Progress bar for Compressor

blue_rays

Member
سلام:D .
مي خواستم بدونم چطور ميشه براي فشرده سازي يا خارج كردن يك فايل از حالت فشرده از يك نوار زمان يا همون پروگرس بار استفاده كنم. مثلآ همون مثال آقاي سيلور كاور در مورد فشرده سازي فايل ها چطور ميتونه از يك پروگرس بار استفاده كنه؟
اصلآ پروگرس بار پلاگين پلاگي براي انجام يك فزآيند چطوري كار ميكنه؟ من كه هر چي راهنماشو خوندم هيچي نفهميدم.
مرسي
:D
:wink:

silvercover

کاربر متخصص
ساختن نوار پیشرفت برای Compressor کار طاقت فرسایی هست. اگر نیاز مبرمی به این کار ندارین توصیه میکنم که انجامش ندین. پلاگین نوار پیشرفت این طور کار میکنه که ما یک تعداد عملیات داریم که میخایم انجام بشه. مثلا ده مورد. اون ها رو به نسبت صد می بریم که انجام هر مورد میشه ده درصد کار، حالا به محض اینکه هر موردی انجام شد نوار پیشرفت باید ده درصد پر بشه الی آخر.

blue_rays

Member
با سلام و شما تشكر.ولي من يك مثال خودم درست كرده بودم براي تبديل فايل صوتي با استفاده از پلاگين پلاگي و بدون هيچ كار اضافه اي خود به خود نوار پيشرفت رو انجام مي داد و الآن خودمم نمي دونم كه چطور اين برنامه اين كار رو خود به خود انجام مي داد ولي چون كار تبديل رو خود پلاگي انجام مي داد فكر مي كنم خودش هم مقدار بازگشتي پيشرفت رو در نظر مي گرفت!
اگه راهنماي پلاگي رو بخونين تو قسمت تبديل فايل صوتي حتي طريقه استفاده از نوار زمان براي تبديل رو هم نوشته.
حالا من مي گم كه چون خود پلاگي توانايي فشرده سازي و بلعكس رو داره پس مثل مورد تبديل براي فشرده سازي هم مي تونه بصورت خودكار نوار زمان رو آپديت كنه. فقط خودم به هبيچ نتيجه اي نرسيدم. اگه كسي از دوستان تونست اين كار رو انجام بده روششو به ما هم بگه.

blue_rays

Member
سلام. اگه يه نگاهي به هلپ پلاگي بندازين تو بخش تبديل فايل صوتي دستورشو را كامل نوشته با پرگروس بار. و خيلي هم ساده هست. من گفتم با همون روش ميشه براي زيپ هم اين كار رو كرد. چون پلاگي قابليت زيپ كردن فايل ها رو هم داره. اگه اون مثال رو بخونين متوجه ميشين اصلآ زمان بر نيست و تو حداكثر 6 خط ميشه برنامه رو نوشت. ولي من در مورد زيپ كردن فايل مشكل دارم. من مي دونم اگه بخايم با كنسول زيپ يا رار تحت داس اين كار رو بكنم تقريبآ ميشه گفت ناشدني و اگر هم بشه برنامه خيلي سنگين ميشه حتي روششو يه چيزايي تو ذهنم هست همين طور تبديل فايل صوتي با كنسول تحت داس ولي چون تو اون مثالي كه تو هلپ پلاگي هست هم پروگرس بار و هم تبديل فايل به عهده پلاگي بود به راحتي بين اونا ارتباط برقرار ميكرد. پس احتمالآ با قابليت زيپ كردن پلاگي هم ميشه همون ارتباط رو با پروگرس برقرار كرد.

سلام ...

دوست عزیز ظاهرا پلاگین مذکور خودش عملیات طاقت فرسایی که اقا حامد ازش دم میزنه انجام میده . برای همین شما پشت پرده رو نمیبینید و ....

برای این کاری هم که شما میخوایین بکنید ( نوار پیشرفت برای Compressor ) باید از یک سری الگوریتم خاص استفاده کنید که منم پیشنهاد میکنم در صورت اینکه بهش نیاز ندارید بی خیالش بشین .....

یا حق ...

silvercover

کاربر متخصص
سلام. اگه يه نگاهي به هلپ پلاگي بندازين تو بخش تبديل فايل صوتي دستورشو را كامل نوشته با پرگروس بار. و خيلي هم ساده هست. من گفتم با همون روش ميشه براي زيپ هم اين كار رو كرد. چون پلاگي قابليت زيپ كردن فايل ها رو هم داره. اگه اون مثال رو بخونين متوجه ميشين اصلآ زمان بر نيست و تو حداكثر 6 خط ميشه برنامه رو نوشت. ولي من در مورد زيپ كردن فايل مشكل دارم. من مي دونم اگه بخايم با كنسول زيپ يا رار تحت داس اين كار رو بكنم تقريبآ ميشه گفت ناشدني و اگر هم بشه برنامه خيلي سنگين ميشه حتي روششو يه چيزايي تو ذهنم هست همين طور تبديل فايل صوتي با كنسول تحت داس ولي چون تو اون مثالي كه تو هلپ پلاگي هست هم پروگرس بار و هم تبديل فايل به عهده پلاگي بود به راحتي بين اونا ارتباط برقرار ميكرد. پس احتمالآ با قابليت زيپ كردن پلاگي هم ميشه همون ارتباط رو با پروگرس برقرار كرد.

اگر نمونه همراه plugy رو باز کنید و به صفحه misc برین و دکمه mp3_encode رو باز کنین، می بینین که توی قسمت کدهاش یه توضیح هست که من اینجا میذارمش:

**display progress box (plugy will automatically update and close it)

بیان کرده که plugy این کار رو خودش برای انکود کردن صرفا اتوماتیک انجام میده و... در غیر اینصورت برای سایر کارها باید فرامین و محاسبات رو دستی انجام داد.

blue_rays

Member
درسته. فهميدم. يعني منظورتون اينه كه پلاگي فقط براي دستور تبديل فايل صوتيش اين كار رو اتوماتيك انجام ميده و براي فشرده سازي حتي اگه از خود پلاگي براي اين كار استفاده كنيم نميتونه اين كارو اتوماتيك انجام بده. حالا من يه سوال ديگه هم دارم. چطور ميشه حجم فايل هاي داخل يه پوشه رو اندازه گرفت؟ به چه پلاگين و يا دستوري براي اين كار نياز هست؟
مرسي

blue_rays

Member
سلام. جواب به خودم!

حالا من يه سوال ديگه هم دارم. چطور ميشه حجم فايل هاي داخل يه پوشه رو اندازه گرفت؟ به چه پلاگين و يا دستوري براي اين كار نياز هست؟
مرسي
با سلام دوست عزيز شما مي تونيد از پلاگين زير استفاده كنيد::neutral:!
MFilesAndFolders
يعني همون Microb files and folders

ببخشيد من اين طوري نوشتم ولي كسي نميتونست منو كمك كنه قبل از اينكه خودم جوابمو پيدا كنم و بنويسم؟
اين رو هم به اين خاطر نوشتم كه ديدم اين تاپيك بازديد كننده زياد داره گفتم اگه ديگران هم اين مشكل رو داشته باشن حداقل به جوابشون برسن
بله با استفاده از ايم پلاگين مي تونين كار هاي زيادب روي فايل ها و پوشه ها انجام بدين:eek:

pedram_MMB

Member
سلام
Blue Rays جان این پلاگینو میزاری برای دانلود؟؟؟
Microb files and folders
ممنون میشم........

جدیدترین ارسال ها

بالا