Mac pro 8-Core و یا PC ؟ کدام برای طراحان مناسب تر است؟

NAKOOT

Well-Known Member
سلام
راستش با اینکه 2 تا سیستم به روز دارم اما قصد یه تحول مشتی توی کارم دارم!
برای همین نیاز به سیستم بهتری دارم، خب یکم تحقیق کردم توی سایت های خارجی و دیدم اکثراً Mac pro رو تحلیل کردن و مناسب دونستن برای کار گرافیکی.
قیمت برام مهم نیست. Mac pro 8-Core محصول جدید Apple قیمتی حدود 4 میلیون تومان برام آب می خوره در ایران. حالا می خوام نظر شما رو بدونم که آیا Mac pro 8-Core می تونه انتخاب خوبی باشه؟ و یا نه با همین 4 میلیون تومان PC جمع کنم؟
پیشاپیش مرسی برای نظراتتون :دی

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
شما اصلا نمیتونی PC ای با قدرت مک تهیه کنی ، چه برسه به مک پرو:shock:
PC که با 4 میلیون ببندی شاید نصف اون مک برات کار کنه....
در کل همیشه مک جلوتر از PC هست:oops:
تنها مشکلش این هست که گرون هست ( که البته حق داره) و این که فرهگ استفادش هنوز برای مردم ما ناشناش هست...
خیلی از بچه ها هستن که اصلا سیستم عامل رو ویندوز میدونن ، یعنی مثلا میگن ویندوزش لینوکسه:green:
به خاطر همین توجیه کردن یک نوع کامپیوتر جدید و برتر براشون سخت هست، ایشالا به زودی همه به سوی مک حرکت کنیم:oops:
موفق باشی:oops:

NAKOOT

Well-Known Member
مرسی از نظرات دوستان.
یکی از دوستان ام حدود همین 4 میلیون پول pc داده و راضی هستش. 32 گیگ رم پشتیبانی می کنه و نمی دونم نیتروژن می ریزه برای خنک شدن سیستم و این کارا.
و خیلی هم راضی هستش. متاسفانه از کسانی که می شناسم کسی مک نداره. برای همین احساس می کنم کمی ریسک هستش.
با این که دارم می بینم خارج از ایران همین شرکت های بزرگ مثل gnomon همه مک استفاده می کنن و تک و توک ویندوز هم هستش باز شک می کنم که پشیمون نشم!
سئوالی که اینجا مطرح هستش برام اینه که از نظر سخت افزاری آیا امکان ارتقاء مک هست؟و اینکه وقتی مشخصات سخت افزاری مک رو می بینم خب خیلی شاخ نیست اما چطور هستش که اینقدر بازدهی داره؟
باز هم ممنون.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
داداش ناکوت بله! مشخصاتی که تو سیستم مک می بینید خیلی زیاد نیست!
ولی این خود هسته مک هست که درست طراحی شده تا بهترین استفاده از منابع رو داشته باشه،
همچنین سیستم عاملش (Mac OS X ) هم برای همین سیستم طراحی شده که با هم مچ هستن و خیلی خیلی کارایی رو میبره بالا...
قابل ارتقا هم هست سیستم مک ولی چون همه چیزش تو مانیتور هست ، کار هرکسی نیست ، فقط نمایندگی ها و حرفه ای ها اینکار رو انجام میدن... مثلا بخوان یه رم 2 گیگ اضافه کنن حدود 40 تومن میگیرن (البته با پول رم!):wink:
راجع به مک شک نکن که دنیای دیگه ای از کامپیوتر هاست...
اگه شما این ریسک رو بکنی و بخری راه رو برای یه دوست دیگه ات که بخواد بخره صاف کردی و همون فرهنگی که بالا گفتم جا میفته:oops:
یه خوبی دیگه هم که سیستم مک داره این هست که وقتی مثلا مکس قاتی کنه ( 1 در 1 میلیون سال:green:) خودش گیر میکنه و مثل PC نیست که کل کامپیوتر له شه و مجبور به ریستارت بشی...:mad:
موفق باشی:rose:

ampoursha

Member
Just Apple Macintosh

ببین تو به هر حال با کامپیوترت مشکل پیدا می کنی و حالا اینجا کی هست که به پی سی تو جواب بده گذشته از اینکه مک خدای گرافیک هست. حداقل پدر مادر داره.
ضمن اینکه تو به یک station graphic مک داری که بعید میدونم با 4 میلیون بتونی پیدا کنی از 5 برو بالا.
ولی کلا یادم میاد یه 16 مگا هرتز مک با پنتیوم 233 ام ام ایکس برابری کی کرد.
بگذریم پیشنهاد من MAC هست حتی اگه ده میلیون هم پات آب بخوره

NAKOOT

Well-Known Member
مرسی از دوستان.
رضا البته مک پرو دیگه مانیتوری نیست. به این صورت شده. به این ها اضافه کن مانیتور 22 اینچ اپل، کیبورد اپل و موس تاچ اپل!

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
آره ببخشید یادم نبود که مک پرو داری میخری:green:
موس جدیدش خیلی باحاله :دی Mighty Mouse
سال پیش که رفته بودیم نمایشگاه کامپیوتر یه غرفه اپل زده بودن...
iMac تو Dock اش همه برنامه های Adobe بودن و 2 ثانیه ای باز میشدن :shock:همونجوری که تو ویندوز Mnimize میکنی و میاریش:lol:
مک پرو که اصلا هیچی! اون دیگه عاالی بود!!!
آقا اگه ایشالا خریدی شیرینی یادت نره!
یه بررسی (Review) خفن بکن و بذار اینجا:neutral:من یه دونه به بچه های اینجا مخصوصا به حمید جون بدهکارم قرار بود داداشم بگیره که نشد:sad:

NAKOOT

Well-Known Member
آره ببخشید یادم نبود که مک پرو داری میخری:green:
موس جدیدش خیلی باحاله :دی Mighty Mouse
سال پیش که رفته بودیم نمایشگاه کامپیوتر یه غرفه اپل زده بودن...
iMac تو Dock اش همه برنامه های Adobe بودن و 2 ثانیه ای باز میشدن :shock:همونجوری که تو ویندوز Mnimize میکنی و میاریش:lol:
مک پرو که اصلا هیچی! اون دیگه عاالی بود!!!
آقا اگه ایشالا خریدی شیرینی یادت نره!
یه بررسی (Review) خفن بکن و بذار اینجا:neutral:من یه دونه به بچه های اینجا مخصوصا به حمید جون بدهکارم قرار بود داداشم بگیره که نشد:sad:
اگه قسمت شد و خریدم چشم
ugly002.gif

اولویت با مک پرو هستش توی چیزایی که باید بخرم .
مجیدآنلاین چقدر سوت و کور شده
127fs4730978.gif

maya22

New Member
سلام :rose:
من هم PC دارم هم Mac Pro و Mac Book Pro رو هم دو ماه که خریدم.:oops:
پیشنهاد می کنم Mac Pro خریداری کنی .
اگر با سیستم عامل Mac کار کرده باشی که خیلی ساده و بهتر از ویندوز هستش مشکلی و سختی ندارد .
در مورد ارتقاء قطعات هم بسته به کار قطعات رو قبل سفارش بدین که روش باشه و نیاز به باز کردن نصب تو ایران نباشد.:evil:
از نظر کار کرد هم . من مایا کار می کنم بسیار بهتر از PC کار می کند باگ های که تو ویندو ز هست تو این دیگه نیست . سرعت خوبی نسبت به یه pc با همون قیمت دارد.:wink:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
دوستان قویه خوبه ...اینا دلیل نیست.لطفا کسانی که دارن یه فایل رفرنس بزارن رندر بگیرن بعد بیان بگن مک خداست pc بهتره.... در مقام مقایسه معلوم میشه.
و کامل مشخصات ذکر بشه.مثلا مک رم داره 40 گیگ pc هم رم داره 32 گیگ.....

لطفا بحث رو حرفه ای ادامه بدین

3ehzad/

Member
دوست من شما با 4 میلیون میتونی یک workstation ایده ال جمع کنی مک خیلی وسوسه انگیزه و برای طراحی مخصوصا برای photoshop و maya عالیه بنده به شخص یکی از ارزوهام کار کردن روی مک هست اما مک فعلا نه پشتیبانیه خوبی تو ایران داره و نه قیمت مناسبی به نظر من اگه شما یک workstation جمع کنی و یک سیستم لینوکسی رو روش پیاده کنی بیشتر ارزش داره تا یک مک بگیری البته من از نظر صرفه اقتصادیش میگم اگرم که پولش برات مهم نیست خوب مک به نظر بنده هم عالیه

3ehzad/

Member
اگه خواستی شرکته البالو سیستم های workstation و renderfarm رو با مارک hp وارد میکنه میتونی تماس بگیری قیمت هاشون رو در بیاری و از نظر سخت افزاری هم با مک مقایسه کنی اینم سایتش www.albaloo.net

wild-man

Member
سلام ناک اوت جان من خودم خیلی مک رو دوست دارم اگه توی میکس و منتاژ هم نگاه کنی در مورد فاینال کات پرو یک نقد چند صفحه ای از زبان خودم گذاشتم ولی اگه من رو به عنوان برادر کوچکت قبول داری این تیکه رو گوش کن:
من بعد از کلی توی سر و مغز زدن 600 هزار تومن پول برداشتم اوردم تهران که گوشی بخرم هدفم ان 97 بود بگزریم که چطوری تبدیل به htc touch hd شد. با کلی ذوق و شوق اوردمش شهرستان دو روز بعد خیلی اتفاقی و مسخره از دستم افتاد و طرق روش ترک برداشت هرچند که کارایی گوشی فرقی نکرده ولی نمایندگی پشم کسی هم ازشون سر در نمیاره! سرت رو درد اوردم ببخشید ولی می خواستم این رو بگم که شاید مثل من پولش از جیب خودت باشه ولی از کجا که بعدا اگه یک جاش مورد پیدا کرد شیرینی همش برات زهر میشه و در بهترین حالتش اینه که غصه میخوری.
صلاح کار خویش خسروان دانند

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام
چرا این بحث رو ادامه ندادید؟!

منم توی فکر خرید یک مک بودم ولی خوب (قیمتش خیلی بالاست)
می خواستم ببینم در حد 1 یا یک و نیم میلیون مک سیستم خوبی داره؟!

ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا