museum

nima_dsnr

کاربر VIP
آخ چه کردی سارا خانم با این طرح... دیوونم کردی...
جای هیچ بحثی باقی نمیزاره. مخصوصا اون نورپردازی ، اون گرد و غبارها.
تا حالا وسوسه شده بودم برم C4d یاد بگیرم... اما الان رفتم.......

راورا

Member
سلام

سارا جان طرحتون بد نشده
ولی کارتون یه ایراد داره و اونم اینه که
شما اون تصویری که به عنوان پنجره با شیشه های رنگی گذاشتین
اصلا نشان دهنده شیشه نیست
و بیشتر تو ذهن یه دیوار سنگی رو تداعی میکنه
بهتر بود یه کم شفایت بهشون میدادید
همیشه شاد و موفق باشید

mpourebadi

Member
مثل همیشه، زیبا و ساده و عمیق کار شده.
سارا جان ایده خیلی جالبی بود.خیلی هم از نظر نور قشنگ کار شده.
دستت درد نکنه. خسته نباشی.
مخلصت
مهدی.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شما اون تصویری که به عنوان پنجره با شیشه های رنگی گذاشتین
اصلا نشان دهنده شیشه نیست
و بیشتر تو ذهن یه دیوار سنگی رو تداعی میکنه
بهتر بود یه کم شفایت بهشون میدادید

راورا جان شما درست میگی منتها یه چیزی هم هست. ببین این نور نوریه که مستقیم میتابه و هدف داره به قول معروف اگر تو مبحث نور وارد باشی بهش میگن spot light. اینجور نورها یه خاصیتی که دارن اینه که وقتی یه جسمی سر راهشون قرار بگیره به خاطر شدت زیادی که دارن باعث میشن اون جسم به خوبی دیده نشه.
نمونش هم زیاده. مثلا شما یه ماشین رو فرض کن که چراغش روشنه. چون نور چراغای ماشین هم از نوع نور spot هست به همین خاطر شما وقتی بخوای سعی کنی شیشه های چراغ ماشین رو نگاه کنی برات تشخیص شفاف بودنش سختتر میشه.

البته شما هم درست میگی تا حدودی. ولی باور کن من دیشب ساعت 12 نشستم پای این کار ساعت 6 صبح بیشترش رو تموم کردم. بعد رندرش حدود نیم ساعت طول کشید و وقتی رندر کردم دیدم یه سری مشکلات داره که ندیده بودم و دوباره روز از نو و روزی از نو. تازه یه بار هم با GI رندر گرفتم که حدود 6 ساعت طول کشید ولی زیاد خوب نشد چون محیط تاریک بود و خوب جواب نمیداد.

به هر حال ممنون از همگی که نظر دادین.

موفق باشید
سارا

S.H.R.M.K

Well-Known Member
کارت حرف نداره.
فقط به نظرم همونی که راورا گفت درسته یکم پنجره غیر طبیعی به نظر میاد.

P.A.Y.T.O.N

Active Member
سارا خانوم دستت درد نکنه خیلی قشنگ شده ...
ولی یه پیشنهاد دارم شما 90% این کارت مال C4d هست پس چرا تو انجمن خودش نمی زاری
اینجوری ایراد کاراتو بهتر پیدا می کنی....
پیشنهاد بود!

سلام
خیلی خشنگ شده
c4d هم خوب چیزیه
راستی P.A.Y.T.O.N هم راست میگه
اینجور کارا رو هم توی اینجا هم توی انجمن c4D بذارید
موفق باشید
بای

nima_dsnr

کاربر VIP
آقا قضیه این رندر چیه که این همه طول داره ؟

سارا خانوم دستت درد نکنه خیلی قشنگ شده ...
ولی یه پیشنهاد دارم شما 90% این کارت مال C4d هست پس چرا تو انجمن خودش نمی زاری
اینجوری ایراد کاراتو بهتر پیدا می کنی....
پیشنهاد بود!
خیلی موافقم

هیچ و دیگر هیچ حرفی نداره......
eeee...
احد چه زود خدمتت تموم شد !!! کجا رفتی بگو ما هم همونجا بریم خدمت :D

Fanous

Well-Known Member
سلام . خیلی جالب شده ! مخصوصا همون نورپردازیش ! ولی در مورد شیشه رنگی با دیگران موافقم ، یکم مصنوعی شده !! ولی در کل قشنگ شده . نمیدونم چند وقته که رو آوردین به کارهای سه بعدی ، ولی فکر می کنم شما هم اول راه باشین . من هم دیگه از دوبعدی کار کردن خسته شدم و زدم به کار تری دی ! من که تازه کارم ولی شما رو نمیدونم . این هم اولین کارم با مکس ، البته یه جاهاییش رو هم با فتوشاپ کار کردم . موفق باشین .
http://www.shadowness.com/view.php?section=picture&id=54815

راورا

Member
راورا جان شما درست میگی منتها یه چیزی هم هست. ببین این نور نوریه که مستقیم میتابه و هدف داره به قول معروف اگر تو مبحث نور وارد باشی بهش میگن spot light. اینجور نورها یه خاصیتی که دارن اینه که وقتی یه جسمی سر راهشون قرار بگیره به خاطر شدت زیادی که دارن باعث میشن اون جسم به خوبی دیده نشه.
نمونش هم زیاده. مثلا شما یه ماشین رو فرض کن که چراغش روشنه. چون نور چراغای ماشین هم از نوع نور spot هست به همین خاطر شما وقتی بخوای سعی کنی شیشه های چراغ ماشین رو نگاه کنی برات تشخیص شفاف بودنش سختتر میشه.

البته شما هم درست میگی تا حدودی. ولی باور کن من دیشب ساعت 12 نشستم پای این کار ساعت 6 صبح بیشترش رو تموم کردم. بعد رندرش حدود نیم ساعت طول کشید و وقتی رندر کردم دیدم یه سری مشکلات داره که ندیده بودم و دوباره روز از نو و روزی از نو. تازه یه بار هم با GI رندر گرفتم که حدود 6 ساعت طول کشید ولی زیاد خوب نشد چون محیط تاریک بود و خوب جواب نمیداد.

حرف های شما کاملا درسته
کار خوبی شده
و من به خوبی متوجه حرفای شما هستم
اما باز هم در اون صورت شیشه ها باید از شفافیت خاص تری برخوردار باشند
و تنها کمی تیره تر از رنگ نور های رنگی کنار قابهای کوچکشون معلوم باشه
امیدوارم از حرفای من دلگیر نشید
قصد من فقط کمک کردنه
چند تا عکس براتون میذارم
امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید ...

arashonline

Well-Known Member
واقعا راورا جان ممنون !
نه بابا چرا ناراحت تازه اونم سارا خانم!
ممنون شما هم موفق باشيد !

GFX Master

خوب من از آخر جواب بدم برم به اول :دی

اول اینکه راورا جان کمک خیلی بزرگی به من کردی. همتون راست میگین شیشه رو با اینکه خیلی روش وقت گذاشتم اونطوری که باید میشد نشد و قصد دارم یه تغییراتی تو کل کار بدم و اصلا بجای اون شیشه ها کار دیگه ای انجام بدم که حالا وقتی تموم شد دوباره میذارم تا نظر بدید. از بابت عکسها هم دستت واقعا درد نکنه عالی بودن. راستی ممنون میشم همیشه ایرادات کار رو بگین مطمئن باش سر سوزنی ناراحت نشدم که هیچ کلی هم خوشحال شدم که نظر دادین.

مهدی (فانوس) جان کارت خیلی خشنگ شده فقط به نظر من اگر برای اون نورها همون حالت گرد و غبار رو هم اضافه کنی (Dust) واقعا فوق العاده میشه چون محیط کارت تاریکه و ظاهرا محیط تمیزی هم نیست پس قاعدتا باید اون گرد و غبارا تو کارت معلوم باشن. راستی نورها هم یکمی شارپ شدن و الان یجورایی مرزشون معلومه لبه هاشون یکمی محوتر بشن واقعا کارت عالی میشه. من که خیلی خوشم اومد. در مورد کار هم من همچنان پایبند دو بعدی هستم :دی ولی احساس کردم که ترکیب دوبعدی و سه بعدی تو گرافیک امروزی خیلی پرکاربرده و لازمه که بعضی جاها این دوتا با هم ترکیب شن. من که از ترکیب دو و سه بعدی واقعا خوشم میاد. الانم تقریبا 3 - 4 ماهی هست که کار میکنم.

نیما جان در مورد رندر پرسیدی. الان من کارم رو بصورت عادی رندر کردم و با سایز تقریبا بزرگ حدود 30 دقیقه طول کشید ولی تو c4d یه نوع رندر داره به نام GI که رندر فوق العاده ایه و همین کار رو که 30 دقیقه طول کشیده رو حداقل 5 - 6 ساعت طول میکشه که البته لازمه حتما تنظیمات درست انجام بشه. فیلم CARS که تا چند وقت دیگه میاد رو پرده های سینما یه رکورد عجیب گذاشته. رندر صحنه های ثابت این فیلم حدودا 15 - 16 ساعت برای هر فریم وقت برده!!! تازه با اون سیستمهای قوی اون شرکتای فیلم سازی.

payton جان حق با شماست ولی شاید این برنامه خیلی تو فتوشاپ کار نبرده ولی تنظیمات نور و کنتراست اون تو فتوشاپه که واقعا 50% کاره و اگر نور و کنتراست تنظیم نشه کلی از قشنگی کار کم میکنه. ولی درست میگی باید کارهامو اونجا هم بذارم تا ایراداتش بیشتر گرفته بشه.

ممنون از همگی بابت نظرات خوبتون
موفق باشید سارا

GFX Master

خوب ببین رندر به عملی میگن که شما برای پردازش نور و افکتها و نشون دادن شکل اصلی عکس در پایان کار انجام میدی.

مثلا وقتی شما یه طرح مثل این طرح من طراحی میکنی توش ممکنه مثلا به اون کفپوش حالت رفلکس بدی ولی این افکت در حالت معمولی و در هنگام طراحی دیده نمیشه چون اگه قرار بود این افکتها و نورها و ... موقع طراحی هم دیده بشن سرعت کار خیلی پایین میومد.

بعد از اینکه طرح شما کارش تموم شد و میخواستی خروجی بگیری از کارت (حالت با فرمت فیلم یا عکس یا ...) باید یه بار اجازه بدی تا نرم افزار کارت رو رندر کنه یعنی یه بار بصورت فریم فریم (تکه تکه) عکس رو پیش نمایش میکنه تا شما بتونی حالت نهایی رو ببینی و بعد خروجی بگیری.

نمیدونم با نرم افزارای میکس فیلم مثل پریمیر یا افتر افکت کار کردی یا نه؟ اونا هم همین مورد رو دارن یعنی رندر کردن رو. یعنی بعد از پایان کار مونتاژ کار میاد به برنامه دستور میده که یه بار فیلم رو از اول تا آخر و بصورت فریم فریم پیش نمایش کنه و تمام افکتها و نورپردازی ها و ... رو به فیلم اعمال کنه. بعد از تموم شدن این عمل فیلم بصورت مونتاژ و میکس شده خروجی گرفته میشه.

امیدوارم متوجه شده باشی ولی اگر متوجه نشدی بگو تا توضیح بدم.
موفق باشی
سارا

P.A.Y.T.O.N

Active Member
سارا به نظر من یه پیریوو از کارت بزار با تصویر نهایی که رندر گرفتی
اینجوری متوجه میشه
راستی اون Gi تو کدوم قسمته یه توضیح میدی؟

جدیدترین ارسال ها

بالا