unfold 3d 7 - V2012 آنفولد تری دی 7 - گزینه مناسب برای آنرپ سریع و اپتیمایز موضعی

اللــهم صل علی محــمد و آل محـــمد
و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین

سلام
بعد از مدتها که از آشنایی من و شما از یووی لی اوت میگذره حتما دیدین که چقدر کار راه اندازه ...
و حتما گاهی فکر میکردین که کاش قابلیت های بیشتری هم داشت.

خب این آموزش صلواتی یووی لی اوت هست که خیلی از اساتید اون رو دیدن... هنوز خودم یه چیزایی ازش یادمه!
نترسید روش کلیک کنید!

آموزش صلواتی آنرپ با برنامه uvlayout (^)

یه گزینه قدیمی برنامه آنفولد تری دی هست.
همونطور که میدونین این برنامه تا ورژن 7 رفته اما فقط تا 4 کرک شده.
تاتوریال های نمایشی این برنامه حکایت از محیطی ساده - پنجره های تعاملی یووی و سه بعدی - الگوریتم جدید و بسیار کارآمد - پین گذاری بسیار هوشمند - امکان تغییر کیفیت موضعی و مهمتر از همه امکان یادگیری آسون هست.

برنامه roadkill خیلی شبیه هست اما امکانات محدود و پین های اذیت کن داره. نوع پلت و اپتیمایزش هم محدود به LSCM و ABF هست.

یووی مستر زیبراش هم اتوماتیک هوشمند داره و اپتیمایز بسیار خوب و سرعت ... اما با وجود امکانات مختلفش ادیت و تنظیمش سخته و گاهی اوقات یه ادیت دیگه لازم داره

پین گذاری جدید مکس هم یه مژده بود ... اما هنوز هم فکر نمیکنم به این هوشمندی باشه.

...
banniereG7.jpg

UNFOLD 3D V7 full working:rose:

خب چرا خوشحالم:
امروز چند تا تست با برنامه زدم و این باعث خوشحالی من شد
خب تا حالا شده بخواین یه صورت رو بدون برش آنرپ کنید و گوشهای بزرگ اون توی یووی جای کم و فشرده ای داشته باشه. یا مثلا یه بدن رو ... تو این اوقات اپتیمایز کردن یووی که قرمز و آبی نشه و بافت همگنی پیدا کنه خیلی مشکله.
تا حالا فکر میکردم یووی مستر قهرمان این کاره چون خودش یه نتیجه اتوماتیک و بهینه تحویل میداد... البته با کمی اغماض چون هنوز هم کشیدگی هایی داشت.

علاج این نوع یووی ها دو تا نکته هست. یکی هوشمندی اپتیمایز که توی امکان isomap و surface اپتیمایزینگ آنفولد هست و دیگر نیازش کنترل ابعاد مناطق مختلف که با پین های هوشمند آنفولد به راحتی انجام میشه.
این ورژن پین گذاری اتوماتیک و سه نوع اپتیمایز داره.
علاوه بر اینها یه نوع سلکت اسپری مانند داره که میشه باهاش درشتی فیس ها و طبعا مربع های تکسچر رو کنترل کرد.

یه نکته جالب و مهم دیگه هم راهیابی و امتداد توپولوژیک برای سلکت محل برش هست. نیاز نیست کل مسیر رو انتخاب کنیم. کافیه فقط مسیر رو با چند کلیک روی اج هایی که تغییر مسیر میدن مشخص کنیم ... خود نرم افزار به صورت هوشمند فاصله رو پر میکنه ...

تاتوریال
http://www.polygonal-design.fr/e_unfold/jvideotutorials2.php

------------------
:neutral:
تا اینجاشو هر کی با برنامه کارکرده میدونه. اما یه نکته جدید:

برنامه از 4 به بعد کرک نشده و دمو هست و خروجی نمیده. در واقع save خاموش هست ...
اما دیروز توی یه فروم دیدم که میشه یه کلکی زد:
گزینه ای وجود داره توی منوی فایل به نام stamper: این گزینه برای گرفتن وایر از یووی هست. اما یه چک باکس داره که obj رو هم خروجی میده و سازندگان یادشون رفته اون رو غیرفعال کنن!
یعنی میشه خروجی رو از اونجا گرفت.

attachment.php

من یه مدل با یووی رو باز کردم و اپتیمایز کردم و نتیجه رو توی یووی لی اوت تست کردم ... فهمیدم که خیلی نزدیک هم هستند. به نظرم برای خیلی از اوقات کافیه و برای خیلی از دیگر اوقات کمک دست خوبی برای یووی لی اوت هست.

برنامه رو به زحمت از سایتش گرفتم. لینکش بد بود. ورژن 7.30 که داغ داغ هست و مال همین امروزه.
توی سایت ویدیو های کم حجم داره. روال کار پیچیده نیست. اگه فرصت کردم کوییک استارت خودم رو هم میذارم.
اگر 6.5 هم دارین مشابه هست تا حد زیادی و به همین روش فکر میکنم کار کنه.

دانلود با حجم کمتر از 8 مگ
همون دمو هست که با استمپر خروجی obj میده.
http://s1.picofile.com/file/7293905913/unfold_3D_V_730_stamper_obj_2012_full_working.rar.html

علاوه بر این تو پیوست همین پست هم اد کردم.

یا علی

پیوست ها

• 12 02 11 17 25 35.jpg
    12 02 11 17 25 35.jpg
    179.7 کیلوبایت · بازدیدها: 443
  • unfold 3D V.730 stamper_obj [2012] full working.part1.rar
    4.1 مگایابت · بازدیدها: 990
  • unfold 3D V.730 stamper_obj [2012] full working.part2.rar
    3 مگایابت · بازدیدها: 763
آخرین ویرایش:

sidsid

Well-Known Member
با سلام به یو وی مستر اعظم جناب برهانی
آقا دمت گرم ما اگه شمارو نداشتیم کلا بیخیال 3D میشدیم انصافا یکی از کارهای اعصاب خورد کن یو وی باز کردنه ولی همیشه شما تو این زمینه به بچه ها کمک میکنی واقعا ممنون:rose:
یا علی

Dante

Member
دست شما درد نکنه.

امکاانش هست لینک دانلود ورژن 4 همراه با کرک رو هم قرار بدید؟

سلام بر دوستان مهربان
و تشکر متقابل از اغراقهای عزیزان!

ورژن 4 واقعا برای اونوقتا فقط خوب بود! ...
به هر حال خودتون ببینید متوجه تغییرات شدید ورژن جدید خواهید شد.
ورژن 4 بدون پین و اپتیمایز جدید هست.

دوست عزیزم هادی جان اونوقتا تو سایت آپ کرده بودن.
من لینکش رو پیوست آموزش یووی لی اوت کرده بودم.
Unfold3D_v4.0_Magic_Edition-Inferno
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=61828&d=1308668222

یا علی

Heller_93

New Member
نمیدونم کسی بعد دوسال جواب میده یا نه ولی به امتحانش میارزه!
داداش من همین نرم افزارو دانلود کردم ولی تو قسمت استمپر ذخیره سازی رو غیر فعال کرده بودن!
میشه بگی شما چطور obj گرفتی؟

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
نمیدونم کسی بعد دوسال جواب میده یا نه ولی به امتحانش میارزه!
داداش من همین نرم افزارو دانلود کردم ولی تو قسمت استمپر ذخیره سازی رو غیر فعال کرده بودن!
میشه بگی شما چطور obj گرفتی؟

دوست عزیز شما باید پ.خ میکردید نکه 2 سال تاپیک رو بالا بیارید .
ورژنی که شما دانلود کردید احتمالا جدیدش هست که این باگش برطرف شده .

Heller_93

New Member
ممنون که جواب دادین
همون ورژن ذکر شده رو دانلود کردم از همین سایت
به هر حال ممنون از پاسخگویت دوست عزیز

جدیدترین ارسال ها

بالا