show و Hide شدن

blackbord

New Member
می خواستم دستوری برام بنویسید که وقتی صفحه اول اتوران میاد یه جمله show و Hide بشه خیلی ممنون

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
این کد رو تو یه اسکریپت بزار و به اسکیریپت اجرای صفحه ات بگو اسکیریپت رو اجرا کنه.

For i=1ToInfinity
Invert("Text")
Pause("1000")
Next i

blackbord

New Member
اگه میتونی این کد رو یه کم واضح تر برام بنویس به ترتیبش کن ممنون

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
ببینید دوست عزیز این اسکریپت از چند قسمت تشکیل شده
قسمت اول که یک حلقه است و این کدش هست

For i=1 To Infinity
.
.
Next i
در این دستور "i" متغیرمون هست, عدد 1 نشون دهنده شروع حلقه است و Infinity به این معناست که این حلقه تا بینهایت ادامه میابد
مثلاً اگه ما بخایم کدی رو بنویسیم که از عدد 1 تا 100 رو بشمره(100 بار حلقه اجرا بشه) و پس از رسیدن به عدد 100 برنامه بسته شه این کد رو مینویسیم:
کد:
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]For[/COLOR][COLOR=#010101] i=[/COLOR][COLOR=#ff0000]1 [/COLOR][COLOR=#0000ff]To [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=red]100[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Next[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#010101] i[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#010101][B][SIZE=2][COLOR=#010101]Exit[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2][COLOR=#010101]()[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR][/SIZE]
البته این اتفاق در کسری از ثانیه اتفاق میفته و عملاً بلافاصله پس از اجرای این کد برنامه بسته میشه و برای رفع این مشکل میتونید از دستور ("")Pause استفاده کنید(در درون حلقه-درست مثل همون اسکریپتی که دوستمون براتون نوشتن) شما میتونید مدت زمان توقف رو به میلی ثانیه وارد کنید مثلاً ("Pause("1000 بمعنای توقف یک ثانیه ای هست
و قسمت دیگه ی کدی که Golden Soft براتون نوشتن(خط دوم) میگه که شیء انتخاب شده(در اینجا Text) معکوس بشه یعنی اگه Show هست Hide بشه و بالعکس.
در کل فارسی این کد اینجوریه:
از یک تا بینهایت این حلقه اجرا بشه و در هر بار اجرا شدن حلقه شیء Text معکوس بشه و پس از یک ثانیه توقف دوباره حلقه اجرا بشه
کد:
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]For[/COLOR][COLOR=#010101] i=[/COLOR][COLOR=#ff0000]1 [/COLOR][COLOR=#0000ff]To [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Infinity[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][B][COLOR=#000080]Invert[/COLOR][/B][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#010101]("Text")[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][B][COLOR=#000080]Pause[/COLOR][/B][COLOR=#010101]("[/COLOR][COLOR=#ff0000]1000[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#010101]")[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Next[/COLOR][COLOR=#010101] i[/COLOR][/SIZE]

آخرین ویرایش:

blackbord

New Member
ولی یه چیز این کار رو که گفتی من انجام دادم ولی وقتی که دکمه Runرو می زنی اجرا نمی شه کمکم کنید

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
ولي به نظر من استفاده از حلقه فور اونم بي نهايت به منابع سيستمي آسيب ميزنه...مثلا اگه شما قطعه كد بالا رو اجرا كنيد و بعد Task Manger رو بياريد بالا و درصد استفاده از CPU زو ببينيد يه چيزي طرفاي 55% هستش...

استفاده از Timer ها بهترين راه حله...

تا بعد...!

blackbord

New Member
حالا می آد بالا ولی هیچ اتفاقی نمی افته اگه می شه منو کنک کن آخه خیلی مهمه

Silver Soft

نمونه

:)اینم یه نمونه که برات گزاشتم بین.

پیوست ها

• timer.rar
    433 بایت · بازدیدها: 31

blackbord

New Member
این رو دانلود کردم ولی وقتی خواستم اجراش کنم برنامه با زشو و یه ارور داد اون ارور هم این بود:this was made with newer mmb version

peyman136

دوست عزيز شما از چه ورژني استفاده مي كنيد ؟؟؟؟؟
اين پيغام نشون ميده كه فايل با نسخه جديد تر برنامه ساخته شده(فكر ميكنم ورژن 4.9.8.13) بهتره اين ورژن رو نصب كني اگه هم نداري ميتوني دانلود كني

blackbord

New Member
این رو دانلود کردم ولی وقتی میاد بالا ارور میده فکر کنم مربوط به ورژن باشه راهنماییم کن

جدیدترین ارسال ها

بالا