wire parameters مشکل

Adobe.Alavi

Active Member
با سلام
وقت به خیر و خوشی

یه مشکل داشتم اگه بتونید کمکم کتنید ممنون میشم.

با Wire parameters
چند غلطک رو به یک Dummy متصل کردم. که به خوبی با حرکت Dummy اونا شروع به چرخیدن میکنن.
ولی
یک میله بین غلطکها وجود داره با کمی زاویه که فقط در محور local به درستی حرکت میکنه (به رنگ سبز در عکس) اینو وقتی در محور درستش
به dummy اتصال میدم Wire parameters اون رو در حالت VIEW چرخش میده .

برای اینکه محور Local این آبجکت رو به Wire Parameter معرفی کنم، باید چه کار کنم؟:rose:

پیوست ها

• dadada.jpg
    dadada.jpg
    91.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • wire.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 7

Hidden Dragon

کاربر فعال
Adobe.Alavi عزیز سلام،

حالا که زحمت کشیدی و از فرآیند ریگینگ موضوعات ویدیو تهیه کردی بهتر بود اینکار رو از ابتدا تولید زنجیره موضوعات انجام میدادی تا بهتر بشه فهمید که چه مراحلی رو طی کردی و فایل پروژه خودت رو هم در دسترس قرار میدادی

چون نحوه اتصال کلیه موضوعات به هم مهمه ، حتی اینکه موضوعات رو در کدوم نما ترسیم کردی میتونه رو نتیجه کار تاثیر بزاره اما علی الحساب برای شروع قبل از Wire کردن میله شفت بهتره در حالیکه کلید Alt رو نگه داشتی روی موضوع شفت

راست کلیک کنی و از منویی که در اختیارت قرار میگیره گزینه Freez transform رو انتخاب کنی و با اینکار یک لایه جدید روی کنترلر های قبلی ایجاد میشه و بعد کافی coordinate system خودت رو روی حالت Local قرار بدی و

ببینی کدوم محور در راستای مورد نظرت قرار داره که قصد داری شفت حول اون بچرخه، حالا وقتی روی موضوع شفت راست کلیک کنی و بخوای عمل Wire رو انجام بدی در بخش Rotation دسته جدیدی از کنترلر ها رو داری

به نام Zero eular xyz که میتونی محور مورد نظر رو در این دسته از کنترلر ها به Position موضوع Dummy در محور مورد نظرت که در مورد مثال شما محور y هست متصل کنی، البته این Wire باید یکطرفه و از سمت Position موضوع Dummy

به سمت Rotation شفت باشه و بعد اگر خواستی سرعت چرخش رو کنترل کنی کافی فرمول بوجود اومده رو تقسیم و یا ضرب در عدد دلخواه بکنی تا شفت آهسته تر و یا تندتر به چرخش در بیاد و بعد گزینه Update رو در پنجره Wire استفاده کنی

و به اینصورت شفت با سرعت دلخواه در حالیکه به این مجموعه لینک هست به چرخش در میاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا