Workspace هاي فتوشاپ

alialam

New Member
سلام دوستان
البته شايد جاي اين بحث اينجا نبود، ولي فكر كردم بهترينجا همين جاست. چون Workspace هم جزو ابزار هاي فتوشاپ هست ديگه...:)
يه توضيح كوچيك راجع به Workspace:
به فضاي كاري شما توي نرم افزار فتوشاپ ميگن Workspace. شما ميتونيد پنلها(Panels) تون رو جابجا كنيد. مثلا بعضي از اون ها كه به كارتون نمي آد رو برداريد، بعضي از اونها رو كه كمتر به كارتون مياد كوچك كنيد و اونهايي رو هم كه زياد استفاده ميشن باز شده در صفحه كاري فتوشاپ بچينيد.
يك Workspace بهتر مي تونه باعث بشه با آرامش خيال بهتر طراحي كنيم.

دوستان هم مدل هاي چينش خودشون رو(به صورت عكس) اينجا قرار بدن تا بقيه هم بتونن اون ها رو ببينن...:neutral:

من اوليش رو قرار ميدم:
http://alialam.persiangig.com/Work%20Space1.jpg

منتظر كارهاي شما هستم...
يا علي.../

alialam

New Member
اين هم 2 تا ديگه كه 2 نفر از دوستان معرفي كردن.

ديدن اين Workspace ها به درد من كه خيلي خورد...
انشاءالله بقيه هم بزارن تا ما بتونيم بيشتر استفاده كنيم

پیوست ها

• ws.jpg
    ws.jpg
    178.3 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • WS1.jpg
    WS1.jpg
    208.8 کیلوبایت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

Erfan

Active Member
دوست عزیز، میخواستم سوال کنم این عملی که انجام دادید چه کمکی به من نوعی میکنه ؟

خب مسلم هست، هر شخصی بسته به نیاز و مهارتی که داره ابزارها را میچینه و به نحوی که با آنها سر و کار داره در میز کار خود قرار میده.
به نظرم بیشتر این کار جلوه تفریحی داره تا حالتی آموزشی و کاربردی.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

alialam

New Member
آموزشي شايد نداشته باشه...

آموزشي شايد نداشته باشه ولي بالاخره يه تجربه هست. به عنوان مثال يكي از همين workspace هايي كه گفتم يكي از رفقا معرفي كرد اين ايده رو به ذهنم داد كه بعضي از پانل ها رو ميتونم سمت چپ(كنار نوار Option) هم بزارم. شايد همين چيز ساده اي بود و حتي خودم مي دونستم كه اين پانل ها رو به هر جاي صفحه ببرم ميشه.

و اين كه گفتين جنبه تفريحي:
از نظر من شايد تفريحي هم به نظر برسه ولي حداقل براي من خيلي توي طراحي ها تأثير داره كه همراه با داشتن فضاي باز براي كار روي تصوير، ابزار ها رو هم دم دست داشته باشم و اين نيازمند چينش يك Workspace خوبه.
البته اين هم بايد در نظر داشت كه هر فضاي كاري مخصوص انجام كاري خاص هست. مثلا براي روتوش تصوير، براي كار با متن و...
اما خوب ميشه هر كدوم رو كه اينجا ميزاريم موضوعش رو هم بگيم.
مثال هم كه زدم كه تاثيرش براي خودم چي بود
يا علي.../

Erfan

Active Member
دوست من، یک کار وقتی جنبه آموزش کاربردی پیدا میکنه که بتونه به فردی که اونو میخونه یک بار مثبت علمی وارد کنه.
این نکته رو همیشه توجه داشته باش که همه چیز به سایز مانیتور داره که چقدر دست شما باز باشه بتونید ابزار روی صفحه بیارید.

به فرض مثال :

من با فتوشاپ با سیستم خانگی با این سایز کار میکنم :

و

با لپ تاپ شخصی با این سایز :

میبینید که همه چیز بسته به سایز و رزولوشن مانیتور داره.
در ضمن هر کسی سلیقه ای داره، من خودم خیلی از دوستان رو دیدم که به یه روش عادت کردن و حاضر نیستم به هیچ نحوی اون روش رو تغییر بدن.

موفق باشید
:rose:

alialam

New Member
حق با شماست آقا عرفان؛ اما:
آموزشي شايد نداشته باشه ولي بالاخره يه تجربه هست. به عنوان مثال...
باز هم برگشتيم سر صحبت اول:-?

يعني اصلاً طريقه چينش پانل ها مهم نيست...؟
اگه مهم نيست پس چرا توي فتوشاپ اين امكان رو گذاشته كه اون رو ذخيره كني؟؟؟ درسته كه به مانيتور مورد استفاده و رزولوشني كه استفاده مي كني ربط داره، ولي طريقه ي چينش پانل ها هم مهم هست. بخاطر همين هم ميتوني Workspace هاي مختلف ايجاد و ذخيره كني...
من هم خواستم هر كي مال خودش رو بزاره و بقيه ببينن. همين.../

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا