wordpress یا joomla?

hell-golden

New Member
سلام دوستان
بنده قصد دارم برای راه اندازی یک سایت.از یکی از سیستم های مطرح مدیریت محتوا استفاده. کنم
و بین استفاده از wordpressوjoomla مردد هستم
سایتی هم که دارم راه اندازی میکنم یه سایت ساده هست که قاعدتا هردو این سیستم ها باید از عهدش بر بیان.
به نظر شما کدوم یکی از اینا بهتره؟
اصلا این دو چه مزیت و عیبی درقیاس با هم دارند؟
باتشکر

VAHID216

مدیر بازنشسته
Just & Only WordPress !
ممنون از اینکه نظر شخصی تون رو نگفتید و با منطق جواب ایشون رو دادید!
ببینید این دو سیستم کاملا متفاوت هستند از همه نظر و سطح کلاس اون ها هم متفاوت. وردپرس دلیل ساخت اولیش وبلاگ نویسی بود که با گسترش اون Developer ها تونستن چیزی بیشتر از وبلاگ با اون پیاده کنن.
جوملا از اول برای این ساخته شده که جوابگو همه نیاز های کاربر باشه .هر دو این سیستم ها از اضافه شونده های بسیار بالایی (پلاگین ها برای وردپرس و کامپوننت و ماژول برای جوملا) برخوردار هستند.
اگر کار خیلی ساده ای در نظر دارید من به شما وردپرس رو پیشنهاد می دم.
موفق باشید

hell-golden

New Member
ممنون از اینکه نظر شخصی تون رو نگفتید و با منطق جواب ایشون رو دادید!
ببینید این دو سیستم کاملا متفاوت هستند از همه نظر و سطح کلاس اون ها هم متفاوت. وردپرس دلیل ساخت اولیش وبلاگ نویسی بود که با گسترش اون Developer ها تونستن چیزی بیشتر از وبلاگ با اون پیاده کنن.
جوملا از اول برای این ساخته شده که جوابگو همه نیاز های کاربر باشه .هر دو این سیستم ها از اضافه شونده های بسیار بالایی (پلاگین ها برای وردپرس و کامپوننت و ماژول برای جوملا) برخوردار هستند.
اگر کار خیلی ساده ای در نظر دارید من به شما وردپرس رو پیشنهاد می دم.
موفق باشید
بعد از کمی تحقیق و کار با این دو cms
به این نتیجه رسیدم که به جوملا راحت ترم
از راهنماییتون هم ممنونم

camry

Member
جوملا سیستم خوبیه اما امکانات و قالب هاش کمه منظورم اینه که مثلا اگر شما توی یه سایت ببینین که نوشته جوملا 10 تم مطمئنا وردپرس 50 تا قالب داره

در کل وردپرس بهتره از همه لحاظ و مثل پیکان قطعاتش گیر میاد :دی

موفق باشید

hos5516

Member
من با وردپرس کار نکردم ولی شنیدم که سیستم پیچیده ای داره
ولی جوملا کاملا راحت و بی دردسره و کلی ماژول و کامپوننت براش وجود داره که کامل ترش می کنه .

M-Soltani.Ir

New Member
به نظر من هر دو یک سری امکانات رو دارند
ولی جوملا یکم گنگ هست و کار کردن باهاش سخته
با وردپرس حال میکنم :دی

نظرم wp

VAHID216

مدیر بازنشسته
من با وردپرس کار نکردم ولی شنیدم که سیستم پیچیده ای داره
برعکس هست این مورد .
ولی جوملا یکم گنگ هست و کار کردن باهاش سخته
در بین سه سیستم برتر سال 2009 که وردپرس و دروپال و جوملا به عنوان برترین شناخته شدند بیشتر کاربران نظر دهنده با این موافق بودن که دو سیستم جوملا و دروپال به قول معروف Friendly User نیستن . ولی خوب این چیزی ازشون کم نمی کنه .
به هر حال سیستم های خوبی هستند

irlogo

Active Member
در این موقعیت زمانی ورد پرس امنیت خوبی داره ولی زیاد به سرور فشار می آره

VAHID216

مدیر بازنشسته
ولی زیاد به سرور فشار می آره
مصطفی جان دقیقا این درسته ولی علتش واقعا از وردپرس نیست. بیشتر این فشار به خاطر استفاده از Tag هست . بیشتر کاربران Tag رو یا همون برچسب رو با کلمات کلیدی اشتباه می گیرن و برای هر پست از 10 تا تا چند ده تا کلمه رو اضافه می کنن. به همین ترتیب باعث فشار آوردن می شه وگرنه به خودی خود یه همچین سیستمی با این حجم گسترش دهندگان ، این نکته در نظر گرفته شده.
تنها ایرادی که به وردپرس وارد هست فعال بودن خاصیت اتوماتیک ذخیره پیش نویس هست که باعث افزایش حجم دیتابیس می شه که اون هم قابل برطرف شدن هست.
موفق باشید

rasool2062006

New Member
وردپرس بهترینه

من با این نظر که نباید این دو را با هم مقایسه کرد موافقم باید دید که چه استفاده ای می خوای از سیستم بکنی
وردپس در عین سادگی بسیار پر قدرت و قابل انعطاف هست قالب های بیشمار ، افزونه های فوق العاده و از همه مهمتر امنیت اونه که اونو از سایر سیستم ها متمایز می کنه .
به نظر من بهتره از وردپرس استفاده کنی .

ahmadfani

Active Member
با احترام یه نظر دوستان. من جوملارو پیشنهاد میکنم.واقعیتش هر دو دارن یه حورایی هم در بین دوستان انجمن و هم در دنیا رقابت میکنن.وردپرس دارای تنوع قالب و امکانات هست.ولی جوملا یه کم کمتره!!!!!!!!!:)
در ضمن کندکردن سرور مربوط به پایگاه داده وردپرسه!!!

irlogo

Active Member
وحید جان می شه یه لینک معتبر برای آمار و یا مقایسه بدین؟
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا