restart در حین کار

golenarges321

New Member
سلام
علت restart شدن در حین کار با برنامه ها در چیست ؟ البته من ویندوزم را هم عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد لطفا راهنماییم کنید :shock::):shock:

mehdinasiri

پارس لند گروپ
به دلایل زیادی بستگی داره. ممکنه برنامه خاصی که استفاده می کنی خراب باشه و یا رمت با سیستم سازگار نباشه. توصیه می کنم رم رو عوض کنی و برنامه های مستقر در حافظه رو از طریق msconfig پاک کنی

Altir

Member
به احتمال 60% دلیلش گرما هست ، چون من خیلی دیدم که دلیل هنگ فقط گرمای CPU یا جای دیگه بوده ، ببین شرایط زیر رو داری :

1. تقریبا از اول تابستون که هوا گرم شده سیستم اینطوری می شه
2. موقع انجام کارهای سنگین و گرافیکی و بازی ها اینطوری می شه
3. در هین کار بی خودی هنگ می کنه و باید restart کنی

سیستم من بی خودی هنگ می کرد بعد وقتی یه مقدار دقت کردم دیدم موقعی که هنگ می کنه فن گرافیکم از کار افتاده.
مشکل تو باید از CPU باشه که هنگ می کنه توی بعضی Bios ها یه تنظیمی برای ریست شدن موقع بالا رفتن دما هستش.
اگه مشکل اون هست بگو تا بهت بگم چکار کنی تا دمای CPU بیاد پایین تر.

موفق باشی

myfaraman

New Member
اگر مشكل نرم افزاري باشد: معمولا بعضي از ويروس ها هستند كه با تعويض ويندوز از بين نمي روند بايد انتي ويروس خوب نصب كنيد و انتي ويروس خود را بروزرساني كنيد. nod32 مي تواند بهترين انتخاب باشد. :cool:

MJ Rayaneh

Well-Known Member
معمولا اين مشكل از ويروسه يا گرم شدن بيش از حد cpu.
و الان كه تابستونه احتمالا مورد دوم ... .

vahid_3d

Active Member
منم یه سیستم همین امروز خریدم. و پس از چند ساعت یهو ریستارت کرد. گفتم سیستم صفر با این مشخصات بالا چطور شده که روز اول ریستارت می کنه. برنامه سنگینی هم باز نبوده. و شاید به گفته شما گرمای هوا دلیلش باشه. فکر نکنم مشکل خاصی به وجود اورده باشه ولی بعد از اون هر دو چراغ کارت ریدرم روشنه و از Device manager دیدم که درایورش مشکل پیدا کرده. ریستارت کردن چه مشکلاتی ایجاد می کنه؟
راستی چطور می شه دمای سی پی یو رو پایین اورد؟

Mr.Steres

Active Member
100 % برای دمای سی پی یو هست ! دقت کنید که هر 4 پایه فن به خوبی سفت شده باشند و پایین باشند ! اگر حتی شل باشند یه یکی نچسبیده باشه اینطوری میشه ! برای تست در سیستمت رو باز کن و بزار جلوی بد خنک ( کولر ، پنکه )اگر چیزیش نشد بدون مشکل همینه ! یا فن قوی تری بخرید و نصب کنید و از خمیر سیلیکون مخصوص اورکلاک استفادخ کنید ...

اینم زنگ تفریح تاپیک

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

منم قبلاً به این مشکل برخوردم.
علاوه بر رفع مشکل گرمایی، باید Power رو هم در نظر بگیری (چیزی که بعضی وقت ها اصلاً به نظر نمیاد).

التماس دعا
یا علی

vahid_3d

Active Member
منم قبلاً به این مشکل برخوردم.
علاوه بر رفع مشکل گرمایی، باید Power رو هم در نظر بگیری (چیزی که بعضی وقت ها اصلاً به نظر نمیاد).
فکر نکنم مشکلی داشته باشه. چون پاور قوی گذاشتم.
اما دو تصویر از این برنامه در دو زمان گذاشتم. در هر دو حالت کامپیوتر چندان فعالیتی نداره جز وبگردی.
ولی یه توضیح بدم که هنگام اجرای بازی های کامپیوتری به 65 یا 69 درجه هم می رسه !!!
اینم تصویر :
f4ff315cfc23a3d3656eae9dd9dcee7a.jpg

2a4ac763560dc3236e4311598655a47e.jpg

vahid_3d

Active Member
ولی یه توضیح بدم که هنگام اجرای بازی های کامپیوتری به 65 یا 69 درجه هم می رسه !!!
اینم عادیه؟؟؟
راستی برای سی پی یو intell q6700 quad ماکزیمم دما و دمای نرمال چقدره؟ و در چه دمایی سی پی یو خراب می شه؟؟؟
یکم در مورد این موارد توضیح بدین.
و یه عذر خواهی به animeditor بدهکارم. چرا که حالا که فکر می کنم و طبق جدول که حساب می کنم، حداکثر استفاده سیستم من 490W است در صورتی که پاور سیستمم 485W است و چون گفته باید قدرتش 10 درصد از حداکثر مقدار مصرفی بیشتر باشه، پس از تست رم می رم سراغ تعویض پاور. البته برای خنک کردن سی پی یو به هر حال باید فکری کرد.

چرا صاحب تاپیک نگفت که کارش به کجا رسید ؟؟؟؟؟ :-?

باید علت رو اعلام کنی که اگه کسی این تاپیک رو می خونه انتهای کار رو متوجه بشه

vahid_3d

Active Member
باید علت رو اعلام کنی که اگه کسی این تاپیک رو می خونه انتهای کار رو متوجه بشه
مشکل من هم مشابه است. برای همین به نتیجه خوبی خواهیم رسید اگه دوستان کمک کنند.

oldooz

Well-Known Member
چند سال پیش دقیقا همین مشکل برای منم پیش اومده بود...
دنیا رو بهم زدم نتونستم دلیلشو پیدا کنم...
آخرش معلوم شد برق خانگیمون بالا پایین میشده...
محافظ برق که داری؟؟؟سالمه؟؟؟
شاید مشکل از اون باشه ها!

vahid_3d

Active Member
محافظ برق گذاشتم. نو خریدم. پاور رو هم عوض کردم . اول GP 485A بود، الان GP535A گذاشتم، با اینکه اول می تونستم مثلا 2 ساعت کار کنم بعد ریستارت می کرد، اما الان با اینکه دمای سی پی یو پایینه، اما بعد از 3 یا 4 ساعت ریستارت می کنه. خلاصه بعد از مدتی ریستارت می کنه.
راستی نگفتید دمای نرمال و حداکثر برای سی پی یو Intell q6700 quad چقدره؟
به نظرتون امکان داره دمای چیز دیگه ای بالا باشه. اگه امکان داره، تو همون عکس هست. دیگه چیرو احتمال می دین؟

MJ Rayaneh

Well-Known Member
به نظر من مشكل از همون دماي cpu هست.
دماي سي پي يو هاي چند هسته اي در حالت نرمال بايد حدود 40 يا كمتر باشه. (مال من حدود 40 هست، مال چند تا از دوستام هم از 30 تا 50 متغيره!)
دمايي كه در تصوير بالا نوشته، بالاي 50 هست و خيلي زيادتر از حالت نرمال هست.
به احتمال 99% دماي سي پي يو هست ... اگه برات ممكنه، كيس رو جلوي كولر يا جايي بذار كه حسابي خنك باشه، ببين همين مشكل پيش مياد يا نه.
موفق باشي.

Mr.Steres

Active Member
سیستم فن باید طوری باشه که فن جلو هوای تازه بیاره و فن عقبی خارج کنه اگر برات امکان داره از فن های اور کلاکینگ استفاده کن

oldooz

Well-Known Member
خمیر سیلیکون داری؟؟؟ اونم چک کن...
یه بار کام من از دمای بالای سی پی یو یهو کلا خاموش میشد ...
با خمیر سیلیکون درستش کردم

جدیدترین ارسال ها

بالا