! KU KU KA LA / سید محمد برهانی / sculptris - zbrush - max -photoshop

وضعیت
موضوع بسته شده است.
ملاقات با پاگنده!

سلام

فقط عرض کنم که منظورم اونهایی بود که نمیتونستن الکی ازم تعریف کنند و کم مونده بغضشون بترکه و من رو به اصطلاح بازیخور ها از این جمع کیک کنند.
از بد صحبت کردن معذرت میخوام. من خودم رو گفتم که ناشی ام و الکی معتمد به نفس!

بابت پاها هم نظر شما متینه. باید یه باز بینی آخر سر بکنم. البته چون پرنده ها رو از رو خودشون نمیکشم و الان هم آزاد و بدون دیدن ساخته شده به نظر خودم یه تفاوت های خوب با واقعیت داره و حتما یه نقایصی هم داره که باید تعدیل بشه.

از اینکه دو تا نکته خوب رو تذکر دادی ممنون ممنون

یه چیزی در حد فقط نمایش ذهنی که شلوغ پلوغی هاش هم باید به بزرگی خودتون ببخشید. یه تست هیجانی زده بودم که حالا به بهانه وراجی میذارمش. دوست ندارم فقط بنویسم. یه چیزی ببینید بهتره تا بشنوید. پسرک با انگشت داره به نوع نوک کوکو که خوشش اومده اشاره میکنه!
ملاقات با کو کو که له که از مونتاژ و سر صحنه تست زده شده. چند تا حالت کارت پستالی دیگه هم هست. هنوز مرز سه بعدی و دوبعدی رو تو کارم پیدا نکردم. پسرک هم هنوز پا به مدل نگذاشته. مشغولم... و منتظر نظرات آینه ای شما!

یا زهرا

پیوست ها

• visit.jpg
    visit.jpg
    110.5 کیلوبایت · بازدیدها: 46
سلام نمی دونم چرا با اینکه تو تایپیک مسابقه زیاد اومده بودم هنوز پست شما را ندیده بودم :green: اما در مورد کار با این که مرغه خمیری شده من به یه مرغ با حداکثر دتیل ترجیحش می دم یادم به 3-4 سالگیم میفته که همه خانواده سر کار بودند منم با یه عروسک که یه خرس پشمی بود 24 ساعت ور می رفتم تا این مرغه را دیدم یاده اون خرسه و مرغ و خروس هایی که بچه گیم بابت غذا ندادن من تلف شدند افتادم به خدا دروغ نمی گم اما از وقتی رفتم تو کار 3بعدی می خواستم یه انیمت بزنم در حد حدودا 1 دقیقه که توش پر از مرغا خروس باشه اما نمی دونم چرا هنوز این کار را نکردم در هر صورت از مدلش حال کردم تکستچر را هم که دیگه اساتید حقیقت را گفتند...

M O R T E Z A

Son of South Darkness
سلام سید جان

خوبی ؟؟

کارت که خوب شده

فقط باید یه محیط رو مدل کنی

این عکسی که گذاشتی رو من خیلی باش حال کردم، خیلی خوبه اگه اینو درست کنی و با یه محیط قشنگ

فکر نکنم این پرنده توی طبیعت پیدا بشه ( اینو به خاطر تکستچر گفتم ) واسه همین سعی کن توی یه محیط عینه خوبه ای چیزی درست کنی ( نظر منه )

ببینم چه میکنی

موفق باشی :rose:

sharin

Member
سلام استاد
خوبي ؟
بابت تاخير ، جدا شرمنده ام ... ببخش .
خيلي خوشحالم كه نمردم و كار مدلينگت رو هم ديدم :green:
نظر روي مدل بستگي به سبك كارت داره ...
همونطور كه علي جان گفت ، مدلت خميريه ...
بنظرم بيشتر روش كار كن و كمي وارد جزئيات شو ...
اون قسمت پر هاي بدنش مثلا ...
( يك پر رو در نظر بگير روي بدن ) اون سمت بيرونيش خوبه ، اما داخليش نه !!
از flaten و smooth استفاده كن و شيب قسمت داخليش رو درست در بيار ...
اون قسمت بالاي پاش رو هم تغيير بده ،‌ اينجوري انگار شلوار پاشه ، مثل پاي عقاب مثلا !! ( البته مثلا :green: )
البته تو قسمت تكسچرينگ هم خيلي از ضعف هاش رو مي توني بگيري ، كه احتمالا مي خواي همين كار رو انجام بدي ...
تا اينجاي كار كه واقعا قشنگ شده ... احسنت ...
اميدوارم در نهايت كار خوبي از آب در بياد ...

راستي ، وقتي پست هات رو مي خونم واقعا لذت مي برم ، ( كلا لحن صحبت كردنت رو دوست دارم ... ) بايت اطلاعات خوبت هم خيلي مرسي ...
خداحفظ ات كنه ...

موفق تر باشي جوون :)
يا علي.

ali3dm

کاربر VIP
بصورت آینه ای میگم:خیلی قشنگه(اونی که تو ذهنتون هست)

حس اون پاگنده رو خوب انتقال میده امیدوارم تو مدلسازیش هم همین حس رو برسونه

اگه خدا خواست واسه پرندت اسکلتی قرار بده (حداقل واسه سرش)! که به دستای پاگنده با یه حس خاص نگاه کنه

اگه با حرفام ناراحتتون کردم ببخشیداون چیزی که تو ذهنم بود رو گفتم
shame.gif

امیدوارم این حس معتمد به نفسیت و تخیلت کمت کنه جز بهترینا بشی:rose:

Mandana

Active Member
چه پرنده خوشملی^.^ ازونجا که می دونم هنوز خعلی کار داره راجع بهش نظر نمیدم
ولی راجع به زاویه دوربین..زیاد مطمئن نیستم
به نظرم هنوز جا داره بهتر بشه.ولی تا اینجاش هم خعلی خوب شده
منتظریم.موفق بباشی حاجاقا:rose:

ک مثل پرنده !

سلام بر همه دوستان پیگیر !

از دوستان گرامی حمید ، مرتضی 1! مرتضی 2! مرتضی 3!!!! علی ، سروش و خانم مدیر هم بسیار ممنونم.
تایید ایده رو به حساب روح سبک و پرکش شما میگذارم. در مورد خمیری بودن فکر کردم و میخوام با تمام نقصهاش تمام فضا و مدلها رو تا اونجا که میشه خمیری کنم چون قلق هاش رو راحت تر بلدم. علاوه بر اون چون مش ریتوپو نمیشه گوشه های تیز و دقیق کمتر بهتر ساده میشه. تکسچر ها هم صنعتی نخواهد بود و هیچ بعید نیست نتیجه نهایی رو هم روش نقاشی هایی بکنم. از ایرادهام هم ممنون که باخبر شدم ولی بعضی هاش رو تا حدی دوست دارم و یه جورایی بی ریاست اگه شد میرم بعدن شاید برگشتم و دوباره اجرا کردم. ( درمورد فروتنی و فرومایگی سعی میکنم کمتر اشتباه کنم!). در مورد آینه های سخنگو هم بگم که بسیار ارزشمندن چون اونهایی که گیر میدن تو گیر کردنها هم کمکت میکنن. ناراحتی هم مال بچه های بده من از تعریف درسته خوشم میاد! اما شما جدی نگیرین! برای اسکلت و پز دهی هم باز تجربه اوله ولی سعی میکنم از زوایای مچ تر استفاده کنم.
در مورد اینکه خیلی مونده هم واقعا درسته چون با این ذهن بازیگوشم هیچ تصمیمی قطعی نیست!
راستی منظورم از پاگنده اشاره به همون نکته تو چش بودن پاهای کوکوکه له بود نه خودم! من بودن از یه اسم دیگه شاید بهتر باشه. ملاقات با کوکو ... یعنی خودم و خودمون نوعی...

راستی یه آیا میدانید!
برنامه اسکالچریس ! sculptris بر اساس مش های پایه مثلثی هست و خودش هنگام کار تعداد مثلث ها رو کم و زیاد میکنه پس توش راحت نمیشه مدل آنرپ شده رو دستکاری کرد ولی خب زیبراش جوابشه که هنوز راه دستم نیست.
نکته دیگه اینه که اگه مش مثلثی کار میکنید درسته که با خود SC اگه کم ورتکس کنید اونو جزئیات کمتری از دسیماتیون مستر زیبراش رو حفظ میکنه اما مش معتدل میده و برای آنرپ یه مش100000 ورتکسی جوابی عاقلانه تر از یووی مستر نیست (با پیتکس هم هنوز مونده تا بشه حال کرد) بعد اتفاقی که میفته مش مثلثی با دسیمیشن مستر به شدت دفرمه میشه ولی با خود sculptris با کمی نقاط بیشتر حتی میشه پهن شدن بیشتر و چکر یکدست تری داشت. (البته این ها از یه مدل عجیب و شلوغ که همون پرنده باشه شروع شد که ریتوپولوژی سختی رو میطلبید و کیفیت نهایی رو هم تحت الشعاع قرار میداد.....
خلاصه درست یا غلط این مسیر کار بوده.

بماند و اما...
در پی کشمکش هایی که برای انتخاب سبک تکمیلی داشتم دست به یک عمل انتحاری زدم که عرض میشه.
برای تکمیل به یک عدد پسرک که خودم باشم و یک مزرعه از اونهایی که تا حالا کمتر دیدین احتیاج داشتم. مزرعه هنوز نیومده و هر دو روشش عملی هست (سه بعدی و یا نقاشی) اما برای پسرک دو راه پیش پام بود. یکی اینکه عکسهایی که از برادرزادم گرفته بودم رو به نقاشی تبدیل کنم و یک اینکه مدلش رو بسازم. مدلش سخت بود و نقاشی هم که فرار نمیکرد. رفتم خط خطی هام رو یه نگاهی انداختم و یه چیزکی انتخاب کردم تا کارم ملهوم از اون باشه! تا مدل دو بعدی کجا و اونهم کارهای آزاد خودم کجا و مدل سازی آزاد کجا... اصلا بگو بر اساس هیچ چیزی معینی نیست! خب درسته برای رفع خلا و محک خودم که تا حالا کاراکتر انسانی نزدم (حجمی و الا ....) خودم رو وارد این بازی مرگ کردم و تا اینجا رسیده. لطفا فارغ از احتمال های خوشبینانه هر ایرادی فکر میکنید مطرح کنید تا ببینم چه حدی رو میتونم عملی کنم. البته سلیقه من یکم عجیبه براتون ولی هر کسی میتونه یه سلیقه مشترک باشه!

یا زهرا

پیوست ها

• KUKUKALA _ pesarak - visit 2.jpg
    KUKUKALA _ pesarak - visit 2.jpg
    44 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • KUKUKALA _ pesarak - visit 3.jpg
    KUKUKALA _ pesarak - visit 3.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • KUKUKALA _ pesarak wip 01.jpg
    KUKUKALA _ pesarak wip 01.jpg
    92.5 کیلوبایت · بازدیدها: 45

.ir

Member
سلام
اگه میبینی نظر نمیدم به خاطر اینکه عددی نیستم در مقام شاگرد بخوام از استاد نظر بدم:neutral:
در مورد کاراکترت خوشتیپ بودی :rose:
روم سیاه ولی یه نقد کوچولو کاراکتر دستهاشم ایشالا درست میشه نه؟!:green:

سلام خوشتیپ

روسفیدی به آبروست!
شما بزرگواری. یه سایه مرموز و مهربون که آدمو دنبال میکنه!:green:

دستهاشو نصفه شب دیگه فرصت نشد کار کنم. ژست و پز نهاییش هم مونده. قراره درست بشه !

یا زهرا

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام محمد جان .
تا حالا کارتکترا بیست بیستن خیلی خوشم اومد واقعا فقط جون میدن برای یه فضای رویایی :rose:
مثل همیشه موفق باشی :oops:

M O R T E Z A

Son of South Darkness
ایول

خوشم میاد فانتزی داری کار میکنی :rose::rose:

باحال شده

تونستی یک محیط هم درست کن

:rose:

موفق باشی سید جان

بهشت گمشده !!!

سلام اساتید
از لطف همتون ممنون دوستان. امیدوارم شایسته توجه شما باشه و سرانجام خوبی پیدا کنه.
شارژ اینترنتی که میگن همینه؟!:green:

در مورد تکمیلش با محیط گفتم که مرتضی جون مزرعه ای هم داره...
حالا که کاراکتر پسر تموم داره میشه محیط هم علاقمند شدم بزنم. ( اسمایل خودفریفتگی بیجا! )
همون مزرعه هه! مزرعه گندم یا شبدر نیست! تو فکرشم...
گلها و گیاهانی گوشتالو و جسیم هست احتمالا. چیزی که با گل بشه ساخت...

البته یا به این سبک یا به یه سبک نیمه برجسته روی یه صفحه خمیده!
شایدم حجم های کلی رو به صورت شاهد درست کنم بعد از رندر روشون نقاشی کار کنم...

یا زهرا

Farrokh

Active Member
کاراکترا رو خیلی دوست داشتم
ولی پسر بچه هه رو نفهمیدم چجوری ساختید

الان به نظرم می رسه عکس گرفتید و چند تا فیلتر فوتوشاپ روش اعمال کردید . نمی دونم شاید هم می خواستید فعلا ازش رو نمایی نشه و یه مقدار افکت بهش دادید تا کسی زیاد جزئیات رو نبینه

بهر حال کاراکتر رو دوست دارم و امیدوارم کار خیلی خوبی از توش در بیاد

موفق باشید

بادمجون خوشمزه !

کاراکترا رو خیلی دوست داشتم
ولی پسر بچه هه رو نفهمیدم چجوری ساختید

الان به نظرم می رسه عکس گرفتید و چند تا فیلتر فوتوشاپ روش اعمال کردید . نمی دونم شاید هم می خواستید فعلا ازش رو نمایی نشه و یه مقدار افکت بهش دادید تا کسی زیاد جزئیات رو نبینه

بهر حال کاراکتر رو دوست دارم و امیدوارم کار خیلی خوبی از توش در بیاد

موفق باشید

سلامرئیس !

از دوست داشتن کاراکترها خب فهمیدم که نکته خاصی رو ندیدین که اشاره کنین!
اشکالی نداره. من به اندازه کافی پررو هستم!

نتیجه نهایی حجم نمایی بیشتری با نورپردازی و تکسچر خواهد داشت. تا اینجا خیلی عمدی نبوده!

-----------------------

درباره مزرعه که قول داده بودم یه توضیح ساده تا برسه به اصلش این که من یه کلکسون از گیاهان دارم به صورت تصویری و میخوام از اونها الهام بگیرم بعد تغییر فرم گرافیکی بشن و حجم پیدا کنن. تست هایی بزنم و ترکیبشون هم باید تست بشه. خاک و ابر و غیره هم هر چی بشه متفاوت خواهد شد. یه سری دغدغه معلق هم هست که خودم هم منتظرم امکان سنجی بشن...

در مورد محصول اون مزرعه هم تقریبا مطمئن شدم که چی میخوام:

مزرعه بادمجون خواهد بود! نکته هم اینه که من از اون کوچیکی این نعمت خدا رو بدمزه میدونستم و الان هم مطمئن شدم که اصلا به تبعم سازگاری نداره. این رو گفتم چون تو فکرهام که مزرعه چی باشه میخواستم یه چیز فوق العاده رو انتخاب کنم و با یه مهندسی معکوس این ایده به ذهنم اومد که بدترین چیز اگه خدا بخواد میتونه بهترین چیز بشه و خب میتونه اون میوه! خوشمزه همون بادمجون باشه.

از طرفی فرم و حجم مناسب و ساده ای داشت و اینکه یه بچه اینجوری فکر کنه که همه چیزهای خوب مثل کوکوکه له و بادمجونهای خوشمزه رو یکجا داشته باشه یه فکر بهشتی محسوب میشه!

راستش میخواستم یه چیزی تا حالا برسونم اما اتفاقات ثانویه ای افتاد که نیازهای اولیه رو به تعویق انداخت...
اینجا خطی نوشتم که انتظارات دوستان کمکی برای حرکت خودم باشه. ممنون!!!
لاف میام تا جلو بیفتم! روش خوبی نیست؟

یا زهرا

آخرین ویرایش:

m3d

کاربر VIP
خیلی خوشم اومد از تناسب سبکی که بین بچه و پرنده وجود داره . کار متفاوتی شده . بیصبرانه منتظر ادامه کارتم استاد :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا