The Zeidler Residence by Ehrlich Architects******

خوبه؟

• آره

رای: 36 87.8%
  • بد نی!

رای: 3 7.3%
  • از این بدتر نمیشه

رای: 2 4.9%

• مجموع رای دهندگان
    41

koorosh_kh

باحالترین کاربر
مرسی از همه
در مورد سوالتون:
اولا که حرفه ای خودتی :)
ثانیا ... من معمولا وقتی فرای کار مینکنم ... بعد از اینکه کلیت کارمو مدل کردم و متریال دادم تست رندرینگ رو شروع میکنم ...
تست های اولیه برای تنظیم شدت روشنایی محیط و تنظیم رنگ نورهای مصنوعیه این تست رندر حدود 2 3 دقیقه زمان میبره... بعد از 2 تا 3 دقیقه کیفیات روشنایی صحنه مشخص میشه ... مشکلاتشو برطرف میکنیم و چندین بار این روند رو ادامه میدم تا به یه حد روشنایی ایده آل برسم ...
بعد نوبت میرسه به تست متریال ها: معمولا متریال ها تو همون تست رومه متریال ادیتور فرایرندر ماهیتشون مشخص میشه ولی یه تست رندر 1 ساعته از کار میگیرم تا کیفیت متریال رو تو صحنه مورد نظر هم ببینم ... بعد تغییرات لازم رو اعمال میکنم و تست رندر نهایی رو میگیرم .

نحوه تست رندر گرفتن کاملا به انجین رندرینگ مورد استفادتون بستگی داره ...
مثلا برای وی ری vray rt بهترین گزینس. اگه نشد render region گرفتن میتونه کمک کنه.

توضیحات کامل و عالی و مفید.
سپاس

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مرسی از همه
در مورد سوالتون:
اولا که حرفه ای خودتی :)
ثانیا ... من معمولا وقتی فرای کار مینکنم ... بعد از اینکه کلیت کارمو مدل کردم و متریال دادم تست رندرینگ رو شروع میکنم ...
تست های اولیه برای تنظیم شدت روشنایی محیط و تنظیم رنگ نورهای مصنوعیه این تست رندر حدود 2 3 دقیقه زمان میبره... بعد از 2 تا 3 دقیقه کیفیات روشنایی صحنه مشخص میشه ... مشکلاتشو برطرف میکنیم و چندین بار این روند رو ادامه میدم تا به یه حد روشنایی ایده آل برسم ...
بعد نوبت میرسه به تست متریال ها: معمولا متریال ها تو همون تست رومه متریال ادیتور فرایرندر ماهیتشون مشخص میشه ولی یه تست رندر 1 ساعته از کار میگیرم تا کیفیت متریال رو تو صحنه مورد نظر هم ببینم ... بعد تغییرات لازم رو اعمال میکنم و تست رندر نهایی رو میگیرم .

نحوه تست رندر گرفتن کاملا به انجین رندرینگ مورد استفادتون بستگی داره ...
مثلا برای وی ری vray rt بهترین گزینس. اگه نشد render region گرفتن میتونه کمک کنه.

مرسی فرشید جان که pipeline ات رو در مورد انجام این جور کارهات گفتی. ممنون..

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.من اغفال شدم.میخوام مکس 2011 نصب کنم و فرای باز بشم.چون به نظرم خیلی قدرتمند هست.هی منتظر بودم برای مکس 2012 بیاد.ناچار باید برگردیم عقب.
و اما در مورد کار:
مثل همیشه کار حرفه ای وخوب.
اما میخوام روی صحبتم رو اول برای خودم و بچه ها باز کنم.چون کار که خوبه.همه میدونن.پس بهتره به جای بررسی کار به علت موفق بودنش بپردازیم.
انتخاب زاویه مناسب.چه برای ویو خارجی چه برای کلوز آپ... همیشه برام سوال بود چطور فرشید اینقدر ویو خوب میگیره.وقتی دیدم از سنجاقک عکس گرفتی و گذاشتی تو بخش عکاسی فهمیدم که عکاسی میکنی و عکاسی خیلی خوب هست.
پیام اخلاقی گفته هام اینه.بچه ها اگه قراره یه مکس کار خوب باشیم باید عکاس خوبی باشیم.و عکاسی هم چیزی جز تلاش و ممارست نیست.
چیز دیگه ای که همیشه باعث میشه کار خوب بشه کمپوزوسون هست.حالا چی هست؟
فقط کافیه این عبارت رو فارسی توی گوگل سرچ بزنین.خیلی مطالب خوبی به زبان فارسی هست.
حالا میگیم شاید یکی تاحالا دنبال این چیزها نبوده.اما اگه میخواد موفق بشه باید دنبالش بره.
کتاب فرم فضا نظم یه کتابی هست که به قول بچه ها اینقدر همه جا هست « خز KHAZ» شده:lol:(یعنی دیگه بی کلاس شده چون همه دارن تو خونه هاشون یا حتی نویفرت... میخوان کلاس بزارن میگن : نویفرت؟! قدیمی هست آدم باید دیکانستراشکن:green: ( دیکانستراکشن ) کار کنه.
اما بچه ها فرم فضا نظم یا نویفرت یا کتاب هایی از این قبیل الفبا هستن.خود من متاسفانه زیاد نخوندم فرم فضا رو اما هر وقت ورق میزنم میگم ای دل غافل کجایی که یار در خانه ما تشنه لبان دنبال یار میگردیم! (فکر بد نکنین.یار قرار هست آب بده به ما!)
عامل دیگه خوب شدن کار بحث رنگ هست. رنگ خیلی مهم هست.الان فرض کنین همین کار نور لامپ ها شدیدتر میشد آسمون پررنگ تر ماه بزرگ تر سبزه یشمی تر میشد کار اینجوری میشد!؟؟؟
فرشید چون رنگ ها رو خوب میشناسه موفق بوده.و بر میگرده به چیزی که یه بار گفتم همه علیه من شمیشر کشیدن! نباید دید باید نگاه کرد.همین الان از پنجره بیرون رو نگاه کنین.از آسمون گرفته تا ساختمون ها به چشم خریدار نگاه کنین.زوم کنین.کنتراست رنگی رو پیدا کنین.
یه روز آفتابی که خیلی کنتراست خوبی داره به سفیدترین سنگ حیاط توجه کنین.تو عوج روشنی بازهم اوربرایت نشده...یعنی کار باید کنتراست داشته باشه اما اوربرایت نشه.
یه عامل دیگه که خوب شده بحث فوکوس هست.این که دیگه به دوربین ربطی نداره.همین الان چشم خودتون.به کیبورد توجه کنین مانیتور فولو میشه.به مانیتور نگاه کنین کیبورد فولو میشه
گذاشتن پرسوناژ همیشه یه کار زنده میکنه.همون 4 تا پرنده حس خوبی به ادم میده.
به نظرم ماها باید فقط بریم کارهای خوب ببینیم.نگاه کنیم.بررسی کنیم.با دقت.با حوصله.بخدا اون کارهای تاپ گالری اورموشن خیلی هیولا نیستن.باید یه سری نکات توش رعایت بشه.
به امید موفق برای همه ماها آماتور ها و همچنین حرفه ای ها مثل فرشید.به امید آن روز.!

آخرین ویرایش:

m.n1362

Member
سلام دوستان عزیز ممنون از
امین
مجید
بهزاد
فاطمه
میثم
احسان
رضا
پوریا

شما لطف دارین
زیادم تعریفی نیست :soot:

سعی میکنم تا 2 هفته یه میکینگ آو کوچولو با آموزش فرای رندر براتون بسازم ...
مرسی از همه :rose:
کار تعریفی رو باید تعریف خودمونیم دیگه کارت عالیی...اموزشو بذاری خیلی خیلی عالی میشه کلا کارت درسته.:rose::rose:تبریک هم تاپ هم اورموشن

*farshid*

کاربر VIP
مرسی عارف جان مرسی مجید خان...

حرفای عارف رو کاملا تایید میکنم. کاری که کومپوزوسیون خوبی نداشته باشه "فول"ه.
از همه دوستان دعوت میکنم مقاله زیر رو مطالعه بفرمایند.

(تالیف میلاد کمباری) milad kambari
milad-k صاحب یکی از کارهای بخش "گالری کار های برتر" سایت هستند.
http://www.cgacademy.ir/index.php?persian=technique&techniqueID=13

Ultra3D

Well-Known Member
همون جا تو Ever هم گفتم...

عالی مثل گل قالی !!!

تازه ممنون از مقاله ای که گذاشتی ... به بی سوادایی مثل من خیلی به درد می خوره :green:

آخرین ویرایش:

poriaabaci

Member
سلام.من اغفال شدم.میخوام مکس 2011 نصب کنم و فرای باز بشم.چون به نظرم خیلی قدرتمند هست.هی منتظر بودم برای مکس 2012 بیاد.ناچار باید برگردیم عقب.
و اما در مورد کار:
مثل همیشه کار حرفه ای وخوب.
اما میخوام روی صحبتم رو اول برای خودم و بچه ها باز کنم.چون کار که خوبه.همه میدونن.پس بهتره به جای بررسی کار به علت موفق بودنش بپردازیم.
انتخاب زاویه مناسب.چه برای ویو خارجی چه برای کلوز آپ... همیشه برام سوال بود چطور فرشید اینقدر ویو خوب میگیره.وقتی دیدم از سنجاقک عکس گرفتی و گذاشتی تو بخش عکاسی فهمیدم که عکاسی میکنی و عکاسی خیلی خوب هست.
پیام اخلاقی گفته هام اینه.بچه ها اگه قراره یه مکس کار خوب باشیم باید عکاس خوبی باشیم.و عکاسی هم چیزی جز تلاش و ممارست نیست.
چیز دیگه ای که همیشه باعث میشه کار خوب بشه کمپوزوسون هست.حالا چی هست؟
فقط کافیه این عبارت رو فارسی توی گوگل سرچ بزنین.خیلی مطالب خوبی به زبان فارسی هست.
حالا میگیم شاید یکی تاحالا دنبال این چیزها نبوده.اما اگه میخواد موفق بشه باید دنبالش بره.
کتاب فرم فضا نظم یه کتابی هست که به قول بچه ها اینقدر همه جا هست « خز KHAZ» شده:lol:(یعنی دیگه بی کلاس شده چون همه دارن تو خونه هاشون یا حتی نویفرت... میخوان کلاس بزارن میگن : نویفرت؟! قدیمی هست آدم باید دیکانستراشکن:green: ( دیکانستراکشن ) کار کنه.
اما بچه ها فرم فضا نظم یا نویفرت یا کتاب هایی از این قبیل الفبا هستن.خود من متاسفانه زیاد نخوندم فرم فضا رو اما هر وقت ورق میزنم میگم ای دل غافل کجایی که یار در خانه ما تشنه لبان دنبال یار میگردیم! (فکر بد نکنین.یار قرار هست آب بده به ما!)
عامل دیگه خوب شدن کار بحث رنگ هست. رنگ خیلی مهم هست.الان فرض کنین همین کار نور لامپ ها شدیدتر میشد آسمون پررنگ تر ماه بزرگ تر سبزه یشمی تر میشد کار اینجوری میشد!؟؟؟
فرشید چون رنگ ها رو خوب میشناسه موفق بوده.و بر میگرده به چیزی که یه بار گفتم همه علیه من شمیشر کشیدن! نباید دید باید نگاه کرد.همین الان از پنجره بیرون رو نگاه کنین.از آسمون گرفته تا ساختمون ها به چشم خریدار نگاه کنین.زوم کنین.کنتراست رنگی رو پیدا کنین.
یه روز آفتابی که خیلی کنتراست خوبی داره به سفیدترین سنگ حیاط توجه کنین.تو عوج روشنی بازهم اوربرایت نشده...یعنی کار باید کنتراست داشته باشه اما اوربرایت نشه.
یه عامل دیگه که خوب شده بحث فوکوس هست.این که دیگه به دوربین ربطی نداره.همین الان چشم خودتون.به کیبورد توجه کنین مانیتور فولو میشه.به مانیتور نگاه کنین کیبورد فولو میشه
گذاشتن پرسوناژ همیشه یه کار زنده میکنه.همون 4 تا پرنده حس خوبی به ادم میده.
به نظرم ماها باید فقط بریم کارهای خوب ببینیم.نگاه کنیم.بررسی کنیم.با دقت.با حوصله.بخدا اون کارهای تاپ گالری اورموشن خیلی هیولا نیستن.باید یه سری نکات توش رعایت بشه.
به امید موفق برای همه ماها آماتور ها و همچنین حرفه ای ها مثل فرشید.به امید آن روز.!

یعنی این مبانی نظری و کلاس کاریت تو حلقم :green:کششششششششششته مارو
کاملا موافقم

nightlord

Well-Known Member
به به چه عالی!فرشید جان دستت درد نکنه . اولا کارت بسیار عالیست! دوما با این کارت عارف رو مجبور کردی بیاد و از تجربیاتش باز بی سوادایی مثل منو
پر بار تر کنه!
مراحل کار خودت هم بسیار به بچه ها کمک میکنه تو کاراشون پیشرفت داشته باشن.
بابت مقاله هم نهایت تشکر رو ازت دارم .:rose:

www_3d_boy3

Well-Known Member
واووووووو،،، آفریننننننن
:oops:
اره منم تو سایت دیدم ولی نمی دونستم کار شما بوده :shock::rose:

graphamin

Member
سلام دوست عزیز

کار خوبی شده و جای تبریک داره اما دو تا مشکل توی کار شما هست زیاد مهم نیست ولی باشه بهتر رفع بشه

1 نور پردازی میتونه بهتر باشه.
2 متریال فضای شیشه و پشت اون طبیعی نیست.

میتونستی نورهاتو با این پلاگین های multi light یا با همون مکس کنترل میکردی تا نورپردازی منطقی تری داشته باشه.

m.n1362

Member
سلام دوست عزیز

کار خوبی شده و جای تبریک داره اما دو تا مشکل توی کار شما هست زیاد مهم نیست ولی باشه بهتر رفع بشه

میتونستی نورهاتو با این پلاگین های multi light یا با همون مکس کنترل میکردی تا نورپردازی منطقی تری داشته باشه.
سلام..خوبي؟باعث ناراحتي مطمينن نميشه اما واقعا دوست دارم بدونم از اين عاليترم ميشه كار كرد؟من دفاع نميكنم ولي انصافا هيچ مشكلي نداره ...:rose:ديگه طبيعي تر از فكر نكنم در بياد.:rose::rose:

m.n1362

Member
سلام دوست عزیز

سلام..خوبي؟باعث ناراحتي مطمينن نميشه اما واقعا دوست دارم بدونم از اين عاليترم ميشه كار كرد؟من دفاع نميكنم ولي انصافا هيچ مشكلي نداره ...:rose:ديگه طبيعي تر از فكر نكنم در بياد.:rose::rose:مثلا چي كار كنه كه نور پردازيش بهتر بشه ؟يه راهنماايي كني همه ممنون ميشن.:rose:

دوست عزیز این کارو فرشید با موتور فرای رندر گرفته که بیس فیزیکال هست
و نورپردازیش بر اساس قوانین فیزیک نور هست

جدیدترین ارسال ها

بالا