IE وجود نداشته باشه خوب مشخصه سازگاري الكي هم به وجود مياد!!

مايكروسافت زماني كه يه Paint بيرون ميده ..ببخشيد Front Page ميدونه كه اين نرم افزار چه افتضاحاتي به بار مياره پس دليلي نميبينه كه بياد استاندارد هارو رو Browser اش اعمال كنه كه كد نويسي ها و يا نقاشي هاي غلط بخواد براي بر روي برنامه اش لكه بذاره
به خاطر همينه كه Microsoft Expression رو بيرون داده با تكيه كامل بر روي CSS كم كم مي خواد استاندارد هارو تو نرم افزار ها بگنجونه
البته لازم به ذكره كه بگم خيلي از اين نرم افزار راضيم... (با اينكه بعضي از به اصطلاح طراحاي وب دارن بصورت حرفه تري نصبت به Paint دارن صفحات وب رو با Microsoft Expression نقاشي مي كنن)

shirini_forush

Well-Known Member
بله... سازگاری هم نقل یه سایت و دو سایت نیست. من تو Ff دیدم صفحاتی رو که به هم ریخته لود میشن. ولی تو Ie هم کم ندیدم.
شکی نیست کسی که این بروزر ها رو دولوپ میکنه با استاندارد ها هم آشناست و برای از دست ندادن مشتری هم که شده از اونها پیروی میکنه. پس لازم نیست برای دفاع از Ff ( که خودم پر و پا قرصشم) به مایکروسافت و نرم افزار هاش نسبت های نادرست بدیم...

جدیدترین ارسال ها

بالا