Workshop - حمید رضا آقاجانی و مهران خدایی - 3DsMax - Maya - ZBrush - Vray - MentalRay

شاید موضوع رو عوض کنیم به ایده ها رای بدید .

• مجموع رای دهندگان
    20

Mehran coyote

Well-Known Member
نگران وقت نباش. ما که کلا هنوز داریم مدل میکنیم
اگر 1 ماه تمدید نشه ما نمیرسیم:)
ما هم همینطور
--------------------
50 درصد صحنه رو چیدم ببینید خوب شده؟؟!!
نظر بدین تا یکم ادم انرژی بگیره بابا :mad:

پیوست ها

• One.jpg
    One.jpg
    641.4 کیلوبایت · بازدیدها: 43

hesam_sn

کاربر VIP
اگر میخوای شلوغ تر به نظر بیاد میز سمت راستیو حذف کن اون میز روبه رویی رو یکم تغییر بده که فضای کار داشته باشه همه وسایلا رو روی اون بچین
سیم کشی و کلید و پریز هم کارو بهتر میکنه

Ali_CG

Well-Known Member
بچه ها خیلی خوب شده . . .
ما که دیگه کلا دلسرد شدیم . . . :sad:
تنهایی حال نمیده . . . کلاسها هم که نمیزارن آدم به بدختیش برسه . . .
اگه کسی پیدا بشه که بتونه همکاری کنه احتمالا ادامه بدم . . .

abbasi_0912

Active Member
بچه ها خیلی خوب شده . . .
ما که دیگه کلا دلسرد شدیم . . . :sad:
تنهایی حال نمیده . . . کلاسها هم که نمیزارن آدم به بدختیش برسه . . .
اگه کسی پیدا بشه که بتونه همکاری کنه احتمالا ادامه بدم . . .

ادامه بده، میدونم قرار بود اول بشی، اما حالا میشی دوم فرقی نمیکنه
هدف اصلی مسابقه نیست، قراره توانایی های خودمون رو به نمایش بزاریم
کار شما به این خوبی حیف نیست نصفه کاره رها بشه
من کلی وقت گذاشته بودم برای زیبراش اما تا حالا نتونسته بودم، درست حسابی خروجی بگیرم
این چند تا عکس از زیبراش که گذاشتم، اولین و بهترین خروجی هایی بود که از این نرم افزار گرفتم
حداقل چیزی که این مسابقه تا الان برای من داشت راه افتادن توی زیبراش بود، برای من کلی موفقیت حساب میشه
برای شما نیز حداقل اولین uv درست و حسابی
سعی کن ادامه بدی

Ali_CG

Well-Known Member
ادامه بده، میدونم قرار بود اول بشی، اما حالا میشی دوم فرقی نمیکنه
هدف اصلی مسابقه نیست، قراره توانایی های خودمون رو به نمایش بزاریم
کار شما به این خوبی حیف نیست نصفه کاره رها بشه
من کلی وقت گذاشته بودم برای زیبراش اما تا حالا نتونسته بودم، درست حسابی خروجی بگیرم
این چند تا عکس از زیبراش که گذاشتم، اولین و بهترین خروجی هایی بود که از این نرم افزار گرفتم
حداقل چیزی که این مسابقه تا الان برای من داشت راه افتادن توی زیبراش بود، برای من کلی موفقیت حساب میشه
برای شما نیز حداقل اولین uv درست و حسابی
سعی کن ادامه بدی

مرسی عباسی جان . . .
آره، این مسابقه به درد من که خیلی خورده!
uv، تکسچر، ترفندهای با زیبراش . . . !
الانم که تازه دارم راه میفتم، کارام تمیز در نمیان . . .
متاسفانه به امید دوست نشستیم که دوست هم . . . :sad:
اگه یکی بود که باهام همکاری میکرد خیلی بهتر بود، حداقل بهم انرژی مضاعف میدادیم . . . :green:
شما هم که ماشالا کارت درسته . . .
فقط خیلی دوس دارم بدونم اون دیوار آجری رو چجوری ساختین! میخوام بدونم همونجوری هست که تو ذهن منه یا نه! :green:

abbasi_0912

Active Member
مرسی عباسی جان . . .
آره، این مسابقه به درد من که خیلی خورده!
uv، تکسچر، ترفندهای با زیبراش . . . !
الانم که تازه دارم راه میفتم، کارام تمیز در نمیان . . .
متاسفانه به امید دوست نشستیم که دوست هم . . . :sad:
اگه یکی بود که باهام همکاری میکرد خیلی بهتر بود، حداقل بهم انرژی مضاعف میدادیم . . . :green:
شما هم که ماشالا کارت درسته . . .
فقط خیلی دوس دارم بدونم اون دیوار آجری رو چجوری ساختین! میخوام بدونم همونجوری هست که تو ذهن منه یا نه! :green:

کارهای من نیز زیاد تمیز درنمیاد، سه بار از اول این ستون رو ساختم، تا بار سوم بهتر از بقیه شد

روش کلی کار رو اینجا یاد گرفتم، البته توی Mudbox انجام میده اما نرم افزار زیاد تاثیر گذار نیست روش همون هست
http://www.cgacademy.ir/tutorials/making_of_minaret/

اما من با کمی تغییرات این راه ره رو رفتم
برای ساختن ستون از یک باکس توی مکس شروع کردم؛ اونجا UV رو درست کردم تا توی زیبراش برای گرفتن نرمال بامپ به مشکل بر نخورم
بعد توی زیبراش نویز بهش دادم، ( Tools/Surface/Noise) نوع اون رو روی اجر گذاشتم، ابعاد آجر رو بهش دادم و با توجه به ارتفاع ستون مقدار اسکیل رو تغییر دادم تا اندازه اجرها درست در بیاد
بعد با براش Trim کار به اینجا رسید
اما بعد از این همه زحمت دیدم که UV باکس به مشکل بر خورده، موندم چیکار کنم:sad:
ولی راه حلش رو حتما پیدا میکنم

Mehran coyote

Well-Known Member
هر دوتون خسته نباشید
بحث جالبی دارید
از حسام و مجتبی و حسین و علی به خاطر نظراتشون ممنونم
-----------------------------------------------------------------------
البته صحنه این نیستا این فقط در حد تست بود
با حمید حرف زدیم تصمیم نهایی رو گرفتیم برای چیدمان که چه طوری ساخته بشه یه صحنه ای بسازیم که کف خودمون هم ببره :green:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
کارهای من نیز زیاد تمیز درنمیاد، سه بار از اول این ستون رو ساختم، تا بار سوم بهتر از بقیه شد

روش کلی کار رو اینجا یاد گرفتم، البته توی Mudbox انجام میده اما نرم افزار زیاد تاثیر گذار نیست روش همون هست
http://www.cgacademy.ir/tutorials/making_of_minaret/

اما من با کمی تغییرات این راه ره رو رفتم
برای ساختن ستون از یک باکس توی مکس شروع کردم؛ اونجا UV رو درست کردم تا توی زیبراش برای گرفتن نرمال بامپ به مشکل بر نخورم
بعد توی زیبراش نویز بهش دادم، ( Tools/Surface/Noise) نوع اون رو روی اجر گذاشتم، ابعاد آجر رو بهش دادم و با توجه به ارتفاع ستون مقدار اسکیل رو تغییر دادم تا اندازه اجرها درست در بیاد
بعد با براش Trim کار به اینجا رسید
اما بعد از این همه زحمت دیدم که UV باکس به مشکل بر خورده، موندم چیکار کنم:sad:
ولی راه حلش رو حتما پیدا میکنم

سلام دارم یک اموزش UV و Paint میسازم تا فردا میزارم اگه شد ببینی حله ... فعلا سراغ هیچی نرو برو کار های دیگه روشی که میگم همون روشی که اره رو زدم .

با حمید حرف زدیم تصمیم نهایی رو گرفتیم برای چیدمان که چه طوری ساخته بشه یه صحنه ای بسازیم که کف خودمون هم ببره :green:

بهله شریکمون کاملا صحیح میگوید !!! :):green:

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
دارم یک اموزش UV و Paint میسازم
بابا تو دیگه کی هستی؟ :lol:
همه دارن مینالن که وقت کمه و نمیرسن طرح ها رو تموم کنن، تو حالا داری آموزشم میزنی؟؟ :shock:
ولی جدا از شوخی خوب کاری میکنی :wink:
-------
موفق باشی؛ یا علی :rose:

abbasi_0912

Active Member
سلام دارم یک اموزش UV و Paint میسازم تا فردا میزارم اگه شد ببینی حله ... فعلا سراغ هیچی نرو برو کار های دیگه روشی که میگم همون روشی که اره رو زدم .

بهله شریکمون کاملا صحیح میگوید !!! :):green:

ممنون حمید جان، لطف میکنی :rose:
ما منتظر آموزش هستیم، فکر میکنم مابقی بچه ها نیز از این لطف شما استفاده خواهند کرد

LinkinForEver

ممنون حمید جان، لطف میکنی :rose:
ما منتظر آموزش هستیم، فکر میکنم مابقی بچه ها نیز از این لطف شما استفاده خواهند کرد

سلام شرمنده حجم اموزش زیاده ولی ساختم به زودی در mostafa3d منتشر میشه میتونید با لینک مستقیم دان کنید .

خب کاراکتر هم ساخته شد قرار بود نزارم اما دبم نیومد اینی که میبینید تنها 10 در صد از چیزیه که تو کار نهاییه :
v9d8ful2d43odfdpynm.jpg

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
سلام دوستان اموزش UV و Paitnig رو ساختم این اموزش سطحش مبتدی حرفه ای شم میذارم به زودی ، موفق باشید حجم 37 مگ ...
از اینجا دانلود کنید ...

ممنون حمید جان لطف کردی
این روش رو توی ویدئو های مکس 2012 آتودسک دیده بودم، من فقط در حد ماسک کردن ازش استفاده میکردم، زیاد تحویلش نگرفته بودم بابت پینت
اما میبینم همین اموزش که میگی سطح مبتدی هست، کلی نکته داره، اصلا فکر نمیکردم در این حد بشه باهاش کار کرد
مثلا اینکه باید تجدید نظر کنم و بشینم کل ترفندهاش رو یاد بگیرم

LinkinForEver

خسته نباشی. :rose:
5 صبح خواب نداری؟؟؟؟ :green:

>|<

ممنون حمید جان لطف کردی
این روش رو توی ویدئو های مکس 2012 آتودسک دیده بودم، من فقط در حد ماسک کردن ازش استفاده میکردم، زیاد تحویلش نگرفته بودم بابت پینت
اما میبینم همین اموزش که میگی سطح مبتدی هست، کلی نکته داره، اصلا فکر نمیکردم در این حد بشه باهاش کار کرد
مثلا اینکه باید تجدید نظر کنم و بشینم کل ترفندهاش رو یاد بگیرم

خواهش میکنم ، تازه از این پیشرفته ترش هام بلدم اونم به زودی ...
اینی که گذاشتم مخصوص گیم بود ...
و با اون نکنیک فتوشوپ تو گیم به ابجکت ها عمق میدن ...
:paint:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا