mailing list

m-r-r

Member
سلام به همه اول از همه اينكه ممنون چون اينجا رو كليك كردين .
اما سوال من : من ميخوام روي يه سرور يه ميلينگ ليست راه بندازم . به اينصورت كه وقتي يه نفر وارد اون صفحه ميشه نام و نام خانوادگي و آدرس ميل خودش رو وارد كنه بعد يه دكمه رو پايين كليك كنه و اطلاعاتي كه وارد كرده يه جايي كه از طرف من و فقط من قابل دسترسي باشه ذخيره بشه . در ضمن من دسترسي براي نصب برنامه (مثلا اكسس) يا تغيير در سرور رو ندارم . چطوري ميتونم همچين كاري رو انجام بدم ؟ يكي از دوستام ميگفت با اكسس ميشه . اما آيا نيازي به نصب اكسس نداره ؟

iwd_admin

Member
دوست عزيز شما نه انجمن درستي رو انتخاب كرديد نه موضوع مناسب .
دد مورد سوالتون هم اگه سرورتون بانك اطلاعاتي خاصي رو ساپورت نميكنه يا اينكه خودتون بلي نيستين ميتونين اطلاعات رو روي يه فايل تكست ساده ذخيره كنين.

oxygenws

Active Member
سلام،

اول از همه اینکه من subject شما رو تغییر دادم و بر خلاف صحبت اون دوستمون فکر می کنم انجمن درستی رو انتخاب کردید.

ساختن چنین چیزی با پایگاه داده یک اشتباهه...
شما باید از سرویس های mailing list که در سایت ها هستند استفاده کنید. در کنترل پنل بسیاری از سایت ها چنین امکانی وجود داره.

این سرویس ها فقط امکان ضبط آدرس ایمیل رو دارند و برای ذخیره نام باید از پایگاه داده استفاده کنی.

باز هم تاکید می کنم، اگر چنین کاری بکنید (با پایگاه داده کار کنید و بخواهید از اون طریق میل بزنید) حتی احتمال تخته شدن در سایت شما هست...

موفق باشید، امید

اكسرژن چرا؟
منم مي خوام همچين كاري بكنم
آدرس ها رو تو فايل Access ذخيره كنم و بعد براشون ميل بفرستم
زبان هم VB.Net
مشكل كجاست

oxygenws

Active Member
چون کافیه تعداد ایمیل ها از یه حدی بیشتر بشه (اون حد رو سرعت سیستم و پهنای باند و اینا تعیین می کنند، شاید 1000 تا، شاید 100.000 تا) اونوقت ممکنه شما باعث down شدن سرور بشید و دقیقا در همین لحظه می بینید که در سایتتون تخته شده!!! چرا؟؟ چون ادمین سرورتون شما رو به عنوان یک مخرب شناخته که حقوق دیگران رو زیر پا گذاشتید و حق مابقی دوستان در اون سرور رو خوردید و ... :)

ولی mailing list به دلیل ساختار و دسترسی سیستمی ای که داره از این مشکلات نداره.

موفق باشید، امید

با ASP.Net چطوری میشه با Mailing List کار کرد؟
منظورم اضافه کردن یک آدرس به لیست خاص، حذف یک آدرس خاص، فرستادن میل به میلینگ لیست خاص ...
ممنون

oxygenws

Active Member
شما باید اول بدونید که یک mailing list چیه....
یک میلینگ لیست دارای یک ایمیل اصلی است که کار عضو گیری و لغو عضویت کاربران و ارسال پیام رو داره.
هر ایمیلی که از طرف یک نفر با موضوع subscribe بیاد باعث ثبت نام طرف خواهد شد و ...

شما می تونید ثبت در بانک و میلینگ لیست رو به صورت موازی انجام بدید. کافیه یه برنامه بنویسید که هم اطلاعات رو در بانک بریزه (یا حذف کنه) و هم یه ایمیل با subject مشخص به اون ایمیل مرکزی بزنه.

برای ارسال ایمیل به همهء کاربران هم کافیست این ایمیل به همون ایمیل مرکزی ارسال بشه.... به همین سادگی، به همین خوشمزگی....

موفق باشید، امید

مي گم كل ليست رو توي فيلد BCC قرار مي ديم يك دونه ميل مي فرستيم (همه اون 10000000000... تا رو!!)
مشكلي پيش مياد؟!

oxygenws

Active Member
---------
مشكلي پيش مياد؟!
---------
:) آره....
کلا مشکل کمتری نسبت به قبلی داره، ولی بی کلاسیه و غیر سیستماتیک!! و به دلیلی که در ادامه می گم، به هر حال باز هم اگر از تعدادی بیشتر بشه مشکل خواهید داشت. در ضمن تا اونجایی که من می دونم طول BCC بیشتر از 1024 تا نمی تونه باشه (طول کل string جلوش)

موفق باشید، امید

AliReza26

Active Member
oxygenws گفت:
---------
مشكلي پيش مياد؟!
---------
:) آره....
کلا مشکل کمتری نسبت به قبلی داره، ولی بی کلاسیه و غیر سیستماتیک!! و به دلیلی که در ادامه می گم، به هر حال باز هم اگر از تعدادی بیشتر بشه مشکل خواهید داشت. در ضمن تا اونجایی که من می دونم طول BCC بیشتر از 1024 تا نمی تونه باشه (طول کل string جلوش)

موفق باشید، امید

بله كاملا درسته :D
مقدار BCC محدود مي باشد...

مهمترين دليل رو فراموش كرديد
با همچين كاري سرور هايي مثل Yahoo كه Spam ها رو از ميل هاي ديگه جدا مي كنند كل اين ميل هاي BCC رو فقط با يك گزارش جزو ميل هاي Bulk قرار مي دن و ديگه بيا و درستش كن!
مي خواستم ببينم شما دو تا مي تونيد اينو پيدا كنيد يا نه كه ديدم نه!!!
(شوخيه!)

AliReza26

Active Member
Barbababak گفت:
مهمترين دليل رو فراموش كرديد
با همچين كاري سرور هايي مثل Yahoo كه Spam ها رو از ميل هاي ديگه جدا مي كنند كل اين ميل هاي BCC رو فقط با يك گزارش جزو ميل هاي Bulk قرار مي دن و ديگه بيا و درستش كن!
مي خواستم ببينم شما دو تا مي تونيد اينو پيدا كنيد يا نه كه ديدم نه!!!
(شوخيه!)

:oops: :wink: :oops: :wink:

سلام به همه
خوب بالاخره بعد از اين همه حالا ما چه جوري يك mailinglist داشته باشيم .
لطفا روش استفاده و سورس كد انرا بنويسيد

drritalin

Member
دوستان سرور من mailing list رو ساپورت مي كنه .من مي خام امكاني داشته باشم تا به همه اعضاء موجود در ليستم يه ايميل رو بفرستم ولي اعضاء نتونن ايميل همگاني بفرستن.آيا مي شه؟ اگه مي شه چطور؟

oxygenws

Active Member
خوب بالاخره بعد از اين همه حالا ما چه جوري يك mailinglist داشته باشيم .
لطفا روش استفاده و سورس كد انرا بنويسي
دوست عزیز، من این همه خودمو کشتم و مطلب نوشتم، آخر می گی یکی سورس بده؟!!! عزیزه من، یه دور دیگه مطالب رو درست بخون تا برات جا بیفته. انجام این کار با کد و سورس و اینجور چیزا یک اشتباهه، اوکی؟! :wink:

من مي خام امكاني داشته باشم تا به همه اعضاء موجود در ليستم يه ايميل رو بفرستم ولي اعضاء نتونن ايميل همگاني بفرستن.آيا مي شه؟ اگه مي شه چطور؟
عزیز، شما هم لطف کن تو کنترل پنلتون یک میلینگ لیست بسازید، ازتون یک ایمیل مدیر میگیره و برای شروع یک ایمیل راهنما به اون ایمیلتون می فرسته که تمام توضیحات رو داده. و وقتی وارد کنترل پنل میلینگ لیستتون می شید، هزاران گزینه و انتخاب میبینید، که قطعا در بینشون اون چیزی که میخواید هست :)

موفق و پیروز باشید، امید

جدیدترین ارسال ها

بالا