WES چیست؟

WES چیست و چرا به تاییدیه این سازمان نیاز داریم؟

ارزیابی مدارک تحصیلی موسسه (WES) امکان کار و تحصیل در کانادا و آمریکا را برای شهروندان سایر کشورها فراهم می‌کند.

این موسسه غیرانتفاعی که مخفف عبارت (World Education Services) است در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده و به کمک متخصصان مختلف کار ارزیابی و اعتبار سنجی مدارک تحصیلی افرادی که خارج از خاک کانادا تحصیل کردند را انجام می‌دهد. این موسسه نزد دانشگاه‌های مطرح آمریکا و کانادا اعتبار زیادی دارد و ارزیابی انجام شده توسط این نهاد معمولا مورد پذیرش دانشگاه‌های این کشورها قرار می‌گیرد.

بسیاری از دانشگاه‌های مطرح آمریکا و کانادا در کنار دریافت ترجمه رسمی مدرک تحصیلی و سایر مدارک هویتی هنگام بررسی شرایط پذیرش فرد، استعلام WES را هم درخواست می‌کنند. برای این کار ابتدا باید مدارک لازم به ترجمه را در دارالترجمه رسمی معتبر ترجمه نمایید. بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه هنگام تلاش برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های معتبر و مهاجرت به خارج دغدغه دریافت تاییدیه تحصیلی و ارزیابی مدرک دارند.

کار (WES) ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی است و افرادی که مدارک مورد تایید این سازمان را دارند به راحتی می‌توانند شغل دلخواه خود را پیدا کرده و از دانشگاه‌های معتبر پذیرش بگیرند. تاییدیه WES برای افرادی که به دنبال اخذ ویزای نیروی کار متخصص (Federal Skilled Worker) هستند ضروری است.

این موسسه کار بررسی مدارک تحصیلی از رشته‌های مختلف را انجام می‌دهد و استانداردهای بین المللی در حوزه ارزیابی مدارک تحصیلی یا اعتبار سنجی آن را ارائه می‌کند. این مرکز تا امروز بیش از یک میلیون مدرک تحصیلی را ارزیابی کرده و اعتبار سنجی آن در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز آموزش عالی جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد.هزینه WES چقدر است و چه انواعی دارد؟

هزینه ارزیابی مدارک WES بسته به مقطع تحصیلی و مدارک مورد نیاز متفارت است برای دانشجویان فارغ التحصیل بین ۱۷۰ تا ۲۱۷ دلار می باشد. بسیاری مراکز آموزش عالی در سال با تعداد زیادی درخواست اخذ پذیرش مواجه هستند و فرصت بررسی تک تک مدارک ارسالی داوطلبان را ندارند. به همین دلیل درخواست دریافت تاییدیه WES می‌دهند تا دیگر نیازی نباشد کلیه مدارک ارسالی را ارزیابی و بررسی کنند. و دانستن اینکه WES چیست و نحوه ارزیابی مدارک تحصیلی WES به چه صورت است اهمیت پیدا می کند.

ارزیابی مدارک WES در این موسسه به سه روش زیر انجام می‌شود:

ارزشیابی مدرک:

افرادی که قصد مهاجرت و کار در خارج را دارند باید این تاییدیه را دریافت کنند.

ارزشیابی واحد به واحد:

در ارزیابی مدرک تحصیلی WES دروسی که فرد در طول تحصیل سپری کرده تک تک مورد بررسی قرار می‌گیرد و دریافت آن برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین المللی را دارند ضروری است.

ارزشیابی مهاجرتی:

این روش که ECA نامیده می‌شود مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و با دریافت تاییدیه این سازمان امتیاز بیشتری برای اخذ پذیرش دریافت می‌کنند.

موسسه وس به تمامی مدارک تحصیلی ارائه شده نمره‌ای بین ۰ تا ۴ اختصاص می‌دهد. مدارکی که نمره بالاتری دریافت کنند اعتبار بیشتری دارند. این موسسه برای ارزیابی مدارک تحصیلی افراد هزینه‌ای را هم دریافت می‌کند. هزینه این کار بر اساس کالج و مرکز آموزش عالی انتخابی متقاضی تعیین می‌شود. این هزینه‌ها بسیار متغییر است و از ۲۰ تا ۲۰۰ دلار کانادا نوسان دارد.

از آنجا که پکیج خدمات این سازمان بسیار متنوع است تا زمانی که فرد پروفایل و درخواست خود را تکمیل نکرده باشد نمی‌تواند از هزینه‌ای که باید بپردازد مطلع شود. در سایت بخشی در نظر گرفته شده که لیست خدمات و هزینه دریافتی هریک را در آن درج کرده است. متقاضی قبل از ثبت نام می‌تواند به این قسمت مراجعه کرده و از حدود قیمت‌ها مطلع شود. هزینه تعیین شده باید به صورت آنلاین توسط مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت شود.

افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند مدارک خود را به WES تحویل می‌دهند این نهاد پس از ارزیابی مدارک نهایی را برای GPA ارسال می‌کند. Grade Point Average یک شیوه نمره دهی و یکسان سازی در سراسر جهان است که تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا و آمریکا را دارند باید نمره آن را دریافت کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با WES، مدارک و مراحل مورد نیاز برای ثبت نام آن می توانید به مقاله WES چیست؟ سر بزنید.

منبع: موسسه WES چیست؟ ارزشیابی مدارک تحصیلی جهت مهاجرت
 

جدیدترین ارسال ها

بالا