Parsjoomla ver 1.5.2 Rc 1 منتشر شد !

hossein2kk

Member
mts2on.jpg

بله بالاخره بعد از مدت ها و وقفه در کار ترجمه و بهینه سازی نسخه آزمایشی پارس جوملا منتشر شد!
پارس جوملا نسخه بهینه شده نرم افزار محبوب جوملا برای زبان فارسی بوده که تحت مجوز GNU نگارش 2 منتشر شده است.

جوملا چیست؟
جوملا یکی از قویترین سیستم های مدیریت محتوای کدباز بوده که در سراسر دنیا برای وب سایت های ساده تا وب سایت های پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد . جوملاسیستمی با نصبی راحت ، مدیریتی آسان و بسیار امن است.

تاریخچه ای کوتاه از جوملا :
در سال 2001 یک شرکت استرالیایی با نام Miro (http://www.miro.com.au) یک سیستم مدیریت محتوا با نام Mambo را منتشر کرد که تا سال 2005 جزو بهترین سیستم های کدباز بود. در17 سپتامبر ماه 2005 پشتیبانی از Mambo به طور کامل قطع شد و جوملا نگارش 1 منتشر شد .در ماه اکتبر همان سال جوملا برنده دو جایزه از جشنواره Linuxworld در شهر لندن شد.در سال 2006 جوملا به عنوان یکی از 50 پروژه مهم در دنیای کد باز لقب گرفت و این یک افتخار بسیار بزرگ برای این سیستم بود.در سال 2007 جوملا به عنوان برترین سیستم مدیریت محتوا انتخاب شد و این اوج موفقیت های این سیستم بود و در حال حاضر با بیش از 45000 گسترش دهنده ثبت شده و بیش از 1100 پروژه انجام شده قویترین سیستم مدیریت محتوای کد باز در دنیا می باشد.

امکانات جوملا :
جوملا هر آنچه یک وبمستر نیاز دارد تا بتواند یک وب سایت با تمامی استاندارد های بین المللی را راه اندازی نماید به او می دهد .ازشاخص ترین امکانات مختلف آن می توان به سیستم فوق العاده قدرتمند و بینظیر ارسال و ویرایش مقاله، سیستم نظر سنجی،سیستم مدیریت تبلیغات،سیستم عضو گیری،مدیریت قدرتمند منو و بسیاری از دیگر امکانات که قابلیت اضافه شدن به این سیستم را دارند را نام برد .
ویژگی منحصر به فرد ديگر جوملا قابلیت ویرایش و شخصی سازی آن است که شما را قادر می کند جوملای خود را متناسب با نیاز های خود ویرایش کنید .

اما چرا نسخه آزمایشی ؟! با توجه به این که هیچ کاری خالی از خطا نیست ترجیح دادیم نسخه ای را به عنوان نسخه آزمایشی منتشر کنیم تا هم زمان کافی برای حل دیگر مشکلات سیستم داشته باشیم و هم این که خطاهای موجود در ترجمه و غیره را به کمک شما دوستان عزیز حل کنیم . لذا خواستاریم از همه دوستان عزیز که مشکلات مربوطه به را به پست الکترونیکی [email protected] ارسال کرده تا بتوانیم این مشکلات را در نسخه های به روز رسانی بعدی سیستم این مشکلات را برطرف کنیم.

نسخه بعدی پارس جوملا (RC2) کی منتشر می شود ؟! پاسخ به این سوال واقعا مشکل است اما تیم ما با تلاش مستمر سعی می کند نسخه بعدی را با پچ بعدی جوملا (1.5.3) منتشر کند.

آیا من می توانم نسخه آزمایشی پارس جوملا را بر روی سایتم نصب کنم ؟! بله هسته اصلی به کار رفته درپارس جوملا Joomla 1.5.2 stable version می باشد و از نظر امنیتی (فعلا) مشکلی ندارد اما باید توجه داشته باشید که با منتشر شدن پچ های دیگر شما باید جوملای خود را به روز کنید.

چگونه پارس جوملا را دریافت کنم ؟! برای دانلود پارس جوملا می توانید هم از طریق وب سایت رسمی پارس جوملا (http://Parsjoomla.com) و یا وب سایت رسمی گسترش جوملا (http://joomlacode.org/gf/project/parsjoomla/frs) دریافت فرمایید.

shamsi_date_plugin چیست ؟! در نسخه دریافتی شما پنین پلاگینی موجود است که توسط سایتی با نام geminorum.ir منتشر شده است.این پلاگین وظیفه تغییر تاریخ جوملا به تاریخ ایرانی(جلالی) را بر عهده دارد . با توجه به این که همواره تاریخ شمسی برای سیستم های فارسی مشکل ساز بوده ترجیح دادیم در نسخه آزمایشی از این پلاگین استفاده کنیم . انشا الله در نسخه بعدی این مشکل هم رفع خواهد شد.

گسترش دهندگان پارس جوملا :
حسین مرادقلی : مترجم و مدیریت تیم
علی برهانی : مترجم و مدیر بخش پشتیبانی
محمد قدرتی : مترجم و مدیر بخش گسترش سیستم
علیرضا میر و فرزاد صادقی : مترجم

در پایان جا دارد از همه دوستانی که ما را در انجام این پروژه یاری کرده اند تشکر کنم و امیدوارم را لحظات خوبی با پارس جوملا داشته باشید.

با تشکر
مدیریت تیم

irlogo

Active Member
چه جالب
خسته نباشید ، نمی دونستم گروه دیگری هم در ایران در زمینه جوملا فعالیت می کنن ، من در جوملا فارسی ، جومفا ، Joomlaos و در جوملا اصلی فعالیت می کنم ، امیدوارم موفق و پیروز باشید .

راستی می تونین یه تاریخچه ار فعالیت گروه خودتون بزارین؟

من که اولین بار هست اسم این گروه رو می شنوم . فکر می کنم جزء گروه هایی هستند که به تازگی شروع کردن .
اما به راستی چرا این همه دوستان وقت خودشون رو اینطوری به پای جوملا می ریزین ؟
مگه جوملا دات آی آر یا جومفا نیستن که گروه های جدید میان روی کار ؟
جالبه ها و این به نظر من یه نوع معظله که هر کسی می خواد روی دست دیگری بزنه ...
البته این نظر شخصیه منه و به نظر بقیه هم احترام میزارم .
در هر صورت من این نسخه پارس جوملا رو دریافت کردم و خوشبختانه باید بگم نسخه ای مناسب از سایر جوملا ها به نظرم به حساب میاد .

موفق و پیروز باشید

hossein2kk

Member
iransohrab جان .
بله کار گروه ما به طور رسمی از اوایل بهمن ماه 86 شروع شد و پروژه اصلیمون ترجمه و بهینه سازی جوملا 1.5 و در آینده جوملا 2 و نسخه های بعدی دیگر است.
اما پاسخ به سوال شما : در کل تیم ما فقط برای رقابت وارد این بازی شده و اصلا قصد این که روی دست کسی بزنیم یا بخواهیم تیم دیگری را خراب کنیم نداریم.ما کارمون رو انجام می دیم و این قضاوته که می مونه به عهده دیگران.
در ضمن خوشحالم که از سیستم ما راضی بودید.

توی این چند روز با نصب جوملای زیباتون روی سرور دریافتم که کارتون می تونه از بقیه برتر باشه . در کل جایی بس خوشحالی داره که رقابت رفاقتی بر اساس ارائه بهترین کالا و محصول رو آغاز کردید . با جرات تموم میشه آفرین بر هنرتون .
موفق باشید و خرم

reza699

Active Member
مگه جوملا دات آی آر یا جومفا نیستن که گروه های جدید میان روی کار ؟
فعلا این طور به نظر میاد که جومفا جا زده و جوملا . آی آر هم که به روی خودش نمیاره

hossein2kk

Member
شما چرا کپی رایت قالبتون را رعایت نکردید؟
سایت ما از قالب ja hedera استفاده کرده (اطلاعات) و مجوز آن برای دو دامبن از وب سایت جوملارت خریداری شده است.
در قسمت faq وب سایت رسمی جوملارت (http://www.joomlart.com/joomla_templates_club_faqs/448.html) به صراحت ذکر شده که خریدار می تواند هرچونه کپی رایت مربوط به قالب را تغییر دهد .

متن مربوطه :
Can I remove JoomlArt Copyright?
Written by Hung Dinh
Yes. You can edit or remove the JoomlArt copyright information at the bottom of the template. You can claim the copyright notice "All right reserved", however the claim on creation of the template, such as:"Designed by Your Company"...are not allowed. Allowed: Copyright � 2005 - 2006 Your Company. Developed by Your Company Not Allowed : Copyright � 2005 - 2006 Your Company. Designed by Your Company

hossein2kk

Member
شما چرا کپی رایت قالبتون را رعایت نکردید؟
سایت ما از قالب ja hedera استفاده کرده (اطلاعات) و مجوز آن برای دو دامبن از وب سایت جوملارت خریداری شده است.
در قسمت faq وب سایت رسمی جوملارت (http://www.joomlart.com/joomla_templates_club_faqs/448.html) به صراحت ذکر شده که خریدار می تواند هرگونه کپی رایت مربوط به قالب را تغییر دهد .

متن مربوطه :
Can I remove JoomlArt Copyright?
Written by Hung Dinh
Yes. You can edit or remove the JoomlArt copyright information at the bottom of the template. You can claim the copyright notice "All right reserved", however the claim on creation of the template, such as:"Designed by Your Company"...are not allowed. Allowed: Copyright � 2005 - 2006 Your Company. Developed by Your Company Not Allowed : Copyright � 2005 - 2006 Your Company. Designed by Your Company

f_mostafa_f

Active Member
منم بهتون خسته نباشيد ميگم...

در پاسخ اون دوستمون كه ميگم جومفا كافيه بايد بگم كه رقابت اصلي ترين عامل پيشرفته...

راستي اين سيستم شما هم در فارسي تحويل دادن pdf مشكل داره مثل بقيه...

Pedi7Khat

Member
من هم کار کردم با این نسخه و خیلی خوب بود.

خیلی قوی فارسی سازی شده...

hossein2kk

Member
منم بهتون خسته نباشيد ميگم...

در پاسخ اون دوستمون كه ميگم جومفا كافيه بايد بگم كه رقابت اصلي ترين عامل پيشرفته...

راستي اين سيستم شما هم در فارسي تحويل دادن pdf مشكل داره مثل بقيه...
ممنون.
من در ابتدای صحبتام گفتم که ما می دونیم چند تیم دیگه روی جوملا کار کردن ولی ما فقط برای رقابت اومدیم و قضاوت با بقیه است.
Parsjoomla 1.5.3 RC2 در راهه که برای اولین بار نسخه PDF رو برای دو نگارش php4 و php5 بهینه سازی کرده.
همچنین اسکریپتی با نام Parsjoomla Remoter طراحی شده که مشکل بالا رفتن حجم فایل الحاقی و ارسال اون به سرور را از بین خواهد برد.(اطلاعات بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد)

من هم کار کردم با این نسخه و خیلی خوب بود.

خیلی قوی فارسی سازی شده...
ممنون لطف دارید.

Araz.Sh

Member
شما واسه majola طرح می خواستین؟واسه پکش؟بهم Pm یدین..من نتونستم بدم!!!!

f_mostafa_f

Active Member
ايرادات نسخه 1.5.3 :
در فارسي سازي مشکل داره و در بعضي صفحات اين پلاگين ارور ميده...
در قسمت pdf همچنان مشکل داريو حذف اون صفه راهکار خوبي نيست !!!

hossein2kk

Member
ايرادات نسخه 1.5.3 :
در فارسي سازي مشکل داره و در بعضي صفحات اين پلاگين ارور ميده...
در قسمت Pdf همچنان مشکل داريو حذف اون صفه راهکار خوبي نيست !!!

ممنون از توجهتون دوسته عزیز.
ایرادی که فرمودید وارد هست.
اما ما در پی حل آن هستیم . انشا الله نسخه بعد که با جوملا 1.5.4 منتشر خواهد شد این مشکل رو هم برطرف کنیم.

nevisande

Active Member
اول از همه من به این تیم خوب و قوی تبریک میگم که یه جوملا رو اینقدر قدرتمند ترجمه کردند.

یه نکته هست که برام خیلی مهمه که بگم.
اکثر سایتهای پشتیبانی فارسی پورتالها رو دیدم و باهاشون کار کردم.
ولی جوملا جزو معدود پورتالهایی بوده که تیمهای پشتیبانیش برای هر کاری که انجام میدن از کاربرها پول میگیرن.
آیا شما هم این روش رو دارید؟

hossein2kk

Member
اول از همه من به این تیم خوب و قوی تبریک میگم که یه جوملا رو اینقدر قدرتمند ترجمه کردند.

یه نکته هست که برام خیلی مهمه که بگم.
اکثر سایتهای پشتیبانی فارسی پورتالها رو دیدم و باهاشون کار کردم.
ولی جوملا جزو معدود پورتالهایی بوده که تیمهای پشتیبانیش برای هر کاری که انجام میدن از کاربرها پول میگیرن.
آیا شما هم این روش رو دارید؟

ممنون،نظر لطفتون هست.

پارس جوملا یک نرم افزار رایگان بوده و در این هیچ شکی نیست و تا به حال هیچ هدف تجاری نداشته و نخواهد داشت . در حال حاضر هزینه های زیاد این سیستم مربوط به هزینه های راه اندازی و خرید سرور و مجوز های مربوط به انجمنها (vBulletin) و قالب سایت بوده که از داخل گروه تامین شده است.
اما در هدف های پارس جوملا هیچ هدف مالی دنبال نمی شود و تنها برای آرمان های کدباز تلاش میکند.(بدیهی است که مسائل مربوط به اسپانسر تبلیغاتی در این موضوع نمی گنجد.)
از دیگر نسخه های دیگر پارس جوملا که در ماه های دیگر شاهد آن خواهید بود نسخه فروشگاهی پارس جوملا با ظاهری پویا و نو می باشد که با نام Parsjoomla Commercial و به صورت کاملا رایگان عرضه خواهد شد.

سرافراز باشید.

nevisande

Active Member
اگه اینجور که شما میگین باشه که عالیه.
جای تشکر داره که برای اولین بار تو ایران یه تیم به خاطر کارهاش در قبال جوملا پولی دریافت نمیکنه.
اگه اینجور باشه، من خوشحال میشم که باهاتون همکاری کنم.

خوشحالم امیدوارم بلاخره یک گروه پیدا بشه که درست و حسابی جولا را ساپورت کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا