آزمون الکترونیکی

smd7m

Member
دوستان عزیز اگر با سی دی مجموعه فرآزما کار کرده باشند متوجه خواهند شد که این سی دی قابلیت آزمون الکترونیکی مهارت های هفتگانه فن آوری اطلاعات و ارتباطات را دارد. و اما سوال من:
آیا با بیلدر می توانیم اینگونه سی دی های آموزشی طراحی کنیم که کاربر در محیط یک برنامه مانند word کار را شروع کرده و با پایان کار برنامه با انجام عملیات مقایسه درستی و یا اشتباه بودن سوال را پاسخ می دهد.
این سی دی ها به گونه ای طراحی شده است که سوال مورد نظر در یک پنجره ظاهر شده و شامل دکمه های بعدی (جهت رفتن به سوال بعدی) و نگه داشتن (جهت مرور در پایان آزمون) – خروج (جهت خروج از محیط برنامه) و ... است. با دیدن سوال کاربر می تواند در محیط برنامه مورد نظر (مهارت انتخاب شده) شروع به پاسخ سوال نمایید در انتها با زدن دکمه بعدی در پنجره برنامه درستی و اشتباه بودن سوال در بالای آن نمایان می شود و سوال بعدی ظاهر می گردد.
منتظر پیشنهادات ارزنده شما دوستان گرامی.

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
من كه چيزه زيادي نفهميدم ولي يه چندتا عكس ازش بزاري بد نيست

تا بعد...!

smd7m

Member
1.GIF

2.GIF

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید با انتخاب مهارت مورد نظر بخش سوالات پایین صفحه نمایش ظاهر می شود در صورتی که نیاز به اجرای برنامه خاصی (مثل word در این تصویر) باشد خودکار برنامه انرا اجرا کرده و در محیط ان سوال را جواب می دهیم سپس با زدن دکمه بعدی از پنجره سوال نتیجه عمل انجام شده در بالای آن نمایان می شود (درست و یا اشتباه بودن آن) سپس سوال بعدی ظاهر شده و کاربر باید ان را جواب دهد.
حالا نکته ای که مد نظر هست اینکه چطوری این برنامه تشخیص می دهد مثلا در Word متنی که در حالت انتخاب است چه فرمتی دارد و با مقایسه آن با دیتای خود نتیجه را نمایش دهد. همچنین وقتی مطلب مورد نظر در برنامه word باز شده قسمتی که قرار است روی آن سوال جواب داده شود در حالت بلوکه قرار می گیرد.

sajadms

Member
والا ما که هنوز چیزی نفهمیدیم و هزار تا سوعال برامون پیش اومده اگه خیلی واضح تر بگی شاید به شه یه کمکی کرد که دقیقا شما میخاین چه کار کنید
میخاین تو ورد یه جمله که نوشتین با بیلدر چه کارش کنین یا چی رو ازش بفهمین
ببین اگه میخای تو ورد بیا یه فایل متنی یه جمله بنویسی و بعد با بیلدر همزمان روش کار کنی یا اونو مقایسه کنی اره میشه و میتونی که اونن رو
تعغیر بدی
ازش حذف کنی
اضافه کنی تو یه مسیر دیگه سیوش کنی
اونو با یه کلمات یا جملات دیگه مقایسه کنی
و.........
رو میتونی با بیلدر انجام بدی
و میتونی با ایجاد تعغیرات در فایلت همزمان رو برنامت تعغیراتی رو ایجاد کنی یا پیغام هایی رو ارسال کنی
البته یه کم دردسر داره ممکنه خوب از اب در نیاد
ولی اگه میشه منظورت رو روانتر توضیح بده

smd7m

Member
دوستان عزیز از این که زحمت می کشید و جواب می دید ممنون.
بذارین براتون واضح تر بحث رو باز کنم.
من می خوام یک برنامه ای طراحی کنم که بتونه آزمون بگیره و در آزمون گرفتن شرایطی مثل سی دی فرآزما رو داشته باشه. به این صورت که :
1- با باز شدن پنجره سوال برنامه مربوطه (در بالا من مهارت word را مثال زدم) باز شود.
2- کاربر در محیط برنامه سوال مربوطه رو پاسخ بده
3- در پایان وقتی فرد روی دکمه بعدی از پنجره سوال کلیک کرد عملیات مقایسه توسط برنامه مذکور انجام بشه و امتیاز مربوطه به سوال کسب بشه.

به عنوان مثال (مهارت میکروسافت ورد) :
سوال : قلم متن انتخاب شده را به Zar تغییر داده و اندازه آن را 18 قرار دهید؟
جواب : جواب سوال داده می شود.
امتیاز: با زدن دکمه بعدی جهت رفتن به سوال بعدی درستی و یا اشتباه بودن سوال در بالای پنجره سوال ظاهر شود.

مثال 2:
سوال: یک دایره در کادر ترسیم رسم نموده سپس آنرا از کادر رسم خارج کنید؟
جواب : جواب سوال داده می شود.
امتیاز: با زدن دکمه بعدی جهت رفتن به سوال بعدی درستی و یا اشتباه بودن سوال در بالای پنجره سوال ظاهر شود.

sajadms عزیز مواردی رو که شما مثال زدید رو انجام بده (بیشتر مقایسه مد نظرم هست)

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
طبق گفته هات ( چون عكس‌ها نمياد فك كنم باز آپلود سنتر مشكل پيدا كرده ) مالتي مديا بيلدر همچين قابليتي نداره

تا بعد...!

smd7m

Member
یعنی نمی تونه یک قالب مثلا (نوع فونت - اندازه و ...) را در یک نمونه خارجی مثل مهارت word مقایسه کنه

silvercover

کاربر متخصص
smd7m گفت:
دوستان عزیز اگر با سی دی مجموعه فرآزما کار کرده باشند متوجه خواهند شد که این سی دی قابلیت آزمون الکترونیکی مهارت های هفتگانه فن آوری اطلاعات و ارتباطات را دارد. و اما سوال من:
آیا با بیلدر می توانیم اینگونه سی دی های آموزشی طراحی کنیم که کاربر در محیط یک برنامه مانند word کار را شروع کرده و با پایان کار برنامه با انجام عملیات مقایسه درستی و یا اشتباه بودن سوال را پاسخ می دهد.
این سی دی ها به گونه ای طراحی شده است که سوال مورد نظر در یک پنجره ظاهر شده و شامل دکمه های بعدی (جهت رفتن به سوال بعدی) و نگه داشتن (جهت مرور در پایان آزمون) – خروج (جهت خروج از محیط برنامه) و ... است. با دیدن سوال کاربر می تواند در محیط برنامه مورد نظر (مهارت انتخاب شده) شروع به پاسخ سوال نمایید در انتها با زدن دکمه بعدی در پنجره برنامه درستی و اشتباه بودن سوال در بالای آن نمایان می شود و سوال بعدی ظاهر می گردد.
منتظر پیشنهادات ارزنده شما دوستان گرامی.

دوست عزیز نیاز شما رو برنامه Captivate ساخت شرکت ماکرومدیا برآورده میکنه. توی سایت www.macromedia.com میتونی پیداش کنی. این نرم افزار استاندارد اسکرم رو هم رعایت میکنه. بسیار کار آمد هست.

smd7m

Member
سیلور جان برنامه Captivate رو پیدا نکردم اما این برنامه می تونه عملیات مقایسه را انجام بده (برنامه RoboDemo 5 رو دارم برنامه ای که گفتی مشابه این نیست)

hpxyz

New Member
من برنامه فرآزما را ديدم . بعيد ميدونم از بيلدر استفاده شده باشه . احتمالا از وي بي يا دلفي براي نمايش سوالات استفاده شده در ضمن مهمترين قسمتش تصحيح هر سوال بعد از كليك روي دكمه بعدي يا قبلي هست و در نهايت با كليك روي دكمه پايان نمره كل و نتيجه را اعلام ميكنه.
منم خيلي ميخام بدونم با چه توابعي جواب فرد را بررسي ميكنند و بهش نمره ميدند.

silvercover

کاربر متخصص

sajadms

Member
دوست عزیز اینطور که معلومه بیلدر نمیتونه عملیات مقایسه رو این جور انجام بده
سیلور جان منم این برنامه رو نتونستم پیداکنم
smd7m اگه میشه شمام بگین کجا میشه این برنامه رو پیدا کرد برنامه RoboDemo 5

smd7m

Member
برنامه RoboDemo 5 رو من از مجموعه سی دی های orange گرفتم .... نرم افزارهای توپ در زمینه ماکرومدیا داره ولی نرم افزار جدید Captivate رو نداره ...
------------------------------------------------------------------------------
من با ماکرو نویسی در ورد و استفاده از نرم افزار AutoIt v3 و همچنین ساخت قالب برنامه با بیلدر تونستم یکسری کارها انجام بدم ولی ایجاد یک طرح آموزشی با ماکرو نویسی به طول می انجامه ..... ولی به هر صورت تونستم برنامه ام رو تکمیل کنم .... اگر دوستان مایل هستند می تونم اون رو بعنوان نمونه قرار بدم تا ببینید. ولی در ساخت بعضی از ماکروها توسط ورد مشکل دارم .... اگر لازم است تا قرار بدم با هم درستش کنیم.
-----------------------------------------------------------------------------
در ضمن اگه بشه مثل فرمان comapre که در ورد هست عملیات مقایسه رو بدون باز شدن سندها انجام داده راحتره ... (در بعضی از موارد)
--------------------------------------------------------------------------

smd7m

Member
سیلور عزیز آیا برنامه Captivate قابیلت مقایسه دو داده خارجی رو داره تا دانلودش کنیم ... چون حجمش بالا هست و تریال نیز هست ....

silvercover

کاربر متخصص
به اون شکل 100 درصدی که شما میخاین نه. بهترین راه هم به نظر من همون راهی هست که خودتون در پیش گرفتین.

smd7m

Member
برنامه ای که برای این کار طراحی کرده ام تقریبا ساده و کمی مشکل داره ... دوستان عزیز لطف کنند دانلودش کنند و اشکالتش رو رفع نمایند.
در زمان استفاده حتما word 2003 نصب باشه و security اون رو بر روی Low تنظیم کنید. برای اینکار از منوی Tools\Macro استفاده کنید.
در پایان جهت دیدن امتیاز بر روی دکمه باتام امتیاز کلیک کنید چون خوب کار نمی کنه .
لینک دنلود :
http://www.savefile.com/files/2069248

silvercover

کاربر متخصص
دوست عزیز شما یه جا فایل رو با پسوند dll ذخیره کردین و یه جای دیگه با پسوند سیس... این تفاوت به چه دلیل هست؟

smd7m

Member
این فایلها رو فقط برای امتیاز دادن درست کردم و باید حذف بشند ....
در لینک زیر فقط یک فایل ایجاد میشه و منظورم فقط امتیازه و در آخر باید حذف بشه ...
لینک دانلود (بدون مشکل) امتحان کنید :
http://www.savefile.com/files/9690718

جدیدترین ارسال ها

بالا