آخرین عکس هایی که گرفتیم (سایز و اندازه عکسها رو معقول در نظر بگیرید)

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
آقای حمید، عکساتونواقعن بینظیره!
تبریک میگم. و از شما میخوام تا همینطور ادامه بدین... ;)

خیلی لذت بردم :oops:

mjan53

Member
i28082_butterfly1.jpg

HamidSHS

Active Member
ممنونم از لطفتون دوستان ...
راستی عکس هایی رو قرار بدید که خودتون گرفتید لطفا ;) مرسی

HamidSHS

Active Member
ممنون اگه منظورت منم اين عكس كار خودمه

بسیار عالی ...

از چه لنزی استفاده کردید واسه ثبت اون پروانه ؟

کادر بندی تون در عکس ها بسیار عالیه .... مخصوصا در عکس سیاه و سفیدی که گذاشتید ...

با چه لنز هایی کار میکنید کلا؟

mjan53

Member
دوربينم نيكونه دي 90 و لنزش هم همون لنز كيتش هست(105-18)
ديگه بودجه ام هم جواب نميده كه لنز ديگه اي بخرم حرفه اي كه نيستم آماتورم و آنچنان درآمدي هم از عكاسي ندارم ديگه به همين بسنده مي كنم.در ضمن اون پروانه هم كراپ شده.ولي اون سياه و سفيده همون كادر خروجي دوربينه.

rainman1061

Member
سلام دوستان
لطف کنید در مورد ادیتی که روی عکساتون انجام میدید ، توضیح مختصری بدید .
اینجوری تاپیک حالت آموزشی به خودش میگیره .
باسپاس

HamidSHS

Active Member
سلام دوستان
لطف کنید در مورد ادیتی که روی عکساتون انجام میدید ، توضیح مختصری بدید .
اینجوری تاپیک حالت آموزشی به خودش میگیره .
باسپاس
منظورتون چیه از اینکه واسه ادیت توضیح بدیم ؟
معمولا برای ویرایش فایل های خام (RAW) در عکاسی از برنامه های زیر استفاده میشه :

Adobe Camera RAW
و
Adobe Photoshop Lightrooom

هرچند برنامه های بیشتری برای این کار وجود دارن ولی معمولا پر قدرت ترین برنامه ها و محبوب ترینشون همین دو گزینه ای هستن که خدمتتون عرض کردم

که بعد از پردازش اولیه در برنامه های بالا ، فایل اگر نیاز به ادیت خاص و اضافه ای داشته باشه وارد محیط Adobe Photoshop میشه و در اونجا ادیت نهایی انجام میشه و بلاخره خروجی برای چاپ یا نمایش روی مانیتور ، گرفته میشه ...

اگر برای بحث آموزش تاپیک دیگه ای در نظر گرفته بشه بهتره تا این تاپیک از حالت گالری خارج نشه ... :rose:

rainman1061

Member
منظورتون چیه از اینکه واسه ادیت توضیح بدیم ؟
معمولا برای ویرایش فایل های خام (raw) در عکاسی از برنامه های زیر استفاده میشه :

Adobe camera raw
و
adobe photoshop lightrooom

هرچند برنامه های بیشتری برای این کار وجود دارن ولی معمولا پر قدرت ترین برنامه ها و محبوب ترینشون همین دو گزینه ای هستن که خدمتتون عرض کردم

که بعد از پردازش اولیه در برنامه های بالا ، فایل اگر نیاز به ادیت خاص و اضافه ای داشته باشه وارد محیط adobe photoshop میشه و در اونجا ادیت نهایی انجام میشه و بلاخره خروجی برای چاپ یا نمایش روی مانیتور ، گرفته میشه ...

اگر برای بحث آموزش تاپیک دیگه ای در نظر گرفته بشه بهتره تا این تاپیک از حالت گالری خارج نشه ... :rose:

سلام
منظورم اینه که تو acr ویا لایت روم ، ادیت های بعضی از عکسها رو توضیح بدید . (اگه یه تاپیک جدا باشه خیلی خوبه)
باسپاس

mjan53

Member
عكساي خيلي قشنگي شدن منتها من دومي رو متوجه نشدم چطورياست! تركيبيه؟ دوتا عكسو رو هم گذاشتي؟

Saber

مدیر انجمن عکاسی و انجمنهای ویژه
عكساي خيلي قشنگي شدن منتها من دومي رو متوجه نشدم چطورياست! تركيبيه؟ دوتا عكسو رو هم گذاشتي؟

ممنون دوست من!
عکس دومی ترکیبی نیست! یعنی ترکیب من نیست! :paint: این کار، کار خدا بوده و من فقط ثبت کننده این لحظه بودم!

توضیح:
اینجا خورشید در حال غروب هست، هوا ابری بود و من از غروب عکس گرفتم اما به دلیل وجود ابر و گرفتن جلوی خورشید و بالای ابر آسمان نیمه ابری بود، این ترکیب بندی به وجود اود!
:)
:cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا