Socket Programming

oxygenws

Active Member
سوالت چیه؟؟ (البته من شاید اینجا نباشم که بخوام بهت جواب بدم، ولی شاید هم تونستم، اگر نبودم، میفته به 1 هفته دیگه!!!!!)

m_ziba

Member
سلام!

من هر چي تايپ مي كنم اينجا مي پره! :((

خوب حالا يه سوال ديگه هم بپرسم:
اگه بخوايم يه برنامه بنويسيم كه يه اطلاعاتي رو از Server توی database بریزه و client از اون بخونه.

حالا چه طوریه این طوری؟

سوکت رو با چه زبانی می نویسن؟

بعد هم همون سوال اصلی: اصلاً برنامه نویسی سوکت به چه دردی می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه می شه یه کم توضیح بدین.
ممنون

oxygenws

Active Member
سوکت فقط یه --تعریف--- می باشد!!!! یعنی چیزی نیست که بخواد هویت داشته باشه!!
یه جورایی می شه گفت که "" به باز شدن یک پورت برای ارسال از طریق اون یا دریافت "" می گن سوکت!!!

این برنامه رو می شه با هر زبونی که می شه با سوکت ها کار کرد، نوشت. (PHP هم داره :) )

نوشتن اولین برنامه با سوکت براتون خیلی سخت خواهد بود، چون درک سوکت و مدیریت اون و اینکه چند کاربره کردن اون برای یک نفر که تازه می خواد با سوکت آشنا بشه سخته.

برنامه نویسی سوکت هم به دلیل هر نوع ارتباط راه دور می خوره، مثلا من یک برنامه کلاینت دارم و یه برنامه سرور هم می نویسم، اونوقت با کلاینت به سرور تماس می گیرم و اطلاعاتی رو رد و بدل می کنیم.

تمام اینترنت رو سوکت ساخته شده!!! (امام امید!)
همین yahoo messenger یا همین مرورگر ها، همه با سوکت کار می کنند.

(من دیگه نمی تونم این بحث رو تا اوایل هفتهء آینده ادامه بدم :) دوستان یه هولی برسونید :) )

موفق باشید، امید

m_ziba

Member
سلام!

توضيحتون خيلي خوب بود!

مي خوام تدونم سيستم Email رو هم با سوکت می نویسن؟؟

یا جور دیگه ایه؟

oxygenws

Active Member
بله، سیستم ایمیل هم ذاتا با سوکت هستش، ولی معمولا توابعی برای این کار هست که باعث برنامه نویسی شفاف برنامه نویس می شه، یعنی برنامه نویس از جزییات کار خبر نخواهد داشت.

جدیدترین ارسال ها

بالا