قالب Samand Soren

SinaTR

Well-Known Member
سلام...
اندفعه با يه سمند ديگه اومدم! سمند سورن....
من سورن رو بدون استفاده از بلوپرينت و با استفاده از سمندی که ساختم مدل کردم، تبديلش زياد آسون نبود، چندين بار برای رفع ايرادات ظاهری و نسبت و انداره مجبور شدم مدلمو آپديت کنم ولی به بدنه اصلی دست نزدم.
کار با مکس 13 و Ps 5 و V-ray 2.3 هست...

(يه توضيح مختصری درباره اين ماشين بدم... سورن با کيفيت بهتر و ظاهری مدرن تر نسبت به سمند ال ايکس وارد بازار شد، همونطور که می دونين نسل جديد سورن!! با نام ای ال ايکس با تغييراتی در جلو پنجره و داشبورد از امسال توليدش شروع شده، ولی متاسفم که بايد بگم که جلو و عقب سورن از آئودی کپی شده، و سپر عقب اون دقيقا با سپر عقب بی ام و يکيه...)

منتظر نظرات شما هستم...:rose:

:1::tavajoh::1:

پيوست رندرای جديد

:2:
:tavajoh::2:

بيشتر شدن درزها، تغيير جلوی ماشين

پیوست ها

• 24-UP-H.jpg
    24-UP-H.jpg
    529 کیلوبایت · بازدیدها: 142
  • 31-H.jpg
    31-H.jpg
    664.5 کیلوبایت · بازدیدها: 161
  • 34-H.jpg
    34-H.jpg
    457.4 کیلوبایت · بازدیدها: 151
آخرین ویرایش:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام سینا جان
کارت عالی شده بخصوص رندر هافقط یه دو سه تا نکته به نظرم اومد گفتم شاید کار رو بهتر کنه
1.چراغ جلو زیادی کش اومده.
2-کاشکی تو رندر از نمای قب چراغا خاموش بود.یا طبیعی تر روشن بود3
-درزی که از گلگیر عق به چراغ رفته باید بالاتر باشه
پیشنهاد برای تاپ گالری.
:rose:موفق باشی

Mehran coyote

Well-Known Member
واووووووووو
خیلی مرحبا به تو سینا جون مدل و رندر عالی
همه رندرا زیبا شدن
بهترین رندرت رندر اولی از راست هست فقط یکم اچ دی ارت نسبت به ماشین کم کیفیتره
رندر وسطی هم به چرخها موشن بلور و وزن ماشین هم میزونش کنی عالی میشه

تاپ گالری :rose:

max vray

کاربر VIP
سلام سینا جان رندر و مدل سازی عالی شده فقط تو رندرهات کمی شدت نور روی ماشین ها نصبت به hdri ها بیشتر هستش.
اما رندر سمند سورن بژ این مشکل رو نداره و رفلکت های خوبی داره هم نور و هم متریال ها... تنها مشکلش کیفیت پایین hdri هستش.
بهت پیشنهاد میکنم یک فضای ساده بسازی و از hdri استفاده نکنی برای بکگراند و نور ...بلکه از hdri برای رفلکت ها استفاده بکنی.
موفق و پیروز باشی.

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
کارت خوب و قویه..نسبت به کارای دیگه ای که ازت دیدم واقعا پیشرفت عالی داشتی...
.
.
همیشه در کارهای سبک رئال کوچکترین مشکلات میتونن کل کار رو زیر سوال ببرن پس باید خیلی مراقب بود..نمونه هاش رو برات مثال میزنم..
1. چراغ جلوی مدلت احساس میکنم باید کوچیکتر باشه یکم و متریالش هم اصلا مناسب نیست...
2.متریال جلو پنجره خوب نیست..باید رفلکت بیشتری داشته باشه..متریال رینگ هم میتونه بهتر باشه..
3.تو همه ی عکسها کیفیت تصاویرت پایینه و با کیفیت مدل مچ نیست..
4.رندر اولت پلاک نداره ( این جزییات از مهمترین قسمتهای کار هستن که بی توجهی به هر کدوم باعث کم شدن جلوه طبیعی کار میشه )
5.چراغ پشتت خوبه..تنها مشکلش اینه که باید کشیده تر باشه ( فکر میکنم با توجه به اینکه بلوپرینت نداشتی ...حجم کلی ماشین درست نباشه البته احتمال میدم..چون به نظر پشت ماشین + چراغا خیلی جمع میاد )
.
.
ببخشید اگه یکم رک بودم ..فقط به خاطر اینه که میدونم اگه این مشکلات حل بشه بهترین کارها رو میتونی ارائه بدی..
:rose:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
سینا جان هر روز بهتر از دیروز
عالی شده مدلت. رندر از پشت پرفکت شده رندر اولی هم خوبه فقط بک پلیت کیفیتش مچ نیست با ماشین و در آخر هم بگم که به نظر من اون رندر وسطی رو بردار چون خوب نشده .
پیشنهاد تاپ گالری

SinaTR

Well-Known Member
سلوم
به نظر من که رندر هاش عالیه
من خیلی خوشم اومد
خیلی طبیعی شده افرین :rose:

سلوم!
مرسی که اومدی نظر دادی

هم مدلینگ و هم رندرا خیلی خیلی عالی هستن . تبریک فراوان :rose:

تو تصویر دوم اگه به چرخا یه خورده motionblur میدادی خیلی قشنگ تر میشد.

واووووووووو
خیلی مرحبا به تو سینا جون مدل و رندر عالی
همه رندرا زیبا شدن
بهترین رندرت رندر اولی از راست هست فقط یکم اچ دی ارت نسبت به ماشین کم کیفیتره
رندر وسطی هم به چرخها موشن بلور و وزن ماشین هم میزونش کنی عالی میشه

تاپ گالری :rose:

مرسی، رندر دوم رو کلا حذف کردم چون استقبال خوبی ازش نشد!!!! خودم هم با اولی مخصوصا آخری بيشتر حال کردم:rose:

سلام سینا جان رندر و مدل سازی عالی شده فقط تو رندرهات کمی شدت نور روی ماشین ها نصبت به hdri ها بیشتر هستش.
اما رندر سمند سورن بژ این مشکل رو نداره و رفلکت های خوبی داره هم نور و هم متریال ها... تنها مشکلش کیفیت پایین hdri هستش.
بهت پیشنهاد میکنم یک فضای ساده بسازی و از hdri استفاده نکنی برای بکگراند و نور ...بلکه از hdri برای رفلکت ها استفاده بکنی.
موفق و پیروز باشی.

سلام...
موافقم hdr بی کيفيت بود...
حتما اون مورد آخری رو آزمايش می کنم:rose:
مرسی

سینا جون،حرف نداره مدلینگ 21 رندر22 .خوشمان آمد.
موفق باشی

افرین کارات بهتر شدن شدن خوشم اومد :)

همه چیز عالیه من چقدر خوشبختم. سینا جون کارت درسته . همین و بس

خوشحالم که خوشتون اومده، مرسی که سر زدين:rose:

سلام سینا جان
کارت عالی شده بخصوص رندر هافقط یه دو سه تا نکته به نظرم اومد گفتم شاید کار رو بهتر کنه
1.چراغ جلو زیادی کش اومده.
2-کاشکی تو رندر از نمای قب چراغا خاموش بود.یا طبیعی تر روشن بود3
-درزی که از گلگیر عق به چراغ رفته باید بالاتر باشه
پیشنهاد برای تاپ گالری.
:rose:موفق باشی

سلام عباس جان، مرسی که اومدی نظر دادی
2- رندر اولی که تو اين صحنه گرفتم بدون پلاک و چراغ خاموش بود زياد جالب نشده بود
3- متوجه نشدم، مگه بيشتر از اين هم می تونه بره بالا؟:-?
ممنون:rose:

کارت خوب و قویه..نسبت به کارای دیگه ای که ازت دیدم واقعا پیشرفت عالی داشتی...
.
.
همیشه در کارهای سبک رئال کوچکترین مشکلات میتونن کل کار رو زیر سوال ببرن پس باید خیلی مراقب بود..نمونه هاش رو برات مثال میزنم..
1. چراغ جلوی مدلت احساس میکنم باید کوچیکتر باشه یکم و متریالش هم اصلا مناسب نیست...
2.متریال جلو پنجره خوب نیست..باید رفلکت بیشتری داشته باشه..متریال رینگ هم میتونه بهتر باشه..
3.تو همه ی عکسها کیفیت تصاویرت پایینه و با کیفیت مدل مچ نیست..
4.رندر اولت پلاک نداره ( این جزییات از مهمترین قسمتهای کار هستن که بی توجهی به هر کدوم باعث کم شدن جلوه طبیعی کار میشه )
5.چراغ پشتت خوبه..تنها مشکلش اینه که باید کشیده تر باشه ( فکر میکنم با توجه به اینکه بلوپرینت نداشتی ...حجم کلی ماشین درست نباشه البته احتمال میدم..چون به نظر پشت ماشین + چراغا خیلی جمع میاد )
.
.
ببخشید اگه یکم رک بودم ..فقط به خاطر اینه که میدونم اگه این مشکلات حل بشه بهترین کارها رو میتونی ارائه بدی..
:rose:

مرسی...
خواهش می کنم، منم رک جواب می دم با اجازتون!:green:
با پلاک موافق نيستم، چون پلاک بعد خروج ماشين از کاخونه رو ماشين نصب می شه ولی قبول دارم که تو بعضی صحنه ها بودنش بهتر از نبودنشه (مثل رندر آخری)
چراغ عقب هم بايد بگم که اول کشيده بود و من درستش کردم، بدنه اصلی هم همونطور که گفتم دست نخورده و مال سمند ال ايکس هست که به کمک بلوپرينت سمند مدل شده، قسمت عقب ماشين فقط سپر و چراغا از اول مدل شده

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
سلام آقا سینا رندر اول(سمند بژ) عالیه
پیشنهاد برای تاپ گالری

هر 3 تا خوب شده
مخصوصا اولی ...
موفق باشی

سلام...
ممنون دوستان:rose:

سلام
سینا جان هر روز بهتر از دیروز
عالی شده مدلت. رندر از پشت پرفکت شده رندر اولی هم خوبه فقط بک پلیت کیفیتش مچ نیست با ماشین و در آخر هم بگم که به نظر من اون رندر وسطی رو بردار چون خوب نشده .
پیشنهاد تاپ گالری

سلام
مرسی:rose:

کاملا موافقم، رندر دومی هم ورداشتم.

اميدوارم دفعه های بعد رندر و مدلم مشکلات کمتری داشته باشه (نمی شه گفت که نداشته باشه! ولی سعيمو می کنم)
فعلا پام شکسته حداقل 2 ماهی تو استراحتم، همين الآن هم نبايد پشت پی سی بشينم...:cry: پام از گچ دراومد دوباره مدلسازی رو شروع می کنم...

Mehroo

Member
سلام بر سینای عزیز
خیلی خوب و کامل شده
مدل سازیش که حرفی برای گفتن باقی نمیذاره
وقتی پای مدل سازی ماشین ایرونی به میون میاد تن و بدن ادم میلرزه حالا سورن که بلوش موجود نیست و چیزی که به اسم بلو تو دفترچه موجوده اصلا قابلیت استفاده و اتکا رو نداره ارزش کارت رو چند برابر میکنه
رندر هم جز یه سری نقص های جزئی واقعا رئال شده_مثلا چراغ ها که با اینکه کاملا میدونم دقیق و کامل مدل شده ولی بنا به دلایلی از رئال تر بودن کارت کاسته
پیشرفت کارت در هر دو زمینه مدل و رندر هم که کاملا مشهوده
خسته نباشی
پیشنهاد برای تاپ گالری

گاها میبینم که برخی از دوستان بر اساس تصورات خودشون از یک شی میان و کاری رو نقد میکنن که اینجا هم چند موردش رو شاهد بودم
چقدر خوب میشه اگه دوستان زحمت بکشن و با مقایسه مدل با عکس های واقعی نظراتشون رو بیان کنن
با تشکر از همه دوستان انلاینی

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خیلی کار طبیعی و رئالی شده.به لحاظ مدلینگ مجیدجان همه چی هارو گفت
در مورد کامپوزیت خیلی موفق بودی.
مخصوصا ویو که سمند توی جاده هست.اما فقط پست پرو خیلی کم داره. صحنه خشک و بی روح شده.به نظرم یه پست پرو مناسب میتونه رنج فایل رو خیلی بالاتر ببره.
شیدر بدنه ماشین طبیعی شده.لاستیک و اینها هم عالی شده.سختی اصلی این کارها توی چراغ جلو و عقب هست که خیلی موفق بودی
همخوانی تصویر با بک گراند کار سختی هست که خوب توش موفق بودی.
به نظرم اگه مشکلات مدل که مجید گفت + پست پرو کار میتونه برای تاپ گالری مورد بررسی قرار بگیره.

Ali_CG

Well-Known Member
دروووووووود !
trenchcoat.gif

رندرات نسبت به قبل خیلی بهتر شدن . . . اولی خیلی واقعی شده . . .
حالا چند تا ایراد کوچولو !
6.gif

بین چراغ کوچیک جلو و گلگیر به نظر میاد که سگمنت ها به هم نزدیکن!
فاصلشون رو میزون کن!
بازم که لاستیک دور شیشه جلو همونجوریه!
gaah.gif
البته چون ماشین ایرانیه به خاطر میزون نبودنش یه امتیاز میگیره!
اگه متریال دسته در و ضربه گیر کنار در از جنس بدنه نباشه شاید شبیه تر شه!( مشکی بشن )
پیچ و مهره چرخ انگار متریال بهش ندادی!
فاصله بند انگشتی درزها رو هم فراموش کردی باز ! ! !
روی سایه ها هم اگه کار کنی و یه پست پروداکشن خوب هم بهش بدی میره تاپ گالری . . .
oregonian_winesmiley.gif

SinaTR

Well-Known Member
سلام بر سینای عزیز
خیلی خوب و کامل شده
مدل سازیش که حرفی برای گفتن باقی نمیذاره
وقتی پای مدل سازی ماشین ایرونی به میون میاد تن و بدن ادم میلرزه حالا سورن که بلوش موجود نیست و چیزی که به اسم بلو تو دفترچه موجوده اصلا قابلیت استفاده و اتکا رو نداره ارزش کارت رو چند برابر میکنه
رندر هم جز یه سری نقص های جزئی واقعا رئال شده_مثلا چراغ ها که با اینکه کاملا میدونم دقیق و کامل مدل شده ولی بنا به دلایلی از رئال تر بودن کارت کاسته
پیشرفت کارت در هر دو زمینه مدل و رندر هم که کاملا مشهوده
خسته نباشی
پیشنهاد برای تاپ گالری

گاها میبینم که برخی از دوستان بر اساس تصورات خودشون از یک شی میان و کاری رو نقد میکنن که اینجا هم چند موردش رو شاهد بودم
چقدر خوب میشه اگه دوستان زحمت بکشن و با مقایسه مدل با عکس های واقعی نظراتشون رو بیان کنن
با تشکر از همه دوستان انلاینی

سلام مهرداد جان
ممنون:rose::rose::rose::rose::rose:

آره تو چراغ جلو و عقب رو تا اونجايی که می شد سعی کردم کامل مدل کنم، ولی الآن نمی دونم دقيقا مشکل چراغ جلو چيه...

سلام.خیلی کار طبیعی و رئالی شده.به لحاظ مدلینگ مجیدجان همه چی هارو گفت
در مورد کامپوزیت خیلی موفق بودی.
مخصوصا ویو که سمند توی جاده هست.اما فقط پست پرو خیلی کم داره. صحنه خشک و بی روح شده.به نظرم یه پست پرو مناسب میتونه رنج فایل رو خیلی بالاتر ببره.
شیدر بدنه ماشین طبیعی شده.لاستیک و اینها هم عالی شده.سختی اصلی این کارها توی چراغ جلو و عقب هست که خیلی موفق بودی
همخوانی تصویر با بک گراند کار سختی هست که خوب توش موفق بودی.
به نظرم اگه مشکلات مدل که مجید گفت + پست پرو کار میتونه برای تاپ گالری مورد بررسی قرار بگیره.

سلام عارف عزيز
مرسی:rose: رندرای جديد پيوست کردم، امروز مدلو يه بررسی می کنم....

دروووووووود !
trenchcoat.gif

رندرات نسبت به قبل خیلی بهتر شدن . . . اولی خیلی واقعی شده . . .
حالا چند تا ایراد کوچولو !
6.gif

بین چراغ کوچیک جلو و گلگیر به نظر میاد که سگمنت ها به هم نزدیکن!
فاصلشون رو میزون کن!
بازم که لاستیک دور شیشه جلو همونجوریه!
gaah.gif
البته چون ماشین ایرانیه به خاطر میزون نبودنش یه امتیاز میگیره!
اگه متریال دسته در و ضربه گیر کنار در از جنس بدنه نباشه شاید شبیه تر شه!( مشکی بشن )
پیچ و مهره چرخ انگار متریال بهش ندادی!
فاصله بند انگشتی درزها رو هم فراموش کردی باز ! ! !
روی سایه ها هم اگه کار کنی و یه پست پروداکشن خوب هم بهش بدی میره تاپ گالری . . .
oregonian_winesmiley.gif

سلام علی جان، مرسی:rose:
رندر اولی رو به خاطر کيفيت پايين بک گراندش حذف کردم...
فکر کنم اولين ايرادتو متوجه نشدم!
لاستيک دور شيشه که اونبار گفتم درست کنم حرفی نزدی که! درستش می کنم امروز.
دستگيره در و ضربه گير تو واقعی همرنگ بدنش چرا متريالشو جدا کنم؟
پيچ و وسط رينگ متريالش جدا از رينگه (يکم تيره تره)، متريال داره
درزا رو هم يه نگاه می اندازم...

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
من هم از رندر اول خوشم اومد و خیلی قشنگ شده، فقط ماشین زیادی پر رنگه! Hdri خیلی خوب کار شده فقط سعی کن سایز رندرت کوچیکتر از سایز hdriـت باشه چون اونوقت کیفیتش میاد پایین.
همین، بسیار بسیار عالی. موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا