style , filter در پیکسل بندی بالا

++Hadi++

Active Member
سلام خدمت دوستان عزیز
:rose:
:Dسوالی داشتم راجع به فتوشاپ:D
من یه پستر طراحی می کنم که اندازه اون خیلی خیلی بزرگ هست یا بهتر بگم دارم یه بنر طراحی می کنم .
ولی تو این مقیاس بزرگ وقتی بهش استایلی مثل outer glow یا فیلتر می دم خوب اعمال نمی شه .
مثلا در دادن فیلتر liquify اندازه قلمو هامون خیلی مناسب و بزرگ دیگه نمی شن.
مخصوصا اعمال استایل برام واقعا مشکله .چون در مقیاس خیلی بزرگ دیگه استایل به چشم نمی یاد.
اینا راهی دارن یا نه ؟
من هر جا با فتوشاپ کار می کنم به یه مشکل بزرگی توش پی می برم از جمله اینکه تو مقیاس های بسیار بزرگ یه سری کارایی های فتوشاپ خیلی کم می شن .نه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه!:mad::sad:

.:SENATOR:.

Member
در مورد استایل ها شما میتونی بعد از اعمال استایل مقدار پارامترها رو دستی تنظیم کنی.

ولی در مورد فیلتر liquify من هم باتو موافقم.

ایام بکام.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
قبل از اینکه بخوام نظرم رو بگم میشه بگید سایز و رزلوشن کار چنده؟!

arashsoft

Well-Known Member
سلام یه پلاگین از شرکت alien skin برای بزرگ نمایی کار هست
من میگم اول کارتو در حجم کوچولو درست کن..بعد با اون گندش کن
چون می گی بنره
زیاد کیفیت کم نمیشه

++Hadi++

Active Member
بله
23622 * 11811 اندازه کارمه و 300 همون resolation .
قبلا از زحمات شما سپاسگزاریم ...

++Hadi++

Active Member
در مورد دستکاری دستی استایل ها باید گفت که اگه عکس از حد خود خیلی خیلی بزرگ تر شد دیگه مجالی برای رونمایی و خودنمایی استایل نمی مونه .بهتره بگم استایل ها تا محدوده و اندازه محدودی بزرگ می شن و این در پیکسل های خیلی بالا دیگه یه فاجعه است و جواب نمی ده .:snap:
من همچنان در پی جوابم ...:shock::sad:
بای ...:shock:

GFX Master

دوست عزیز شما واقعا یه کار 1 متر در 2 متر رو با رزلوشن 300 کار میکنید؟!

اشکال کار شما دقیقا همینجاست! وگرنه فتوشاپ برای تمام ابزارها و چیزهایی که داره دلیل خاصی داره!

شما هیچ میدونید هیچ جایی حاضر نمیشه بنر شما رو با این رزلوشن چاپ کنه؟!

اصلا اصول طراحی بنر با این رزلوشن درست نیست. رزلوشن بنر شما اگر 100 هم باشه کافیه!

رزلوشن 300 برای کارهایی در نظر گرفته شده که تو سایز اسمال فرمت (Small Format) هستن.

یعنی طرحهایی که بیننده اونها رو باید از نزدیک ببینه. مثل چاپ کتاب ، چاپ پوسترهای کوچیک ، چاپ کارت ویزیت و ...

ولی طرحهایی مثل بنر یا بیلبورد یا کارهای لارج فرمت (Large Format) که قرار نیست بیننده اونها رو از نزدیک تماشا کنه نیازی به بالا گرفتن رزلوشن ندارن.

حتی اگر کار شما بعد از چاپ پیکسل پیکسل هم شد نگران نباشید. چون چشم انسان به هیچ عنوان قادر نیست از فاصله ی دور این پیکسلها رو تشخیص بده و از اون فاصله طرح رو بدون ایراد میبینه.

شما اگر رزلوشن رو در حد استاندارد هر کاری در نظر بگیرید مطمئن باشید از تمام ابزارهای فتوشاپ (پلاگین یا اکشن یا استایل و ...) براحتی میتونید استفاده کنید.

++Hadi++

Active Member
ممنون از لطفتون ...
یعنی منظورتون اینه که ابزار فتوشاپ و اندازشون بستگی به resolation کار دارن؟
یعنی مثلا با پایین آوردن اون می شه استایل و فیلتر رو بزرگ تر مشاهده کرد؟
یا مثلا شما می فرمایین ما هر چه متریک و پیکسل بندی کار رو بزرگ تر بگیریم و رزولیشن پایین باشه استایل و بروش با اون بزرگ تر می شه ؟

آخرین ویرایش:

GFX Master

والا من که متوجه این پستتون نشدم!

ولی یه تعریف ساده است. شما هر چقدر سایز طرحتون بزرگتر باشه میتونید رزلوشن رو کمتر بگیرید.

البته این بازم به چیزای دیگه بستگی داره ولی در حالت کلی این تعریف صادق ئه.

++Hadi++

Active Member
سلام
منظورم اینه شما فرض کن یه فرش رو می خواهین ببافین.
رزولیشن همون تعداد گره یا همون پیکسل در یک واحد مربع هست و اندازه کار همون طول و عرض فرش.
این فرش 1 فرش خیلی خیلی بزرگیه تا حدی که با استاندارد های بافت فرش سازگار نیست .
شما در مقیاس غیر طبیعی خیلی بزرگ می خواهین به نقش و طرح بسیار بزرگ شده فرش استایل بدین.
آیا با اعمال استایل مثلا outer Glow به گل بزرگ وسط فرش ، اندازه ضخامت استایل ( style size) به نسبت اندازه طول و عرض و بزرگی گل خیلی بزرگ مناسب اعمال می شه یا اینکه در حد یه استایل خیلی خیلی باریک که اصلا به چشم نمی یاد و مطابق استاندارد های کوچکتره اعمال می شه ؟
و با پایین آوردن تعداد گره ها در واحد یا بهتر بگم resolation اندازه این استایل بزرگ تر دیده می شه و size اون گنده تر و مناسب تر برا فرش بزرگ می شه ؟

سلام.سایز بیلبوردها ویا بنر هایی که درخیابان ها ویا سطح شهر نصب میشوند چه سایزهایی هستندمیشه لطفا راهنمایی کنیدمن هیچ اطلاعاتی دراین زمینه ندارم.هم سایز کلی کار هم عددفونتمون حداقل وحداکثر چقدر انتخاب کنیم که خوانا باشد.لطفا رزولوشن روهم بگین.ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا