Unreal Engine

unity بهتره یا unreal؟ از نظر سادگی و راحتی! برای یک کاره یک نفره و 2D
هم یکم c++ بلدم هم js
الان هر دو تاشون رایگان شدن وسوسه انگیز شدن :D

برای اینکه ببینی کدوم یکی آسون تره باید با هردوش کار کنی تا ببینی نظر خودت چیه. بنده راحتی رو توی udk دیدم

rmreza

Well-Known Member
گذشته از حرف های دوستان به نظر من توی ایران بازیی که بشه روش حساب باز کرد هنوز ساخته نشده . به نظر من استفاده از آنریل بهتره . چون اینطوری بازی های ایرانی میتونند پیشرفت کنند . چون کسایی مدل سازی و نورپردازی این کار رو میکنند که در سطح خوبی از این کار هستند . متاسفانه الان حجمه غرب به ایران زیاد شده و فیلم ها و بازی های زیادی بر علیه ما ساختند . بالاخره ما هم یاید یک کارهایی بکنیم و همیشه نباید تنها به فکر منفعت خودمون باشیم . بازی های ایرانی بدلیل داستانی بودن و داشتن یک فیلم نامه جذاب ( داستان های ایرانی ) میتونه خبلی جای پیشرفت داشته باشه .
به هر حال من که شدیدا دارم روی مدل سازی کار میکنم که در نهایت بتونم این مدل ها رو وارد آنریل کنم و بتونم یک چیزی بسازم .
قطعا جامعه به این مدل سازی ها و رندر ها و کار های شما شدیدا نیاز داره و امیدوارم که با انجام پروژه های بزرگ قدمی در راه پیشرفت کشور که در نهایت خودمون هستیم برداریم .

khatam.0761

Well-Known Member
تو یوتوب اینو سرچ کردم
Unreal engine interior
چندتا کلیپ اول رو فقط نگاه کردم
رندر های ریل تایم فوق‌العاده بود.
واقعیه؟
اینجوری باشه خیلی سرتر از لومیونه.
سوال. آیا مثل لومیون، خودش آبجکت داره؟
کرک شده ست؟
یادگیریش مثل لومیون آسونه؟
آیا سیستم من جواب میده؟
Gtx850m 2gig 256bit
Ram 8gig
Cpu i7 4710HQ 2.5 up to 3.5 GHz

rmreza

Well-Known Member
شما میتونید مدل هایی رو که ساختید به صورت fbx یا obj وارد این نرم افزار بکنید . البته خوده مارکت آنریل هم برای راحتی کار یکسری مدل خودش ساخته و میفروشه که با راه هایی که ایرانی ها در دور زدن دارند میتونید اون ها رو دانلود کنید .
سیستمتون هم برای این خیلی خوبه و اگه رم رو ارتقا بدین به 16 دیگه عالی میشه .
کرک مرک هم تمیخواد فقط نسخه کامپایل شدش رو دانلود کنید که کارتون راحت باشه .
برای شروع هم میتونید از آموزش های دیجیتال توتور استفاده کنید ...

shayan.nick

Member
نظر شخصی من اینه کاربر باید تو نرم افزارش تخصص پیدا کنه ! حالا میخواد paint باشه یا UE4 !
تجربه خودمو میگم به عنوان یه معمار که علاقه زیادی به visual ورک داره ، چندین ساله با max و vray کار میکنم، الان 3 ساله lumion و UEK ,UE4 رو کار میکنم البته نه حرفه ای، لومیون که هیچی نداره یعنی کمتر از 1 ساعت یاد میگیره کاربر محیط کاملا قابل قبولی داره ( نسخه5 و 5.3) اما فقط و فقط برای انیمیشن پیشنهاد میدم، برای تک فریم راضی کننده نیست مگر روش پست پرداکت انجام بدبد. که کار سختیه چون مثل موتور های رندر نمیشه المنت گرفت یعنی لایه های rgbوref و... )من که نتونستم ! سایه های تولیدیش اصلا راضی کننده نیستند !
اما در مورد UE4 من از بچگیم unreal tournament بازی میکردم و همون موقع هم جذب مپ هاش بودم ! و با UT editor مپ میساختم ! بسیار بسیار قوی تر و حرفه ای تر از lumion هست، من با اعداد و ارقام کاری ندارم ! کیفیت خروجی ue4 خیره کننده هست دوستان ! من نسخه 20 گیگی رو دارم و با اینکه سیستم قدیمی دارم مشکل خاصی تو صحنه های سبک ندارم باهاش، اصلا مقایسه ue4 و lumion5 کار درستی نیست، لومیون مناسب ارائه کارهای معماری هست نه چیز دیگه ( با کیفیت قابل قبول) اما ue4 برای بازی سازی مناسب هست که به علت خروجی فوق العاده خوبش برای کارهای معماری هم استفاده میشه.
بعد از این همه سال خسته شدم از رندر گرفتن ! یک انیمیشن قابل قبول رو تو شرکت نزدیک به یک هفته باید وقت میزاشتم ! ثانیه ای 25 فریم ! هر فریم 30 دقیقه... تازه با ذخیره کردن light catcho IE و کلی داستنان ! اما الان تو ue4 کمتر از چند ساعت ! در لومیون هم کمتر از 5 ساعت در سایز 720 به انیمشین میرسم !
کلا خود من سویچ کردم رو gpu هم لذت میبرم موقع کار هم اکثر کارهام شده انیمیشن به جای تک فریم ! و در آمدمم بیشتر شده بابت انیمیشن!

درکل یه جمع بندی برای کسایی که میخوان تازه برن سمت این کارا :
اگه دوست دارید فقط تک فریم کار کنید برید سمت موتور رندر vray- mentalray - brazil ,.... و به هیچ چیز دیگه فکر نکنید ( یادتون باشه انیمیشن گرفتن با این حالت نیاز مند داشتن سیستم های بسیار قوی رندر من هست خفنترین سیستم بازار هم ببندید حتی e5 دیوانتون میکنه برای گرفتن یه انیمیشن 5 دقیقه ای حتی استاتیک ! )
اگه دوست دارید علاوه بر تک فریم با کیفیت، انیمیشن های حرفه ای هم کار کنید هیچی چیزی جز UE4 رو بهش فکر نکنید ! ( حتی با کمی کار و تمرین میتنید خیلی راحت موس رو بدید کارفرما تو جلسه ! و خودش تو محیط walk کنه و حتی در ها رو باز کنه چراغ هارو روشن کنه ! و نیشش تا بنا گوش باز بمونه !
اگه بیشتر به دنبال انیمیشن سریع و با کیفیت قابل قبول هستید و گاهی تک فریم کیفیت معمولی هستید برید سمت lumion .( یادتون باشه سادگیه لومیون شمارو شگفت زده میکنه ! دقیقا کاری که sketchup تو مدلسازی میکنه )

و در آخر شک نکنید که برای کار با تمامی این فرم افزارها نیاز به داشتن علم مدلینگ تو یکی از نرم افزارهای 3dmax, maya , rhino ,........ رو دارید.

amircryptic

New Member
سلام ببخشید من یه مشکل واسم پیش اومده اینکه هر ابجکتیو تو تری دی مکسم mergeمیکنم اصلا متریال نداره و خام mergeمیشه میخاستم بدونم مشکل چیه ممنون میشم بهم بگید.در ضمن من 3dsmax 2012 نصب کردم... :(

negin-max

Member
من از این تعجب میکنم که کیفیت خروجی ویدئو و رندر ریل تایم Cry engine رو بیخیال شدید و چسبیدید به UE4 !!! در مورد اون هم نظری بدید!

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
راجع به یونیتی چه اطلاعاتی دارید؟
چجوری یاد بگیرم؟
متریال هارو تو خود یونیتی باید بدم؟
آیا کل کار رو تو مکس بسازم بعد بیارم تو نرم افزار یونیتی؟
یا تو خودشم میشه؟

makh000f

Member
دوستان لطفا یه چند مرجع براش تعریف کنید
بتونیم راحت استفاده کنیم
ممنون

alikah

New Member
آلمان یکی از کشورهای معتبر جهان برای تحصیلات عالی است و دارای بسیاری از دانشگاه‌های برتر و معروف است. در زیر، چند نمونه از دانشگاه‌های آلمان :
مهاجرت به آلمان

1. دانشگاه هضلبرگ: دانشگاه هضلبرگ (Heidelberg University) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان و جهان است و در شهر هضلبرگ واقع شده است. این دانشگاه در زمینه‌های مختلف از علوم انسانی تا علوم طبیعی فعالیت دارد.

2. دانشگاه فرایبرگ: دانشگاه فرایبرگ (Freiburg University) یکی از دانشگاه‌های برجسته آلمان در زمینه تحصیلات عالی و تحقیقات علمی است. این دانشگاه در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع شده و مشهور به برنامه‌های مطالعاتی در زمینه‌های علوم زیستی و تکنولوژی است.

3. دانشگاه مونیخ: دانشگاه مونیخ (Ludwig Maximilian University of Munich) یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان است و در شهر مونیخ قرار دارد. این دانشگاه در بسیاری از رشته‌های تحصیلی از جمله علوم انسانی، علوم طبیعی و پزشکی فعالیت دارد.

4. دانشگاه هامبورگ: دانشگاه هامبورگ (University of Hamburg) یکی از دانشگاه‌های معتبر آلمان در شمال کشور است. این دانشگاه دارای ارتباطات بین‌المللی قوی است و در مقام دانشگاه‌های جهانی نیز شناخته می‌شود.

5. دانشگاه تکنیکی مونیخ: دانشگاه تکنیکی مونیخ (Technical University of Munich) یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان در زمینه مهندسی، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است.

این فهرست تنها چند نمونه از دانشگاه‌های آلمان است. آلمان دارای بیش از 300 دانشگاه و مؤسسه تحصیلات عالی مختلف است که به دانشجویان از سرتاسر جهان فرصت‌های تحصیلی و تحقیقاتی فراهم می‌آورد. هر دانشگاه دارای برنامه‌های تحصیلی متنوعی است، از مقطع کارشناسی تا دکترا.

saalek110

Well-Known Member
یونیتی خیل رایج شده ، و کارهای زیادی ازش تولید شده...
من هر دو را کار کردم...
هر دو سادن... ولی شاید یونیتی ساده تر باشه... من یونیتی را دو بعدی کار نکردم... هر دو را ۳ بعدی کار کردم.
من از آنریل بیشتر لذت بردم تا یونیتی... انگار جدی تر بود... ولی یونیتی هم کارهای زیبایی باهاش شده...
هر چی بیشتر در یونیتی بمونی ، بیشتر بهش مسلط میشی. و ممکن است بهش عادت کنی.

جدیدترین ارسال ها

بالا