PHP Self Extractor ( PSE )

این اسم برنامه ای که نوشتم . این برنامه بدرد خیلی ها میخوره ( اگه بدرد بعضی ها نمیخوره همین الا alt + f4 بزنن ) :twisted:

قبلا تو persiantools دربارش یکم بحث شده بود . گفتم اینجا هم بزارم بد نیست :http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=28641

این برنامه یک فایل php تولید میکنه که تمام داده ها و اطلاعات یک فایل زیپ تو اون هست و این برنامه میاد فایل زیپ رو رو سرور extract میکنه . تا حالا شاید خیلی به winzip self extractor یا مدل winrar یش بر خورده باشید . این برنامه هم یکچیزی توی همون مایه هاست .

این برنامه چند قسمت داره
1 - قسمتی که با php نوشته شده برای بازیابی و پردازش داده ها
2 - قسمتی که کاربر با اون سر و کار داره که با visual basic نوشته شده
3 - قسمت shell که برنامه به هنگام لود شدن فایل مخصوصش رو از یه سرور مشخص میگیره

برنامه پکر که کاربر با اون سرو کار داره از شما تقاضای فایل زیپ میکنه . این فایل میتونه محتویات یک سایت بزرگ و پر فایل باشه که اپلود کردن همه اونا مشکله .
بعد از شما میپرسه که کد گزاری به چه صورت باشه base64 یا نرمال

در کد گزاری base64 به حجم فایل بسته به اندازه اسلیش یه چیزی بین 10 تا 50 کیلوبایت اضافه میشه و از محسناتش اینه که فایل php قابل ادیت میشه و هرکی خواست میتونه کپی رایت رو تغییر بده
و در حالت نرمال فقط 3 کیلو بایت به حجم فایل اضافه میشه که اینم فقط بخاطر برنامه extractor هست

وقتی که این برنامه ( پکر ) فایل php به شما داد . شما می تونید اونو یک فایلو بریزید توی هاستتون و اجراش کنید و مثل یک setup معمولی مسیر نصب بدید و اینا . البطه در ورژن های بعد امکانات بیشتری بهش اضافه میکنم

اساس کار اینه که اطلاعات در بالای فایل بصورت comment ذخیره میشن و برنامه اونا رو میخونه و کار میکنه

برنامه shell هم در یه سرور مشخص قرار میگیره و هر وقت که برنامه اجرا بشه از روی اون سرور میخونه و در سرور شما اجرا میکنه . این برای اینه که حجم این فایل shell که عملیات extract رو انجام میده به حجم فایل extractor اضافه نشه . یعنی اگر یه فایل زیپ 10 کیلو بایتی sfx بشه حجمش با این روش میشه 13 کیلو بایت ( در حالت نرمال ) ولی اونجوری میشه 113 کیلوبایت ....

منتظر نظرات هستم ........

يک پرتال رو پک کردم واسش مشکل پيش اومد
ولي سر يک برنامه کم حجم مشکلي نداشت

خيلي ممنون از معرفي ...

از چه حالتی استفاده کردید ؟
base64 یا normal

در base64 اگر حجم فایل بالا باشه ممکنه یکم طول بکشه . مثلا 2 دقیقه ولی سیستم crash نمیکنه

ولی در حالت نرمال زیاد طول نمیکشه

جدیدترین ارسال ها

بالا