timer-show-hide

silvercover

کاربر متخصص
سلام،

دوست عزیز، لینک ها و مطالب زیادی در تالار برای فراگیری درباره مطالبی که درخواست کردین وجود داره که اگر جستجو میکردین پیداشون میکردین. به هر حال یکی از جاهایی که می تونه برای شما مفید باشه مبحث " آموزش اسکریپت نویسی " هست به این آدرس :

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=60715

علاوه بر اون پوشه Samples خود برنامه MMB حاوی مثال های متعددی از اونچه که شما میخاین هست. ضمنا یک مثال هم براتون ضمیمه کردم که میتونین بررسیش کنین.

این مبحث هم بدون شک به شما کمک خواهد کرد :

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=44173&highlight=آموزش

پیوست ها

• show_hide.zip
    601 بایت · بازدیدها: 30

aff - SEvEN

Banned
چطوری می تونم توی صفحه هام یه شی show یا hide کنم؟

سلام آقا ...

خب با توجه به فرمايشات مديره محترم انجمن ، مي هم براتون چند سمپل با توجه به سوالتون براتون پيوست مي کنم .

براي استفاده از تايمر باسه show و hide شما به راحتي مي تونين از يک اسکريپت و يک Group از اشيا استفاده کنيد .

مثلا در قسمت script که در بخشه Page Properties هستش اين کد رو وارد مي کنيد :

کد:
StartTime = 10
StartTime$ = CHAR(StartTime)
LoadText("Text1","StartTime$")
ScriptTimer("StartTimer","1000")

روي فرم يک تکست مي سازين و اسمشو مي ذارين Text1 و بعدش يک شي اسکريپت ايجاد مي کنيد و اسمشو ميذارين StartTimer و اين کد رو داخلش مي نويسيد :

کد:
cnt = cnt+1
i = StartTime - cnt
If (i = -1) Then
  cnt = 0
  Show("Group")
  Return()
End
i$ = CHAR(i)
LoadText("Text1","i$")
ScriptTimer("StartTimer","1000")

حالا يک شي يا دسته اي از اشيا که ايجاد کنيد و اسمشو بذاريد Group و بعدش Hide کنيد اونو ضرفه 10 ثانيه به محضه اجراي برنامتون show مي شن .

هر دو مثال رو لطفا از پيوست دنلود کنيد .

همينطور هم پيوست سوم تعدادي مثال ديگه هست راجع به تايمر ها .

عصره خوبي داشته باشيد آقا .

شادي

پیوست ها

• Timer for show by Shadi.zip
    10.3 کیلوبایت · بازدیدها: 42
  • Timer for Next Page by Shadi.zip
    10.1 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • Timer's.rar
    221.3 کیلوبایت · بازدیدها: 70

n_1366

New Member
سلام
من میخوام با mmb یه cdقرآن درست کنم .حالا میخوام تو یک صفحه چند تا صفحه ريالرانی بذارم و با صدا هم میخوام هماهنگش کنم .

n_1366

New Member
راستی mmb من 6 اگه 6 دارید برام با این نسخه از mmb بفرستید
با تشکر

silvercover

کاربر متخصص
هنوز Mmb نسخه 5 نیومده شما چطور نسخه 6 رو دارین؟ منظورتون 4.9.6 هست؟ یا 4.6؟

توصیه میکنم Mmb رو به روز کنین. لینکش رو هم توی امضای بنده می تونین پیدا کنین. چونکه همه مثال هایی که اینجا ارائه میشه از نسخه بیلدر شما بالاتر هستند.

منظورتون رو هم از سوالی که درباره Cd قران گفتین متوجه نشدم ( میخوام تو یک صفحه چند تا صفحه ريالرانی بذارم؟؟؟!!)...

n_1366

New Member
میخوام چند تا صفحه قرآن بذارم.مشکل showوhide وtimer حل شد الان مشکلم اینه که مثلا وسط خوندن اگر صدا رو قطع کردم صفحه ها هم timer شون قطع بشه تا من دوباره play کنم

silvercover

کاربر متخصص
لطفا یه نمونه از کاری که کردین بذارین تا بتونیم کمکتون کنیم.

aff - SEvEN

Banned
من نمی دونم چطور باید یه فایل بفرستم

سلام آقا ... شبتون بخير باشه ... ببينيد ، اين دستورالعمل رو بخونيد ، به اين شکل بايد عمل کنيد ...

ببخشين که ژ رو اخرش به جاي پ تو بعضي کلمات نوشتم ... سوتي دستور زباني بودش ! :lol:

موفق باشيد ...

شادي

f47f4d8b20fe.jpg

n_1366

New Member
حجم فایلم خیلی بالاست 1mgنمی دونم چرا اینقدر زیاده به خاطر همین نمی تونم بفرستمش

silvercover

کاربر متخصص
شما میتونین چیزهای غیر اساسی رو رو از پروژه حذف کنین و تنها قسمت مشکل دار رو ضمیمه کنین.

n_1366

New Member
pحجم فایلم بالاست 1MGمثلا یه تصویر که 100KBوقتی میاد تو برنامم میشه 700تاrar هم جواب نمیده
راستی تابع replaceimage هم پیدا کردم ولی کاربردشو نمی دونم به نظر شما به درد میخوره برای اینکه تصاویر و با زمانی که خودم تعیین میکنم با این تابع بیارم

silvercover

کاربر متخصص
بله این تابع سودمند هست. البته رکن زمانبندی از اهمیت بیشتری برخوردار هست.

n_1366

New Member
میتونید تواین زمینه کمکم کنید؟در مورد استفاده از این تابع برای آوردن صفحه هام

Royan

مدیر انجمن فتوایمپکت
میخوام چند تا صفحه قرآن بذارم.مشکل showوhide وtimer حل شد الان مشکلم اینه که مثلا وسط خوندن اگر صدا رو قطع کردم صفحه ها هم timer شون قطع بشه تا من دوباره play کنم

اونطور که بنده متوجه شدم شما میخواین زمانی که متن قرآن به نمایش در بیاد صدای قرائت اون هم پخش بشه . یعنی همزمان با هم . درسته ؟

میتونید تواین زمینه کمکم کنید؟در مورد استفاده از این تابع برای آوردن صفحه هام

کدوم صفحه ها ؟ صفحه های قرآن یا Pageهای خود mmb .

لطفا جزئیات رو بیان کنید .

Royan

مدیر انجمن فتوایمپکت
تابع replaceimage هم پیدا کردم ولی کاربردشو نمی دونم به نظر شما به درد میخوره برای اینکه تصاویر و با زمانی که خودم تعیین میکنم با این تابع بیارم

مگه مشکل تایمر حل نشده ؟
نترسید بگید حل شده یا نه .

n_1366

New Member
نه مشکل تایمر حل نشده فقط برای دو صفحه تونستم از کد تایمری که برام فرستادن استفاده کنم
میخوام صفحه های همزمان با صدا بیاد و عوض بشه و وقتی کلید stop رو زدم هم صدا قطع بشه و هم صفحه های قرآنی بایستند
حالا یه نفر به من پیشنهاد داد که هر سوره رو جدا براش mmbبسازم با استفاده از دستور runmmbاونو تو mmbاصلیم بیارم تا mmbاصلی من حجم کمی داشته باشه زمان بالا اومدن.نظرتون در مورد این چیه اونوقت دیکه نیاز به تایمر ندارم می تونم هر صفحه قرآنی رو توی یه page باز کنم

Royan

مدیر انجمن فتوایمپکت
متشکرم که به پستهای قبلی توجه میکنید !

صفحه های قرآن چطوری حرکت میکنند که میخواین همراه با صدا متوقف بشه ؟
صفحه های قرآن Bitmap هستند ؟

برای به جواب رسیدن لطفا به سئوالاتی که مطرح میشه توجه کنید .
در مورد جدا اجرا شدن برنامه ها هم درست گفتند . اینطور که پیداست حجم پروژتون بالاست .

جدیدترین ارسال ها

بالا