Modo

Maxtonian

Member
سلام دوستان
چند تا نمونه کار از Modo گذاشتم. اولی رو از روی یک اموزشی متعلق به خود شرکت Luxology ساختم و دومی تماما کار خودمه.
Watch%2004.jpg
Watch%2003.jpg
Wire.JPG
Screw_Final_02.jpg
Screw_Final_03.jpg
wire2.JPG

ehsan_3dmax

Active Member
بسيار بسيار عالي كار كردي.
فقط ايكاش نماي دوربين ساعت يكم عموديتر بود.
ميتوني توضيحي هم در مورد تايم رندر كارها بدي؟
موفق باشي.

Maxtonian

Member
ممنون اقا احسان
زمان رندر برای "ساعت مچی" در حدود 2 ساعت و برای " پیچ گوشتی " در حدود نیم ساعت یا کمتر. البته سیستم من 2.4 گیگا هرتز بود همراه با 512 مگ رم.
در کل می تونم بگم موتور رندر مودو یکی از قویترین موتورهایی که دیدم چون بدون هیچ پلاگینی و با سرعت قابل ملاحظه ای رندر می کنه.

HamidSHS

Active Member
واي
خيلي قشنگ شده
بهت تبريک ميگم
مخصوصا جزئيات کارت + متريالت خيلي خوب مشخصه و انتخاب شده.
راستي تصوير دوم از ساعت اگر يه ذره بيشتر روي صفحه ساعتت زوم ميکردي , فکر کنم بهتر ميشد.
اين هم نظرات من آماتور:)
موفق باشي

HamidSHS

Active Member
واي احسان جان شما چقدر حرفه اي هستي :دي
من الان رفتم گالريتو ديدم
ميدوني چي شد ؟
فقط تصورشو نميکردم اون کارا ماله تو باشه
اما بعدش کففففف کردم
موفق باشي

ali3dtech

Member
اووووووووووووووووووووووووه

بابا این مودو هم خیلی باحاله ها

Maxtonian جان بهت تبریک میگم کار خیلی تمیزی شده :D

موفق باشی رفیق

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
فکر نمیکردم با Modo میشه همچین کارایی هم ساخت!

کارای خیلی خوبی شدن. با اجازه میذارمش تو تاپ گالری.

Maxtonian

Member
ممنون سارا خانم. :) کارهای خیلی زیباتری هم تو خود سایت سازنده هست که می تونید اونها رو هم ببینید و به قدرت این نرم افزار نسل جدید پی ببرید ( در ضمن همونطور که گفتم ساعت مچی رو از روی یه اموزشی ساختم .):wink:

علی جان ممنون. من هنوز بابت اون زحمتی که برام کشیدی بهت بدهکارم راستی کسی رو سراغ داری تا بتونم چند تا سوال اساسی در مورد Maxwell ازش بپرسم:cool:

linkin_park

Member
خیلی زیباس ... فقط تکسچر فلز بدنه ساعت یه مقدار بیش از حد کشیده شده ....

کاش در مورد خود Modo و موتور رندرتون هم صحبت میکردید ....

Maxtonian

Member
خوب در مورد Modo باید بگم که :

در حدود 7-8 سال پیش سه نفر از بنیانگذاران شرکت Newtek و به نوعی پدید اورندگان نرم افزار Lightwave دور هم جمع شدن و شرکت جدیدی رو به نام Louxology پایه گذاری کردن و بعد از حدود 2-3 سال اولین محصول خودشون رو به بازار عرضه کردند : Modo 100 (بخونید مودو یک . صفر . صفر) بعد از ارایه این محصول کمپانی سعی کرد تا در راستای هدف ابتدایی بنیانگذاران . یعنی

تولید نرم افزاری که کاربر از کار کردن با اون لذت ببره . محصول خودشو ارتقا بده . که البته مورد اقبال مصرف کننده ها قرارگرفت . خصوصا کاربران Lightwave .

در ضمن باید بگم هسته برنامه نویسی این نرم افزار از کارمندان قبلی شرکت Newtek بودند که Lightwave رو به اینجا رسوندند و در حال حاضر با Modo دست و پنجه نرم می کنند و طبق گفته

خودشون ایرادات Lightwave رو برطرف کردن و با مطالعه نرم افزار های دیگه هسته محکم برای Modo طراحی کردن .

پیشنهاد می کنم حتما Modo رو امتحان کنید :http://www.luxology.com

آخرین ویرایش:

ali3dtech

Member
علی جان ممنون. من هنوز بابت اون زحمتی که برام کشیدی بهت بدهکارم راستی کسی رو سراغ داری تا بتونم چند تا سوال اساسی در مورد Maxwell ازش بپرسم

خواهش میکنم عزیز
یه سری به آقا مهدی بزن نمیدونم مکسولو چقد کار کرده ولی فک میکنم کارش درس باشه. جر اونم من کسیو نمیشناسم اگه کسیو میشناسی به ما هم بگو.
به اینجا مراجعخ کن:
از Maxwell Render اين موتور رندر فوق حرفه ايي غافل نشوي

موفق باشی عزیز (ببخشید من اسمت یادم رفته میگم عزیز)

linkin_park

Member
مرسی از توضیحت ولی من بیشتر منظورم مدل سازی توش بود .... روش مادلینگش اسکالپته یا پالی یا .... ؟! تکسچرینگ و این جور چیزاش چطوره ؟!

Maxtonian

Member
Linkin_park عزیز حداقل میتونی یه سر به سایتش بزنی تا اطالاعات کافی رو کسب کنی .

روش مدل سازی به صورت polygonal و subdivision surface هستش وهمچنین از نسخه 301 قابلیت sculpt هم داره . در مورد

تکسچرینگ می تونم بگم انگار یه نرم افزار مستقل مثل body paint داخلش وجود داره و بسیار قدرتمنده . در مورد موتور رندرش

هم باید بگم که من تا حالا با خیلی از engine ها و plugin های رندرینگ کار کردم ولی به نظرم هیچکدوم به پای سرعت این موتور

نمی رسه. بازم تاکید می کنم یه سر به سایتش بزن :http://www.luxology.com/whatismodo/

Ali 59

Well-Known Member
چقدر خوب و بي نقص بافت ها رو در آوردي! خيلي خيلي ظريف و با دقت و رعايت جزئيات كامل كار كردي... هر دو بسيار شبيه هم شدن ... من بيسواد اولين باره اسم اين نرم افزار و ميشنوم! خيلي جالب بود و البته شهامت شما براي انتخاب اين نرم افزار قابل تحسينه

سپاس

آخرین ویرایش:

Maxtonian

Member
من بيسواد اولين باره اسم اين نرم افزار و ميشنوم! خيلي جالب بود و البته شهامت شما براي انتخاب اين نرم افزار قابل تحسينه
سپاس

علی جان بحث شهامت نیست . من با 3D S Max کارم رو شروع کردم ولی بعد از یه مدت با Rhino اشنا شدم و سادگی و قدرت

بالای این نرم افزار دید من رو نسبت به نرم افزار عوض کرد و فهمیدم که نرم افزار قبل از اینکه بهترین باشه باید اصطلاحا User
Frienfly

باشه . چون این شما هستید که چندین ساعت با اون سر و کله می زنید پس باید راحت باشید و خسته نشید .

من تو سایت 3D Total با Modo اشنا شدم و بعد از امتحان کردنش دیگه گرفتارش شدم چون کار کردن با اون خیلی راحته.

یه موقع طرفدارهای Max و Maya ناراحت نشن ولی من هیچ وقت با مایا راحت نبودم و از مکس هم نمی تونم خیلی تعریف کنم.

Sherlock_Holmes

Active Member
یه موقع طرفدارهای Max و Maya ناراحت نشن ولی من هیچ وقت با مایا راحت نبودم و از مکس هم نمی تونم خیلی تعریف کنم.
اصولا فکر نمیکنم قیاس مکس و مایا با modo مقایسه صحیحی باشه ... خیلی فرق دارن...
البته من هم هرگز با مایا راحت نبودم! از نصبش گرفته تا ...
ولی مکس رو دوست دارم...
اما Rhino.... من چیز زیادی ازش نمیدونم... میشه یکم توضیحش بدی؟ فقط آموزشیهاشو توی فکر کنم aversis.be دیدم...

Maxtonian

Member
اما Rhino.... من چیز زیادی ازش نمیدونم... میشه یکم توضیحش بدی؟ فقط آموزشیهاشو توی فکر کنم aversis.be دیدم...

Rhino یه نرم افزار CAD Modeling هست که با روش NURBS مدل سازی می کنه و در نوع خودش بسیار قدرتمنده . یادگیری اون بسیار بسیار راحته و Import/Export قوی ای هم داره که می تونه با اکثر نرم افزار ها تبادل کنه : http://www.rhino3d.com

جدیدترین ارسال ها

بالا