RGB To CMYK کمکم کنید

2lphin

Member
می خواستم بدونم آیا میشه یه کاری رو با rgb ساخت بعد یه سند جدید با مد cmyk ایجاد کرد و کارهای rgb رو توی cmyk دراگ کرد و توی چاپش مشکلی ایجاد نشه ( طرحمون یه کارت ویزیته )

هر گی می دونه جواب بده سریع لطفا :cry:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب اصولا نباید مشکلی بوجود بیاد البته اگر سندی که باز کرد cmyk باشه. مثل این میمونه که شما یه سند cmyk باز کنی و بخوای توش از یه عکس rgb کار کنی. اگر قرار باشه اشکالی بوجود بیاد در همون موقع طراحی تغییر رنگها رو میتونی ببینی و درستشون کنی البته اگه مانیتورت کالیبره باشه تا تغییرات رو درست نشون بده.

dv7p

Member
سلام
البته كه مشكلي پيش نمياد
فقط رنگ هاي تو چاپ خوب در نمياد
و كد ها به هم مي ريزن بايد از اول اون كد ها دستي تنظيم كني
و لازم نيست كه يه سند تازه باز كني براي تبديل به مد cmykميتوني از منوي imageو گزينه mode اينكار رو بكني

farzadbb

Member
نخير . اگه سند Rgb رو به Cmyk تبديل کني هيچ فرقي نميکنه .
اگه مانيتورت کاليبره هست که خودت ميتوني اصلاح کني ( مانيتور Lcd کاليبره نميشه )
اگه نه هم که بهتره از کتاب طيف يا پنتن استفاده کني و کد رنگها رو تغيير بدي .

P.A.Y.T.O.N

Active Member
يه طراح چاپ وقتي مي خواد كاريو طراحي كنه اول سندشو درست تنظيم مي كنه صفحه وب نيست كه شما كارت ويزيتتو RGB طراحي كني بعد بخواي به چاپ نزديكش كني
ctrl+y هم به نظر من يه ايراده كه بايد از تو فتوشاپ ورش دارن اگه قبول نداريد يه كار رو به صورت سه رنگ بدين به چاپ خونه و توش از كنترل واي استفاده كنيد اون وقت ببينين چي از آب در مياد
وقتي رنگها از حالت سه رنگ به چهار رنگ تبديل ميشن يه رنگ مشكي هم وارد كار ميشه كه كل رنگا رو به هم ميريزه
حالا شما بگين به هم نمي خوره....

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با صحبتهای payton کاملا موافقم. منم گفتم این موضوع رو. کلا تبدیل بعد از طراحی به هیچ وجه نباید انجام بشه و این رو من تجربه کردم که دارم میگم. یه بار اون اوایل کارم اشتباهی بصورت rgb طراحی کردم و بعدا که متوجه شدم تبدیلش کردم به cmyk و یه فاجعه به وقوع پیوست!!!

به هیچ وجه این تبدیل رو انجام ندید چون همونطوری که پیتون گفت اضافه شدن رنگ چهارم یعنی رنگ سیاه همه چیز رو به هم میریزه.

mostafa_az

Well-Known Member
به هیچ وجه تستتون رو به Ctrl+Y نسپارید . مصیبتی عزیم است که بعضی اوقات بهتون بد زده حال میزنه .
شما میتونین از مسیر زیر mode کار رو از RGB به CMYK تغییر بدین . بدون اینکه بخواین اون رو درگ کنین جایی .

image > mode > CMYK Mode

یادتون باشه اگه نمیخواین لایه هاتون باهم marge بشه بعد از انتخاب این گزینه don`t flatten رو انتخاب کنین .

کلیدهای Ctrl+Y فقط به عنوان یه راهنمای کمکی موقتی میتونه بهتون کمک کنه و ابزار خوبی برای کل کار نیست . چون سند رو براتون CMYK نمیکنه بلکه فقط رنگای اون رو توی CMYK نشونتون میده .

مخلصیم
مصطفی

2lphin

Member
چه پیچیده !!!!!!!!!!!!!!!

آقایون و خانوما مرسی ! بحث خوبی شد ÷پس اگه اون کاریو که گفتین انجام بدم مشکلی پیش نمی یاد درسته ؟؟؟ Image > mode > CMYK

و در آخر هم باید بگم که من بعد از اتمام کار متوجه شدک که مد کار Rgb هستش
بازم مرسی

Unity

Member
ببینید دوستان (!) ، نگید ابتدای کارهای چاپی حتما Cmyk استفاده کنیم و سراغ Rgb نریم . یه سری فیلتر هست که اگه بخوایم استفاده کنیم باید فایل Rgb باشه .
( یادم میاد یه راهی قبلا توی همین مجیدآنلاین گفته شده بود که از اون فیلترها توی حالتی که فایل Cmyk هم هست میتونیم استفاده کنیم ، که البته یادم نیست و پیداش نمیکنم . اگه کسی میدونه لطفا بگه )

جدیدترین ارسال ها

بالا