بی بی کد zanjan residential complex........(exterior)

hamed max

کاربر فعال
سلام.............................امروز رندر های خارجی درس طراحی معماری 5 رو تموم کردم.قبل توضیح کار اول بگم که طراحی کار یه طراحی شدیدا القا شده از انیستیتو سالک لویی کان هست (اینکه چرا و چگونه و ........بماند!!!! چون بسیار طولانیست و وقت ما اندک) همین بس که خطوط اولیه کارم خیلی شبیه طراحی لویی کان بود و با هماهنگی استاد یه طرح مسکونی از دل اون سبک سیاق معماری مدرن دراوردم....................یه جورایی یه کار زنده سازی با تغییر عملکرد............نمیدونم کار درستیه یا نه اما همیشه اینجور کارا انگ تقلید و کپی رو پشتشون دارن.........................بیخیال معماری !!!!!خب رندر ها رو با همون نرم افزار های قبلی ساختم و ........!!!!امیدوارم براتون جالب باشه....اینا همه ی رندر ها نیست و فقط یه سری از اوناست................(رندر های داخلی ش رو هم بزودی میزارم)..........................................softwares : 3dsmax 2013...................vray..........PS cs6..........

پیوست ها

• full view.jpg
    full view.jpg
    1 مگایابت · بازدیدها: 108
  • full wire.jpg
    full wire.jpg
    972.8 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • look up 2.jpg
    look up 2.jpg
    748.3 کیلوبایت · بازدیدها: 88
  • look up dusk.jpg
    look up dusk.jpg
    688 کیلوبایت · بازدیدها: 82
  • look up night.jpg
    look up night.jpg
    820.6 کیلوبایت · بازدیدها: 104
آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.حامد جان.مبارک باشه بولتن اورموشن.کار خیلی خوبی شده.موفق باشی

*farshid*

کاربر VIP
سلام. خسته نباشی کار خوبی شده
شات هایی که به سمت بالا گرفته شدن خیلی خوب هستند . ولی شات های معمولی زیاد حرفه ای به نظر نمیان .

فارغ از این که شبیه انیستیتو سالک هست کار خوبیه ...
ولی ... کسی که انیستیتو سالک رو قبلا دیده وقتی این رندر ها رو ببینه نمیگه این شبیه انیستیتو سالکه میگه این خود انیستیتو سالک کان ه.

hamed max

کاربر فعال
ممنون فرشید جان.................................آی دمت گرم ................منتظر بودم یکی بیاد در این مورد بحث کنه که چرا اینجور شده.........................ببینید قضیه ی طولانی ای داره از اول ترم شروع شده این قضیه و با توجه به علاقه ی من به کان خطوط اولیه ی اسکیس هام شبیه انیستیتو سالک شد ( موقعیت زمین هم کاملا شبیه بود و تاثیر گذار ) خودم نمیخواستم اونقدرا شبیه بشه اما استادم خوشش اومد و خواست این روند ادامه پیدا کنه......................................چرا که شکل بنا و نور گیری ها فوق العاده شده بود( شاید یه پلان بزارم از کار که خوب نشونش بده) واقعا نمیدونم این کار بده یا خوب!!!!!!!اما خیلی دوست دارم نظرات بچه های معماری رو بدونم...............خعلی............!!!!!!!

*farshid*

کاربر VIP
واقعا بحث در این مورد کار سختیه ... یادمه ندیمی(استاد دانشگاه شهید بهشتی) تو یه جلسه پرسش و پاسخ گفته بود " من کار همه معمارا رو میبینم ... مثلا فلان کار رو میبینم از فلان قسمتش خوشم میاد اون قسمتشو میزارم تو جیبم! " یه چند تا نمونه کار نشون داد کاملا این حس رو منتقل میکردن انگار همه کاراش کلاژهایی از کار معماران بزرگه... من نه تایید میکنم و نه رد ولی خلاقیت عنصر اصلی دیزاینه . وقتی نمونه کار میبینی کارت برای طراحی خیلی سخت تر میشه یه جورایی جلوی خلاقیتت رو میگیره به نظر من نمونه کار دیدن اگه صرفا برای بازسازی فرمال کار دیگران باشه کار چندان جالبی نیست. کارای بهتری هم میشه کرد . مثلا نمونه کارای کان رو ببینی و یه سری اصول طراحی و ضوابط طراحی فرم ازش در بیاری نه اینکه مستقیما از اونا استفاده کنی ...نه ... بیشتر برای اینکه بفهمی یه معمار برزگ چجوری فکر میکنه.

حامد جان بهت تبریک میگم کارت خیلی خوب شده خسته نباشی
یه سوال داشتم اون رندر خطیه رو چه جوری میگیری؟ میشه یه کم توضیح بدی؟

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام به همه دوستان

حامد داش کارت عالی شده نمی دونم چطوری رندر می گیری که این جوری میشه :sad:

آقا فرشید من خیلی خوشم از بحث های اینجوری اگه بازم وقت بود در این باره بحث ها صحبت کنین من که کاردانی هستیم و زیاد اطلاعت ندارم که وارد بحث بشم و یکمی هم می ترسم :cry:

ولی از صحبت های شما استفاده می کنیم خیلی ممنون

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
خب رندر ها رو با همون نرم افزار های قبلی ساختم

لطفا توضیحات نرم افزار رو هم اضافه کنید با همون نرم افزار قبلی یعنی یه کابر باید تمام پست های شما رو ببینه تا بفهمه منظورتون کدوم نرم افزاره؟! در صورت امکان پست رو ویرایش و اطلاعات نرم افزاری رو هم اضافه کنید
موفق باشید

martin eco

Well-Known Member
اولا خسته نباشید و تبریک میگم بخاطر رندرها..خیلی خوب شده
و اما دوما....ببینید اشکالی که در مورد نوع طراحی شما به چشم میخوره..اینه که اساسا اسم این کار رو نمیشه طراحی گذاشت و من نمیدونم چطور استادتون با این روند موافقت کرده..همینطور که در این کار و در اون کار کلبه چوبیتون مشخصه..شما کاملا مقهور یه کار شدید و بی هیچ کم و کاستی اونو انجام دادید...این مورد وقتی اتفاق میفته که شما دیدن پروژه های موردی رو قبل از شروع طراحی تموم نمیکنید و این روند بعد از اون هم ادامه پیدا میکنه و شما به قول معروف قفل یک کار میشید...ایده گرفتن از کارهای معماران بزرگ مخصوصا در دوران دانشجویی خیلی خب هم میتونه باشه..حتی میشه کار یه معمار رو ورداشت و با خط کشیدن روی اون کار و تغییر اساسی در اون کار رو مال خودتون بکنید..اینجوری نحوه خط کشیدن اون معماری که دوست دارین هم دستتون میاد..مثالش شما خیلی الان کارهای شبیه به زاها حدید میبینید..ولی کسی نمیاد یه کار زاها حدید رو عینا برداره بگه این الان شد کار من...
به نظر من باید در روند طراحی که یاد گرفتید تجدید نظر کنید و بیشتر تمرین کنید...
موفق باشید

hamed max

کاربر فعال
دوست عزیز ...............martin eco.......................همیشه این چنین کارهایی مورد نقد شدید واقع میشه.....قبل انجام کار اینو میدونستم............................منظورتون هم در مورد کار کلبه ی چوبی نمیدونم( کدوم کارم رو میفرمایید)؟؟؟؟؟............ امیدوارم هم که پستمو ببینید............چون من کارهای داشتم که اصلا نمیشه گفت تقلید خام بوده و طراحی خودم بوده......بگذریم ..................اما در مورد این کار شدیدا سرسختانه پشتش هستم و دلایل خودمو دارم( استاد این درسم هم با حرف های من توجیه شده که اجازه ی چنین کاری رو داده)...........ببینید ما ایده دزدی داریم................inspiration محض و خام داریم.............دزدی کاملا آشکار اثر هنری داریم...................و خیلی چیزای دیگه که همه ی دوستان بهتر میدونن........................اما من این کار رو با نام ایده گرفتن شروع نکردم ( اونقدر هام خام نیستم که خیلی راحت مثل دانشجو های تازه به دوران رسیده که میگن من از این کار خوشم اومده و مثل اون میسازم) یه کاری رو انجام بدم................ببینید خودتون فرشید عزیز و بقیه ی دوستان من ریسک بزرگی رو کردم و خودتون میدونید تو طراحی های قبلی من شاید ایده ای گرفته باشم اما دزدی نکردم و همیشه همه از فکر طراحی من خوششون میومد..........................اما من واقعا علنی اعلام کردم ( من ......حامد حسین پور ..........احجام انیستیتو سالک لویی کان رو برداشتم و تو سایت خودم گذاشتم).................و این توانایی رو داشتم که از دل اون احجام پلان های معماری خوب در بیارم و یه مجتمع مسکونی نسباتا سطح بالا در سطح دانشجویی طراحی کنم .................................... شاید آخرین کار من باشه که این مدلی کار کنم....................اما من این کار رو کردم و از کارم خرسندم........................................من خودم همیشه از منتقد های طرح های تقلیدی بودم و میخوام هم باشم و اصل روند طراحی معماری چیزیه که مهمه برام ( چیزی که دقیقا مطمئنم شما برعکسش فکر میکنید و اینو کپی و پیست میدونین)........ای کاش فرصتی بود که میتونستم حضورا دفاع کنم از این کار.....................................................فرشید عزیز من کاملا و صد درصد موافقم با حرفت و میدونم چی میگی...............دوستان از دیروز که این پست تو تاپ گالری اورموشن قرار گرفت( و دلیلشو نمیدونم)........کامنتهای کار رو ببینید منو به کپی از مجموعه ی آرکویز متهم کردند و پیج فیسبوکم پره از پیامهایی که به دیده ی مسخره و تهمت به دزدی متهمم کردن................................به نظرتون منی که قصدم یادی از کار یه معمار بزرگ بوده...............اونم با کپی اثر اون طوری که معلوم باشه این کپی اثر کانه و یاد اون بزرگ معمار تو یه کالبد دیگه ................گناهی کردم؟؟؟؟؟..........آیا من که هر روز تو چند تا دفتری که همکاری میکنم روز به روز یه ایده ی جدید میدم و همیشه محبوب بین مهندسین و اساتیدم بودم و ............... باید چوب این کار رو بخورم و قبول کنم این شکست بوده؟؟؟؟؟.............................اگر یه کم به دوره ی آثاری که هنر مدرن رو شکل دادن به کارهایی که بخصوص لوکوربوزیه انجام داده و همیشه انتقاد های تند شده نگاه کنین شاید کمی با لطافت بیشتری با این کار برخورد میشد.............................من نه قصد تعریف از خودم دارم و نه......!!!! یه دانشجوی ساده ی معماری هستم تو دنیای معماری ایران که پر از فساده.........( واقعا نمونه هایی از دلالی توی شهر قزوین دیدم که فقط برای کار جور کردن 60 میلیون تومن هزینه شده)و خیلی چیزای دیگه که نمیتونم بگم..................سوال بعدی من اینه؟؟؟؟.............................آیا باید تجربه کردن رو از یه دانشجو گرفت ؟؟؟؟؟؟..............................آیا باید همیشه آموزش معماری صرفا یه تحمیل بی اساس باشه؟؟؟؟؟.................................خواهش میکنم از دوستایی که میتونن نظر بدن حرفشونو بگن و من با دیده ی منت میشنوم و پاسخگو هستم..............................................( فعلا در مورد تری دی کار و نور پردازی و ..صحبت نمیکنم ) ایشالا بزودی کامل توضیح میدم............................ممنون از دوستا ن بابت نظراشون...............

dr.hashemi

کاربر فعال
حامد جان اولا تبريك ميگم بخاطر رندرهاي زيبايي كه ميگيري واقعا قشنگن.
ولي زياد نياز به توجيه نداره و اگه شما بهترين هم تو دنيا باشي ولي از خودت چيزي نداشته باشي هميشه محكومي.
متوجه صحبت هات هم شدم ولي ممكنه يه نفر يا شايد چند نفر اشتباه كنن ولي مطمئنن هيچ وقت همه اشتباه نميكنن.
نظر خود منم اينه كه كار شما با وجود زيبايي هاي بيشمار به عنوان يه پرو‍ژه يا پايان نامه قابل قبول نيست.

martin eco

Well-Known Member
حامد جان...بنده نگفتم همه کارهاتون...اختصاصا به این کار اشاره کردم : http://forum.majidonline.com/threads/195510-sky-villa?highlight= که در جواب آقا عارف گفتین خودتون طراحی کردین...اسم اصلی کار خانه دو کلبه هست..
ببینید بنده هم نگفتم خدای نکرده شما دزدی کردید ..عرض کردیم مقهور کار شدید...این چیزیه که کاملا اتفاق افتادنش طبیعیه...در مورد اینکه اعلام هم کردید من تحسین میکنم..ولی اینکار اینقدر کار معروفی هست که شاید دوستان غیرمعمار نشناسند ولی بچه هایی که معماری خوندن تشخیصش واسشون راحته
ببینید دوست خوبم...من روحیه شما رو برای فراگرفتن در معماری درک میکنم......این حرفتون درباره مقابسه تون با لوکور بوزیه هم قیاس مع الفارق هست..آقای بوزیه برای این نوع کار کارهاش مورد انتقاد قرار نگرفت..ایشون به این خاطر مورد انتقاد قرار گرفت که داشت انسان و فرهنگ کانتکست رو از معماری حذف میکرد....ولی شما به خاطر چیز دیگری مورد انتقاد هستید....
وقتی موضوعی بیش از یک دفعه در کار کسی ظهور میکنه...همونطور که دربالا اشاره کردم.....نشون میده در روندش نفوذ کرده.......که در مورد شما بازهم میگم مرعوب کار شدین نه کپی پیست که منو متهم به کاربردش کردین.....در تواناییهای شما شکی نیس...........ولی دوست خوبم این کاری که شما میکنی فرار رو به جلوس.....شاید خودت رو قانع کنی ولی به هیچ عنوان نمیتونی دیگران رو قانع کنی......دانشجو در دوران دانشجویی باید کار معماران بزرگ رو ببینه بله.....باید لجظات خوب اونها رو فرا بگیره بله.....ولی باید دست نیافتنی ترین طرح های خودش رو طراحی کنه......
موفق باشید

hamed max

کاربر فعال
ممنون از جوابتون.............................اون کار واقعا طرح خودمه ( تازه میتونم نه یکی بلکه چهار پنج تا نمونه از این مدل طراحی که با دوتا مکعب ساده هست معرفی کنم)( من به سایت archdaily اشاره کردم اونجا)............................نمیدونم چون اینجا فضای حضوری نیست که دقیق منظورمو بفهمونم مشکلاتی پیش اومده.................................................چون هی من حرف خودمو میزنم........شما هم همینطور..........................اینم من سالهاست تو گوشم فرو کردم که نباید مثل بقیه کسایی که انگ دزدی تو طرحشونه طراحی کنم.............................اما حرف آخرم اینه ( یه دانشجوی متوقف شده در یک حالت بهتره یا اونی که از هر راهی برای تجربه استفاده میکنه؟؟؟؟)...............................امیدوارم این تجزبه ی خوبی بشه برام.........................

martin eco

Well-Known Member
این که میگید اون کار کار خودتون هست خیلی ادعای بزرگی هست دوست من...عوض کردن 2 تا جزییات نمیتونه کار رو واسه شما بکنه.....دوستان اگر two hulls house رو در گوگل بزنند عکس هاش میاد...بهرحال قضاوت با دوستان....
ببینید من برداشت شما از کسی که ایستاده و کسی که داره رو به جلو میره رو اصن نمیتونم بپذیرم.....به نظر من ایستادن در جای خودتون بجای ایستادن در جای دیگران بسیار با ارزش تر هست....بعد از این چه کسی گفته برای تجربه این راهش هست؟!!!!!!!!!!....شما میتونید متودهای جدید طراحی رو یاد بگیرید....کانسپت های مختلف برای تایپ های مختلف کار کنید و هزار کار دیگر که هر کدومشون از این کار مطمئنا بهتر هست.....شما پتانسیل خوبی هم دارید ولی قبول کنید راه رو اشتباه انتخاب کردید......

hamed max

کاربر فعال
دوست من.......عزیز من هیچ ادعایی ندارم..............................اما خب انگار منظور من درست خدمتتون ارایه نمیشه..............................یا من نمیتونم درست ادا کنم........................ببینید مثلا کار my green villa ی من رو دیدین ؟؟؟........................................اگه ندیدید خواهش میکنم ببینین و نظرتون رو در مورد اون کارم بفرمایید...................................من یه making of هم از اون کار ساختم و ایده ها شم توضیح دادم.................راستی هنوز هم سر حرف قیاس بین درجا زدن و تجربه کردنم هستم................................ازتون خواهش میکنم..................تقاضا دارم کارهای جدید من که بزودی میزارمشون رو ببینید..............حتما هم یه سرچی تو سایت های معتبر بندازید و کارها رو ببینید که نکنه اونام شبیه باشن.........................................خلاصه دستتون درد نکنه که ارزش قائل شدید..................ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا