Sata Hard

Mania

Member
سلام
من قبلا این سوال رو مطرح کزده بودم و جواب درستی نگرفته بودم. من میخوام روی هارد sata ویندوز نصب کنم اما نمیشه و ظاهرا یک قلق هایی داره. لطفا به من کمک کنین .
مشکل اینه که مو قع نصب به اون صفحه آبی که می رسه قفل میکنه.

dark-man

Member
یک راه آسون هم این است که با برنامه partision magicهاردت را پارتیشن بندی کنی و بعد ویندوز را نصب کنی (یادت نره درایو سی ات را هم Activeکن )

Opera 8.0

Member
فرمایش هر دو شما عزیزان صحیح اما فکر نکنم هیچ کذوم از مادر بوردها همچین فلاپی رو داشته باشن یا لاقل من که ندیدم
در مور پارتیشن مجیک هم درسته اما بعد پارتیشن بندی و همه کارهای لازم دوباره ویندوز هارد رو نمیشناسه

و اما راه حل:
شما اگه یه نگاهی به دفترچه مینداختی راحت پیداش میکردی
شما باید تو بایوس قسمتی رو که مربوط به scsi disk میشه رو بر روی ide تنظیم کنی
البته این تو بیشتر مادربوردها به طور خودکار رو ide تنظیم شده
من این مورد رو بیشتر تو مادربوردهای گیگا و اتک دیدم
برای اطلاعات بیشتر به دفترچه مادربورد مراجعه کن
موفق باشد

آخرین ویرایش:

mohtada

New Member
opera 8.0 درست میگه البته با این توضیح که توی صفحه SETUP باید تو قسمت Intergrated... یه قسمت ماله SATA رو از RAID به IDE تغییر بدی(در بعضی مدلها دوتا IDE به عنوان رید قرار داره اما با این تنظیم دیگه احتیاجی به اونا نیست و SATA میتونه کار رید بر عهده بگیره مثل BACK UP گیری)

ALIAK28

Member
سلام
این نکاتی که فرمودین درباره مادر بردهایی هست که هارد ساتا رو پشتیبانی می کنن. اگر مادر برد هارد ساتا رو پشتیبانی نکند و بخواهیم به کمک یک کارت Pci این قابلیت را در آن ایجاد کنیم آیا باز هم باید همان مراحل را طی کرد.در ضمن فلاپی این وسط چه می شود؟>

پیشاپیش از پاسخ همه دوستان ممنونم.

30yavash

Member
mohtada گفت:
opera 8.0 درست میگه البته با این توضیح که توی صفحه SETUP باید تو قسمت Intergrated... یه قسمت ماله SATA رو از RAID به IDE تغییر بدی(در بعضی مدلها دوتا IDE به عنوان رید قرار داره اما با این تنظیم دیگه احتیاجی به اونا نیست و SATA میتونه کار رید بر عهده بگیره مثل BACK UP گیری)
من یه دونه 8VT880P Combo خریدم setup رو هم به درستی تنظیم کردم ولی بازهم همین مشکل وجود داشت.
پس از جستجوی فراوان سر انجام به این نتیجه رسیدم که این مادربرد ( ممکنه تقلبی بوده باشه ) نمی تونه ساتا رو به درستی پشتیبانی کنه.

سایر دوستان اگر نظر متفاوتی دارند بفرمایند.

30yavash

Member
mohtada گفت:
شاید با update بایوس مشکلت حل بشه حتما امتحان کن
نه از بایوس نبود.مشکلش این بود که کسی که سیستم رو بسته بود هارد رو روی RAID بسته بود برا همین ویندوز نمی تونست نصب بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا