Maya 2010 اومده؟

ظاهرا سايت Autodesk رو كه رفتم نيومده.

همون بهتر كه نيومده چون اگه جاي چند تا دكمه رو عوض كنن يك ورژن جديد بدهند بازار زياد جالب نيست.
شايد هم تا چند وقت ديگه بياد!

اميدوارم ورژن جديدش قابليتهاي زيادتري بهش اضافه بشه.

3ehzad/

Member
من فکر میکنم خرید مایا توسط اتودسک بزرگترین ضربه برای مایا کارا بود چون فکر میکنم اوتودسک تمام هدفش روی 3dmax که محبوب ترین برنامه سه بعدی هست میزاره درضمن این شرکت پارسال xsi هم که رقیب اصلی مایا بود هم خرید نمیدونم اگه اینطوری پیش بره جایی واسه رقابت میمونه ؟
در کل من از شرکتهایی که قصدشون حذف رقابت برای بدست اوردن قدرت هستش میونه خوبی ندارم ولی بالاخره اینم یه راه برای بقا هستش دیگه
دوستان فقط من یه سوال دارم اونم اینه تیم توسعه مایا همون تیمه alias هستش یا نه تغییر کرده ممنون میشم اگه کسی جواب بده

.:. soroosh .:.

Active Member
درود .
هنوز تو سایت اتودسک آخرین ورژن مایا همون 2009 هست :
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=7635018

ضمنا برای اون سوال دیگتون هم من فکر میکنم گروه باید همون گروه آلیاس باشن .
چون واقعا هزینه و زمان زیادی میبره اگه گروه جدیدی بخواد بیاد رو چنین برنامه حجیمی کار کنه .
و اصلا معقولانه نیست این کار .

Navidmilan

Well-Known Member
من What's new نرم افزار 3dsmax رو كه ديدم واقعا تعجب كردم.
چون جاي چند تا دكمه رو عوض كرده بودن و يك ورژن جديد داده بودن بيرون.

كاملا در اشتباهي چونكه از مكس 8 تا الان اين بهترين آپديت بوده. اين رو من نميگم ميتوني FeedBack
اين ور‍‍ژن رو تو سايتهاي معتبر CG ببيني . من فكر ميكنم اظهار نظر هاي اينچنيني بدون داشتن
اطلاعات كافي زياد منصفانه نيست.

ولي در كل تا موقعيكه من و شما Max و Maya رو ميخريم 2هزار تومن ، همين طوري سرسري به
قضايا نگاه ميكنم و نظر ميديم ولي اگر براي آپديت برنامه (اگر ورژن قبلي رو قبلا خريده باشي) بالاي
1000 دلار پول بديم اونوقت تمام جوانب و در نظر ميگيريم و خوب تحقيق ميكنيم و نميگيم فقط دكمه
هاش عوض شده!

Max مثل باقي Software هاي سه بعدي و بلكه بيشتر از اونها ، مشكل و كمبود داره اما 2010 از
مكس 8 تا به حال بهترين آپديته.

Active Member
بعید میدونم مکس فقط برای ویندوز نوشته شده باشه !!!
اصلا غیر قابل درکه اینطورییییییییی

Navidmilan

Well-Known Member
تا جاييكه ميدونم چرخه آپديت Software براي مايا هم ساليانست يعني بايد منتظر مايا 2010 هم
باشي و Max مطابق سياست Autodesk ، در طي سال زودتر از Maya آپديت ميشه. اين رو تو سالهاي
بعد هم خواهي ديد.
بله Max نسخه Mac نداره و اين براي خط توليد خيلي از شركتهاي معتبر هم دردسر ساز بود كه مجبور
مي شدن سوئيچ كنن روي PC ولي خوب با اومدن نسخه Leopard حداقل الان ميشه از
سخت افزار Apple بهمراه Max استفاده كرد.
در مورد سيستم ذره اي يا Particle ها كه گفتي بذار من دقيق تر بهت بگم مشكل Multi Thread نبودن
Paicle Flow ئه كه باعث ميشه از تمام Core هاي CPU استفاده نكنه ولي اين مشكل هم شك نكن
كه حل ميشه همونطور كه تو نسخه 2010 ، Cloth قابليت Multi Thread بهتري پيدا كرده.
Particle Flow مكس اصلا چيز ضعيفي نيست و براي استفاده از اون تو كارهاي Production هم مورد
مصرف زيادي داره و اينكه Particle ها رو ميشه كش كرد و تو هر سيستمم ذره اي هم روال
همينه. من به شخصه فكر ميكنم اگر كسي Particle Flow رو كارآمد نميدونه به دليل اينه كه دانش
كافي نداره و اينكه تو بحث Particle ، حتما بايد دانش Composite هم باشه.
در مورد Maya نه نظري ميدم و نه اين 2 تا رو با هم مقايسه ميكنم چون اطلاعات Maya من ، بهم اين
اجازه رو نميده ولي اين رو به جرات ميگم كه فاصله بين نرم افزار هاي سه بعدي به شدت كمه و
محدوديتي تو استفاده از هيچ كدوم نيست و تعصب ورزيدن روي نرم افزاري خاص تو اين عصر اصلا
عقلاني نيست.
من Max كار ميكنم چون تا الان ميتونه نيازم رو برآورده كنه فردا اگر به بن بست برسم سوئيچ مي كنم
رو يه Software ديگه و يا استفاده تركيبي ميكنم. بهمين راحتي ...
اميدوارم اين صحبتها تعبير به جنگ Max و Maya نشه ولي با ضعيف جلوه دادن غير واقعي Max چيزي
نه به Maya اضافه ميشه و نه نتيجه كار بهتر ميشه. Maya يه نرم افزار عاليه و Max هم همينطور :wink: ولي از اين دو تا عاليتر اون ذهن خلاق و تواناييه كه اثر رو خلق ميكنه.

سو تفاهم نشه

منظور من اين بود كه تجاري كردن يك محصول براي سود بيشتر و دادن نسخه هاي جديد مي تونه به محصول ضربه بزنه.

شايد قياس درستي نباشه اما اميدوارم بلايي كه سر فيلمهايي نظير هري پاتر و مرد عنكبوتي اومد(دادن نسخه هاي سريع با اهداف تجاري) يا بازيهاي رايانه اي نظير Prince of percia و حتي نرم افزارهايي نظير Flash و ... اومد ممكنه سر نرم افزارهايي نظير مكس و مايا هم پيش بياد.قسم مي خورم كه مرد عنكبوتي 4 اگه توليد بشه با يك شكست بزرگ تجاري روبرو خواهد شد و شايد اين استوره محبوب رو به كلي با خاك يكسان كنه.(اين اتفاق براي تامپ رايدر افتاد.) يا چرا راه دور بريم dreamweaver از نرم افزارهايي بود كه به گفته دوستان كاملا حرفه ايم پس از فروشش به Adobe بدتر شد.

بزارين از مايا شروع كنم كه نگين داري تعصب نشون ميدي.نسخه 7 مايا كه متعلق به شركت Alias بود كارت گرافيك قبلي من رو ساپورت مي كرد براي hardware Rendering ولي نسخه 2008 اون ديگه ساپورتش نكرد حتي كارت گرافيك جديدم رو هم كامل ساپورت نمي كنه.نمي دونم شايد هم ايراد از مايا نباشه.

اما درباره مكس من در نسخه هاي 6 و 7 و 8 و 9 كه كار كردم تغييري در خور 4 نسخه نديدم بدون تعارف.همين نكته رو هم تا حدودي در ماياي 7 و 8 بود. و بنابه اين استناد گفتم كه نسخه جديدش احتمالا تغيير چنداني نكرده.

من از وقتي مايا كار مي كنم راستش نه به انجمن Max نه Cinema 4D و نه انجمن ديگه اي رفتم.نمي دونم حالا چه جوريه كه مكس كارها به انجمن هاي ديگه مي رن.اما ظاهرا شما هم يك تاپيك زدين كه what's new نرم افزار مكس رو توش بنويسين لطفا همونجا بنويسين من هم يك نگاهي مي اندازم.

لطفا اين بحث رو توي اين انجمن ادامه ندين.
با تشكر.

Navidmilan

Well-Known Member
متاسفم اگر ناراحت میشی ولی من هر جا اطلاعات غلط ببینیم نمیتونم تاب بیارم و سعی میکنم که تا جاییکه میتونم واقعیت رو
به بقیه دوستانی که ممکنه برداشت نادرستی از این اطلاعات میکنن بگم. تو پست های قبلی هم گفتم نتیجه گیری مطلق وقتی
که اطلاعات ناکافیه درست نیست شما اصل حرفی که میخوای بزنی درسته و اونهم ناراضی بودن از شرایط پیشرفت نرم افزارها تو
Autodesk ئه. ولی نمیدونم چرا میخوای این قضیه رو با صحبتهای غلطی که از Max میگی ، ابراز کنی. مطمئنا اگر از همون Maya
و نقیصه هاش صحبت بکنی صحبتهای دقیقتر و مبتنی بر واقعیت بهتری پیدا میکنی. Max کمبود زیاد داره که من میتونم یک صفحه
برات لیست کنم اما صحبتهایی که شما بر مبنای اون داری نتیجه گیری میکنی کاملا غلطه!
من در نسخه هاي 6 و 7 و 8 و 9 كه كار كردم تغييري در خور 4 نسخه نديدم
کاملا برعکسه یعنی این نسخه ها که ازش اسم بردی دوره بهترین Update های مکس بودن توجه تو به یه سری از Feature های
این نسخه ها جلب میکنم :

Max 6
- اضافه شدن Particle Flow به مکس که واقعا یه تحول بزرگ برای مکس بود.
- اضافه شدن Reactor Version2
- اضافه شدن Mental Ray به مکس که باعث شد مکس داخل خود برنامه یه Render Engine قدرتمند داشته باشه
شما به همین 3 تا گزینه کلی از Max6 new features که من گفتم نگاه کنی میبینی همینا میتونن 2 تاVersion Update رو هندل
کنن. حالا از خورده Update های دیگه مثل HDRI Support و تغییرات Skin و ... دیگه میگذریم!

Max 7
- قابلیت Bone Mirroring دیگه لازم نبود Bone های هر سمت رو جدا و از نو Create کنی.
- اضافه شدن ، Turbo Smooth و Camera Map Per Pixel که مورد استفاده دومی برای Composite بر کسی پوشیده نیست.
- اضافه شدن Parameter Collector و Reaction Manager با کاربرد ضروری تو مبحث Rigging.
- قابلیت Render to texture برای Mental Ray که مورد نیاز Game Maker ها بود.

Max 8
- قابلیت ایجاد موی دینامیک Hair & Fur
- اضافه شدن Cloth System
شما همین دو تا Update رو تو هر Software سه بعدی داشته باشی ، اون رو Update درخور نمیبینی ؟!
- حالا به این دو Pelt Mapping رو هم اضافه کن که اون زمان سرآمد تکنیکهای UV Mapping بود.

Max 9
- تغییرات اساسی Core که باعث بهبود مشهود سرعت Viewport نسبت به نسخه های قبلی شد.
- نسخه 64 بیتی با این ورژن به بازار اومد که همین آیتم تضمین فروش Update بوده ، شک نکن.
- اضافه شدن Animation Layer و Point Cache
- یه نگاه هم به تغییرات MR بکنی میبینی که این یه Update اساسی بوده : اضافه شدن Sun & Sky , Car Paint ، Final Gather
که کسایی که منتال ری کار میکنن میتونن از اهمیت این Feature ها برات بگن.

حالا به تمام لیست بالا بهبودهای همیشگی Character Studio تو هر ورژن رو هم اضافه کن و تغییرات جزئی تر ...

وقت گذاشتم و این اطلاعات رواز CD های قدیمی جمع آوری کردم تا بگم قبل اظهار نظر یکم به درست و نادرست بودن شنیده ها و
تفکراتمون شک کنیم. به جای این 4 ورژن بایستی از ورژن های 2008 , 2009 میگفتی که کمترین تغییرات رو داشتن و راه حل بهتر
اینکه اصلا از مکس نمیگفتی!

موفق باشی

منابع :
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=9861621&linkID=5604642
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=10175188&linkID=5604642

من ازتون خواهش كردم اين بحث رو اينجا ادامه ندين

اكثر اين چيزهايي كه نوشتي نظير مو (Hair Fx) و لباس )Cloth FX و Mental Ray و Character Studeioهمشون قبلا از اين ورژنها Plugin بودن كه مكس خريدشون و به نرم افزارش اضافه كرد و خوب پولش رو هم كشيد روي Update ها.شما مي تونستين قبلا اينها رو بصورت Plug In تهيه كني.حتي هنوز هم براي خريد Mental Ray و Character Studio ّبايد License جداگانه داشته باشين

اگه از اومدن مايا 2010 مطلبي دارن خوش اومدين در غير اين صورت بنده از ارجيفي كه گفتم عذر مي خوام و پوزش مي طلبم و پاكشون كردم.

شما همه مطالب انجمن خودتون رو خوندين حالا وقت اضافه آوردين اومدين مطالب انجمن ما رو هم ويرايش بكنين!!!!!
من اصلا در موضوع تاپيكم اسمي از مكس نبردم نمي دونم چي باعث شده شما يا دوستاي انجنمنهاي ديگه كه اصلا براتون اومدن يا نيامودن مايا مهم نيست بياين اينجا و تاپيك ما رو جنجالي كنين.
من بجز ديشب تا الان يك بار به انجمن مكس سر نزدم ولي نمي دونم چرا شما ها هي مياين توي انجمن ما!!!!!
با تشكر.

آخرین ویرایش:

3ehzad/

Member
دوست من اقای نوید این تایپیک برای بحث در مورده maya 2010 زده شده نه برای مقایسه بین چند تا نرم افزار منظور دوستمون هم از تغییر منو ها اینه که شرکت اتودسک یه جورایی سنت شکنی کرده و نباید انقدر راحت منو هارو تغییر بده منم با نظرش موافقم چون از مایا 7 به بعد اسم یه سری از منوهای مایا تغییر کرده و ادمو دچار سردرگمی تو برنامه میکنه به خدا من نمیدونم این چه چیزی شده همش تو ایران رغابت بین این دو تا برنامست من قبلا توی انجمن دیگه ای بودم اونجا اکثرا مکس کار میکردند ولی مایا کار هم بود اونجا یکی بود تازه میخواست سه بعدی شروع کنه تایپیک زده بود که مکس بهتره یا مایا اقا یه چیزی حدود 20 نفر گفتن مکس بهتره من فقط رفتم اونجا گفتم دوست من مایا هم این ویژگی هارو داره به خدا هر چی تیکه و اراجیف بود این مکس کارا بار من کردن کم مونده چند تا شیشکی هم برام تایپ کنن بفرستن در کل اقا نوید اگر مکس قابلیت ویژه و کاربردی هم نسبت به برنامه های دیگه داره شما یه تایپیک توی انجمن مکس بزن به خدا ما هم دوست داریم یه کمی هم از برنامه های دیگه بدونیم. بازم میگم این تایپیک برای maya 2010 زده شده خواهش میکنم از ویژگی های مکس توی تایپیک خود مکس صحبت کنید ممنون

Active Member
از مدیران عزیز عذرخواهی میکنم .
اما من اگه به جای مدیران انجمن بودم تاپیک را کلا حذف میکردم . نه الان بلکه از همون چند تا پست اول . دلیلش را هم خودتون بهتر میدونید .
با آرزوی موفقیت .
بدرود .

reza_1001

Well-Known Member
من بجز ديشب تا الان يك بار به انجمن مكس سر نزدم ولي نمي دونم چرا شما ها هي مياين توي انجمن ما!!!!!
با تشكر.

با سلام
من می دونم چرا
چون اونجا جمعیت زیاده و وضع مالی هم خوب نیست خوب طبیعی که مهاجرت کنن اینجا ...

hoseini_smm

Member
انجمن ها که خصوصی نیستند. هرکی عضو بشه میتونه تو هر انجمنی شرکت کنه. آقا نوید هم همیشه بهترین بحثها و پاسخها را داده و این از تعداد تشکرهایی که از ایشون شده معلومه. این نحوه برخورد با بچه های فعال انجمن میتونه اونها رو دلسرد کنه که نتیجه اش در کل به ضرر سایت میشه.

انجمن ها که خصوصی نیستند. هرکی عضو بشه میتونه تو هر انجمنی شرکت کنه. آقا نوید هم همیشه بهترین بحثها و پاسخها را داده و این از تعداد تشکرهایی که از ایشون شده معلومه. این نحوه برخورد با بچه های فعال انجمن میتونه اونها رو دلسرد کنه که نتیجه اش در کل به ضرر سایت میشه.

دوست من من نمي گم نگين گفتم جاش توي اين تاپيك نيست.بنده از دوستمون در تاپيك با عنوان مكس 2010 تركونده دعوت كردم كه بيتد بحثش رو اونجا بكنه اما ظاهرا ايشان دوست داشت اينجا بتركونه.

راستش رو مي خوام بگم بي تعارف وقتي كه سر زدم به تاپيك مكس 2010 تركونده فاقد از يك مطلب خوب علمي فقط همه مي گفتن تركونده هيچ كس نگفته بود چي اضافه شده چي كم شده.فكر مي كنم بهترين لينك علمي رو اونجا من بقول دوستتون بي اطلاعات گذاشتم كه لينك تصويري what's new max بود در YouTube كه دريغ از يك تشكر(به تشكرتون احتياجي ندارم)

حالا من گفتم اين مطلب خوبتون رو منتقل كنين اونجا كه لااقل يك كمي ظاهر علمي به خودش بگيره.نه اينكه همه فقط نوشتن تركونده.

از مدیران عزیز عذرخواهی میکنم .
اما من اگه به جای مدیران انجمن بودم تاپیک را کلا حذف میکردم . نه الان بلکه از همون چند تا پست اول . دلیلش را هم خودتون بهتر میدونید .
با آرزوی موفقیت .
بدرود .

سروش دوست عزيزم فكر نمي كنم اين راه حل خوبي باشه.بلاخره مايا 2010 مياد و ما هم مي خوايم راجع به خوبي ها و بديهاي نسخه جديد بنويسيم.حالا ممكنه به نظر يكي نسخه جديد بدتر شده باشه و ترجيح بده با نسخه هاي قبلي كار كنه و يكي هم ممكنه از نسخه جديد خوشش بياد و خوبي هاش رو بنويسه.
البته اشتباه ازمن بود كه خيلي عجله داشتم و خواستم از روي نسخه جديد مكس قضاوت كنم كه معذرت خواستم و لينكهام رو هم پاك كردم.

اينكه راجع به نسخه جديد بحث بشه نه مختص ايران هستش نه سايت مجيد آنلاين و نه شخص بنده در تمام دنيا اين مرسوم است.

در ضمن بحث مي تونه سازنده هم باشه مثلا بحث خودم با شما در مورد موتورهاي رندر.راستش بعد از اون بحث فهميدم كه موتور Renderman براي من مناسب نيست و بنابه توصيه شما رفتم روي منتال ري و از انتخابم هم خوشحالم.ولي جاي اون بحث در اينجا نبود و من در محل مناسب از ايشان دعوت كردم.

آخرین ویرایش:

Active Member
درسته مسعود جان .
میدونم هیچ کدوم از ما دوست نداریم بحث ها مون مشکل ساز بشه .
اما خب همیشه نه تو این انجمن بلکه تو تمام انجمن ها زمانی که بحث مقایسه بین مکس و مایا یا هر برنامه دیگه‌ای میشه متاسفانه پایان خوبی نداشته و همیشه بین مکس کارها و مایا کارها تفرقه ایجاد کرده .
در صورتی که اینا فقط یک برنامست .
من میتونم به تمام دوستان انیمیشنی نشون بدم که با بلندر ساخته شده باشه اما هیچ کی باورش نشه .
پس من هم دلیلم برای حذف تاپیک همین بود که دیگه بیشتر از این اینجا بحث‌های اینچنینی اتفاق نیا‌فته . و فقط یک نظر بود که خود مدیران میدونن چی کار کنن .
ببخشید اگه با حرفهای بنده موضوع تاپیک تغییر کرد . من دیگه در این مورد چیزی نمیگم .موفق باشید .

3ehzad/

Member
راستش این تایپیک فکر میکنم بد جوری ریخت بهم به نظر من اگه یه تایپیک دیگه برای مایا 2010 ایجاد بشه بهتر بشه دوستان اگه کسی مطلبی در مورده maya 2010 داره این تایپیک رو بزنه ممنونم از دوستان

Sherlock_Holmes

Active Member
بچه ها بنا به دلایلی این تاپیک حذف یا ویرایش نمیشه...
امیدوارم خود بچه ها بتونن اونرو به مسیر اصلی برگردونن... حالا یا با ویرایش پستهاشون یا ادامه ندادن با این روش بحث...

بهتره در حیطه ی عنوان تاپیک صحبتها ادامه پیدا کنه...
اینرو هم اشاره کنم که در کل سایت مجیدآنلاین چیزی به نام انجمن ما و انجمن شما نداریم...

قیاس تواناییهای نرم افزارهایی که در یک رشته فعالیت میکنن ایرادی نداره، چون بهرحال پیش میاد...
فقط لطفا اونرو به قیاس بین یوزرهای نرم افزارها تعمیم ندین...

3ehzad/

Member
interface maya 2010

خوب دوستان گویا اینترفیس مایا توی این ورژن تغییر کرده من توی یکی از سایت ها این عکس رو دیدم که زده بود اینترفیس مایا 2010 هستش ولی بیشتر شبیه محیط alias studio هست تا maya با این حال گفتم بزارم بچه ها یه نظری روی این عکس بدن
لینک:
http://vncomicfarm.com/index.php?showtopic=5209
750px-Poweranimator.jpg
channel_window_v3.png

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا